Има ли антирефлуксно мляко за след 1 годинка

  • 1 320
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте мили мами,

В голяма дилема съм относно млякото, след 3 месеца ще станем на 1 годинка, и нашето мляко което пием /в бг фризовом/, вкъщи аптамил ар са все антирефлуксни млека, защото сме с гер.
Аптамил ар е до 12 месеца и няма за след 12 месеца. Проучих пазара и изобщо не попаднах на мляко след годинката което да е АР. Какво ли мляко трябва да ползвам после? Спирам се на био млеката, Лактана био или Био Бимбозан, може някое на милупа или хипп, обаче трябва ли да ги сгъстявам с нещо или?
 Дали има други майчици минали през този проблем. Благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 5 183
Не вярвам да намериш антирефлуксно мляко за дете над годинка.
Те тогава са захранени все пак.;
А идеята на антирефлуксното мляко, доколкото аз съм разбрала (синът ми беше с рефлукс), е да не разрешава на храната (течна, защото тогава детето е само на мляко) да се връща обратно. Все пак тогава бебето приема само течна храна и затова се дава сгъстено АМ. В последствие кашите и пасираните храни ще играят тази роля. Така мисля.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 00:45 от МАЙКА

# 2
  • Мнения: 9 973
до тогава ще излекувате рефлукса,така мисля...ние на 10м. го излекувахме

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз много се чудих, защото до средата на 9 ти месец все си повръщаше, но истината е, че около 10ти спря. Страх ме беше да сменя млякото (бяхме на фризовом), но заложих на Хип (розов). Гъст е, и за сега нямаме проблем, да чукна на дърво  Praynig!

# 4
  • Мнения: 229
искам само да уточния че ние не пъвращаме. при нас се вдигат киселини и все още сме на медикамент за намаляване на киселинността, защото бяхме и в болница преди 6 месеца с наранено хранопроводче. така, че сама не мога да преценя дали се е излекувал или не, ако спра медикамента му трябват точно 2 дни че да почне да реве от болки.
розовият хипп е гъст така ли?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 957
Дъщеря ми е на 10 месеца и е с ГЕР. Все още пие лекарствата, защото спрем ли ги и връщането започва. Но тя отключи и АБКМ и трябваше да минем на Фризопеп, който е много рядък. По съвет на лекаря го сгъстявам с чиста оризова каша - по 3-4 мезурки в шише (зависи от количеството). Не напълня, нито се запече от кашата. Можеш да пробваш да добавяш оризова каша в кое да е мляко (най-добре се разтваря ориза на Хип), а можеш да пробваш и само с мляко, зщото детето може и да е израстнало рефлукса. Лактана био е чудесно мляко, но е много рядко, а бифидус ефекта задълбочи рефлукса при дъщеря ми, освен това й докара колики "на дърти години". Дано сте наборили рефлукса!

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 08:53 от Rexy

# 6
  • Варна
  • Мнения: 957
искам само да уточния че ние не пъвращаме. при нас се вдигат киселини и все още сме на медикамент за намаляване на киселинността, защото бяхме и в болница преди 6 месеца с наранено хранопроводче. така, че сама не мога да преценя дали се е излекувал или не, ако спра медикамента му трябват точно 2 дни че да почне да реве от болки.
розовият хипп е гъст така ли?

В такъв случай внимавай много! Дъщеря ми чак бронхоспазми прави заради киселините. Точно лекарството за кисилини не мога да й спра! Мотилиума го спряхме вече. Лактана Био караше стомахчето й да "ври"! А оризът леко тушира и киселинноста, не само сгъстява. Какво казва гастроентерологът ви? Не може ли детенце да си пие досегашното мляко?

# 7
  • Мнения: X
Ами точно за киселините не мога да помогна, но Хип 3 е много гъсто мляко, както и Хумана 3. От Хип можеш да си избереш синия, който е био, или розовия, който е с пробиотик. Само това е разликата между тях, иначе са с абсолютно еднакъв състав.

При малката ми дъщеря Лактана био също докара много сериозни колики и спазми, иначе беше до годинката на розов Хип и нямаше проблеми.
Изобщо не останах доволна, като цяло от бифидуса, затова и след годинката бях пред голяма дилема дали да давам Милумил 3 или Нестле Джуниър, заради лактобацилите и бифидуса. Е, избрах Милумил-а, макар че още се двоумя.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт