Кърмата???

  • 899
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мамита. Hug Simple Smile
Незнам дали вече има някаква подобна тема,и ако има ще ме извинявате Embarassed
В седмия месец съм и от няколко дни започна да ми тече кърма.В началото беше мн по малко,но днес,особено от дясната ми гърда мн взе да капе.От 3 часа съм си в къщи а тениската ми цялата е оплескана.
Моля ви кажете ми дали е нормално от сега да е така.
Предварително,благодаря.  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 814
Първо, това не е кърма, а коластра. Второ, нормално е, едни бременни имат много, на други тече по две-три капки.

# 2
  • Мнения: 46
А пък аз имам друг проблем - в 8ми месец съм, а още нищо не е излизало и започвам да се притеснявам дали ще имам кърма избщо!

# 3
  • Мнения: 9 814
А пък аз имам друг проблем - в 8ми месец съм, а още нищо не е излизало и започвам да се притеснявам дали ще имам кърма избщо!

Това дали бременната ще има коластра или не по никакъв начин не е гаранция, че ще има кърма след като роди.
С първата си бременност нямах и капка коластра, а кърмих една година.

# 4
  • Мнения: 329
А пък аз имам друг проблем - в 8ми месец съм, а още нищо не е излизало и започвам да се притеснявам дали ще имам кърма избщо!
На мен капчица не ми потече по време на бременността, а бебо като се роди, имаше достатъчно коластра, а сега - предостатъчно кърма. Не се притеснявай  Hug

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Честито момичета, леко бременеене и раждане ви желая.

hope_87, vuri не се притеснявайте и двете състояния са съвсем нормални. Гърдите ви се подготвят за естественото продължение на раждането, а именно кърменето. Те произвеждат вече коластра, която може да потича спонтанно или пък да не потича спонтанно. Това няма отношение към способността им да произвеждат кърма. Единствено хормоните, които се отделят в организма след раждането, определят производството на кърма. А правилното организиране на кърменето ще ви помогне да го поддържате дълго време.

Щом пишете в този под-форум, значи вие вече се подготвяте за кърменето като се информирате - това е чудесно. Прочетете статиите от библиотеката - ще са ви от огромна полза. Да си информиран е важно. Ще ви посъветвам също така и ако имате възможност да си разпечатате статиите, които мислите че ще са ви от най-голяма полза в началото (например тези, които са за първите дни с бебето, първите кърмения на бебето, правилно поставяне на бебето на гърда) - в болницата ще имате много време, а емоциите ще са нови и силни. Може да откриете, че сте забравили или не се сещате в този момент за някои от нещата и тези статии ще ви ги припомнят и ще ви вдъхнат увереност.

Успех  Hug

Ето и линк към библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:29 от mimsat

# 6
  • Мнения: 567
mimsat  подкрепям  Peace
Да ви пожелая леко остатъчно бременеене и здрави бебчета  newsm51  newsm51

# 7
  • Мнения: 5 401
Присъединявам се към пожеланията за леко, все по-вълнуващо и щастливо бременеене и леко раждане!   bouquet

Както mimsat ви е написала, съвсем нормално е да се появи или не коластра. При мен нямаше абсолютно никаква следа от нея през цялата бременност, нито напрежение в гърдите. И така се случи, че кърмих само... 2 г., 4м., 10 дни.  Simple Smile Е, можех и повече, но с Бучкозавъра решихме да се поспрем, та да си починем един от друг.  Wink

Приятно четене на Библиотеката в Кърмаческия!   bouquet

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ползвай подплънки за кърма ако те притеснява. Иначе е нормално. Няма проблем.

# 9
  • Мнения: 253
hope и vuri и при двете ви всичко е нормално, всеки организъм е различен, не се притеснявайте. Пожелавам ви леко бременеене и да гушкате най-хубавите и щастливи бебчета.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
hope и vuri и при двете ви всичко е нормално, всеки организъм е различен, не се притеснявайте. Пожелавам ви леко бременеене и да гушкате най-хубавите и щастливи бебчета.
Peace

# 11
  • Мнения: 6 713
Първо, това не е кърма, а коластра. Второ, нормално е, едни бременни имат много, на други тече по две-три капки.

Хубаво че обясняваш на момичето, ама леко с тона. Whistling

И на двете бременни момичета - не се притеснявайте, важно е бебето да суче по много в началото, на често. Тогава почти е сигурно, че ще се стимулира производството на кърма.

# 12
  • Мнения: 1 740
И на двете бременни момичета - не се притеснявайте, важно е бебето да суче по много в началото, на често. Тогава почти е сигурно, че ще се стимулира производството на кърма.
Peace Peace

# 13
  • Мнения: 73
не се притеснявайте момичета.аз нямах и капка коластра по време на бременността,но вече успешно се кърмим близо 7 месеца.леко бременеене  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 427
Цитат
И на двете бременни момичета - не се притеснявайте, важно е бебето да суче по много в началото, на често. Тогава почти е сигурно, че ще се стимулира производството на кърма.
Подкрепям PeaceЛеко бременеене Hug

Общи условия

Активация на акаунт