ИЗВАРА???

  • 2 344
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Мъжът ми купил половин килограм извара и се чудя какво да я правя.Ако имате идеи ще се радвам.Благодаря предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Направи Сладкиш с извара и белтъчна глазура - страхотен е, пробвала съм го.
В сайта на Нанита има още рецепти с извара, но  не съм ги правила.
Иначе можеш да направиш още печени чушки, пълнени с яйца и извара.

# 2
# 3
  • Мнения: 4 916
Катък  Peace
И чийзкейк, може и без печене.

# 4
  • Мнения: 22 867
Тъкмо стига за половин доза от тия вкусотийки. Стават две тави с половин кг извара.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз най-редовно я използвам за пикантна салата-извара,сол,червен пипер,чесън,олио и копър.
Вчера Иван Звездев направи много интересен сладкиш с извара,яйца,портокалов сок и стафиди.
Отделно я ползвам за баница,огретен,суфле(от спанак или тиквички)-приложения колкото щеш Peace

# 6
# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Най-бързо и лесно става изварената салата.Слагам малко майонеза, 1 с.л. кисело мляко, чесън, черен пипер, сминдух, смлени орехи, кисели краставици..................каквито вкусове имаш.Получава се страхотна салата, особено, ако престои няколко часа в хладилника.

# 8
  • Мнения: 43
Ако обичаш сандвичи можеш да си направиш като разбъркаш яйце с извара и сложиш малко олио в сместта, след което мажеш на филии и печеш. Много е вкусно и става бързо. Аз слагам и по малко чубрица.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 552
Разбий изварата с яйца и напълни чушки, после ги опечи. Стават страхотни.

# 10
  • Мнения: 179
Смесвам изварата с малко сирене, добавям чесън, копър и малко настърган домат /или сурово яйце/ и пълня със сместа филийки шунка. После само ги запичам с малко настърган кашкавал отгоре.
Със същата смес понякога завивам леко запечени тиквички или патладжан, а и за палачинки /или палачинкова торта/ става. Ако имам в момента слагам и по малко майонеза или сметана, но най-много е изварата.

# 11
  • Мнения: 5 001
И аз като Биляна съм за салатка... Laughing

Друг вариант:

Извара,сол,печени и обелени печени червени чушки,чесън на вкус,майонеза.Всичко се врътва р робота и готово.Върви както за салатка,така и за мазане на филийки..

# 12
  • Мнения: 2 708
Знам, че не е точно по темата, но имам едно питане. Все се каня да ви питам и все не намирам къде, та май сега е момента.

Имаше едно време, една извара, която се продаваше в едни пластмасови кутийки, затворени с лента от фолио, така както се продаваха и майонезите. Майонезата и сега си е в такива кутийки, но тогава имаше и една извара, помня че имаше и червена лента на металното фолио, а самата кутийка отдолу беше плътно бяла..... Та вътре изварата беше ГЛАДКА катооооооооооооооооооо кисело мляко. Толкова перфектна, толкова вкусна (ееее според мен де). Някой да знае, сега дали се произвежда такава извара. Когато и да съм купувала, на каквато и марка да попадна, седи ми една търхава, ронлива, тип грис намокрен ли как да го обясня , ама не е това ГЛАДИЧКОТО, което търся. Ще съм много благодарна Praynig Praynig Praynig ако някой ми каже дали има такава, ако ли пък не, какъв заместител да й намеря. Много си мечтая за онази извара Cry и я няма и я няма. Thinking

# 13
  • Мнения: 22
И аз като Биляна съм за салатка... Laughing

Друг вариант:

Извара,сол,печени и обелени печени червени чушки,чесън на вкус,майонеза.Всичко се врътва р робота и готово.Върви както за салатка,така и за мазане на филийки..

Ако нямате майонеза, сложете няколко лъжици кисело мляко. С малко начупени на малки късчета орехи е още по-вкусно!

# 14
  • Мнения: 5 001
Знам, че не е точно по темата, но имам едно питане. Все се каня да ви питам и все не намирам къде, та май сега е момента.

Имаше едно време, една извара, която се продаваше в едни пластмасови кутийки, затворени с лента от фолио, така както се продаваха и майонезите. Майонезата и сега си е в такива кутийки, но тогава имаше и една извара, помня че имаше и червена лента на металното фолио, а самата кутийка отдолу беше плътно бяла..... Та вътре изварата беше ГЛАДКА катооооооооооооооооооо кисело мляко. Толкова перфектна, толкова вкусна (ееее според мен де). Някой да знае, сега дали се произвежда такава извара. Когато и да съм купувала, на каквато и марка да попадна, седи ми една търхава, ронлива, тип грис намокрен ли как да го обясня , ама не е това ГЛАДИЧКОТО, което търся. Ще съм много благодарна Praynig Praynig Praynig ако някой ми каже дали има такава, ако ли пък не, какъв заместител да й намеря. Много си мечтая за онази извара Cry и я няма и я няма. Thinking
Не се сещам коя е тази извара...
Сещам се,че ако изварата ти е по вкуса,можеш да я пасираш и ще получиш гладка консистенция....Ако е много гъста добавяш няколко лъжици прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт