Какво трябва да може бебе на 7 месеца?

  • 20 123
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 110
И аз мисля, че ще те успокоят . Всяко бебче е много различно !

# 31
  • Мнения: 790
Според мен няма място за притеснение. Всички бебета са различни. Отиди за твое успокоение, лошо няма.

Иначе от това, което чета, детето си се развива нормално. Има бебета, които въобще не пролазват, направо прохождат. Рано ми се струва на 7 месеца да стои на крака. Не го насилвай.

Аз моето дете не го предизвиквам физически по никакъв начин. Когато тогава.

 Hug

# 32
  • Мнения: 8 999
Няма да навреди една консултация. Някои бебета са по-лениви, но това не означава непременно, че имат проблеми в развитието. Специалст би ти показал и какво да правиш, за да помогнеш на детето си да стане по-активно.

# 33
  • Мнения: 1 394
Цитат от книга за отглеждане на детето:
"Около 6-тия месец бебето може вече да сяда само.Не се притеснявайте обаче,ако това стане по-късно.Пълничките и спокойни бебета предпочитат да изчакат...Не е фатално,ако това стане и в края на 9-тия месец...Ако е над 10 месеца и все още не може да седи само,може да потърсите специалист."
........За твое успокоение,отиди да го видят,но според мен няма нищо притеснително.На моята кума детенцето започна да се обръща от гръб на корем в началото на 8-ия месец,а проходи на 11месеца....всяко дете е различно и всичко е индивидуално...

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Няма да навреди една консултация. Някои бебета са по-лениви, но това не означава непременно, че имат проблеми в развитието. Специалст би ти показал и какво да правиш, за да помогнеш на детето си да стане по-активно.
И аз мисля, също че консултация със специалист е полезна. Знам, че е притеснително, но педиатъра е постъпил правилно. Лошо е когато педиатъра се прави на всезнаещ и само те успокоява или поставя разни безумни диагнози. При тези изследвания лекаря вижда точно дали детето е просто мързеливо, или има някакъв проблем. Например за сядането, гледат дали когато детето е легнало и го издърпат за ръце до седнало положение, дали главата изпреварва тялото или виси отпусната назад и др. подобни. И най-важното, ще ти дадат полезни съвети как да го стимулираш да прави различни неща.
Пожелавам ти скоро да се успокоиш.

# 35
  • Мнения: 3 205
На 7 месеца големият ми син можеше да пълзи, съответно да се обръща от гръб на корем и от корем на гръб. Тогава почна и да седи без опора, преди това не желаеше. Почна да се изправя на 8 месеца. Аз не съм го пробвала да се изправя по-рано, нито да сяда по-рано, обикновено ги изчаквам сами да проявят желание за определено действие. Малкият беше доста по-бавен, научи се да пълзи координирано на 7 месеца (обръщането го прави от 5-6 месечен, не помня кога точно), да сяда без опора - на около 7 месеца и половина и се изправи на почти 9 месеца.
Добре е да посетиш невролога, едно - за да се види има ли проблем в развитието и второ - ще ти каже какви упражнения и гимнастики да правите за заякване на мускулите.

# 36
  • Мнения: 801
Не се включвай в съревнованието "моето е по- по- най", виждала съм много деца да висят като гума в ръцете на мама, за да проходят до годинка. Изчакай с обръщането 9-10 месец. Едва тогава отидете на невролог, но не очаквай да му направи ясна енцефалограма и консил, защото в тази възраст детето не седи кротко. В тази възраст е по- добре MRT, но му дай време.
Единственото, което може да направите сега е гимнастика и масажи, а и времето се оправя пусни го на одеало в градината, за едната тревичка или кофата с боклука ще направи чудеса.
И за да те успокоя, ще ти дам три примера:
Аз на 9 месеца помъкнах детето на гимнастики, невролози, MRT, защото не искаше да се обръща. След месец като разбрах, че детето просто е мързеливо спрях с всичките ми простотии и го оставих на мира. Обърна се на 10м, седна на 11,5, изправи се на крачета на 12,5. Проходи на 16м, когато му дойде времето.
Двете ми приятелки имат момченца, също проходиха на 14-16м и без гимнастика и стрес.
Имам два съвета:
1. остави го през будния период на земята и по- възможност по- дълго по корем, разпръсни дрънкалки и излез от стаята или се оттегли в ъгъла.
2. не слагай никога детето седнало, докато само не може седне. убиваш му амбицията само да се изправи, за да вижда.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 123
не се притеснявай,съвсем добре си е детето.Моят син се обърна сам от гръб по корем чак на 8м. ,пропълзя на 11м.,а в същото време проходи на 10м. - тоест преди да може да пълзи. Mr. GreenДецата се развиват различно и едно на 7м. са по-добри в едно ,други в друго.Едни прохождат на 9м.,други на 1,5г. и т.н.
За сядането - пробвай го на земята!Аз слагах синът ми на леглото и там падаше,защото е меко и той се клатушкаше.А като го сложих на земята и веднага се задържа-това стана малко преди да стане на 7м.,а сам от легнало в седнало положение направи поне на 8м. 

# 38
  • Мнения: 2 334
Не се притеснявай има деца които са по лениви .За твое успокоение направи една консултация  Hug

# 39
  • Мнения: 697
Ходих на въпросната консултация с невролог и съжалих 1000 пъти, че го направих. Лекаря /доцент Найденов/ извърши прегледа за има няма 5 мин. Чукна детето с чукчето по ръцете и краката, сложи го седнал и незнайно защо му натисна главата към краката и то много хамалски. Детето ревна разбира се. Претърколи го от гръб на корем на твърдата кушетка, пак много грубо и седна да пише. Аз го питам да ми каже нещо, а той само измърмори, че нищо му нямало и да правел упражненията, които са за тая възраст. Аз му зададох още доста въпроси, но отговор не получих. Само ми се измърмори на финала с обвинителен тон, че аз трябвало да го уча детето, а не да го чакам само да направи нещо. Взех си листа за личната и си тръгнаме. На паркинга поглеждам да вида какво е написал и направо ми призля. Написал на обективно състояние "нормален неврологичен статус", на терапия "упражнения", това добре, но на диагноза написал "лека умствена изостаналост"  #Crazy . Направо ми прилоша като го прочетох. Звъннах веднага на педиатърката да я питам що за глупост е това и как го разбра за 3 мин, тя ми вика ми той невролога нали трябва да напише нещо за да си оправдае консултацията. За пореден път съжалих, че не отидох в някой частен кабинет. те тия по държавните болници за 20лв могат да те побъркат направо. Думи нямам.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 088
не сте случили на човек.....но пък въпреки това важното е, че на детето нищо му няма...правете си гимнастиките и масажите, пък другите неща ще си дойдат естествено....
аз пък съм против "ученето"....

но жалко , че има такива тъпири доктори...

# 41
  • BG
  • Мнения: 2 217
mimisofia, как не разбрах, че отивате при Найденов - веднага щях да ви разубедя. За мен той е един плазмодий (може да е грозно да се изказвам така, но говоря от опит).
По-добър специалист е д-р Литвиненко, макар че и към него имам забележки ...
Бих те посъветвала да потърсиш във форума списъка с "белите" лекари и да се посъветваш с други майки търсили неврологична помощ.
Моля те да не се притесняваш предварително - за мен Найденов не е специалист.  Naughty

# 42
  • Мнения: 697
Stephy плазмодий е най-малкото което може да се каже за него. Както и да е, такъв ни бил късмета. За момента не смятам да водя детето никъде. Аман от БГ специалисти.

# 43
  • BG
  • Мнения: 2 217
mimisofia Hug
Ако мога да ти помогна с нещо - на разположение съм, пиши на лични!   bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 39 758
Мими, успокоила си се, че реално на детето му няма нищо. Не ти пречи да направиш и друга консултация.
Не знам дали за 3-5минутен преглед може да се определи степента на умствено развитие на детето.
Съжалявам, че си попаднала на такъв специалист.

Общи условия

Активация на акаунт