СЛЕД МИСЕД ,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗСЛЕДВАНИЯ

  • 6 488
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
МОЛЯ,не ми изтривайте темата,пускам нова тема,за да се види от всички момичета пркиеживяли един път мисед,направете всички иследвания генетични и имунологички всичко ,което е необходимо,не разчитайте на това ,че е било Божа работа ,че само сега се е случило и следващият път всичко ще е неред ,НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ,КАКТО АЗ НАПРАВИХ И СГРЕШИХ
ЕТО и моята история,вече съм разказвала ,но накратко отново
Декември 2008 година преживят мисед ,трябваше да съм в 11 седмица ,а плодния сак отговаряше на 7 гестационна седмица ,на 24.12.2008 ми направиха кюретажа,казаха ми ,че матката е наред и може да бебеправим ... след 2 месеца пазене ,отново забременях ,зачевам от първият път искам да отбележа ,на 30.03 ми беше 10 дневното закъснение ,отивам на лекар нищо не се вижда ,така понеже лекарят ми беше познат следяхме положението пред 3 дни на лекар.... таях надежди ,че всичко ще е наред ,.имах вече 3 положителни теста и така видя се плоден сак чак след 20 ден .... но се оказа ОТНОВО МИСЕД ,трябваше да съм в 9 гестационна седмица ,а отговаряше на 5 седмица,толкова съм съсипана,и на 01.05 ми направиха кюретажа казаха ни да се пазим 6 месеца,но сега на 01.06 ще отида да видим матката,дали всичко е наред и ще ми кажат при кой точно лекар да ходя в София вМайчин дом ,за изследвания генетични и имунологични ,спермограма и всичко необходимо
И ТАКА МИЛИ МОМИЧЕТА ,АКО БЯХ НАПРАВИЛА ТЕЗИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ОЩЕ ПЪРВИЯТ ПЪТ ,ЩЕХ ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА И НЯМАШЕ ДА СЕ НАЛОЖИ 2 КЮРЕТАЖ , А СЕГА ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИМ 6 МЕСЕЦА ,МОЛЯ ВИ НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА ,НАПРАВЕТЕ ВСИЧКО КОЕТО ЗАВИСИ ОТ ВАС,КОЛКОТО И ПАРИ ДА ВИ СТРУВА,ТОВА КАСАЕ ВАШАТА НОРМАЛНО РАЗВИВАЩА СЕ БРЕМЕННОСТ И ЗДРАВО БЕБЧЕ . Hug Hug Hug
МОЛЯ СЕ ЗА ВСИЧКИ ВАС ,НО АЗ СЕ ЧУВСТВАХ ДЛЪЖНА ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯ ,ЗАЩОТО НА МЕН ВСИЧКИ МИ КАЗВАХА ,ДОРИ И ЛЕКАРИ ТО СЕ СЛУЧИВА СЕГА ,НО СЛЕДВАЩИЯТ ПЪТ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД . Да ,ама не ,ВТОРИ МИСЕД,ТАКА ,ЧЕ ДОРИ НЕ СЕ ЗАМИСЛЯЙТЕ ЗА ТОВА ,А ОТКРИИТЕ ПРОБЛЕМА НАВРЕМЕ!!!!
НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА!!!!
 Hug

# 1
# 2
съжелявам за преживяното и напълно подкрепям казаното.  Peace
 за съжалание все повече момичета претърпяват мисед или кухо яйце  Sad, но има въпроси, на които отговор няма.  Tired
 аз направих всички изследвания предварително, след като нямаме дете от 4 години. успях от 3-то инсе, но уви за кратко  Cry - кухо яйце. отново изследвания, отново нищо. последва инвитро - неуспешно, пак изслидвания и пак всичко в норма и е ок.
сямо вярата и половинката до мен  Heart Eyes ми датав сила и кураж да продължа напред и вярвам, че ще прегърна мечтите си скоро.  Praynig
пожелавам ти успех и успешена бременост в скоро време.  Hug

# 3
  • Мнения: 283
Аз незнам какво да кажа.Тъкмо събрах кураж да подновя бебеправенето след кюретажа и пак ме отчаяхте  Cry

# 4
  • Мнения: 943
Общо взето няма лошо да се направят изследвания след първия мисед,но все пак мисля,че много повече са случаите ,в които следващата бременност е завършила успешно. Не може да обобщаваме така нещата.
tani4ka___, знам че с добро чувство си пуснала темичката,но според мен освен да донесе повече притеснения от наша страна (тези,които четем) ,друго не знам дали може да направи.ЗАщото аз лично се почувствах малко обнадеждена, въпреки,че съм се настроила много положително за следващия път,но тези момичета ,които все още не са и се страхуват ,мисля че ще им е много по -трудно. Обратното нуждаем се от оптимизъм  Praynig
А и само след един мисед ,според мен е много прибързано да се правят толкова задълбочени изследвания.
Не знам, не знам .....всеки си преценява,но мен лично темата ме натъжи.
А и все пак докторите си знаят работата или поне знаят повече от нас.
таничка, аз също ходих в Майчин дом на преглед веднага след миседа при завеждащия клиниката и един от водещите професори ,който се занимава със стерилитет  ,според него няма нужда на този етап да се прави нещо друго,освен рутиннните изследвания. и също така ,каза че при първа бременност ,кухото яйце или въобще миседа е много често срещан.
Естествено както е при теб (2-ри мисед- последен ще е  Wink )вече може да си пускате всичко ,което искате.
НЕ знам ,поне аз така смятам!
 Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 5 255


tani4ka___ : Мила аз също като теб бих посъветвала хората да пуснат всички възможни изследвания.
При мен беше спонтанен, но пак се наложи кюретаж, а 2 дни по-рано видяхме бебо и сърце  Cry

Но сега съм напълно решена да пусна всички възможни изследвания и да разбера (ако е възможно,
защото много често чувам -естествен подбор) какво е причинило това. Не искам да има втори и
знам, че ще съм направила всичко по силите си да предотвратя това  Peace

# 6
  • Мнения: 148
 Момичета съжелявам за това което сте преживяли  Hug Аз също съм с един мисед и знам как се чувствате. Не губете кураж и успех.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 770
Да кажа и аз. При мен си беше чист мисед, до кюретажа изобщо не прокървих, видях и сърце в 7-ма седмица, но няколко дни по-късно надеждите угаснаха. Питах няколко лекари, всичик казаха, че няма смисъл да пълня джобовете на лабораториите конкретно за моя случай. Аз обаче не се задоволих с обяснението, че просто така се случва и направих доста неща - имунологични, хормони - полови и на щитовидната. Май само генетични не съм пускала. И всичко излезе в норма - т.е. няма проблем, а платих около 300лв. за тези неща.
Действително, някои жени откриват такъв и с терапия следващите им бременности са успешни, но повярвайте момичета, този процент е много малък, в сравнение със случайността.
Така че всеки си преценява за себе си - дали иска да се застрахова или просто вярва, че нещата следващия път ще са наред. За тези пет месеца вече след моя кюретаж изчетох доста - и по форуми, и статии, и какво ли не, и стигнах до извода, че моя лекар е бил прав - за повечето мисед аборти няма конкретна причина, а дори и да е открита такава - шанса за успешна следваща бременност е висок.
Таничка, силно гуш Hug Знам, че си пуснала темата само от добри чувства. Пожелавам ти да откриете скоро вашата причина и да станеш майка през следващата година!
Една от лекарките, при която ходих за имунологични ми каза, че при този проблем при жени на моята възраст /около 30/ първо се търси проблема на ниво хормони, най-вече тези на щитовидната жлеза, после генетични, и чак накрая имунологични - т.е. тези проблеми били по-редки.
Малко дълъг стана поста, ама това е моята история до момента. Надявам се като всички останали, че следващия път ще имам бебче!  

# 8
  • Мнения: 2 617
bibi76 , изразила си едно към едно моето мнение по въпроса!

Таничка Hug

# 9
  • Мнения: 1 325
Ох и аз съм в голяма чуденка , дали да правя допълнителни изследвания или да оставя нещата така? newsm78
Имам една успешна бременност, след година и месец забременях отново и в 11г седмица започнах да кървя.След преглед установиха , че сърцето на ембриона е спряло и отговаря някъде на 9г сед и няколко дни!Изчистих се натурално без кюртаж и ми дадоха зелена светлина за бебеправене веднага след първият цикъл.
Вие какво ще ме посъветвате момичета, дали да пусна някой допълнителни изследвания(имам изследвания за токсоплазмоза, листероза, цитонамазка), тук ги правят задължително на всяко тримесичие от бременността.Мисля си за хормони и имунологични изследвания newsm78

# 10
  • Мнения: 286
mari rus съжалявам за това, което ти се е случило. Ние бяхме заедно в декемврийки.Ако искаш за твое успокоение си пусни имунологични изледвания.
Аз получих мисед в 9г.с. При мен се получи кървене, на прегледа се видя, че ембриона няма сърдечна дейност и имаше отлепване на плодния сак.
За изследванията аз направих генетични и имунологични,хормони,цитонамазка преди да забременея-там нямаше проблем/само ми казаха, че имам инсулинова резистентност/.

# 11
  • Мнения: 1 325
pepa_25, кои хормони си пусна?Мисля и за имунологични newsm78 Незнам в коя седмица да смятам , че ми е миседа newsm78 , ембриона беше като за малко повече от 9г седмица, а тялото ми го изхвърли в почти единайста newsm78 Иначе всичко в норма ли ти е ?
pep, при ноемврийките бяхме Hug

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 15:15 от mari_rus

# 12
  • Мнения: 148
 С две ръце подкрепям биби 76. Доста лекари ми обясниха че мисед се случва често но точната причина не се установява както и че рядко се повтаря. Аз лично не смятам да правя изследвания но това си е мое мнение ако това ще ви успокои направете ги и дано всичко да е наред  Praynig

# 13
  • Мнения: 286
mari rus грешката е моя вярно че при ноемврийките бяхме заедно.
Ами пуснах хормони- Lh, Естроген, Пролактин, Tsh, Fsh, инсулин, инхибин В, хламидия. Имунологични-IgG, IgM, FT4, анти-тиреоглубин антитела, анти-микрозонални антитела, анти-овариални антитела. Освен инсулина всичко друго е наред.
При мен още в 7г.с. нямаше сърдечна дейност, но изчакахме още две седмици, за съжаление пак нямаше сърдечна дейност /иначе си отговаряше на седмиците/.

 

# 14
  • Мнения: 1 325
Пепи, радвам се, че при теб всичко с изследванията е наред Hug Зареждай тялото си с витамини и положителни емоции и следващият път всичко ще е ок Hug Може пък пак да сме заедно в една темичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт