Желание за трето дете,имате ли го

  • 7 489
  • 148
  •   1
Отговори
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Чудих се колко от вас освен мен имат желание за трето дете. Мъжът ми не е за сега ентусиазеран от желанието ми.И съм си мислела ако се реша на трето дали да го убедя,да се откажа или... .Имам две деца верно още са малки трудно е да, но аз говоря за след време...6-7 нещо подобно.

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 09:38 от Petru6

# 1
  • Мнения: 430
         На мен лично ,две ми стигат!!! smile3521

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Опитай с убеждаване. Противното не е много коректно. Моя съпруг не искаше второ дете. Но вече го убедих и сега правим опити.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Щом искаш, направи го, пък като се прояви бременността нещо ще измислиш  newsm78
И аз винаги съм искала много деца. Не даде бог тогава, но сега си имам толкова много, че ми пълнят сърцето Grinning

# 4
  • Мнения: 69
При нас е обратно -  тои иска трето аз НЕ (мисля си оба4е 4е само си приказва)   Joy  Но ако тои постъпи  така както казваш ти  много ще се ядосам   #2gunfire  Затова и ще взема мерки съвсем скоро

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 22:02 от em_di

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
При други обстоятелства бихме искали трето дете и двамата.Но финансово не сме цъфнали и вързали,та затова май ще си останем с две.Обаче скоро си говорехме точно по въпроса.Ако забременея непланирано не бих направила аборт.И той го знае. Peace

# 6
  • Мнения: 6 607
Желание и за второ и за трето имама ама кураж не ми стига.

# 7
  • В мечтите
  • Мнения: 639
То това че той много не понася да се реве и всичко около едно дете,не че не се радва но по мъжки.И много съм си мислела след 6-7 год. ако си махна спиралата той да не разбере  newsm78... знам че е трудно знам че трябват пари,нямаме кой знае колко но пък какво беше този който не се  е родил той не е пораснал

# 8
  • София
  • Мнения: 9 826
Никога не бих погодила такъв номер на мъжа си,честно.За тая работа трябват двама.
За второто дете доста време имахме спор.аз исках,той не.Накрая аз се отказах,той взе да иска.Долу горе година трябваше,за да ни паснат мненията.

# 9
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Никога не бих погодила такъв номер на мъжа си,честно.За тая работа трябват двама.
За второто дете доста време имахме спор.аз исках,той не.Накрая аз се отказах,той взе да иска.Долу горе година трябваше,за да ни паснат мненията.
То какъв номер.. да му родя още едно дете и да се грижа за него  Shocked

# 10
  • Мнения: 6 607
Никога не бих погодила такъв номер на мъжа си,честно.За тая работа трябват двама.
За второто дете доста време имахме спор.аз исках,той не.Накрая аз се отказах,той взе да иска.Долу горе година трябваше,за да ни паснат мненията.
То какъв номер.. да му родя още едно дете и да се грижа за него  Shocked
Ами номер си е при условие ,че той няма да знае.Решението за дете струва ми се трябва да е общо.

# 11
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Ами да трябва но ако извинението е че не му се занимава мисля че е глупаво и поради тази причина не трябва да имам още едно дете.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, имаме го и двамата. Някой ден Heart Eyes Дано не ни мине котка път!
Ако мъж ми не иска, никога не бих забременяла на въпреки. Това е крайно неуважително, да не употребя по-силна дума Naughty

# 13
  • В мечтите
  • Мнения: 639
чак не уважително  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Не "чак", а "само". Истината е, че го смятам за нещо повече от неуважително, но не те познавам и затова употребявам по-мек изказ Laughing Ако ми беше приятелка, щях да ти начукам канчето доста по-сериозно Laughing Вие с мъжа ти партньори ли сте? Равни ли сте? Какво значи "да му родя и да се грижа"? Той не се ли грижи за децата си, наравно с теб? Ти как би се почувствала, ако той те забремени, когато не желаеш да си бременна? Това е безумие...За мен Peace

# 15
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Не "чак", а "само". Истината е, че го смятам за нещо повече от неуважително, но не те познавам и затова употребявам по-мек изказ Laughing Ако ми беше приятелка, щях да ти начукам канчето доста по-сериозно Laughing Вие с мъжа ти партньори ли сте? Равни ли сте? Какво значи "да му родя и да се грижа"? Той не се ли грижи за децата си, наравно с теб? Ти как би се почувствала, ако той те забремени, когато не желаеш да си бременна? Това е безумие...За мен Peace
Joy.. не аз не казвам че не си права ама.. честно казано имам огромно желание и съм си мислела дали няма да склони или нещо подобно.И честно казано грижата за децата много добре знаеш че се пада на жената сега не знам как е при теб но голям процент в семействата са така .

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 23:05 от Petru6

# 16
  • Мнения: 59
Желание имаме и двамата,но нерви и финанси не.Пък и две са ни достатъчни като се замисля. newsm78

# 17
  • Мнения: 17
две са ми достатачно

# 18
  • Мнения: 1 086
И двамата искаме трето дете, но ми се иска да е след поне 2 години.

# 19
  • Мнения: 4 965
Имаме желание и възможност, но май няма да имаме достатъчно здрави нерви, за да се решим.
Но категорично в следващите 10 г. ще имаме още 1, а може и 2.
Ако някой от дваматаняма желание или нямаме възможност, няма да имаме.

# 20
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Не, нямама - дори за второ, поне за сега Wink

# 21
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не, нямама - дори за второ, поне за сега Wink
нито  за сега нито за после.....,   мисията е невъзможна..

# 22
  • Мнения: 2 908
Не,нямам желание за трето. Две ще ми стигнат. Няма да имаме нито възможност,нито аз нерви за три.

# 23
  • Мнения: 15 619
Желание имам, но сигурно само с него ще си остана.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Не "чак", а "само". Истината е, че го смятам за нещо повече от неуважително, но не те познавам и затова употребявам по-мек изказ Laughing Ако ми беше приятелка, щях да ти начукам канчето доста по-сериозно Laughing Вие с мъжа ти партньори ли сте? Равни ли сте? Какво значи "да му родя и да се грижа"? Той не се ли грижи за децата си, наравно с теб? Ти как би се почувствала, ако той те забремени, когато не желаеш да си бременна? Това е безумие...За мен Peace
Joy.. не аз не казвам че не си права ама.. честно казано имам огромно желание и съм си мислела дали няма да склони или нещо подобно.И честно казано грижата за децата много добре знаеш че се пада на жената сега не знам как е при теб но голям процент в семействата са така .

Добре де...да речем - склони. По една или друга причина жената винаги може да изманипулира временно мъжа си, макар това да е неприемливо за мен (споделям мнението на belinda), но какво би се случило ако, както пишеш, той предпочита спокойствието пред детския глъч и в един прекрасен майски ден,  си събере "хляба в торбичка" и ....  Би ли била тогава толкова ентусиазирана, както си сега? В смисъл, мислила ли си дали можеш да се справиш с три деца? Защото има разлика в бройката, не е като където едно- там и две, пък там и три.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Споделям мнението на Белинда и АлексаС.

Майката не е повече родител от бащата! И двамата са равни!
Казваш, че ти си тази, която се грижи за децата. А за теб кой се грижи?

В създаването на едно дете участват двама, в решението дали да го има или не - също!
Не отнемай това право на съпруга си, полага му се.

Ако наистина си убедена в желанието си за трето дете, използвай женската си изобретателност и убедителност. Не ти е нужно да прибягваш до подли методи.

Дори да заченеш без негово съгласие, едва ли последствията ще ти харесат много, както казва АлексаС. Мисли и за после. Успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Съгласна съм с другите, че не е честно. Иначе, аз още за второ се назландисвам, като си представя цялото бременеене и раждане. Грижата не ми тежи. Трето, едва ли, ама да не се заричам. Мъжът ми би се радвал и на три, сигурна съм.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 129
Както казва мъжът ми - внимавай какво си пожелаваш, за да не вземе да се случи.
И аз исках 3-то дете. Много му се радвам сега, но сериозно ти казвам, че ако знаех какво е - нямаше да се захвана.
Много е трудно. Особено когато децата са с малка разлика. Понякога не се чувствам човек. Има моменти, в които искам да ме няма, да не съм в дома ни, а да отида някъде без никой около мен.
По-добре се радвай на 2-те ви деца. След време ще се радваш на внуци и правнуци. Живей си живота и не се връзвай с още едно малко същество.

А камо ли като не сте добре финансово.

# 28
  • Мнения: 111
Не, нямама - дори за второ, поне за сега Wink
нито  за сега нито за после.....,   мисията е невъзможна..
Мъжът ми има желание и за 3-то , нооо....аз не мога да се реша за второ пък какво останало за 3  Wink

# 29
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Много е трудно. Особено когато децата са с малка разлика. Понякога не се чувствам човек. Има моменти, в които искам да ме няма, да не съм в дома ни, а да отида някъде без никой около мен.
По-добре се радвай на 2-те ви деца. След време ще се радваш на внуци и правнуци. Живей си живота и не се връзвай с още едно малко същество.
А камо ли като не сте добре финансово.

Ето го и моето мнение, макар да съм още с 2 деца. Трето ще ми дойде много на-нагорно, то и сега имам такива моменти, пък с 3 - леле-мале. Затова колкото и да ми се гушка бебе, не искам трето дете.
На авторката пък и се чудя - малкото ти е на 3 месеца и нещо, а ти вече трето искаш - как го правиш това, бе жена? Колкото до това да излъжеш мъжа си - никога просто, много е грозно и много нечестно. И защо го възприемаш, сякаш му правиш подарък - да му го родиш и отгледаш -той също ще участва в грижите и отглеждането? А дори да е подарък, трябва да е желан, щото нежеланите подаръци са по-скоро обида и несъображяване с другия. Аз лично не бих простила подобен номер, за мъжа си - ти си го познаваш по-добре, ти си знаеш. 

# 30
  • Мнения: 54
Две са ми напълно достатъчно. А колкото до съпругът ми - колкото повече,толкова по-добре. Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная дали искам трето. Във всеки случай, ако случайно забременея ще го родя. Вече усещам, че нямам здравето, силите и нервите да се занимавам наново с памперси, среднощни яденета и други подобни.

# 32
  • Мнения: 17 402
На моменти се появява, но го отпъждам. При мъжът ми желанието за три деца се е загнездило от години. Напълно нормално-бих казала. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 352
Желание имаме и двамата,но нерви и финанси не.Пък и две са ни достатъчни като се замисля. newsm78
И ние така.

# 34
  • Мнения: 2 593
Категорично не искам да имам повече деца Naughty

# 35
  • Мнения: 1 896
Мечтаем и двамата за три деца.  Един ден, евентуално.

# 36
  • Мнения: 2 556
Aми имаме желание и даже третото бебе е на път при нас.  Simple Smile Наистина, по-големия ентусиаст беше първоначално мъжът ми, около 2 години му отне да ме навие  Wink Баткото и каката ще са съответно на 9 и 4 годинки, когато то се роди, тоест не съвсем малки вече. Няма да ми се налага да гледам 2 бебета наведнъж. Сигурна съм, че ще се справя с отглеждането, защото смятам да имам помощ, а не да се боря сама с 3 деца и домакинство образно казано. Притеснява ме само бременността, все пак не съм вече първа младост. Дано всичко е наред  Praynig Веднъж да се роди живо и здраво, няма начин да не се справим.

# 37
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Радвам се страшно много на такива жени като теб.. сигурна съм че всичко ще е наред.Искренно се надявам след време и аз да съм с  такива батко и кака  Wink,разликата да е някъде толкова.Само здраве да има всичко останало се нарежда.Започнах темата малко на шега ,а се оказа че искам мнение за някакво престъпление според повечето жени  тук.Всичко добро ти пожелавам   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 556
Просто всеки съди за себе си, според обстоятелствата в своя живот, затова. Аз самата никога не съм си мечтала за определен брой деца. Когато родих първото, не съм си мислила за второ, трето и т.н., не съм планирала нищо отдалече, всичко стана постепенно. Децата са ми сравнително кротки и много разбрани, мъжът ми е голям ентусиаст за бебе, имам кой да ми помага, защо да нямаме и трето в крайна сметка?

А твоите дечица са мънички, има време, един ден и твоето желание ще се сбъдне - сигурна съм  Hug

# 39
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Просто всеки съди за себе си, според обстоятелствата в своя живот, затова. Аз самата никога не съм си мечтала за определен брой деца. Когато родих първото, не съм си мислила за второ, трето и т.н., не съм планирала нищо отдалече, всичко стана постепенно. Децата са ми сравнително кротки и много разбрани, мъжът ми е голям ентусиаст за бебе, имам кой да ми помага, защо да нямаме и трето в крайна сметка?

А твоите дечица са мънички, има време, един ден и твоето желание ще се сбъдне - сигурна съм  Hug
Благодаря

# 40
  • Мнения: X
Приятелят ми има две, аз едно.  newsm78 Нашто е наистина малко италианска история, ама... не съм се отказала от идеята за следващо. Брой кое ще ни стане.  Joy

* някъде имаше тема за Многодетните майки  Wink

** мойто е презадоволено, а имам желание още повече да го обгрижвам и глезя. много добре ми дойдоха другите, иначе така концентрирано внимание върху едно дете не е добре за него, лигльо е, сега имам накъде да си ориентирам излишната енергия... до човек е, аз обичам да се грижа за другите, явно..  Thinking

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 12:10 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 535
На авторката пък и се чудя - малкото ти е на 3 месеца и нещо, а ти вече трето искаш - как го правиш това, бе жена?

Аз откакто се е родила дъщеря ми знам, че искам да имаме 3 деца  Peace Покрай моя ентусиазъм и подхвърляния от време на време, чувам вече и мъжО да се изказва пред познати като стане дума, че ще го караме до 3  Joy  Така, че май без да искам съм го убедила  Blush За съжаления вторият ми опит пропадна в четвъртия месец миналото лято, но сега пак ще пробваме - докато стане  Praynig

Колкото до забременяване без съгласието на другия - имам жив пример с най-добрата ми приятелка - като каза на гаджето си, че е бременна, той вика "Е-е-е, най накрая!"  #Crazy Представяте ли си, такъв с камъни да го убиеш - решил нашият, че иска бебе и правил каквото правил без тя да знае няколко месеца и станала работата. В резултат - тя направи аборт, заряза го (изкараха няколко месеца, но тя вече с други очи го гледаше явно) и днес вече на 30 години (тогава пак не беше малка - на 25) се пита дали не е сгрешила, не заради него, а заради детето, и това много я тормози.

Така че, ей такива неприятни емоции може да предизвика подобно действие, има разлика, разбира се при семейство вече с деца и при двойка гаджета (но все пак от 5 год., не от вчера), но усещането за предателство според мен може да се появи и в двете ситуации, аз не бих рискувала  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 12 550
Не, нямама - дори за второ, поне за сега Wink
нито  за сега нито за после.....,   мисията е невъзможна..
Мъжът ми има желание и за 3-то , нооо....аз не мога да се реша за второ пък какво останало за 3  Wink

У нас е същото. Ама няма да го огрее.  Wink

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти пък... родила си съвсем скоро и пак го мислиш- изчакай да мине някоя година и виж тогава дали ще още ще искаш.

Не зная дали искам трето. Във всеки случай, ако случайно забременея ще го родя. Вече усещам, че нямам здравето, силите и нервите да се занимавам наново с памперси, среднощни яденета и други подобни.
Това е и моето мнение.
Много бих се радвала на още едно детенце, но де да беше само радост около него... А как ме амортизират бременностите...

# 44
  • Мнения: 6 607
Радвам се страшно много на такива жени като теб.. сигурна съм че всичко ще е наред.Искренно се надявам след време и аз да съм с  такива батко и кака  Wink,разликата да е някъде толкова.Само здраве да има всичко останало се нарежда.Започнах темата малко на шега ,а се оказа че искам мнение за някакво престъпление според повечето жени  тук.Всичко добро ти пожелавам   bouquet
Чак престъпление едва ли е ,но умишлено да излъжеш съпруга си и то не за какво да е не е честно спрямо него.

# 45
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
3, 5, 7 .... все хубави числа

# 46
  • Мнения: 1 120
Не, 2 са ми достатъчни Grinning

# 47
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Ти пък... родила си съвсем скоро и пак го мислиш- изчакай да мине някоя година и виж тогава дали ще още ще искаш.

Не зная дали искам трето. Във всеки случай, ако случайно забременея ще го родя. Вече усещам, че нямам здравето, силите и нервите да се занимавам наново с памперси, среднощни яденета и други подобни.
Това е и моето мнение.
Много бих се радвала на още едно детенце, но де да беше само радост около него... А как ме амортизират бременностите...
Това е интересно със случайното как ли става...  Wink

# 48
  • Мнения: 923
И аз много искам трето детенце, но поради финансови и други причини ще си останем с две.
Възхищавам се на многодетните майки на смелостта и желанието им да имат повече дечица Hug

# 49
  • Мнения: 80
 newsm03  Аз пък още преди да се оженим му заявих,че искам 3 деца през 5 години.Изобщо и не съм му искала мнението    smile3503  Родих си едното ....взеха да минават годините,плановете за 3 през 5 се наложи да се променят,но ето на-второто се получи малко непланувано за мен.......и за него едстествено,а той вика:"Онзи отгоре ти е чул плановете отпреди 4 години и е решил да ти ги спази" newsm47 Така че нищо чудно и третото да се появи след още 5 години.Според мен човек никога няма да е достатъчно потплътен финансово,а ако е,то времето тогава няма да му стига,защото ще го прекарва в работа,а не с децата си.Така че финансовата страна не би трябвало да ни спира изобщо.Всеки път като видя слънчевото личице на сина си и си повтарям,че и 20 такива мога да гледам,само да има къде,защото на децата им трябва обич и пространство.Когато бях бременна за първи път,нямах търпение да родя,защото исках да разбера какво е.........а сега като съм за втори път бременна-пак нямам търпение,защото вече знам какво е и искам отново да ми се случи (не си мислете,че детето ми е било песен-не спеше по цяла нощ и по цял ден и беше много ревливо-ревял е по цял час,вървях като зомби)
Аз съм на мнението,че ние българите,с каквото и да се сблъскаме,все ще се оправим и ще дадем най-доброто на децата си,но не ни стига КУРАЖ
Поздравления Tess !!!!! newsm10

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 14:38 от gaba

# 50
  • Мнения: 593
При нас е обратно -  тои иска трето аз НЕ (мисля си оба4е 4е само си приказва)   Joy  Но ако тои постъпи  така както казваш ти  много ще се ядосам   #2gunfire  Затова и ще взема мерки съвсем скоро

Ами... хубаво си решила, вземай мерки и то незабавно.
Имам една братовчедка, която така случайно забременя с третото си дете (после се оказа, че било планирано, но не и от нея). Но... детенце е, гледат си го. Peace

По темата - да, с удоволствие бих се грижила за 3 деца. За сега имаме само едно.  Heart Eyes

# 51
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И за едно нямам желание, достатъчно грижи и проблеми имаме с 2-те големи (уж готови и отгледани деца на любимия), при положение че дори не живеят при нас, изобщо не се виждам и с бебе.

# 52
  • Мнения: 4 343
АЗ и второ не искам.Мисля ,че децата се създават когато си в състояние да ги осигуриш :грижи,добро образование,материална независимост,сигурност и добър старт в живота.
Сигурно звуча ужасно за много от съфорумците,но определено не вярвам в  голия късмет ,без нищо към него.

# 53
  • Мнения: 289

много искам 3 деца , много енергия се изисква ,но искам

# 54
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мисля ,че децата се създават когато си в състояние да ги осигуриш: грижи,добро образование,материална независимост,сигурност и добър старт в живота.
Сигурно звуча ужасно за много от съфорумците,но определено не вярвам в  голия късмет ,без нищо към него.
За мен не звучиш ужасно, абсолютно е така Peace

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Мисля ,че децата се създават когато си в състояние да ги осигуриш: грижи,добро образование,материална независимост,сигурност и добър старт в живота.
Сигурно звуча ужасно за много от съфорумците,но определено не вярвам в  голия късмет ,без нищо към него.
За мен не звучиш ужасно, абсолютно е така Peace
За мен също.
Деца се създават, когато си в състояние да им дадеш любов.
Друг е въпроса, че от притеснения как да им осигурим "материална независимост" забравяме за истинските им нужди.

# 56
  • В мечтите
  • Мнения: 639
newsm03  Аз пък още преди да се оженим му заявих,че искам 3 деца през 5 години.Изобщо и не съм му искала мнението    smile3503  Родих си едното ....взеха да минават годините,плановете за 3 през 5 се наложи да се променят,но ето на-второто се получи малко непланувано за мен.......и за него едстествено,а той вика:"Онзи отгоре ти е чул плановете отпреди 4 години и е решил да ти ги спази" newsm47 Така че нищо чудно и третото да се появи след още 5 години.Според мен човек никога няма да е достатъчно потплътен финансово,а ако е,то времето тогава няма да му стига,защото ще го прекарва в работа,а не с децата си.Така че финансовата страна не би трябвало да ни спира изобщо.Всеки път като видя слънчевото личице на сина си и си повтарям,че и 20 такива мога да гледам,само да има къде,защото на децата им трябва обич и пространство.Когато бях бременна за първи път,нямах търпение да родя,защото исках да разбера какво е.........а сега като съм за втори път бременна-пак нямам търпение,защото вече знам какво е и искам отново да ми се случи (не си мислете,че детето ми е било песен-не спеше по цяла нощ и по цял ден и беше много ревливо-ревял е по цял час,вървях като зомби)
Аз съм на мнението,че ние българите,с каквото и да се сблъскаме,все ще се оправим и ще дадем най-доброто на децата си,но не ни стига КУРАЖ
Абсолютно ти подкрепям мнението  Peace
Поздравления Tess !!!!! newsm10

# 57
  • Мнения: 567
Аз  искам второ, но за трето ...незнам...

# 58
  • Мнения: 4 965
АЗ и второ не искам.Мисля ,че децата се създават когато си в състояние да ги осигуриш :грижи,добро образование,материална независимост,сигурност и добър старт в живота.
Сигурно звуча ужасно за много от съфорумците,но определено не вярвам в  голия късмет ,без нищо към него.

Не звучиш ужасно, а напълно разумно. И аз не вярвам в голия късмет и голата любов. Хайде, докато го направиш детето, е добре да има любов, ама после то има нужда и от други неща. Peace

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти пък... родила си съвсем скоро и пак го мислиш- изчакай да мине някоя година и виж тогава дали ще още ще искаш.

Не зная дали искам трето. Във всеки случай, ако случайно забременея ще го родя. Вече усещам, че нямам здравето, силите и нервите да се занимавам наново с памперси, среднощни яденета и други подобни.
Това е и моето мнение.
Много бих се радвала на още едно детенце, но де да беше само радост около него... А как ме амортизират бременностите...
Това е интересно със случайното как ли става...  Wink
Що, за непланувани бременности не си ли чувала?
Иначе "случайно" не бих забременяла. Супер подло е. Детето трябва да е желано от двамата.

# 60
  • Мнения: 4 343
Благодаря ,че не ме обявихте за гадна материалистка  Money.
Ето днес заведох малката в частна лкиника ,че имах съмнения за някаква алергия.Преглед ,иследвания,мазила....100 до 150 лв и това на първо време,след 5 дена пак.И АЗ си обичам детето ,но само с любов не мога да го лекувам  Grinning.
Децата са и отговорност-НАША на родителите!

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Частната клиника не е задължителна.
Не винаги частното е по-добро.

# 62
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
С мъжа ми винаги сме искали 3 деца  Peace
Обаче- сега, в края на втората ми бременност, не съм сигурна ще изтърпя ли подобно нещо още един път за още 9 месеца; това бебе мноооого ме измъчи просто. Мъжът ми, и той като ме гледа как се мъча буквално, едва ли би ме "подложил" на подобно нещо още веднъж.
НО!!!- време минава, забравя се! Нищо чудно след някоя друга година да се навия на трето.

# 63
  • Мнения: 4 343
Нито имам направление нито нерви да чакам...... дай да не го коментираме.Беше само пример че само любов не стига понякога

# 64
Моя позната си има три слънчеца... през две години са..и голям купон пада,едното да кихне и се поличава като доминото..аиде и другите две се сополят,едното да се нашари...аиде и другите след него... но пък са интересни три броя Simple Smile радват... и все едното ще износва и доносва дрешките на по голямото

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нито имам направление нито нерви да чакам...... дай да не го коментираме.Беше само пример че само любов не стига понякога
Само исках да напомня за оная предъвкана приказка за 2 и 200.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И АЗ си обичам детето ,но само с любов не мога да го лекувам  Grinning.

Странно, при мен работи перфектно. Когато са болни ги лекувам с Любов и чай. Понякога и без чай  Mr. Green
Напълно сериозна съм, макар и не толкова по темата.
Откакто спрях да давам лекарства изобщо не боледуват или изкарват всичко бързо и на крак.
В аптека не съм влизала от 2-3 години.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
 
АЗ и второ не искам.Мисля ,че децата се създават когато си в състояние да ги осигуриш :грижи,добро образование,материална независимост,сигурност и добър старт в живота.
Сигурно звуча ужасно за много от съфорумците,но определено не вярвам в  голия късмет ,без нищо към него.
                 
Нямам желание за второ ,още по - малко за трето. Peace

# 68
  • Мнения: 11 607
Любима моя тема........Прочетох я на един дъх........

Ох...обичам ви...всичките...независимо какво сте писали и какво ви е мнението по въпроса.....обичам ви просто!

# 69
  • Мнения: X
Имахме желание за 3-то дете, но ни се искаше то да е след като момчетата поотраснат малко. Да, ама малката се появи неочаквано и то в много, много труден момент за семейството ни . Изобщо не съжаляваме, че решихме това бебе да го има. Справихме се и сме много горди че продължаваме да се справяме.

# 70
  • Мнения: 7 474
Деца бих раждала, ако е обмислено и желано от двамата.

# 71
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Любима моя тема........Прочетох я на един дъх........

Ох...обичам ви...всичките...независимо какво сте писали и какво ви е мнението по въпроса.....обичам ви просто!


Peace

# 72
  • Мнения: 919
Хем искам,хем не искам. Laughing
И за второто бях така.Реших от раз и ако не беше станало още първият месец,сигурно щях да се изплаша и да се откажа.
Та ако имам трето,може би ще стане по същият начин. Laughing
Да кажа само,че и за миг не съжалявам че се реших за второ,въпреки че беше така набързо планувано. Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 070
децата са голяма отговорност.имам две,като за второто се колебах 11 години.не искам трето.
има обаче една народна мъдрост ,която гласи"по добре да ревеш от деца,отколкото за тях"

# 74
  • Мнения: 284
Ако живеех в нормална държава- да искам още едно дете.Ама няма.......

# 75
  • Мнения: 4 965
...... дай да не го коментираме.Беше само пример че само любов не стига понякога


Така е, но винаги можеш да се опитваш да постигнеш повече, защото желанието да имаш повече деца е невероятен стимул за развитие. Точно желанието ни да имаме още поне 1 дете е нещото, благодарение на което постигаме всичко в живота /говоря за мен и мъжа ми/. Искаме да дадем на децата си максимално добро начало, но предпочитаме да положим повече усилия и да си позволим да имаме повече деца, вместо да ги гледаме "как да е" или да останем само с момичетата ни. Peace

# 76
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не нямам желание за трето дете. Да са ми живи и здрави тези двете дето имам.

# 77
  • Мнения: 3 804
Желанието ми мина-имам си го 3тото  Grinning

# 78
  • Мнения: 1 035
Желанието ми мина-имам си го 3тото  Grinning
И аз  Heart Eyes
 А за четвърто .....ммммм как оабичам да ми мерише на бебе  Blush

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, и аз обичам да ми мирише на бебе, ама не и като е напълнило памперса.  Laughing

# 80
  • Мнения: 4 965
Аз пък хич не обичам деца. Само собствените си /и на близките ми/...
В тази връзка, само за последната 1 седмица си имам 2 нови племеничета и така закръглих бройката точно на 10 /броя децата на зълвите ми и на първите ни братовчеди - мои и на половинката/. Поне откъм бебета не ми липсва нищо. Mr. Green

# 81
  • Мнения: 359
И аз се чудя, ама не насериозно  Laughing (макар че мъжът ми е за идеята). Имаме 2 момчета. Искам момиченце, ама много! Да му правя прически, да си лакираме ноктите, ами рокличките.... Heart Eyes

Ама като си знам късмета... Две котета си взех от улицата, уж женски - и двете се оказаха мъжки! Това е поличба за футболен отбор, знам си  Sad!

ПС: Моя приятелка вчера роди трето! Да й е живо и здраво!

# 82
  • Мнения: 2 084
Не! Финансово трето дете е абсолютно невъзможно да си "позволим". Тъкмо поотраснаха и започнах да си мисля, че и майките са хора...

# 83
  • вкъщи
  • Мнения: 704
две ми стигат как се гледат три

# 84
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз искам две деца, на мъжа ми и едно му стига за момента.Въпреки,че продължавам с убежденията си,смятам че трябва да стане,когато и той намери сили и желание."Номерът" със спиралата на авторката например така би ядосал мъжа ми,че може да си остане и с трите деца сама.Аз такива самоинициативи никога не бих направила.Според мен да отгледаш деца трябва любов,но и много други неща/има много теми по въпроса/ и затова трябва детето да е желано и от двамата.

# 85
  • Мнения: 803
Дори вече е осъществено,желанието де... Mr. Green
И скоро ще стане на три години.

# 86
  • Мнения: 156
Имам две деца,да са ми живи и здрави. За трето нямам желание.

# 87
  • Мнения: 1 567
Чудих се колко от вас освен мен имат желание за трето дете. Мъжът ми не е за сега ентусиазеран от желанието ми.И съм си мислела ако се реша на трето дали да го убедя,да се откажа или... .Имам две деца верно още са малки трудно е да, но аз говоря за след време...6-7 нещо подобно.

Да, имам. Огромно. Дори и за четвърто, имам.
Но за съжаление, поради здравословни причини, не мога.

# 88
  • София
  • Мнения: 119
Имам и то голямо желание.
Дори вече работиме по въпроса.

# 89
  • Мнения: 245
Да, имам желание за трето дете.

# 90
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
не, чуствам се напълно изтощена. Моят малкият е като за 5 деца...
Винаги съм искала пълна къща и се възхищавам на родителите с 2-3 и повече деца.... но аз сигурно бих влязла в лидница... явно не е за мен.

# 91
  • Мнения: 289
Хора 2 деца е по -скоро правило , виж,3 дори 4 деца ,вече е тема за разговор, както в тези .

# 92
  • Мнения: 2 908
Хм,много интересно правило-да знам за тези като мен,дето имат само едно и се колебаят могат ли да поемат второ,за трето не говорим...Кой го е сътворил това правило?

# 93
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Да, имам желание за трето дете.
PeaceОсобенно пък ако е момиченце.

# 94
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Хора 2 деца е по -скоро правило , виж,3 дори 4 деца ,вече е тема за разговор, както в тези .
Така е в България май е табу...повече от две деца.  Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е табу. Само преди 30 години семействата имаха по максимум 2 деца, а много хора бяха на принципа да имат едно, но да му дадат всичко. И после започна демографската криза. Изненадана съм, че сега все повече хора имат по две, а някои вече искат и три.

# 96
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Не е табу. Само преди 30 години семействата имаха по максимум 2 деца, а много хора бяха на принципа да имат едно, но да му дадат всичко. И после започна демографската криза. Изненадана съм, че сега все повече хора имат по две, а някои вече искат и три.
Ти на колко години си че говориш само преди 30год. и статистика ли си водила?И не мисля че демографската криза е отминала а напротив предимно циганета се раждат

# 97
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Да, имам желание за трето дете.
PeaceОсобенно пък ако е момиченце.
newsm10 newsm10 newsm10

# 98
Не е табу. Само преди 30 години семействата имаха по максимум 2 деца, а много хора бяха на принципа да имат едно, но да му дадат всичко. И после започна демографската криза. Изненадана съм, че сега все повече хора имат по две, а някои вече искат и три.
Ти на колко години си че говориш само преди 30год. и статистика ли си водила?И не мисля че демографската криза е отминала а напротив предимно циганета се раждат
Aз пък точно за това си мислех напоследък. През 80-те години, когато бях дете, беше нормално за всички деца в квартала да имат по един брат или сестра, чат-пат се случваше някое дете да е само. Три деца в едно семейство бяха рядкост и някак си ги възприемахме като по-специални.
Сега наоколо виждам мнозинство от семейства с две деца, в класа на сина ми повечето родители имат поне по две. Някак си не оставам с впечатление, че сега защото е по-трудно хората остават само с едно дете. Друг е въпросът, че имам много познати, които вече сериозно са одъртяли, а все още нямат деца, мързелите им с мързели Simple Smile
Съвет към авторката - ако добре познаваш мъжа си и вярваш, че няма да те напусне, забременей "случайно". Ние мъжете сме много страхливи копе.ета, но след време сме благодарни цял живот на жените за мъдрите решения, които те взимат!

