Породата "Мен ме чука шефа"...

  • 22 174
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
  Имате ли колеги или просто познати, които се стремят към "по-така" отношения  с шефа? И ако постигнат целта си, вместо да са дискретни, да  обичат да изтъкват и парадират с по-специалните си отношения с шефа? Изобщо, смятате ли, че колкото по-некадърен е някой в работата си, толкова по- нагло  ще "навира" на колегите си  колко е важен? Всички сме чували приказката "Където си вадиш хляба, оная работа не си вади", но все пак е често явление както шеф да си поиска, така и подчинени да се втурват сами към онази му работа...

# 1
  • Мнения: 6 711
  Имате ли колеги или просто познати, които се стремят към "по-така" отношения  с шефа? И ако постигнат целта си, вместо да са дискретни, да  обичат да изтъкват и парадират с по-специалните си отношения с шефа?

Имала съм такава колежка! Изживяваше се като принцеса, че носят я на ръце...... Пък и колегите не смееха да й противоречат за нищо. Абе сбъркана работа е това за мен.  Laughing

# 2
  • Мнения: 12 648
Не знам, ама породата Лижа задника на шефа е много разпространена. И на много шефове им харесва и даже се дразнят, когато някой не го прави.

# 3
  • Мнения: X
Никога не съм имала такива колеги, все в едни семейни фирми попадам, където шефа явно сам предпочита да си вади чуковете на други места без много-много да лепи афиши, та камо ли някоя девойка да тръгне да се пъчи пред женка му за таз работа докато си правят годишното приключване.

# 4
  • Мнения: 2 388
Не, нямам.
Понякога много съжалявам, че не работя. Нямам такива колеги, не ходя на фирмени партита, дори не мога да свалям шефа.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
От тази порода Тц.Никога не съм имала.
На предишни съм имала от породата "Лижа задника на шефа " Mr. Green И за мен тя е по-разпространената.
По този повод: Joy

http://vbox7.com/play:a7c9b3a7

# 6
  • Мнения: 5 622
И аз не съм имала колежки, които показно си имат джиджи-биджи с шефа. Но и не е изключено да е имало, де. Така или иначе последна научавам тези подробности около живота на колежките си. Може би щото и не ме интересува особено  Peace

# 7
  • Мнения: 14 471
аз имах на предишната ми работа. беше адски тъпо парче, а шефа (иначе умен мъж и тарикат) му омекваха мартинките при всяко нейно завъртане на очи.

тя обаче после сгафи нещо, не разбрах какво, но явно е било доста сериозно и я освободиха преждевременно от длъжността.

мисля, че навсякъде има такива, само че по-умните не се хвалят тъй явно. привилегиите им обаче се виждат.

# 8
  • Мнения: 2 593
Хе,хе,ние сме много жени,а началниците ни са мъже и ежедневно съм свидетел на какво ли не ooooh!Но кой знае какви завидни позиции никоя не е постигнала,просто 5 минутки слава Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 916
Във всеки колектив досега съм имала по една такава колежка  Laughing

# 10
  • Мнения: 5 622
просто 5 минутки слава Mr. Green

Е, ти пък сега..Всеки има нужда от своите 5 минутки слава, недей така

 Mr. Green

# 11
  • Мнения: 295
Имала съм да...
Даже беше надпревара..коя да се докопа до мазния и пъпчив дъртак.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 16:03 от Мейпъл

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пък на едното ми работно място се оказа, че са набедили мен за тази важна роля. Естествено, нямаше такова нещо. Но е факт, че всички шефове са си падали по мен  Flutter Flutter То с тая хубост...  Mr. Green

Иначе, нямам мнение-всяка история си е различна.

# 13
  • Мнения: 35
Аз бях в голяма организация, където единствения път за "личностно израстване и кариера" беше "креватния ".
Колкото и да работиш и да си кадърен , хубавите позиции, не знайно кога? и как? ги заемаха най големите шаврантии.
А като дойде голямото преструкториране само те останаха.
Така че тази поговорка, хич не се котира в съвременното общество.
Най добре е да се замени с "Ако не вадиш дупе, няма хляб"

# 14
  • Мнения: 398
Лично познавам по гадните,онези които шефа харесва и зад  гърба ти гроб копаят  Close

Майка ми работеше в голяма фирма където уж тайно шефа е имал връзка с колежка на която мъжа и работеше в същата фирма.Злите езици казват,че той знае за жена си.
Преди годишно приключване главната счетоводителка остава да работи до по късно и без да очаква на един от светофарите се случва до колата  на шефа с въпросната дама.Момичето се прави,че не ги вижда и си продължава пътя.На другия ден още сутринта,преди да е имала шанс да каже на който и да е и връчват "отпусното". По това време тя правеше опити за инвитро и вместо да се съсредоточи върху това тя само плачеше.Няколко месеца по късно и мъжа и я изостави.

Аз съм работила само с мъже.Имах една колежка която шефа ужасно харесваше и пред другите я наричаше "жена ми",казваше,че тя е неговия критерии за перфектна съпруга.Момичето си нямаше идея за работата която трябваше да върши и 3 месеца аз и вадех парите докато накрая не издържах и му казах.Не можех да продължавам да работя по 7 дена по 12-13 часа докато тя се учи.Накрая и двете си заминахме.Незнам какво е станало с техните отношения но той май се чувства виновен щом вече 6 месеца напомня за себе си като казва на други колеги да ми кажат,че той не е виновен за моето "съкращение".Финансова криза е...ала бала.... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт