Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5

  • 47 308
  • 602
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 163
Ето какво намерих
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133176
Ако някой може да разбере за кое лекарство става въпрос ще е много добре newsm78
Просто нямам думи,ние утре трябва да ходим да ни изписват Сингулера и флексотита,а аз незнам колко ще доплащам и дали въобще ще ги намерим

# 196
  • Мнения: 161
И моят син имаше такъв период - аз не се бях замислила дали е от Сингулера или не. По скоро на него, метилпреднизолона и противоалергичните отдавах увеличеният му апетит и видимото му напълняване. Сега се боря това да не стане фрапантно и болестно състояние, записала съм го на какви ли не спортове само и само да израсходва. Но скоро д-р Иванова ми каза, да не се чудя, че именно антихистамините и урбазона са причина за напълняването.

Когато  лежах в болница със синът ми и ми вливаха урбазон тои изяждаше много храна и там понапълня не беше нещо фрапантно но все пак напълня
после си възвърна килограмите и намали храненето което ме учуди много но докторката ми каза че от урбазон се отваря апетита.

# 197
  • Мнения: 161
Ето какво намерих
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133176
Ако някой може да разбере за кое лекарство става въпрос ще е много добре newsm78
Просто нямам думи,ние утре трябва да ходим да ни изписват Сингулера и флексотита,а аз незнам колко ще доплащам и дали въобще ще ги намерим

 Прочетох това в саита на БТВ но и аз не разбрах за кое лекарство става въпрос но силно се надявам че Сингулера ще стане отново безплатен , както беше до сега Praynig

# 198
  • Мнения: 262
Орбазона  е  метилпренизолон,той задържа течности в организма не толкова че пълнеят от него.Аз съм била на метилпренизолон 2 пъти по 10 дни огромни дози и едва след година успях да се възтановя.
Интересното е че на моя син не му се отразява по никакъв начин.На 4 години е и няма 13 кг,а скоро бяхме на орбазон 5 дни newsm78.Флекостид не ползвам защото така ме посъветва личния ни лекар,а аз му имам вяра на 100%.Дъщеря му е с алергия и астматични пристъпи също като нас,както лекува дъщеря си така лекува и сина ми.
Аз трябва да взема новата опаковка сингулар към четвъртък но намерих и малко резервни хапченца остава да ми ги пратят по пощата.Надявам се нещата да се изяснят до тогава или поне да ми пристигнат резервичките за да не правим пропуск Sick

# 199
  • София
  • Мнения: 1 711
А какъв е този Сингулер от 2мг?  newsm78 За първи път чувам, а и не го видях в лекарствения списък...

Повишения апетит определно е от Урбазона. И на нас така ни действаше. За антихистаминте също съм чивала че се напълнява от тях, но може би зависи и от организма, ние пием от 4-5 месеца почти без почивка и не мисля че ни се е отразило така. Не сме слабички, но са съвсем нормални... само момченцето ми е доста якичък. Сега сме започнали да спираме Ксизала, но този път постепенно, защото миналия път го спрях отведнъж и веднага почнаха сополи. Сингулера го спрях на Дани и ако нямаме проблем с н его сигурно няма да го пие повече, но на Лора няма да го спирам за сега, поне още 1 месец. Куфарджиева каза , че и влажното време също провокира спазми, а юни по принцип има често валежи. Ще видим по-натам.

# 200
  • Мнения: 92
за сингулера бях в 3-4 аптеки докато го намеря и във всичките ми казваха ,че здравната каса поема 20.34лв.(за стотинките не съм 100% сигурна но горе-долу толкова)  от складовата цена и от там нататък зависи коя аптека на каква складова цена го зареждат . от там се получават големите разминавания аз най-евтиното което намерих беше 35.35лв. за доплащане , а други аптеки ми искаха 48лв. за доплащане.
затова зависи от късмета ни каква аптека ще намерим. дано дечицата ни са добре пък ние нямаме избор ще тичаме да търсим лекарства и да плащаме.
чудно ми е хората които нямат възможност и от къде да вземат толкова пари какво според здравната каса трябва да става с децата им при такава голяма разлика за 1 месец.

# 201
  • Мнения: 262
hellche хич ме няма на белия свят Embarassed.Сингулара ни е 4 мг от 2 до 5 г,но на мен си ми е останало 2 в главата и "въри ме чепи ме" аз все 2 казвам Sick Banghead

# 202
  • Мнения: 5 531
Ами може би си е до организъм. Моят син сега ще стане на 9г. На тези лекарства е от години. Когато беше 4-5г си беше много слабичък. Започна да напълнява от преди 2г. Аз не давам вече постоянно противоалергично, но на периоди се налага да ги пие, както и метилпреднизолона. Мария пък от бебе е на противоалергични и урбазон. Тя и сега си е слабичка, мога да кажа че по - скоро от плуването направи телце и позаякна.

# 203
  • Мнения: 262
Хем си виждам сина че не му оказват влияние тия лекарства,хем се притеснявам newsm78.Кака ни август става на 13 и от кетотифени,сиропи за апетит,бензацилини и какви ли не други гойна сега е колкото мен.Няма талия,няма извивки...като пън е милата а няма на кого да прилича такава.А беше една нини слабичка нежничка.Мисля че с годините тия неща се натрупват и рано или късно се отразяват Sick

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Аз сега прочетох. Ядосах се много здраво. Как не ги е срам тия хора? Като си помисля, че има хора, които не могат да си ги позволят...Техните деца какво? Не може да оставим това така.

# 205
  • Мнения: 49
Здравейте момичета и аз да се включа .Току що се прибирам от докторката  Фликсотида го доплатих почти 9 лв. Вентолина го платих той не е вече по каса и питах за Сингюлера /малкия не го пие по вече известните ви причини/ доплаща се 40лв., Ами по - добре да не се занимавам с касата #2gunfire #2gunfire за едни 6 лв които ми поема за детето и да вися по опашки няма смисъл, от противо алергичните нищо не се поема от касата. Аптекарката ми каза който си има болно дете да му мисли паща и лекува -държава няма.
Иначе сме добре при баба на Плевен е хубаво и въздуха е чист.
Мама и е мъчно  Cry но ......... по добре да е здрав.

# 206
  • Мнения: 262
vanesa_01  в интерес на истината миналата година някъде по това време и аз заведох малкия към Плевенско и се чустваше добре там Rolling Eyes.Бяхме там около седмица,а като се върнахме малко след това пристъпите ни пак започнаха Rolling Eyes.Този път съм планувала мърдане от тук едва на есен,разбираемо поради финансови причини Rolling Eyes

# 207
  • Мнения: 145
Здравейте мили мами,аз ви пиша от 3 грацка,за съжаление пак направихме криза,нищо че сме на флексотид,сингулер,кларитин и още куп бумащини TiredНаправо вече не знам много ми е тежко,добре че той не плачка много Cryаз ще ви оставям че скоро ще минават за визитация.Пожелайте ми успех и кураж че ще ми трябват

# 208
  • Мнения: 262
Здравейте мили мами,аз ви пиша от 3 грацка,за съжаление пак направихме криза,нищо че сме на флексотид,сингулер,кларитин и още куп бумащини TiredНаправо вече не знам много ми е тежко,добре че той не плачка много Cryаз ще ви оставям че скоро ще минават за визитация.Пожелайте ми успех и кураж че ще ми трябват

Стискам ви палци! Peace Hug
Преди час ми писа една друга позната че и те са с пристъп и тръгваха към спешното.Овладяли са го и каза че с помпите ще се оправят за сега.
Моя пък явно е лепнал в градината нещо защото от как го прибрах се вие от коремче,и е леко разхлабен.преди да легне преди малко започна и да грее,мерих темп. вдигнал е 37.6.Дано не стигнем и ние пак до пристъп че след последния бяхме 4 дни на орбазон и беше ужас....3-ма човека не можем му свалим панталона за да го бучнат.Последните 3 дни спеше върху мене като коте свит,и както минаха около 20 дни още скача на сън и не заспива докато не го гушна Sad.Боже побъркаха ни се децата с тия гадости Sad

# 209
  • Мнения: 646
Здравейте мили мами,аз ви пиша от 3 грацка,за съжаление пак направихме криза,нищо че сме на флексотид,сингулер,кларитин и още куп бумащини TiredНаправо вече не знам много ми е тежко,добре че той не плачка много Cryаз ще ви оставям че скоро ще минават за визитация.Пожелайте ми успех и кураж че ще ми трябват

Наде ,миличка бъди силна все пак даваме пример на децата си,знам че е трудно(и аз съм се чувствала така),но сме длъжни да търпим,вече какво ли не
Пожелавам ви бързо възстановяване и много много здраве,пиши когато можеш  Hug.....
Целувам ви  Two Hearts

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 10:39 от Veseto_

Общи условия

Активация на акаунт