# 99
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Съвет към авторката - ако добре познаваш мъжа си и вярваш, че няма да те напусне, забременей "случайно".
Е, страшен съвет, няма що ooooh!
А ако е сбъркала в преценката какво се случва, ти ли ще ги гледаш - и третото, и останалите две?

# 100
Ако мъжът й е пу.ка, то гаранция че няма да я напусне още утре няма. Ако мъжът е свестен, то напълно нормално е да го е страх от трето дете (по принцип нас мъжете ни е страх от бебета, в свои води се чувстваме с по-големи деца), но роди ли жена му, той няма да я остави. 

# 101
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
При мен ситуацията е малко по сложна . Имам втори мъж , който много пъти ми говори за дете . Аз имам две , той нямаше . Винаги съм си мислила , че две деца ми стигат , докато не разбрах , че съм бременна . Повече от месец се колебаех дали да задържа това дете ( спираше ме финансовота част най вече а и факта , че дъщеря ми е на 15 синът ми на 13 ) . Всички в къщи започнаха да ме уговарят да родя , че те са на среща и помощ няма да ми липсва . Реших се ! Сега след свършен факт ( бебето е вече на месец и 2 дни ) мога да ви кажа , че се чувствам най щастливата жена . Няма нищо по хубаво от това да си майка и колкото повече деца толкова по добре . Готова съм след година да се опитам да дам на мъжът ми и син (но каквото дойде само да е живо и здраво) и така децата ми ще станат 4 . Който има някакви колебания за това могат ли да се гледат 3 и повече деца нека посети форума на многодетните майки . Аз пиша там от скоро 2-3 месеца , но те ми бяха достатъчни да се заредя позитивно и вече да мисля за още едно дете . За щастие мойто мъжле не е от тези дето ги е страх и иска поне 3 деца (негови), но знам че ако не мога да му ги дам ще се задоволи и с това което има (все пак в момента се грижи вече за три )Всички си мислим за парите и за това , че искаме да подсигурим на децата си най доброто , но нали знаете приказката , че ..."дупе знае и 20 и 200 "Винаги може да се отгледа още едно дете .   bouquet

# 102
Поздравления dream-wish, ти си истинска, смела жена! Дано жените като теб са повече и дано всички вие бъдете щастливи и продължавате да сбъдвате мечтите си!!!!

# 103
  • Мнения: 1 796
Винаги съм искала 3 деца,но сега първото е на път и като се роди едва ли ще искам още 2.

# 104
  • Мнения: 919
При мен ситуацията е малко по сложна . Имам втори мъж , който много пъти ми говори за дете . Аз имам две , той нямаше . Винаги съм си мислила , че две деца ми стигат , докато не разбрах , че съм бременна . Повече от месец се колебаех дали да задържа това дете ( спираше ме финансовота част най вече а и факта , че дъщеря ми е на 15 синът ми на 13 ) . Всички в къщи започнаха да ме уговарят да родя , че те са на среща и помощ няма да ми липсва . Реших се ! Сега след свършен факт ( бебето е вече на месец и 2 дни ) мога да ви кажа , че се чувствам най щастливата жена . Няма нищо по хубаво от това да си майка и колкото повече деца толкова по добре . Готова съм след година да се опитам да дам на мъжът ми и син (но каквото дойде само да е живо и здраво) и така децата ми ще станат 4 .
Това е много хубаво !Браво !  bouquet

# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е табу. Само преди 30 години семействата имаха по максимум 2 деца, а много хора бяха на принципа да имат едно, но да му дадат всичко. И после започна демографската криза. Изненадана съм, че сега все повече хора имат по две, а някои вече искат и три.
Ти на колко години си че говориш само преди 30год. и статистика ли си водила?И не мисля че демографската криза е отминала а напротив предимно циганета се раждат

Някъде да съм написала, че кризата е отминала? Май чукча не читател, а писател.
Наскоро изкараха статистика за демографията. През 80-те раждаемостта е висока, после дойде Преходът и започна да спада. Дъното е ударено с набор `97,98 и 99, когато беше хиперинфлацията. След това започва плавно покачване, а през последните 4-5 години още повече. Може да се свързано с това, че хората относително се замогнаха при бурния икономически растеж или претръпнаха.
И това за раждането на циганета е мит. Може циганите относително да раждат повече деца, но като % от населението са малко.

# 106
  • Мнения: 1 413
Не изчетох цялата тема, но да отговоря:
желание имам, пари нямам. Защото с 3 деца ще ми е невъзможно да работя близките 10 години и таткото ще трябва да изкарва за 5 човека - храна, консумативи, облекло, здравеопазване...напълно невъзможно ми се вижда...

# 107
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Не е табу. Само преди 30 години семействата имаха по максимум 2 деца, а много хора бяха на принципа да имат едно, но да му дадат всичко. И после започна демографската криза. Изненадана съм, че сега все повече хора имат по две, а някои вече искат и три.
Ти на колко години си че говориш само преди 30год. и статистика ли си водила?И не мисля че демографската криза е отминала а напротив предимно циганета се раждат

Някъде да съм написала, че кризата е отминала? Май чукча не читател, а писател.
Наскоро изкараха статистика за демографията. През 80-те раждаемостта е висока, после дойде Преходът и започна да спада. Дъното е ударено с набор `97,98 и 99, когато беше хиперинфлацията. След това започва плавно покачване, а през последните 4-5 години още повече. Може да се свързано с това, че хората относително се замогнаха при бурния икономически растеж или претръпнаха.
И това за раждането на циганета е мит. Може циганите относително да раждат повече деца, но като % от населението са малко.
Как ще е мит бе жена те раждат по 6-7 деца като почнат от 16,а сега в днешно време съвременната жена много филосоства и ражда все малко,не знам каква статистика си изкарала но обезлюдяването на много села,както и застаряващата ни нация са реалност,тук и сега и това нещо е наслагвано с години,поради добрите ни икономически условия.Не ми се спори тъй като темата не е демографския срив и преходът от посткумонизма до демокрацията.  Grinning

# 108
  • В мечтите
  • Мнения: 639
При мен ситуацията е малко по сложна . Имам втори мъж , който много пъти ми говори за дете . Аз имам две , той нямаше . Винаги съм си мислила , че две деца ми стигат , докато не разбрах , че съм бременна . Повече от месец се колебаех дали да задържа това дете ( спираше ме финансовота част най вече а и факта , че дъщеря ми е на 15 синът ми на 13 ) . Всички в къщи започнаха да ме уговарят да родя , че те са на среща и помощ няма да ми липсва . Реших се ! Сега след свършен факт ( бебето е вече на месец и 2 дни ) мога да ви кажа , че се чувствам най щастливата жена . Няма нищо по хубаво от това да си майка и колкото повече деца толкова по добре . Готова съм след година да се опитам да дам на мъжът ми и син (но каквото дойде само да е живо и здраво) и така децата ми ще станат 4 .
Това е много хубаво !Браво !  bouquet
smile3501

# 109
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Винаги съм искала 3 деца,но сега първото е на път и като се роди едва ли ще искам още 2.
Ще видиш че това е най най прекрасното неща на света Wink

# 110
  • София
  • Мнения: 62 595
Петруш,

Няма нищо за спорене. Циганите вече не раждат по толкова много, колкото си мислиш ти. А и да раждат, смъртността при тях е висока.

А ти откъде черпиш данни? Най-субективно ли? Твоята сметка ми прилича на онази с Хитър Петър, дето ханджията му поискал за две яйца пари, колкото ако яйцата се бяха излюпили, пиленцата бяха пораснали, а те бяха снесли и излюпиле не знам колко пиленца.

# 111
  • В мечтите
  • Мнения: 639
 Joy Сравнението ми хареса малко не на място, но пак върши работа ,това за циганите е видимо и след години ще стане още по...за съжаление  Peace

# 112
  • Мнения: 4 965
Не изчетох цялата тема, но да отговоря:
желание имам, пари нямам. Защото с 3 деца ще ми е невъзможно да работя близките 10 години и таткото ще трябва да изкарва за 5 човека - храна, консумативи, облекло, здравеопазване...напълно невъзможно ми се вижда...

А защо мислиш, че няма да имаш възможност да работиш? Питам от любопитство само, защото никога не съм спирала да работя /в началото от вкъщи, после в офиса/, но и /почти/ сами си гледаме децата и не съм ги лишила от грижи и внимание, както и баща им. Дори сме си говорили, че с евентуално още 1 дете - няма и да усетим, защото имаме тренинг с 2 накуп. Sunglasses

Пък и напоследък все повече хора около мен имат по 3 или 4 деца. Това с модела с 2-те деца е било популярно само в периода 44-89 г. - все пак, сигурно помните, че за жилище се чакаше разрешението на държавата /вкл. за броя на стаите и много семейства с 2 деца получаваха едва двустайки/, а и всички бяха на някакво еднакво под-средно ниво финансово, което просто беше недостатъчно. Пък и се вярваше, че е "модерно и напредничаво" да не се раждат повече от 1-2 деца. Нормално е човек да реши да има повече деца, когато може да си го позволи, а не самоцелно, заради самите деца...

# 113
  • София
  • Мнения: 3 359
Знаете ли, аз не мисля, че решението едно семейство да има следващо дете, без значение второ, трето и прочие, се базира на желанието да се промени отрицателния прираст, или да си конкурентно способен спрямо ромите.
Това решение е лично и засяга много фактори, част от които са и финансови.
Отговорността не само да създадеш един живот, но и да му осигуриш бъдеще, не е малка и аз не мога да взема подобно решение, без да помисля по този въпрос, да махна с ръка и да кажа, че щом има какво да яде и не е голо и босо, няма проблем и моите ангажименти са приключени.
Може би затова, моите наблюдения са, че семействата, които си позволяват три и повече деца, са заможни и могат да осигурят на децата си бъдеще, без да поставят семейството в затруднено положение да правят компромиси в стандарта си на живот.

# 114
  • Мнения: 4 965
Моята логика е абсолютно същата като на Azzy. Обикновено само първото дете е плода на чистото самосебедоказване, че можеш да имаш деца /наблюдавала съм го лично за себе си, както и при семейства, които по-трудно успяват да заченат/. Последващите деца са резултат от обмисляне на далеч повече фактори, като най-естествено е семейството да пристъпи към увеличаване броя на децата, когато е сигурно, че това няма да повлияе отрицателно на отглеждането на вече роденото/родените им деца, както и да не се налага да се ограницават самите те. Да имаш повече деца, ако това означава да ти спират тока и водата, защото не си ги платил; да не можеш да купиш на децата си необходимото лекарство или да лишиш, примерно, голямото си дете от любимия му курс по рисуване /който то посещава вече от няколко години и има талант, да речем/, за да можеш да плащаш памперсите на бебето, си е пълно безумие. Дори и да не коментираме разните екстри /без които ми се струва невероятно да живеят съвременните млади хора/ - почивки, допълнително образование, поддържана семейна кола и т.н.

# 115
  • Мнения: 2 084
Азаф, един от задължителните въпроси на работодателите е дали имаш деца и дали смяташ да имаш още. Изплащането на болничните в периода, когато пари за лекарства ти трябват спешно не е ясно кога ще стане. Приематето на дете в детска градина е почти като да уцелиш 6 от тотото, или поне 5. А вчера видях детски сандалки за 54 лв...

# 116
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Не изчетох цялата тема, но да отговоря:
желание имам, пари нямам. Защото с 3 деца ще ми е невъзможно да работя близките 10 години и таткото ще трябва да изкарва за 5 човека - храна, консумативи, облекло, здравеопазване...напълно невъзможно ми се вижда...

А защо мислиш, че няма да имаш възможност да работиш? Питам от любопитство само, защото никога не съм спирала да работя /в началото от вкъщи, после в офиса/, но и /почти/ сами си гледаме децата и не съм ги лишила от грижи и внимание, както и баща им. Дори сме си говорили, че с евентуално още 1 дете - няма и да усетим, защото имаме тренинг с 2 накуп. Sunglasses
Пък и напоследък все повече хора около мен имат по 3 или 4 деца. Това с модела с 2-те деца е било популярно само в периода 44-89 г. - все пак, сигурно помните, че за жилище се чакаше разрешението на държавата /вкл. за броя на стаите и много семейства с 2 деца получаваха едва двустайки/, а и всички бяха на някакво еднакво под-средно ниво финансово, което просто беше недостатъчно. Пък и се вярваше, че е "модерно и напредничаво" да не се раждат повече от 1-2 деца. Нормално е човек да реши да има повече деца, когато може да си го позволи, а не самоцелно, заради самите деца...
newsm10 подкрепям мнението ти

# 117
  • Мнения: 1 763
Искам и второ, и трето. За момента не можем да си го позволим от финансова гледна точка, но времето е пред нас! Виждам се след 5-6 години с две деца, след 10-12- с три  Grinning

# 118
  • Мнения: 6 607
Не изчетох цялата тема, но да отговоря:
желание имам, пари нямам. Защото с 3 деца ще ми е невъзможно да работя близките 10 години и таткото ще трябва да изкарва за 5 човека - храна, консумативи, облекло, здравеопазване...напълно невъзможно ми се вижда...

А защо мислиш, че няма да имаш възможност да работиш? Питам от любопитство само, защото никога не съм спирала да работя /в началото от вкъщи, после в офиса/, но и /почти/ сами си гледаме децата и не съм ги лишила от грижи и внимание, както и баща им. Дори сме си говорили, че с евентуално още 1 дете - няма и да усетим, защото имаме тренинг с 2 накуп. Sunglasses
Пък и напоследък все повече хора около мен имат по 3 или 4 деца. Това с модела с 2-те деца е било популярно само в периода 44-89 г. - все пак, сигурно помните, че за жилище се чакаше разрешението на държавата /вкл. за броя на стаите и много семейства с 2 деца получаваха едва двустайки/, а и всички бяха на някакво еднакво под-средно ниво финансово, което просто беше недостатъчно. Пък и се вярваше, че е "модерно и напредничаво" да не се раждат повече от 1-2 деца. Нормално е човек да реши да има повече деца, когато може да си го позволи, а не самоцелно, заради самите деца...
newsm10 подкрепям мнението ти
При условие ,че нямате три деца на различна възраст няма как да заявявате категорично мнение.
Вчера една приятелка с ученичка 2клас май каза ,че нямало занимални и детето или трябва да е с нея след у-ще или само в къщи.Ако  имате и по-малко и сте без баби и детска градина остава варианта частна такава и частна занималня за по -големите .

# 119
  • Мнения: 2 908
А и при положение,че живеете в малък град,където няма надомна работа или не си специалист,който може да работи от вкъщи-да те видя тогава как ще работиш от къщи..
azaf ,аз живея в малък град и съм химик-чудя се как да работя от къщи,като родя... Mr. Green
Всичките ми приятелки в София са на квартири и колкото и да блъскат-със собствени сили и средства-работят на по две работи,се задъхват с изплащания на кредити...да не говорим за жилищни такива..Имам просто чувството,че ми говориш за някакъв друг свят-може би заможен из Бояна,Симеоново...дето имат пари да ходят из чужбина на почивка и да имат 3 деца...ама аз лично имам виждания,че мноого хора не могат да си го позволят.
Колкото за това-2 и 200-аз живея с 2..ето онзи ден купих на детето сандали за 5.50лв...Днес осъзнах,че крачето се измества,изува и не са и удобни-затова отидох и купих на Булдозер за 20лв...Е,няма смисъл да казвам разликата. И 20лв пак се вмъквам в 2,не в 200....Но финансово не се виждам за второ-някои от вас май не знаят други как живеят и остави това,ами си мислят,че май не съществуват такива хора-абе въобще провинция дали има в Бг?Пък тук в провинцията пак сме много добре откъм ясли и градини-там не ви виждам просто-не и моите познати и приятелки...

# 120
  • Мнения: 4 966
Винаги съм искала три. Първото го искахме и двамата, за второто го навих. Той го искаше, но след още година-две. Много искам трето сега, но той не иска. Просто нямаме финансова възможност за три. Естествено, не става дума за храна и дрешки, за толкова ще се справим, но всички знаем от какво имат нужда децата. Онзи ден мъжото дори ми каза: Ако толкова искаш, ще си направим трето!  Laughing Той винаги ме е подкрепял, но сега вече аз се чудя. Знам, че ще го обичам колкото другите, че ще направя всичко за него, но...  Ще изчакам още някоя и друга година, и ако е рекъл Бог... Но иначе съм го предупредила, че стане ли случайно, няма да го махам  Wink.

# 121
  • Мнения: 1 413
Да отговоря на Азаф, която много харесвам и уважавам:
А защо мислиш, че няма да имаш възможност да работиш? Питам от любопитство само, защото никога не съм спирала да работя...

Моите деца са вече в училищна възраст, имат много потребности, които изскочиха с времето - занимания по английски, спорт, логопед и писане на домашни, за които често ми искат помощ. А работата ми е такава, че съм в офиса 8 часа, завъртат се ангажиментите и денят отлита. Живеем извън София и пътуването всеки ден също отнема време. Поради тези причини в момента не мисля, че бих могла да работя и да отглеждам три деца. Аз и с двете се уморявам много, почти нямам време за почивка и хобита, но като пораснат двамата още може и да се замисля...

# 122
  • Мнения: 4 965
Момичета, точно това ми е идеята - броят на децата не е нещо, към което да се стремиш самоцелно - искам 5, примерно и край, без да ме интересува какво мога да им дам.

kalina@, ще те питат, когато никога не си работила или си имала дълъг период без работа. Ако в това време си се доказала като умеещ и отговорен човек, изобщо няма да имаш нужда да стигаш до интервюта.
Не мога да приема, че наличието на деца означава непременно единият от семейството да спре да работи, за да се грижи за тях. Градина, забавачки и т.н. не са само въпрос на късмет, а на желание да можеш да ги осигуриш на децата ти.

Огнена стихия, имам познати в малки градове и съм убедена, че там в това отношение има огромна помощ от баби, лели и т.н. роднини, които могат да поемат гледането на децата, а и няма проблем с яслите и градините. Иначе, далеч съм от Бояна и Симеоново /всъщност, те от години не са това, което бяха/, а и всичко, което сме постигнали с мъжа ми, е само резултат от нашите усилия, от работата ни /буквално по 20 ч. на ден в много случаи, защото и двамата работим по няколко неща/ и от желанието ни да дадем максималното на децата ни. И ми е ясно, че има хора, които не могат да постигнат същото и им е трудно, но и наистина в моята среда наличието на 3-4 деца е нормално и "достъпно" /дори да звучи цинично/. Точно затова е нормално човек да си прави преценка какво и на колко деца може да осигури. Правенето им е най-лесното в случая... Peace
И понеже спомена провинцията, има разлика от провинция до провинция, понеже има разлика от човек до човек - мои близки станаха родители за 4-ти път преди дни и определено това няма да навреди на бюджета им. От малък град са, но и двамата имат професии, които им носят стабилни доходи /дори мъжът е колега на моя и работи по нета в международна фирма по специалността си - само неговите доходи са около 2-3 пъти по-високи от нашите семейни/...

Мечтица, разбирам те. Hug
Ние точно с подобна идея планираме третото за след още няколко години, когато момичетата могат да са посамостоятелни.
Питах, защото останах с впечатление, че го свързаш с отглеждането и с това, че трябва да си с децата, а не във връзка със заниманията и ангажиментите им.
В подобен случай е от значение естеството на работата и гъвкавостта на работодателя. Примерно, моята работа е натоварена и не мога да излизам по-рано, но мъжът ми е този, който приключва по-рано ангажиментите си и поема децата за няколко часа след градината, за да мога аз да се прибера и той да си довърши работата. Или поема ангажименти през уикендите, когато аз съм с децата /в това време работя от вкъщи/, а той си освобождава сутрините /за воденето на градина/ и вечерите /когато аз имам ангажимент до късно през нощта/. Пък и нашите деца са на една възраст и са перфектна компания, та ми остава време за почивка, докато играят или за разни хобита, докато спят, примерно. Peace

# 123
  • Мнения: 1 199
Правенето и оставянето на децата за отглеждане по детегледачки и детски заведения от най-ранна възраст са най-лесното. Та за мен да можеш да си позволиш дете е не само да можеш да си позволиш да го издържаш, но да го правиш така, че да имаш достатъчно време да общуваш с него. Недейте да акцентирате само върху парите. С пари наистина не може да се купи всичко Peace

# 124
  • Мнения: 46 436
Има го и при двамата, и за второ, и за трето, но няма кой да го износи и роди, с желание само не става Peace

# 125
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Според мен нещата са на кантар от страна на вниманието и финансиите.Това да можеш да му предоставиш повече внимание,но същевременно в днешния материален свят,свят на изобилието с всичките шарени и най невероятни играчки да не можеш да зарадваш детето си,мисля че ще тежи на един родител.Как тогава да му обясниш защо той не може да има а другите деца имат.И от другата страна погледнато да имаш страшно много пари и пари да го обсипваш с купища подаръци ,но да нямаш време да му се зарадваш и да поиграеш с него,също ще тежи.И тук важи правилото за златната среда,която за съжаление е някъде там....но май само по филмите.

# 126
  • Мнения: 2 084
Умеещи, отговорни - това в нашия филм го няма. Навярно таксите за частна детска градина в София е в пъти по-голяма от заплатата ми. Повечето ми познати са с едно дете и се ужасяват при мисълта за второ, защото това обрича семейството на почти буквално гладуване. А всички са на работа...
 Най-прекрасното занимание за мен е гледането на деца. И май го мога добре, но ...

# 127
  • София
  • Мнения: 3 359
Според мен нещата са на кантар от страна на вниманието и финансиите.Това да можеш да му предоставиш повече внимание,но същевременно в днешния материален свят,свят на изобилието с всичките шарени и най невероятни играчки да не можеш да зарадваш детето си,мисля че ще тежи на един родител.Как тогава да му обясниш защо той не може да има а другите деца имат.И от другата страна погледнато да имаш страшно много пари и пари да го обсипваш с купища подаръци ,но да нямаш време да му се зарадваш и да поиграеш с него,също ще тежи.И тук важи правилото за златната среда,която за съжаление е някъде там....но май само по филмите.
Петруш, позволи ми да се съмнявам, че Азаф имаше предвид купища играчки. Това важи и за мен.
Под "материална обезпеченост", аз не визирам Лапин хаус за гардероба на дъщеря си, нито милион Барбита. На мен това ми е последния проблем.
Най-малкото, обаче, детето е редно да има собствена стая, възможност да се образова и да спортува.
Наистина, времето и вниманието, което родителя отделя на детето си, също е фундаментален въпрос, но аз не смятам, че ако родителите работят, децата им са лишени от тяхното внимание.

# 128
  • София
  • Мнения: 62 595
Вижте сега, зависи кой каква представа има за минимума като стандарт на живот. Ако искам дете (второ, трето или -айсто) ще го направя, независимо дали то ще има самостоятелна стая или ще имам пари да му плащам частните уроци. За мен общо взето нещата трябва да са справедливи за всички деца от семейството - ако има за едното пари за уроци, значи трябва да има и за другого/гите. В малката възраст на децата им е нужно да имат легло, храна, дрехи и играчки. Без значение дали дрехите и играчките са н-та употреба и дали има своя стая. Мен повече би ме притеснявало дали ще имам времето, нервите и здравето да му обръщам толкова внимание, колкото на другите си деца, а не бих искала да превръщам по-големите деца в детегледачки.

# 129
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Според мен нещата са на кантар от страна на вниманието и финансиите.Това да можеш да му предоставиш повече внимание,но същевременно в днешния материален свят,свят на изобилието с всичките шарени и най невероятни играчки да не можеш да зарадваш детето си,мисля че ще тежи на един родител.Как тогава да му обясниш защо той не може да има а другите деца имат.И от другата страна погледнато да имаш страшно много пари и пари да го обсипваш с купища подаръци ,но да нямаш време да му се зарадваш и да поиграеш с него,също ще тежи.И тук важи правилото за златната среда,която за съжаление е някъде там....но май само по филмите.
Петруш, позволи ми да се съмнявам, че Азаф имаше предвид купища играчки. Това важи и за мен.
Под "материална обезпеченост", аз не визирам Лапин хаус за гардероба на дъщеря си, нито милион Барбита. На мен това ми е последния проблем.
Най-малкото, обаче, детето е редно да има собствена стая, възможност да се образова и да спортува.
Наистина, времето и вниманието, което родителя отделя на детето си, също е фундаментален въпрос, но аз не смятам, че ако родителите работят, децата им са лишени от тяхното внимание.
Във всеки етап от детето ни има нужда от нещо. Купища играчки споменах тъй като децата ми са малки и просто за момента това е проблема при нас ...камиони и колички.Далеч съм от мисълта че дори и да имаш трябва да се угажда всичко на детето,а най малко безмислени играчки. Peace

# 130
  • София
  • Мнения: 3 359
Именно затова, Андариел, хората са различни.
За теб няма значение дали ще имаш възможност да осигуриш уроци и стая, за мен има.
Аз не споделям теорията за оптимистичното бъдеще и права подобна преценка трезво и с днешна дата.

Петруш, радвам се, че ме разбра.

# 131
  • В мечтите
  • Мнения: 639
За всеки родител е фикс идея според мен ,да може да осигури добро образование на децата си и да им се радва гледайки как се реализират.По голяма наградо от това няма. Peace

# 132
  • Мнения: 4 965
...
Наистина, времето и вниманието, което родителя отделя на детето си, също е фундаментален въпрос, но аз не смятам, че ако родителите работят, децата им са лишени от тяхното внимание.

 Peace
Абсолютно точно си ме разбрала.

Andariel, нямах предвид дрехи, играчки и глезотии. Говорих за достатъчно жизнено пространство (дори не самостоятелна стая, но достатъчно място за самостоятелно легло, собствен шкаф за дрешки, кътче за игра и др.), качествено образование, качествена храна, лекарства при нужда (писала съм за това, че моите момичета се родиха недоносени и се хранеха със специално АМ, което тогава струваше 30-35 лв. кутията, а една кутия изяждаха за 2-3 дни - т.е. без предвиждането на всякакви подобни ситуации не бих се решила да забременея отново), дори и споменатите от мен почивки (просто не става да отглеждаш едно дете само между 4 стени и на пейката пред блока - добре е да излиза на чист въздух, да сменя обстановката). А вниманието и времето, които родителите отделят на децата е най-важното - за мен то е водещо, но работещите родители не са равнозначни на незаинтересовани родители, без време за децата си - въпрос е времето с децата да бъде качествено прекарано, защото имам неработещи познати, чиито деца общуват повече с телевизора, отколкото с майките си, а с бащите им общуването се свежда до съвместното пребиваване на едно и също помещение вечер...
Аз искам момичетата ми да поотраснат - не с цел да бъдат детегледачки на братчето или сестричката си, а да бъдат самите те по-самостоятелни (т.е. физически да не се нуждаят от грижите ми в такава степен), за да мога аз да дам на следващото ми дете това, което сега давам на тях. Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 3 558
И двамата с мъжа ми искаме 3 деца. Но тук бих казала "Човек предполага, Господ разполага". Междувременно, обаче, правим всичко по силите си да можем да отгледаме 3 деца.

# 134
  • Мнения: 2 556
Никога не съм дълбала толкова дълбоко в тези въпроси, сигурно и затова съм се навила да родя трето дете. Във всеки случай аз самата съм израсла в една обща със сестра ми стая и си живеехме страхотно, не ни е пречело нито на учене, нито на нещо друго. Дори и да се наложи две от децата да делят стая за по-дълъг период не мисля да правя от това трагедии (е, надявам се всеки да си има стая откъм 10 год, възраст нататък поне) Определено смятам да ползвам детегледачка, защото и работя все пак. Не виждам как би ми било възможно да се справям с 3 деца, домакинство и работа почти сама (мъжът ми е доволно натоварен, за да очаквам от него да пере, готви и чисти, освен че работи нон стоп). От него мога да разчитам на всякаква помощ с децата и грижите по тях. Но не правя планове отсега в кои Университети ще учат децата и кои професии ще усвоят. Всяко от тях ще си поеме пътя и ще се реализира като му дойде времето. Ще имат пълната ни подкрепа. Но да седна да пресмятам отсега дали няма  да ощетя едното за сметка на другите - не е за мен това.

# 135
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Иска ми се, но не ми стиска.
По-скоро от физическа гледна точка, отколкото от материална.

# 136
  • Мнения: 485
Не ми е чужда идеята. Чакам само да поотраснат първите две.

# 137
  • Мнения: 1 199

Наистина, времето и вниманието, което родителя отделя на детето си, също е фундаментален въпрос, но аз не смятам, че ако родителите работят, децата им са лишени от тяхното внимание.

Просто това никой няма да каже, но е важно колко работят. От собствен опит го казвам. Когато големият ни син беше съвсем малък, аз си го гледах, но баща му имаше работа, заради която излизаше сутрин рано и се връщаше вечер в 8-8.30 скапан от работа, малко преди детето да заспи. Сега когато малкият ни син е на същата възраст, може да си позволи да отдели му отдели много повече време и присъства много повече в живота му. И съжалява безкрайно че е пропуснал безценни мигове с големите ни деца. Тогава за съжаление нямаше избор, беше буквално въпрос на оцеляване. Но не мисля че каквито и да било материални придобивки биха компенсирали краткото присъствие на баща им. Сега като ги гледам как общуват с малкия (а това винаги е по-различно от общуването с мен) и аз виждам какво са пропуснали големите. 

# 138
  • Мнения: 3 016
Децата са най-голямото богатство, най-хубавото нещо в този живот.Не се страхувайте! Аз като жена изгубила едно дете вече гледам по-различен начин. Ако имам смелост и няма опасност бих родила 3 деца. В момента си имам само един син .

# 139
  • Мнения: 4 965
Децата са най-голямото богатство, най-хубавото нещо в този живот.Не се страхувайте! Аз като жена изгубила едно дете вече гледам по-различен начин. Ако имам смелост и няма опасност бих родила 3 деца. В момента си имам само един син .


Рени, съжалявам за загубата ти Sad. Аз самата загубих сина си преди 6 години, а и известно време бях пред опасността да изгубя момичетата си. Точно това ме накара още повече да осмисля тези неща и да, децата са невероятно богатство, но само по себе си това богатство се нуждае от много други неща, за да продължи да съществува. Т.е. не е въпрос на страх или смелост - "притежаването" на деца не бива да е самоцел, а "разумно начинание". Peace

# 140
  • Мнения: 2 477
Имам желание за три деца, да, но засега имам едно. Живот и здраве да станат две, тогава ще преценя дали ще се справя.
Защото за да стои единият родител вкъщи, другият трябва да работи на max, а този който е вкъщи решава дали ще може да се справи с 3 деца. Все пак въпросът не опира до това само да ги отгледаме, а да го направим качествено.

# 141
  • Мнения: 1 447
В момента имам две деца и не мисля за трето,но никога не се знае Wink

# 142
  • Мнения: 6
В момента имам две деца на 5 и 3 годинки и съм бременна с трето .Честно не знам как ще се справя но се радваме .Успех на всички поели към пътя на многодетните майки !Винаги ще е трудно ,подходящ момент няма и времето си лети така че не отлагайте ако сте решили !

# 143
  • Варна
  • Мнения: 552
Деси, поздравления! Няма страшно ще се справиш!

Аз имам 3 деца, две от които близнаци. Гледам ги сама, мъжът ми пътува, аз работя. Страшно съм организирана и имам време за всичко, да ги разходя, наготвя, изпера. Не излизам за работа не гримирана.
Давай те смело, за всичко се намира време и за всеки проблем са намира решение.

# 144
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Така е на всичко му се намира решението само здраве да има.Човек знае две и двеста Wink

# 145
  • Мнения: 529
Мъжът ми има желание за трето дете,но на мен не ми стиска.След време ще видим какво ще стане.
Той може да иска и десет да имаме защото работи по цял ден и грижата за децата е изцяло моя.

# 146
  • Мнения: 182
Не само имам желание, но имам вече 3 деца, момчета. Много е готино, а въпроса за финансовия проблем...е, извинявайте , ама това са си само оправдания. Само желание да има, на всичко му се намира начина.

# 147
  • Мнения: 781
Само от 21 дни съм мама  babyи вече знам, че ако имам възможност, а ще се постарая да имам,  ще родя поне още две бебчета. Дай Боже на всеки му такава радост sling sling sling family6

# 148
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Имам огромно желание да имаме поне три деца. Дано и оня отгоре е на същото мнение като мен! Сега с огромно нетърпение чааме да минат две години от раждането ми за да работим за второ!  Sunglasses Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт