Бъдещи майки АВГУСТ 2009 - Тема 35

  • 13 024
  • 304
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 27
Може ли някой да ми припомни, къде и коя беше темата или страницата тук във форума в която са написани адресите на всички бебешки магазини?  newsm78
Тенкс   bouquet

Оправих се с търсачката  Peace

Сложих и снимките в албума  Peace

# 196
  • Мнения: 2 374
Може ли някой да ми припомни, къде и коя беше темата или страницата тук във форума в която са написани адресите на всички бебешки магазини?  newsm78
Тенкс   bouquet

Оправих се с търсачката  Peace

Сложих и снимките в албума  Peace
А такаааааа браво бее,много се радвам,че сте изкарали хубаво,отивам да гледам снимки. Heart Eyes Hug

# 197
  • Мнения: 46
Да се запиша и аз в темата, два дни нямах интернет и сега не мога да смогна да ви изчета. Аз в момента  нямам контракции и по съвет на доки спрях да пия Магнерода.  Но ме предупреди ако имам и най-малкото неразположение да го започвам пак.
Вашите коремчета голeми ли са? Днес ме срещна една позната и се хвана за главата, как може пупата да ми е толкова голяма да не чакам близнета все от тоя сорт Идеше ми да я фрасна, мъжо само се подхилва, че знае в момента с тези хормони дето бушуват в мен всичко е възможно.
С малката и досега ползвам шишета и биберони на Авент и съм много доволна само през определен период от време ги подменям, а от помпата съм супер доволна имам и контейнерчетата и те си заслужават. Явно си зависи от бебетата.

# 198
  • Мнения: 140
Добро утро мами и бебоци!
Изпихте ли сутрешното кафе?  Hug
Аз отивам да си спретна едно докато всички се разсънят.

Данче, снимките ни са бижу! Ще ми остане много приятен спомен! Heart Eyes

# 199
  • Мнения: 224
Аз нали бях за 2 седмици на гости при ншите, та и леля ми дойде и почти по цял ден се занимавах с малкото бебешорче / на 2,5 месеца/ поне си  припомних какво е. Толкова сладка душичка, сърцето му се къса на човек като го започнат коликите и като започне да се гърчи и "пръцка" Embarassed Направо се разтопих. Исках да споделя с вас, че вече е "модерно" да не се дава водичка на новородените. Аз това съм го чувала като тенденция от САЩ още като се роди каката, но в България не се пактикуваше. Сега почти всички педиатри го препоръчват, докато детето е на естествена хранене / за изкутвеното е съм сигурна/, а моя мъж като му казах и той" Аз моето дете жадно нямам да го оставя"
Та какво мислите по въпроса???

# 200
  • София
  • Мнения: 42
  Добро утро,момичета,
  Чета ви всеки ден,но съм на работа и за съжаление,няма как да пиша.
  Захира,в Манго има страшно много  такива рокли.Можеш да разгледаш и на сайта им:
http://www.mangoshop.com/shop.faces?state=she_001_009_IN#prod=81423075[sec=SS09_coleccion[busc=m_familia_-1.m_estilo_ALL.m_tipoTalla_-1.m_precioVenta_-1/.page_0.size_med.rows_4
Имат и някои ,които не ги намирам на сайта им,така е е добре да се разходиш до някой от магазините им Simple Smile
  Искам да ви питам следното:от работата ме принуждават да си изтегля цялата отпуска,коят имам, а аз не искам.Молбата за отпуск вече ми е пусната,но мисля няколко дни преди да изляза в отпуск да си пусна болничен.Знам,че би трябвало в този случай да ми прекратят отпуската с молба.Има ли идея някоя от вас дали могат да ме прецакат по някакъв начин?Все не мога да им се доверя Sad
  Лек и усмихнат ден в това дъждовно време Simple Smile
 
 

# 201
  • Мнения: 1 569
Юхуу и от мен!   bouquet

Незнайно защо днес се събудих така рано, по принцип ако не спя до 10-10.30 не ме бива...  newsm78 От душа отивам и аз да си направя едно безкофеиново  Laughing

Петя, това няма да ти е последния спомен с нас  Naughty  Grinning Ох ама как зле съм излезнала на някои снимки.. Руми, теб ще бия!!  #2gunfire  Laughing

Гемма:
напълно те разбирам, и аз от работата все някакси се чувствам прецакана, да не кажа, че чак леееекинко от 6-я месец ми казаха да излизам отпуск+болнични и да не се връщам, щото изведнъж им се появиха повеюе хора, от колкото имат нужда  Laughing Ама ти защо като вече си си пуснала отпуска искаш и болничен да пускаш??? Нали знаеш, че ще вземеш по-малко пари с болничните за разлика ако си в отпуск когато взимаш пълната заплата???

Хубав ден на всички работещи и неработещи мами Wink

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 09:20 от yana-sladurana

# 202
  • Мнения: 735
Добро утро и от мен!Днес е учебен ден и заведох детето на училище.Чудя се само защо отиват за 2 часа-в 10.30 трябва да отида да го взема.Часовете са намалени.
Моя мъж тая сутрин отиде в 4.00 на работа.А аз се събудих от един кошмар в 5.00 и не можах да заспя почти до седем.И тъкмо се унасях и телефона звънна да ставам.И сега ми се спи....
Доре, и аз съм чувала за тази тенденция да не се дава вода на кърмачето.Но аз лично съм против и смятам да давам вода на моето бебче. Naughty
Ние сигурно ще ходим до село днес.Ама много ми е горещо и направо не знам как да се облека, че напоследък много бързо изстивам...А в Балкана по принцип си е малко по-хладно.Пак ще мъкна един куп дрехи и мъжо ще мърмори. Joy
Направо ви завиждам за срещичките.Жалко, че съм толкова далеч и не мога да дойда.
Целувки за всички!  bouquet

п.п.Янче, от Сливен съм. bowuuАко пак дойдеш насам да се обадиш.Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 09:28 от slavena80

# 203
  • Мнения: 1 569
Славенче, това с водата и кърмачетата специално питах акушерката, която ни води курсовете в у-щето за родители, аджаба ЗАЩО на запад стана модерно да НЕ се дава ВОДА на бебетата. В крайна сметка водата си викам аз не само, че не е вредна, ами е единственото изцяло полезно нещо на света??  newsm78 И акушерката каза, че според нея единствената причина е, водата да не минавала за хранене и да не се развалял режимът на хранене с мляко... Дрън дрън! Как ли пък особено лятото няма да си давам вода на детето, ако ТО иска!!! Shocked Но... както с всичко, всеки си преценява сам за себе си и за детето си!!  Shocked Ти от Сливен ли беше? Много ми е любим този град и имаше време до преди година, когато го посещавах през 2 месеца...

# 204
  • Мнения: 60
Добро утро това за водата и аз съм го чувала но за франция хахахах няма значение за къде става дума.Ама момичета вода не се ли дава и на бебето след храна да си исплакне устата........особенно лятото каквото е топло няма ли да му вкисне в устата щото все пак и гълтателните и там всичките му неща свързани с уста и език все още не са напълно усвоени от бебоците и незнам се си мисля че ако няма водичка да си исплакне поне устичката ще мирише........пък и не съм забелязала на нас нещо да ни има дето са ни давали вода Simple Smile аз съм ЗА водата

# 205
  • Мнения: 2 374
Много хубави снимки,браво за срещата. Hug Heart Eyes
Това за водата за мене е пълна глупост как няма да си дам на бебето да пие вода? ooooh! Даже според СЗО вода не се дава на кърмачето до навършване на 6 месеца-не била необходима (при полужение,че майката кърми).Давала съм вода на малката и сега ще си давам.

# 206
  • Мнения: 2 382
Относно водата ще питам педи и ще се доверя на нея, защото и аз не мога да си представя как се издържа в тези жеги без вода.Още повече, че те се обезводняват толкова лесно.
Иначе също съм чувала, че на кърмените бебета изобщо не се дава вода, но ми е странно.
Лек ден на всички Hug.
Мен вече ме хващат лудите като затворник вкъщи, но не смея да мърдам много, че тези дни пак ми става на топка корема много често.
Имам чувството, че стигна ли до 36 седмица и ще стана като отвързано куче Laughing

# 207
  • Мнения: 143
Ехо, добро утро!  Grinning

Някоя от вас да е пазарувала онлайн от Касида? Отзиви?
Вчера поръчахме количка и скрин и трябваше да получим обаждане за потвърждение, но нищо. Писах им на мейла - пак нищо. Тая сутрин влизам в сайта и точно количката и скрина, които поръчахме са свалени...  Shocked Мисля да им звънна по-късно, защото скрина, ако го няма би било хубаво да скокнем да си го вземем от някъде, че върху него чака да пасне едно телевизорче, а другарите за кабела в спалнята ще идват утре.

За стягането на корема - имам го от 5и месец, но пък знам, че е нормално, а и нямаме проблеми с това. Все пак са подготвителни контракции, което предполага, че даже са полезни.

За водата - те бебетата нямат нужда от вода. Само в редки случаи. След мляко е хубаво да му се даде глътка за измиване на устата, че да не се развиват "гъби". Мойта сестричка пък (почти на 3 е сега) трябваше да пие вода, защото изкара тежка жълтеница, после сама си спря. Може да е спорен въпрос, но едно мога да кажа със сигурност - децата сами си показват какво е добре за тях, стига да се вглеждаме в сигналите, които ни дават.  Лично аз се надявам да мога.   bouquet

Сега се мятам да гледам снимкиииии! Гушки!

# 208
  • Мнения: 2 382
Скоро се видях с една колежка с детенце на две години и тя ми каза следното:
Всички казват, че се научаваш да различаваш защо плаче бебето.Дрън-дрън.Като се разреве, започваш да проверяваш по ред- памперс, гладно ли е , жадно ли е.Лошото е , че вариантите се изчерпват до тук, а то продължава да реве hahaha.
Това беше в кръга на шегата, да не се обиди някой Wink.
Естествено, че ще се справим Hug

Постът на Багнето ме подсети да попитам.имате ли телевизори в стаята с бебето и може ли то да спи на пуснат телевизор newsm78.Мислех да правя сериозни реконструкции във връзка с ТВ и компа, но се замислям колко семейства живеят с родители и са фактически в една стая.Ще съм благодарна за споделените мнения Hug

# 209
  • Мнения: 140
Постът на Багнето ме подсети да попитам.имате ли телевизори в стаята с бебето и може ли то да спи на пуснат телевизор newsm78.Мислех да правя сериозни реконструкции във връзка с ТВ и компа, но се замислям колко семейства живеят с родители и са фактически в една стая.Ще съм благодарна за споделените мнения Hug

Ние смятаме да преустроим спалнята за обща стая, наша и на бебето, а там по принцип нямаме телевизор, той е в кухнята-всекидневна.
По принцип мисля че не пречи, стига да не е срещу кошарата и да не е с много силен звук. Сестра ми си е гледала и двете деца с телевизор и компютър в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт