наемане на дизайнер за детската стая

  • 7 555
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 575
Няма какво да те съдя - в темата се пита има ли смисъл от дизайнер, но явно първо има нужда от култивиране на вкус, после финансови възможности и най-последно стои въпроса с дизайнер или без. Когато на човек си му харесва неговото си творение, явно трудно е да го убедиш, че дизайнер и родители в тандем могат да постигнат нещо твърде добро и различно, а след 5-6 години с малки изменения могат да се постигнат много добри резултати.
Но май се увлякох .............. в крайна сметка авторката дали иска дизайнер или не? това все още не разбрах  Thinking

# 46
  • Мнения: 22 430
Не виждам смисъл от дизайнер точно за бебешка стая.
Когато малко порастне детето и да речем ще тръгва на училище - ок, но сега няма особен смисъл.

В интернет има хиляди идеи за това как да се обзаведе една стая. С малко повече вкус, желание и търсене могат да се сътворят чудеса.

# 47
  • Мнения: 3 066
Не виждам смисъл от дизайнер точно за бебешка стая.
Когато малко порастне детето и да речем ще тръгва на училище - ок, но сега няма особен смисъл.

В интернет има хиляди идеи за това как да се обзаведе една стая. С малко повече вкус, желание и търсене могат да се сътворят чудеса.

Адмирирам това мнение!

# 48
  • Мнения: 6 039
то идеи има, ама така като гледам, някои не се възползват от тях
Наистина нещата, които съм виждала са в съвсем друга посока.

# 49
  • Мнения: 18 542
Все пак не всеки има "малко повече вкус и желание", някои дори си го знаят и предпочитат да се доверят на специалист. Не виждам какъв е смисълът на този спор.  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 3 066
то идеи има, ама така като гледам, някои не се възползват от тях
Наистина нещата, които съм виждала са в съвсем друга посока.


За да не заемам само аз темата ще добавя че всичко е въпрос на желание,финанси и информираност в новите тенденции! Но...парите са по-добре инвестирани за една юношеска стая например или начинаещ ученик! Иначе само чувам от познати-аз искам това,видях онова,а иначе нямаме възможност и се задоволихме с това! И така се получава в болшинството от случаите. Говоря от опит с години !
Аз иначе исках семпла,бяла-розова пастелна стая с апликации по стените ,а не рисунки въпреки че свекърва ми е худоцник и предложи да я изрисува,но аз предпочетох да похарча близо 9000 лв за модерни люлки,вибриращи столчета и музикални играчки за развлекателни моменти с бебето,детето и купища стимулиращи книжки! Та всеки сам си избира+фонд за в бЪДЕЩЕ!

# 51
  • Мнения: 6 039
аз лично бих инвестирала в детето си от пъврата годинка, а не от 7ми клас.
Средата, която обитава и вкусът, който се възпитава водят началото си от бебе, а не като юноша.

9000 лева  Sick Joy

# 52
  • Мнения: 4 380
Истина е че не се намира лесно дизайнер който да направи само една бебешка стая, защото парите са много малко, а труда доста. Не съм убедена дали изобщо в България предлагат услуга само за определени стаи, но тук е разпространена услуга.
Добрия декор на бебешката стая е важен не само за бебето, но и преди всичко за родителите. Кой как и къде ще инвестира е въпрос на лични приоритети.
За мен радостта от очакването на малкото човече е тясно свързана със създаването само за него на специално кътче от дома и това преизпълва родителите с несравними емоции.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 231
аз лично бих инвестирала в детето си от пъврата годинка, а не от 7ми клас.
Средата, която обитава и вкусът, който се възпитава водят началото си от бебе, а не като юноша.

Да, именно.
Нямам възможност и желание да се разпростирам, но който наистина се интересува, може да открие достатъчно материали в нет-а по въпроса за развитието и нуждите на детската психика.

Напълно ми е ясно, че възможностите на повечето млади родители са ограничени, но това не е оправдание.
Стаята трябва да се променя с годините, съобразно възрастта на децата, затова който не може да си позволи честа смяна, нека обмисли добре на какви мебели да заложи.

# 54
  • Мнения: 1 800

Стаята трябва да се променя с годините, съобразно възрастта на децата, затова който не може да си позволи честа смяна, нека обмисли добре на какви мебели да заложи.


нещо подобно си мислех докато 4етях последната страница.

Защо трябва да се инвестира непременно в бебешки мебели с разни тематики( в пове4ето слу4аи грозни и ки4озни). Може от самото на4ало да се купят из4истени неща и само да се сменят пердета, завивки, легло, цветове като расте детето.  Разбирам, 4е докато детето е на 15 нещата може да са демоде или ужасно омръзнали, но ако се инвестира в по-из4истени неща, много по-вероятно е да се използват за дълго мебелите.

какви са тия 9000 лв Shocked
аз мога да купя хай-енд бебешки мебели и текстили тук и пак няма да похар4а толкова.
Покажи някакви снимки, 4е ми стана интересно.

Скоро 4етох(за детски стаи), 4е прекалената претрупаност символизира стрес, нестабилност и объркване. Изи4стените, от много вещи, стаи увели4ават 4увството за сигурност и помага за само4увствието при децата. По-малкото неща в стаята на дете може да помогне да фокусират по-добре и има позитивен ефект при деца с проблеми да внимават(не знам дали има такъв синдром на бг тук се води АДД) и т.н.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 06:36 от benson10

# 55
  • Мнения: 3 066

Стаята трябва да се променя с годините, съобразно възрастта на децата, затова който не може да си позволи честа смяна, нека обмисли добре на какви мебели да заложи.


нещо подобно си мислех докато 4етях последната страница.

Защо трябва да се инвестира непременно в бебешки мебели с разни тематики( в пове4ето слу4аи грозни и ки4озни). Може от самото на4ало да се купят из4истени неща и само да се сменят пердета, завивки, легло, цветове като расте детето.  Разбирам, 4е докато детето е на 15 нещата може да са демоде или ужасно омръзнали, но ако се инвестира в по-из4истени неща, много по-вероятно е да се използват за дълго мебелите.

какви са тия 9000 лв Shocked
аз мога да купя хай-енд бебешки мебели и текстили тук и пак няма да похар4а толкова.
Покажи някакви снимки, 4е ми стана интересно.

Скоро 4етох(за детски стаи), 4е прекалената претрупаност символизира стрес, нестабилност и объркване. Изи4стените, от много вещи, стаи увели4ават 4увството за сигурност и помага за само4увствието при децата. По-малкото неща в стаята на дете може да помогне да фокусират по-добре и има позитивен ефект при деца с проблеми да внимават(не знам дали има такъв синдром на бг тук се води АДД) и т.н.


Хай! Снимките са публикувани,но не за стаята само ги дадох,а за brain stimulating dvds,cds,книги и играчки,а и цените не са като в БГ все пак!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Скоро 4етох(за детски стаи), 4е прекалената претрупаност символизира стрес, нестабилност и объркване. Изи4стените, от много вещи, стаи увели4ават 4увството за сигурност и помага за само4увствието при децата. По-малкото неща в стаята на дете може да помогне да фокусират по-добре и има позитивен ефект при деца с проблеми да внимават(не знам дали има такъв синдром на бг тук се води АДД) и т.н.


Да, и това е много важно да се спазва. Играчките, които се купуват не трябва да са на разположение постоянно. Колкото по-малко, толкова по-добре.
Това се отнася и за тези,които стимулират мисленето, за да са ефективни трябва да са дават през определен период от време. А който наистина е загрижен за правилното развитие на детето си, нека забрави двд-то и телевизора.

Бенс, ти, специално, нямаш нужда от дизайнер. Sunglasses

# 57
  • Мнения: 2 529
Ние сме работили с дизайнер за цялостния облик на новия ни дом, включително и за вече детските стаи (едната си е още бебешка, защото малкият ми син няма 2, но пък той май повече е в нашата спалня и само играе в стаята си  Laughing) и според мен от тази гледна точка всички стаи в жилището са части от едно цяло. Работата на дизайнера и стопаните на дома трябва да е екипна, както е казала и Асинка, иначе нищо не се получава, а специално за по-личните пространства като спалните и детските стаи, дизайнерът (или поне нашият) работи изцяло с идеи, които да задоволят напълно нуждите на обитателите на тези пространства - например ние избирахме цветовете според характерите на децата, играчките и аксесоарите пак според темперамента и възрастта и така. Още не сме напълно готови, но с помощта на дизайнера имаме представа как ще изглежда всичко в готов вид.

Стана дълго, но още нещо да допълня за работата с дизайнерите, ако позволите  Rolling Eyes Мъжът ми е много труден, защото си мисли, че всичко знае и разбира, но с подходящия човек, мисля че постигнахме безкрайно по-добри резултати, отколкото ако сами бяхме работили, както за предишното ни жилище  Joy Всичко е до разбирания, стандарт, възможности, но на първо място поставям разбирания на човека (от опита със съпруга ми  Laughing )

# 58
  • Мнения: 3 971
Аз само не разбрах бебешка или детска последно Thinking

# 59
  • Мнения: 44
Aко за другите помещения в дома ви не сте ангажирали дизайнер,защо ви е за бебешката стая.Със сигурност ще си проличи,че е работил специалист и стаята ще се различава от другите.Все си мисля,че ако в една стая има стил,то и в останалите също трябва да е така.Нали дома е едно цяло все пак и не е редно само в едно помещение всичко да е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт