Столчета 15 - 36 кг с опция на облегалката за спане

  • 2 541
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Повдигам темата, тъй като съм безкрайно разочарована от столчетата 15 - 36 кг. Взехме уж хубав стол  /Concord Lift Evo/, след дълго четене и размисли. Проблема е, че при спане, главата на детето постоянно клюмва напред и надолу и аз постоянно трябва да й подпирам главата Close. Отстрани има страхотни поддържащи възглавнички за главата и раменете, но решение да не й пада главата напред не виждам. #Cussing out

Нито Макси кози, нито Чико имат падане на облегалката /говоря за столове 15-36 кг/, но не съм чула никой да се е оплаквал, може пък и моето дете така да спи, знам ли......

Ако имаше една идея падане на облегалката, или ако ъгъла беше по - голям, сигурна съм, че нямаше да е така. Не съм намерила стол с падаща облегалка, дори съм склонна да купя друг стол, детето си иска предния /Чико до 18 кг/, но вече е голяма за него. Освен това колана на колата ужасно я прерязва, нищо общо с 5 точковия колан. Кажете с какви столове и как пътуват децата ви.....

Ето това ни е стола:

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 09:42 от Небесна

# 1
  • Мнения: 834
Аз също не съм доволна от този стол, толкова пари за него, а детето не се чувства комфортно и това е.

# 2
  • Мнения: 55
Габриела е на 4г. и 3 месеца и е около 13 кг. Ползваме Конкорд Тримакс и сме много доволни. Има собствени колани, вентилационни отвори на гърба за да не се запотява и позиция за спане. Като порасне му се маха облегалката и остава само подложната седалка. Ползваме го от около година и половина- две. Много си го харесва и го ползва със желание. Редовно й се случва да спи в него- често пътуваме на дълги разстояния. Тримакс е малко по-малък от Лифт Ево, но се води 18-36кг. Вие не го ли пробвахте преди да го вземете? Слагате го в колата, качвате хлапето, гледате и го питате- като не му е удобен, следващия моля!

# 3
  • Мнения: 1 881
Ами тя като седна в магазина всичко си беше наред, не е заспивала там:) Проблем е само спането. А Тримакса е малък за нас, детето е почти 18 кг и е 110 см.....

Питам за столове 15 -36 кг....

# 4
  • Мнения: 3 880
Нашата е Рьомер Кид и има такава джаджа отзад, с помоща на която се получава леко полегнало положение- няколко градуса само. Зависи много и от ъгъла на седалката на колата- при нас той е достатъчен да не увисва главата напред и почти не се е налагало да ползваме онова нещичко отзад, само в началото, като беше по-малка...

# 5
  • София
  • Мнения: 558
Нашият е на PLAY http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6051&lang=1
Облегалката пада и седалката също идва напред и е наистина удобен, но.....главата на синът ми също пада често напред особено като спи дълбоко Crazy
 За това използвам възглавничка за врата, само дето са едни увещанията за да си я сложи... Mr. Green
То и аз като спя в кола или автобус имам същия проблем Blush За това по-добре пробвай с възглавница ако успееш да я убедиш да я сложи Peace

# 6
  • Мнения: 1 881
Tala, каква е тази възглавничка, от стола ли си е, и как точно я закрепваш newsm78

# 7
  • Мнения: 169
Макси кози Роди ХР има полягане на облегалката Peace

# 8
  • Мнения: 110
Здравей. Ползваме Конкорд Тримакс   и съм много доволна. Има опция облегалката да падне малко назад и си става доста удобно за спане. Сина ми имаше същия проблем с кимането на пред и за това му купихме възглавничка, но пак на Конкорд защото формата им е по-особена - отзад на врата почти няма , но от двата края е доста дебела и главата не клима напред. Скъпичка беше но си заслужава.

# 9
  • Мнения: 1 881
Да, видях ги какво представляват възглавничките, но детето едва ли ще търпи такова нещо, а освен това се поти доста при пътуване, с тази възглавница ще е ужас Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 2 181
Според мен спасение няма Sad
Подпирам главата през целия път, докато спи  и това е Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903


мисля да му вземем такава....
явно се предполага, че детето на тази възръст вече не спи.....това си е голям проблем на този вид столове....но общо взето аз съм си наясно че ще го имаме.....щото моето е голям поспалан на дълъг път.

иначе и по-новите модели на лифт на конкорд имаха една такава джаджа подобна на тази позказана от биба....но ълъла е доста малък наистина....

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903


а може този вариант да е по-удобен, не знам.

# 13
  • Мнения: 1 881
Това явно е проблем на всички столове от стъпка 2-3, за съжаление....Sad


Ангелче, и тази втората възглавничка няма да помогне, защото напред пада главичката, настрани Конкорда има прекрасни и удобни облегалки....

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 12:36 от Небесна

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
да тя май-втората е за още по-късен етап...
значи конкордската, може би....
поне отзад е тъничка и изглежда по-удобна от другите, които отвсякъде са много дебели...а за изпотяването - знам ли, зависи може би каква е материята.....

Аз съм пътувала с такава възглавничка, от по-обикновенните...много беше удобна всъщност....само и аз не знам колко ще се навие чевето да му я слагам....ще пробваме....
А пък от друга страна дали няма страничните облегалки на стола да си пречат с възглавничката...не знам...но не е толкова скъпа...ще помоля да ми я донесат...

единственият доближаващ се до съвършенството май е този стол http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6049&lang=1 само че е до 25 кг Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт