дървена или сглобяема кошара

  • 11 030
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!В каква кошара отглеждате бебо?Очакваме нашия малък бебешок скоро и вече умуваме коя кошара ще е по-добре,но и двете си имат и '+' и '-'.Така,че бих искала вашите мнения от личен опит.Коя е по-удобна за вас и вашето съкровище:дървена или сглобяема???????? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Имам и двете.
Дървената може да я ползваш повече време(моята е до 8г.възраст на детето),докато сглобяемата до 2-2,5г(но е удобна за пътуване).Сега има толкова много промоции на сглобяеми кошарки от порядъка на 100-150лв,че ако може да си позволиш и двете си ги купи Peace

# 2
  • Мнения: 593
Моята госпожица не е слагана в кошара. Вярно, беше голямо тичане след нея, но детето ми се  чувстваше некомфортно в затворени пространства.
Все пак, има някои деца, които нямат нищо против и кротко си играят в кошарата.
На въпроса: дървените ми изглеждат по-стабилни. Peace

# 3
  • Мнения: 6 029
Под кошара легло ли се разбира?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Под кошара легло ли се разбира?
Ами аз така разбрах.Има легла комбинирани с кошарка

# 5
  • Мнения: 93
Благодаря за  отговорите!Но също забравих да спомена,че каквато и да изберем не може да бъде размера и по-голям от0,60 на 1,20м защото нямаме място.Така,че на дали ще спи до по-голяма възраст.Доколкото знам и сглобяемите са с такъв размер.Единствено от гледна точка на стабилност,ако е ?!?!?!
А под кошара си разбирам точно кошара (бебешко легло). Laughing

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Щом нямате място , по-добре избери сглобяема , не са нестабилни , моят син е на 1 г и 10 м и 15 кила , още не я е обръщал , лесно се мести , нашата през деня стои на друго място , а вечер я допираме до нашето легло.Няма нужда от обиколници , детето не си удря главата в решетки и когато вече няма да ви трябва , можеш да я сгънеш и прибереш някъде.Аз мисля детето да спи в нея докато се побира вътре , а после направо голямо легло.

# 7
  • Мнения: 8 999
Сгъваема - с меки мрежички отстрани и уплътнения по металната рамка. Удобна и безопасна. Синът ми отрасна в такава. Дори се беше усъвършенствал да прескача оградата както си е със спалното чувалче! Дъщеря ми беше в дървена и често си тряскаше главата, особено, когато започна да се изправя в леглото - загубва равновесие, пада и се удря.

# 8
  • Мнения: 47
с двете ръце съм за сгъваема,много е удобна-няма къде да се удари като при дървената,а и е стабилна и се ползва доста/моята госпожичка е на 2 г.и 3 м. и си е в нея.Има такива които имат цип с отвор и сега сама си влиза и излиза от нея.Сложили сме едно дюшече допълнително /продават ги отделно със същите размери/ и е супер.Мислим още дълго да я ползваме.

# 9
  • Мнения: 593
А под кошара си разбирам точно кошара (бебешко легло). Laughing

Аз помислих, че питаш за онези кошарки, в които детето се слага да си играе...  Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 2 056
Ние сме с преносима кошарка. Избрахме я с цел като пътуваме детето да има нещо познато до себе си - неговото си легло. То пък хич не ще и да чуе за спане в собственото си легло ooooh!, но това е друга тема.
Другото и предимство, заради което я предпочетохме е, че няма да и търсим място като спре да я ползва - слагаме я в един ъгъл в килера, в очакване на следващото попълнение  Wink.

Обаче! Ето нещата, които ми лиспват и които щях да компенсирам евентуално, ако бяхме избрали дървена кошарка:
  • няма начин да и свалим решетката/мрежата от едната страна, за да спи, прилепен до нашето легло, но все пак в своето.
  • Поради същата причина не мога да го приспивам, кърмейки го или гушкайки го, докато е в неговото си легло, а се налага после да се опитвам да го пренасям, след като съм го приспала на спалнята...в повечето случаи неуспешно.
  • Не можех да му закача въртяща се музикална играчка, почти всички такива са с механизъм за закрепване между решетките
  • Няма постоянно чекмедже за съхранение на разни неща, а когато си с ограничено пространство, какъвто е и нашия случай, това е от значение. Наистина може да ползваш долното ниво като чекмедже докато бебето е малко, ама след 6-7 месеца като се наложи да го свалиш надолу - няма къде да прехвърлиш багажа

За това се сещам за момента, дано да ти е от полза и леко раждане   bouquet

[/list]

# 11
  • Мнения: 93
Благодаря ви момичета!Само дето сега разбирам още повече за предимствата и на двете и ми се иска да имам и двете,но пък нямам място................така,че избора ще е труден....... Rolling EyesДано поне разждането да е леко  Joy

# 12
  • Мнения: 41
дървената е за предпочитане, защото после става на легло, но пък сгъваемата може да се носи навсякъде!

# 13
  • Мнения: 3 927
Няма да ти отговоря конкретно, но понеже съм пред подобна дилема, ще споделя какво открих за себе си.  Simple Smile
Живея в много удобна, но малка гарсониера. Чакам второ дете. Аз и мъжа ми спим на нормално легло с повдигащ механизъм, дъщеря ми на 5 г. спи на дървено сглобяемо легло 70/140, за бебо сме оставили място  с външни размери ограничени до 120 см. дължина, т.е. стандартно както е матрака 60/120, заедно с плоскостите леглото става с 4 до 6-7- см по-голямо. Мислех да поръчвам най-обикновено легло бебешко, но с 4-5- см по-късо, но виж това, което открих скоро:

метални легла:

http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=111

http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=110

и другите модели от сайта, разбира се.

Само остава да разбера къде ги има в нашия град, за да ги видя на живо........
Писах мейл на вносителя Мони с въпрос за размерите, които са посочили на сайта, ама познай дали ми отговориха.........

Иначе от дървената сглобяеми кошара на дъщеря ми съм доволна, ако нямах притеснение с мястото пак щях да взема такава. Моята беше италианска, с шведска сглобка - супер здраво и стабилно, с 3 нива на матрака.........нямам забележки към неудобства........

# 14
  • Мнения: 93
А имаш ли предства на каква цена са тия металните кошари?И ако рзбереш къде ги продават да ми кажеш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт