Лишаване на съпруга от права над детето

  • 10 757
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Бубе, мисля, че проблема може да е при теб отчасти - ти и без това си чувствителен човек, а от раждането - може усещаниятати да са се обострили - искам да кажа - да си по-наранима, по-раздразнима, по-неуверена... Все неща които са като лавина - тръгне ли едното, повлича другото -и ето ти драма! Това че в това е част от проблема съм сигурна - по постингите показваш обострена чувствителност към дразнителите... Сигурна съм, че и мъжа ти има вина, но може би не чак толкова голяма...
Може би имаш нужда от почивка и спокойствие - дори ако може без него, за да видиш дали ще ти мине...  Wink Що не идете ако можете да си го позволите с малчо някъде на планина за малко - за човек като теб една есенна романтика с най-важния мъж в живота ти /визирам сина  Mr. Green/  може да се окаже лек! И поне ще те зареди с оптимизъм и ведрина /поне до първите 3 скандала  Twisted Evil/

# 61
  • Мнения: 781
Споко бе хора!Какво като се пише и извън темата?!Нито ми пречи,нито е проблем.Даже напротив-става по-интересен така разговора!

Иначе при нас нещата са така-един ден добре,после пак зле и така  Tired

Уф........

е то в живота е така:веднъж вали, веднъж е слънчево...един път си здрав - друг болен..веднъж имаш пари, друг път по-малко...понякога си слаб, а друг-път силен...няма абсолютно гладко положение  Tired така е по-интерестно, пък и важното е когато се обичате да се обичате повече, отколкото когато се мразите Wink

# 62
  • Мнения: 5 622
Бубе, мисля, че проблема може да е при теб отчасти - ти и без това си чувствителен човек, а от раждането - може усещаниятати да са се обострили - искам да кажа - да си по-наранима, по-раздразнима, по-неуверена... Все неща които са като лавина - тръгне ли едното, повлича другото -и ето ти драма! Това че в това е част от проблема съм сигурна - по постингите показваш обострена чувствителност към дразнителите... Сигурна съм, че и мъжа ти има вина, но може би не чак толкова голяма...
Може би имаш нужда от почивка и спокойствие - дори ако може без него, за да видиш дали ще ти мине...  Wink Що не идете ако можете да си го позволите с малчо някъде на планина за малко - за човек като теб една есенна романтика с най-важния мъж в живота ти /визирам сина  Mr. Green/  може да се окаже лек! И поне ще те зареди с оптимизъм и ведрина /поне до първите 3 скандала  Twisted Evil/

Бе пари няма за такова нещо бе  Tired.То сега се занизаха едни рождени дни,моят мина преди няколко дена,сега на 20-ти има детето.Това все големи харчове.
Но да ти кажа и да имах пари,пак не бих отшла без него някъде сама.Щото после няма да ми е приятно и той ако реши да си почива сам  Close

Но по принцип не би било прблем,ако съм с друга приятелка с дете,няма да ме спре,даже напротив,ама ето,че пак опираме до парите  Confused

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Само какво си мисля (може и да не съм права), а то е, че Бубе, май или не обичаш мъжа си или си уморена от него... Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 5 622
Истината е,че когато е мил,нежен,внимателен и се отнася с любов,го обичам.Когато се караме и ме кара да съм безсилна и в следствие на това да викам(скандалджийка както ме нарича той),не го обичам.
А дали има някой,който обича съпруга си,в моментите когато, я кара да страда ? Thinking

Не мога да лажа,че не го обичам,когато се погрижи да ми направи романтична вечер-изненада на рождения ми ден,когато беше посипал цялата стая,където бяхме отседнали в листа от рози,стигащи до леглото,възглавницата и водещи до малката и сладка кутийка с подаръка вътре.Вързана с тънка розова панделка....

# 65
  • София
  • Мнения: 1 751
Ей, Буба, ами че това си е нормално - кой обича да бъде ядосван, нараняван, оскърбяван и т.н. А още по-боли, когато подобни негативни емоции ти ги причинява човекът до теб. Естествено е, да чувстваш, че не го обичаш в такива моменти, колкото и елементарно да звучи. Но си има граница на компромисите и търпимостта. Една прекрасна романтична изненада не може да компенсира ежедневно неразбирателство или лошо отношение (не казвам, че при вас е така). Тъй като ти най-добре познаваш отношенията ви, ти преценяваш кое е повече - доброто или лошото, обичта и уважението или обидата и усещането, че си сам. Бубе, веднъж се живее - затова трябва да гребем от живота с пълни шепи и да се стремим да го направим възможно най-добрия за нас и най-скъпите ни. За да не ставам банална, няма да повтарям "важни сте ти и детенце" Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 622
Ей, Буба, ами че това си е нормално - кой обича да бъде ядосван, нараняван, оскърбяван и т.н. А още по-боли, когато подобни негативни емоции ти ги причинява човекът до теб. Естествено е, да чувстваш, че не го обичаш в такива моменти, колкото и елементарно да звучи. Но си има граница на компромисите и търпимостта. Една прекрасна романтична изненада не може да компенсира ежедневно неразбирателство или лошо отношение (не казвам, че при вас е така). Тъй като ти най-добре познаваш отношенията ви, ти преценяваш кое е повече - доброто или лошото, обичта и уважението или обидата и усещането, че си сам. Бубе, веднъж се живее - затова трябва да гребем от живота с пълни шепи и да се стремим да го направим възможно най-добрия за нас и най-скъпите ни. За да не ставам банална, няма да повтарям "важни сте ти и детенце" Simple Smile

Да,много си правя,че търпимостта и копромисите имат граница.Но проблема е,че аз незнам дали ги правя достатъчно!И кога е тази граница,до каква степен.Аз съм много горд човек и не понасям някой да се опита да ме стъпче и от там идва основният проблем.Дали правя въобще компромиси,или искам всичко да е идеално и то веднага ако може.
Иначе понякога лошите моменти са 2/3 от ежедневието ми и тогава съм нещастна,ама много нещастна.А друг път съвсем не е така.Затова и съм така раздвоена и не смея да предприема нищо.Защото да не сгреша и да избързам с действия за които после ще съжалявам. Confused

# 67
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Бубе, ти единствено дете ли си?
Имам чувството, че си от хората, свикнали живота им да е подреден и другите около тях - те да си ги подбират според вкуса си и желанията си...
Живяла ли си сама, сама да се оправяш и да се бориш?
Живота е гаден - но както пише в подписа на една мама - никой не ни е обещавал да бъде хубав! Живота е предимно мръсни чинии в мивката, пък било то и останали от романтичтна вечеря!
Много лесно се разстройваш - или си малка Wink или до сега слава богу живота ти е текъл така както ти се иска! Но с детето и заради него е хубаво да осъзнаеш, че живота е купчина лайна и ти просто трябва да си избереш свое - персонално! Ако по-скоро приемеш, че не сме на този свят просто да се веселим и забавляваме - няма така да страдаш!

# 68
  • Мнения: 5 622
Бубе, ти единствено дете ли си?
Имам чувството, че си от хората, свикнали живота им да е подреден и другите около тях - те да си ги подбират според вкуса си и желанията си...
Живяла ли си сама, сама да се оправяш и да се бориш?
Живота е гаден - но както пише в подписа на една мама - никой не ни е обещавал да бъде хубав! Живота е предимно мръсни чинии в мивката, пък било то и останали от романтичтна вечеря!
Много лесно се разстройваш - или си малка Wink или до сега слава богу живота ти е текъл така както ти се иска! Но с детето и заради него е хубаво да осъзнаеш, че живота е купчина лайна и ти просто трябва да си избереш свое - персонално! Ако по-скоро приемеш, че не сме на този свят просто да се веселим и забавляваме - няма така да страдаш!

  202uu

Да кажа:Не съм едно дете.Имам по-голям брат.Родителите ми са разведени,но и за миг майка ми не е допуснала да усетя липсата му,напротив-имала съм страхотно детство.Възхищавам се на майка ми,че е успяла да ни го осигури(на мен и батко ми).От тук съдя,че явно живота ми до тук е бил подреден.
Не съм живяла сама и не съм свикнала да се боря.Расла съм като цвете в саксия,още повече,че съм по-малкото дете в семейството,иначе не съм никак малка.На 28 съм  Confused
но по принцип съм от този тип жени,които така,или иначе не могат,а и не искат да се оправят сами,а имат нужда от някой до себе си,на когото да разчитат.Не виждам нищо лошо,в което.
Лошото в случая , е че,ако се разведа(не дай Боже),ще ми е много трудно и психически ще се срина,от това ме е страх,а и професията ми,за която споменах по-напред в темата не е много добре платена и няма да съм финансово независима,което би ми дало самочувствие и сила.

Иска ми се винаги да имам план Б,затова така надълго разсъждавам за нещата от личния си живот и ги правя достояние и на вас,но в крайна сметка така получавам и най-пълноценна подкрепа и разбиране и от ваша страна.Иначе да си призная не ми е лесно да споделям пред толкова много хора.
Иска ми се всичко да е перфектно,но то май никога и никъде не е такова.Въпроса е по-скоро кой как умее да го представи пред хората  Confused

# 69
  • Мнения: X
Но пък и живот граден на компромиси не ми се нрави.

Бубе, май съвместния живот се гради точно на компромиси  Rolling Eyes . Все едно сме воденични камъни, които постепенно се заоблят и се нагаждат един спрямо друг.
Уф, моичкия мисли точно като теб. Щом вика имаме търкания, значи  не сме 1 за друг.
На мен ми се вижда супер идеалистично и наивно. Ти познаваш ли такъв човек/мъж, жена/ с който да мислиш еднакво по всички въпроси и в отношенията с който да не си правила компромис никога? Ако да, значи този човек е правил компромисите.

# 70
  • Мнения: X
Абе хитро,по женски,ама мен хич ме няма по тази част...не съм от хитрите жени,даже напротив.Не знам как да си използвам предимствата като козове.КЪде къде по-глупави и грозни от мен(извинявайте,ако звучи тъпо) успяват да се уредят по-добре и да ги ценят повече.Такива жени успяват някакси да втълпят на мъжете си,че без тях те биха били нищо и,че няма други като тях,че са единствени!
Ами какво да ви кажа,...евала на такива жени!но нито майка ми,нито аз съответно сме такива жени,аз бих искала да бъда,но как да стане,като няма от кого да го видя и науча?  Confused

Това,което съм ценала преди в мъжа ми,ценя и сега,но има и други неща,на които държа,като добро отношение,независимо от това как му е минал деня(тоест да н е подвластен на настроението си) и помощ в домакинството,които преди ги е имало,а сега нещо не успявам да ги видя,колкото и да се "взирам".Абе човека гледа да си бие пас,ако може с част от задълженията в къщи,а това ме побърква.Аз няма да върша цялата работа и да се превръщам в слугиня(знам,че сега ако той прочете написаното ще ми се скара,защото не ме счита за такава,но с тази незаинтересованост относно домакинската работа,аз се чувствам като такава,ако трябва да правя всичко сама  Tired)
И още нещо,което ме дразни,но не помня дали съм го споменавала,е че все чака аз да му напомня,че трябва да свърши нещо.Иначе може тотално да забрави,а ако е важно това нещо,му се изпуска срока и отива по дяволите!Ами в крайна сметка това мислене и ангажиране и на моя мозък с неговите работи ме натоварва ужасно и в един момент изключвам и забравям и за моите си ангажименти.И като изпуша(в смисъл не издържа) и се скарваме-почвам да крещя,а той каза,че това е нещото,което най- много мрази.

Абе много сложна е нашата работа,а може би не толкова,но аз пререагирам и си усложнявам живота излишно.
Трябва да ви благодаря наистина много,понеже ми помогнахте  при взимането на окончателното решение и сте ми като психотерапевти и то безплатни!А тази услуга е много скъпо платена!Задължена съм ви!  bouquet
Е това все едно аз съм го писала.

# 71
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Бубе, имай търпение! Имам чувството, че си разстроена напоследък и когато ти попремине ще откриеш, че дявола не е чак толкова черен!
Брой до сто ако трябва когато се ядосаш!
Знам за плановете и аз съм така  Joy - затова споко - открих, покрай проблемите с детето, че уви ние плануваме ма други разпределят  Mr. Green Понякога ако оставиш нещата да втасат е по-добре  Wink а и да ни ги месиш допълнително - че ще ги развалиш  Wink
Спокойно - ако не дай си боже стигнете до развод - съм сигурна, че ще имаш сили да се справиш - въпреки, че изглежда че си слаба в теб се чувства силна нота! Сигурна съм и в теб и в Касиопея - затова на нея се ядосвам, че не се изправя срещу страховете си  и не разкара пръдльото от живота си...
Но в твоя случай мисля, че много ще съжаляваш ако прибързаш - дай си време а и на мъжа си - да свикнете с новото положение!

# 72
  • Мнения: 5 622
Бубе, имай търпение! Имам чувството, че си разстроена напоследък и когато ти попремине ще откриеш, че дявола не е чак толкова черен!
Брой до сто ако трябва когато се ядосаш!
Знам за плановете и аз съм така  Joy - затова споко - открих, покрай проблемите с детето, че уви ние плануваме ма други разпределят  Mr. Green Понякога ако оставиш нещата да втасат е по-добре  Wink а и да ни ги месиш допълнително - че ще ги развалиш  Wink
Спокойно - ако не дай си боже стигнете до развод - съм сигурна, че ще имаш сили да се справиш - въпреки, че изглежда че си слаба в теб се чувства силна нота! Сигурна съм и в теб и в Касиопея - затова на нея се ядосвам, че не се изправя срещу страховете си  и не разкара пръдльото от живота си...
Но в твоя случай мисля, че много ще съжаляваш ако прибързаш - дай си време а и на мъжа си - да свикнете с новото положение!

БЛАГОДАРЯ !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт