Как върви захранването?

  • 13 948
  • 237
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз също складирах брашното от елда и така и не се усмелих да дам на бебка, ужасно е - и на миризма и на вкус Sick

Я кажете повечето за баклата?

# 31
  • Мнения: 1 547
хихи  Laughing
и аз предложих елда и бях освиркана тотално. пробвах елда+плод, но миризмата беше много натрапваща се и май последния опит беше елда+лъжичка ябълково брашно, което очаквах да убие поне малко миризмата, но уви. не става.

пропускаме елдата и продължаваме нататък.  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 567
Диана пък си яде елда с плодово пюре. Е, не по много, но все пак не стиска устни като при някои други храни.
А хедра, доматите нали са алерген? newsm78

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Но НЕ давай на таткото да опита - елдата смърди потресително ужасно и ако пробва,няма да ти позволи да му дадете Sick

да бе толкова гадно смърди, че аз не посмях да я давам на беба и пакета си стои в шкафа  Rolling Eyes не може ли някак да и се убие гадната миризма newsm78  то аз щях да повърна само като ми замириса, въобще не мога да си представя как я ядат децата  Rolling Eyes

Абе ти пробвай - въпреки миризмата и до ден днешен елдата е любимо ядене на Мартин - предпочита я със сирене и масло, а в началото му я давах с плод. Освен това има и на Беби каши с елда/ елда с ябълки, май и със сини сливи имаше, които са хубави и мириса не е така натрапчив. Навремето купувах ядки елда на Фамилия Никола - те също имаха по-слаб мирис от елдата на зърна, но нещо отдавна не ги виждам по магазините newsm78.

# 34
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз на синчето съм давала безмлечна каша от елда на Беби, миришеше ок, а и той я хареса. Даже бях купила елда (май точно Николовата беше) и не съм усетила да мирише, но затова пък ме домързя да я сготвя и така си остана пакета, после беше изхвърлен!  Wink Embarassed Не знаех, че елдата вони гадно...  newsm78 На бебка също смятам само готова каша елда да давам, така че нямам и намерение да пробвам как мирише натуралната!  Mr. Green

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А баклата зелен фасул ли е (простете невежеството ми, много ме е срам! Embarassed Mr. Green)?

# 36
  • Мнения: 8 460
Аз да не би да съм яла нещо друго,а не елда? newsm78 newsm78 newsm78Щото ако смърдеше,щях да усетя,аз гадно ли ми е нещо,не можеш посмъртно да ме накараш да го ям,колкото и да е полезно. Mr. GreenИли да е била някакъв друг модел,дето не смърди? newsm78
Зъхи,не ме питай мен ,що е бакла.Май не съм яла такова нещо. Embarassed

# 37
  • Мнения: 2 567
И мойта елда определено не смърди. Даже ходих да я душа за по-сигурно  Mr. Green Чела съм обаче, че има леко горчив вкус...

# 38
  • Мнения: 4 242
Елдата верно смърди, но аз я смесвам с малко плод и така се приема добре.
Steisi кажи на таткото че щом продават бебешка каша от елда (на Беби е) значи става за ядене Mr. Green
джуджанка  на дъщеря ми вече два пъти и спирах твърдата храна за по няколко дни (веднъж заради растройство и веднъж заради повръщане), и минавахме само на кърма, като се има предвид че тя беше на 9 месеца. Като не е добре детето задръж новите храни. Освен това можеш да даваш познатите/приетите вече храни следобед, а новите давай предиобед, за да може ако не дай Боже има някаква алергична реакция да има време да се реагира.
Момичета освен сините сливи и крушата тиквата също разхлабва много добре!

# 39
  • Мнения: 516
Натуралната елда,наистина има специфи4ен вкус.Синът ми я яде,само в комбинация с плод.Преди да сваря елдата,я накисвам от предната ве4ер във вода - на сутринта ,тя се е "разпукнала" и се сварява за няколко минути.Кисненето и във вода,определено "убива" неприятната миризма.
....Елдата е много полезна -  изклю4ително богата  на желязо.

# 40
  • Мнения: 2 274
Баклата и зеленият фасул доста си приличат наистина, но са различни неща...Май само по домашните градини се отглежда бакла...
! Имам предложение и молба към вече захранилите мами - нека всяка опише подробно как  и с какво е захранила...

# 41
  • UK
  • Мнения: 1 334
нека питам още нещо: в книгата,която ползвам съветват едни от първите зеленчуци да е зеленият боб, а скоро след него броколито и карфиола. гледах и в други книги-пак така. педиатър в БГ обаче ми каза-не преди една година.знам,че тези храни предизвикват газове и не искам да навредя на беба. вие какво мислите по въпроса. някой давал ли е вече и кога мислите да захраните с тези зеленчуци?

# 42
  • Мнения: 4 242
Преписвам дословно от записките ми по Бг възстания Mr. Green
Уточнявам че всяка нова храна по една седмица разреждах с кърма 1:1, и до ден днешен по гъстите храни също разреждам.
Първия месец давах по веднъж на ден- предиобед.
От втория месец старите храни давах следобед, новите предиобед.
Закуска предлагам едва от скоро, от 9 навършени месеца.
Приготвям винаги поне стотина мл, а колкото изяде толкова.
Зеленчукови пюрета не ядем, категорично!
Мляко не съм давала още, всички каши и пюрета до момента са безмлечни. Глутен дадох на 9 навършени месеца.

6м.1ден- оризова каша
след 4 дни- пюре от ранни моркови
след 4 дни- ранни моркови с картоф
след 4 дни-пюре от круши
след седмица- грис каша (безмлечна, без глутен)
след седмица- ябълка с картоф
след 5 дни - ябълка с тиква
-//- - тиква с картоф
-//- - сини сливи
-//- - банан с ябълка
-//- - безмлечна каша ориз с три плода
-//- - грах...
-//- - зеле...
8 навършени месеца - заешко месо
след 3 дни- праскова
след 5 дни - пуйка
след 5 дни - глутен (бисквитка Плазмон)
-//- - готово рибено пюре
-//- - телешко месо
-//- - пилешко месо
9 месеца и 1 седмица попара със сирене

Май това сме яли до сега Laughing

# 43
  • Мнения: 2 323
Мери, сама ли приготвяш тези работи и ако да как, ак не - кои марки са пюретата.

# 44
  • Мнения: 4 242
Мери, сама ли приготвяш тези работи и ако да как, ак не - кои марки са пюретата.
Почти от всичко съм приготвяла домашно, но не се приема, може би защото не овкусявам никак, нито сол, нито захар слагам. Варя ги и пасирам след това. Месо имам сварено и пасирано, замразено на бучки във фризера и слагам като готвя зеленчук.
 Докато разреждам с кърма се яде, явно става сладичко, но дам ли натюр се изплюва с погнуса Sick. За жалост повече харесва готовите гадни пюрета (най-вече  Хип, Гербер и Ганчев), от тях е изяждала и по половин буканче (100мл) понякога.
Иначе за момента дозата на едно ядене е около 50-80мл а сме на 9 1/2 месеца. Плодовете давам сурови- пасирани.

Общи условия

Активация на акаунт