Вярно ли е че когато детето приема АМ не пие вода?

  • 4 986
  • 86
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 328
От няколко дни слушам около мен едни майчета да го коментират и се питам дали има такъв случай.Просто от любопитство питам за да разбера дали това е така или не е.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Не е вярно ние от раждането сме на АМ и вода си пием от тогава.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не е вярно. По принцип би трябвало да се дава и вода. Но е вярно, че някои деца не искат вода когато са само на мляко. Мойте пропиха вода след захранването. Преди това пиеха по 20-30 мл на ден. Но никога не спирай да предлагаш вода. Особено когато е топло. Ако иска да пие ок, ако не значи няма нужда, но ти предлагай.

# 3
  • Мнения: 397
Всичко е индивидуално - някои деца пият, други - не.
Моята дъщеря от раждането е на АМ - вода въобще не иска, обаче сок пие с удоволствие,
докато брат й, който също беше на АМ - пиеше много вода!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Индивидуално е според мен.Моята дъщеря също не пиеше вода.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 055
Индивидуално е. Аз предлагах вода даже докато кърмех и детето си пиеше. После премина на АМ и също пиеше вода.

# 6
  • Мнения: 46 439
Да, не само децата, но и всички незахранени бозайници Simple Smile

Всъщност АМ и кърмата са почти 90% вода, напълно достатъчно, ако детето:
- се храни на поискване
- не е захранено
- няма диария, Т или повръщане

Допълнителната вода запълва корема и лишава детето от хранителните вещества на млякото, може да доведе и до проблеми като нарушаване на водно солевия баланс.

Бебетата инстинктивно отказват водата, затова родителите, убедени, че водата е нужда, използват разни хитрости, за да ги накарат да пият, като например:
- строго спазване на определени милилитри, без да се отчитат нуждите на детето - така приеме, колкото мл. му дадат на ден, а не колкото организмът му има нужда, затова остатъкът се наваксва с вода, която за съжаление няма никаква хранителна стойност
- даване м/у храненията на бебе, хранено под час, т.е. съвпада с момента, в който то вече е гладно и търси храна
- лишаване от мляко нощем, тогава стържещото от глад стомахче ги кара да приемат, каквото им се даде
- подслаждане

# 7
  • Мнения: 1 763
Моят син беше на АМ, до 7 месеца не близваше вода. Аз предлагах само след хранене, когато бях сигурна, че се е нахранил и ще пие вода само, ако е жаден, но той не пиеше. От 7 месеца до годинката пиеше по 10 максимум 20мл на ден. Чак след годинката започна да пие повече вода.

# 8
  • Мнения: 5 183
Моят син пропи вода едва след като го захраних
А това стана към 7 месец

# 9
  • Мнения: 234
Не е вярно! Водата си е вода!!!Ние от 4-тия месец сме на АМ, но винаги сме приемали и чиста водичка Simple Smile
Трябва да се пие вода, но ако бебчето не иска....не се насилва:)

# 10
  • Мнения: 4 335
Синьт ми пропи вода на около 5 месеца,преди това я отказваше.

# 11
  • Мнения: 46 439
Не е вярно! Водата си е вода!!! ...

А защо лекарите в другите държави, както и в някои бг отделения не дават вода?
Може би са глупави или не са завършили медицина?

# 12
  • Мнения: 1 740
Всичко е индивидуално - някои деца пият, други - не.
напълно подкрепям

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 328
моят синчага още отказва водата въпреки че яде всичко

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Не е притеснително, ако бебе, хранено с АМ, не пие вода. То си доставя необходимите му течности с млякото.
Аз кърмех Иво, но предлагах и вода. Ако искаше-пиеше, ако не-не. Пиеше сравнително малко, в интерес на истината.

Общи условия

Активация на акаунт