Контрацептиви или спирала след раждане?

  • 3 296
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
здравейте мами Hugимам едно колебание newsm78 и ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет,кой е по добрият и безопасен на4ин за предпазване от забременяване след раждане ?От таблетките не се ли напълнявя и имат ли много страни4ни ефекти?А поставянето на спиралата не е ли много  болезнено и не я ли усещате след  това?Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 8 999
Влиянието на контрацептивите /таблетки/ е индивидуално за всеки човек. На някой може да му се повръща и да пълнее, на друг пък - да му се опъне кожата и да изглежда чудесно.
Поставянето на спиралата не е много приятно, но се издържа. После нищо не усещаш.
Веднага след раждане, може би, е по-добре да се приемат таблетки няколко месеца, а после да се постави спирала.

# 2
  • Мнения: 5 183
На мен веднага след раждането ми предписаха таблетки.
Отразиха ми се ужасно на кожата, на апетита, на емоционалното състояние.
Спрях ги.

# 3
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Ами казват че съвременните таблетки антибебе не дават почти никакви странични ефекти но то до всеки е различно,а относно спиралата и аз много се колебаех чух много и различни мнения за и против но се реших и си сложих не боли нито поставянето нито се усеща след това,но пак казвам говори с лекаря си за съвет прецени плюсовете и минусте на двете неща,спиралата има голям процент извънматочна бременност както и при повечето жени се наблюдава по продължителен и обилен мензис,а таблетките си е отговорност в смисъл-да не пропуснеш таблетка аз ги пих около година и понапълнях доста

# 4
  • Мнения: 240
Аз спирала не съм слагала никога, не защото не одобрявам този вариант, а чисто и просто от страх, но за таблетките знам, че тази непоносимост към тях обикновено се дължи на неправилния им избор- противозачатъчни хапчета бол  Joy Най- добре се консултирай с гинеколог  Peace Аз пих 3 години таблетки и бях много доволна, не съм имала никакви оплаквания. Спрях ги, защото решихме да имаме бебе, но сега мисля отново да започна да пия същите.

# 5
  • Мнения: 3 804
Смених няколко спирали -поради изти1ане на срока им-проблеми  не съм имала,виж лекарства не съм ползвала.

# 6
# 7
  • Мнения: 5 393
Аз не съм фен на спиралата. След като спрях да кърмя започнах отново да пия противозачатъчни таблетки. Нямам никакви странични ефекти от тях.

# 8
  • Мнения: 5
благодаря ви за инфото Hugаз съм на 24 и  си мисля да запо4на с таблетки  Rolling Eyes,но ако забележа някакви страни4ни ефекти мога да ги спра нали? предписаха ми yasmina.понеже за първи път ще пия противоза4атъ4ни и ме хвана страх.Благодаря ви  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 44 073
за спиралата знам, че трябва да са минали поне 6 месеца от раждането....
за хапчетат - трябва да е минал периода на кърмене....

аз пия хапчета - по други причини. не съм надебеляла от тях, всичко си ми е ок...първият месец само имам не менструално кървене от тях....също от тях цикълът ми стана по-крътък и доста по-малко количествено,  единственото е, че ако си под 30  и пушиш трябва да не е над 5 цигари дневно, а над 30 просто да ги откажеш.....
Евентуално ако страдаш от мигрена, може да се влоши, но не е задължително.

Аз лично съм много доволна от хапчетата Simple Smile

Аз пия точно Ясмин....те са от най-леките противозачатъчни. Ако нещо не ти понесат - доктора ще ги смени с други..... и да разбира се можеш да ги спреш по всяко време, посто ще трябва да се пазиш през определен период по друг начин....

# 10
  • Мнения: 5
трябва ли да си направя накакви хормонални или каквито и да било изследвания преди да запо4на да пия таблетките?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 073
хубаво би било....
според тях се определят какви да са точно хапчетата....ако имаш някакъв проблем може да трябва други.....

аз лично правих - но ги пия заради кисти на яйчниците...така че при мен си имаше откровен хормонален проблем Wink

ако ще пиеш просто за предпазване - може да пробваш, пък ако нещо не ти понесе тогава да пуснеш изсладвания...както прецени гинеколога ти....

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
здравейте мами Hugимам едно колебание newsm78 и ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет,кой е по добрият и безопасен на4ин за предпазване от забременяване след раждане ?От таблетките не се ли напълнявя и имат ли много страни4ни ефекти?А поставянето на спиралата не е ли много  болезнено и не я ли усещате след  това?Предварително ви благодаря.

Не, от контрацептивите не се напълнява, нито ти поникват мустаци, нито брада.
Те съдържат естроген, а не тестостерон както едно време, когато е имало подобни проблеми.
Аз лично съм против спиралата.
Пия вече близо 3 години хапчета без почивка и нямам никакви проблеми, свързани с тях.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Ние сме си на презервативчета FlutterМного четах за спиралата и се отказах.Чети, има много информация и във форума, сама ще прецениш.

# 14
  • Мнения: 240
Angel_Dust , ще ми кажеш ли какво представляват тези хормонални изследвания? Аз нямам проблем с таблетките, но ми е интересно. И само при нужда ли се правят или е добре да те изследват и превантивно? Благодаря предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт