Можете ли да ми препоръчате диетолог за детето ми?

  • 729
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Копирам постинга си от "Нашите деца", наистина не знам към кого да се обърна...

Много съм притеснена за момченцето си. На годинка и десет месеца е, а от извесно време, 2-4 месеца, е пуснал едно шкембенце... Не съм виждала друго дете с такова коремче. Той си е хем пълничък, хем яшничък, но това коремче ме тревожи особено, защото да не стане така, че да не може да се оттърве от него.
 
Бяхме на преглед при един много добър доктор и той каза, че от това коремче му се измествала диафрагмата нагоре, стеснявала се дихателната площ на белите дробове и можело това да доведе до астма по-натам.

Гледам да не му давам тестени, сладки храни, разни купени неща с хидрогенирани мазнини, яде много плодове... просто не мога да разбера откъде се появи това коремче, сигурно от хапването повече, отколкото за неговата възраст. Но той просто пищи за храна, дори, горкото, сочи някоя чиния и си вика "не, не-е!" - мисли, че това е наименованието на ястието!

Наистина търся дали можете да ми препоръчате свестен изпитан детски диетолог, при когото да отидем в София, да ми каже как да го храня това дете!

# 1
  • Мнения: 13 755
Но той просто пищи за храна, дори, горкото, сочи някоя чиния и си вика "не, не-е!" - мисли, че това е наименованието на ястието!

Оле горкото, мъничка душичка Hug Диетолог не мога да ти препоръчам, дано някой помогне, но опитай да му даваш повечко зеленчуци, салатки, по-леки манджички, по-малки порции, а когато огладнее - плод за залъгване на глада.

И се движете повече - не го носи, не го вози. Да ходи сам, да тича, да гони топка... Ще го израсте и ще се източи Peace

А сигурна ли си, че наистина му е необичайно голямо коремчето. Понякога майките от много  загриженост си измисляме глупости!?

# 2
  • Мнения: 2 032
Коремчето при толкова малки деца е нормално, защото им са още слаби коремните мускули.

Така че моят съвет е да не водиш детето на диетолог, но ти сериозно да си помислиш за твоите фобии, страхове и отношение към храната.

Иначе, съвсем по аматъорски, ама се учудвам как лекар хем няма да те осведоми за нормалния дипазон за тегло на детето ти, хем ще избълва умозаключенията за астма от "коремче".

Общи условия

Активация на акаунт