ЕКО БЕБЕ

  • 49 348
  • 608
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 022
Немски сайтове за органик дрешки да пускам  ли?

Да, мерси!

# 31
  • Мнения: 2 132
Пускай Simple Smile Само кажи дали доставят до БГ  Wink

# 32
  • Мнения: 11 307
Lotties - доставят до всички страни, членки на ЕС.
Naturtextilien - също като горе.
Faireni - доставят, но трябва да се запита предварително

# 33
  • София
  • Мнения: 659
 Айде и аз да се запиша.
 Единственото ми ЕКО досега е ползването на многократни пелени и това, че за почистването на подовете вкъщи не ползвам препарати (имам Steam Mop).
 Темата пак я преместиха, но дано това не я направи по-малко посещавана.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 661
И аз искам да следя Simple Smile

# 35
  • Мнения: 44
Поздравления за интересната тема!!!

# 36
  • Мнения: 44
Вижте какво намерих на блога на Органик Продъктс за екологичните продукти на българския пазар.


http://www.organicproducts.bg/blog/?p=20

Дано да е полезно!


# 37
  • Мнения: 30
Да се включа и аз в хубавата нова темичка Hug
Благодаря на авторката  bouquet
Аз до сега от еко продуктите ползвам пелени за многократна употреба и преварен зехтин. Зехтина го ползвам както за мазане на бебока и мен, така и за хигиена на носа. Мокри кърпички ползвам само ако ми се налага да го сменям навън. В къщи му мия дупето когато го преобувам само с вода, сапун (Бюпхен) ползвам само при къпане.
Бих се радвала някой да сподели с какво предпазва бебока от слънцето и комарите (Мег изключвам сенките Wink).
Да попитам мамите които по една или друга причина не кърмят........какво препоръчвате за хранене на бебока адаптирана храна или кисело мляко newsm78
За съжаление аз не можах да кърмя много и сега се чудя кое е по малкото зло?!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

  за темичката.  bouquet

# 39
  • Мнения: 585
Радвам се, че Ви харесва темичката:)

Относно миенето и ние се мием основно с вода, дори когато се къпем, много рядко ползваме сапун. На мен проблема ми е шампоана, но това е друга тема. Иначе за себе си ползвам гъба луфа, с която много добре се маха мъртвия слой клетки и прави чудесен масаж.

Малката я мажа, много рядко всъщност, защото не я къпя всяка вечер и кожата и не изсъхва със смес от масла на Икаров (не съм убедена, че са най-добрите, но са всичките на куп и не обикалям), в които задължително присъства и масло от жожоба, защото то е естествен консервант.

За зъбите - мием си зъбите от една година някъде със Сапун за зъби - Tooth Soap - купих го от един щатски сайт, той е напълно растителен, малкия по-трудно свикна, защото вкусът си е на сапун Simple Smile,  НО на мен лично ми пожълтяха събите от него, има по принцип и някакъв избелващ прах в сайта, но мисля, че е на основата на сода, което не знам доколко е добре, защото може да надраска емайла. Купуваме твърдия сапун, който е по-изгоден като цена и издържа по-дълго време, пробвала съм лимон и канела като аромати - канелата e доста по-приятна. Ето и сайта, в интерес на истината, когато поръчвах ми пратиха вместо по една по две бурканчета от аромат - нещо като подарък - едното издържа за 4-6 месеца
Ето и сайта: http://www.perfect-prescription.com/

Другата паста без флуор е хомеопатичната - продават такава във всички аптеки.

Аз също съм чувала за миенето на зъби с разтвор от хималайска сол, но никога не съм пробвала - пробвах хималайска сол като дезодорант, но не ми допадна.

Дрешки от органичен памук имаме много малко - определно обаче са доста по-мекички от другите.

Дрехите пера с Фрош, но и на мен не ми се изпират петната - ама те и с Вениш не ми се изпират. Сега гледах по английските сайтове разни препарати или сапуни на растителна основа за петна и ще поръчам нещо по-нататък и ще въдъм как ще е. Иначе е страшно, ще пробвам с Верото на Фрош, казвали са ми, че с веро много добре се измивали петната.
Ето на този сапун съм хвърлила око http://www.twinkleontheweb.co.uk/acatalog/details-09LS.html

Пода го мием повечето пъти само с вода, банята мия с препарата на фрош, които е оцет мисля, по не така мирише, много добре измива.

Прането сега ми е на дневен ред - чета форумите за тези топки за пране и установявам, че има доста фалшета от тях, така че ако се поръчава трябва добре да се избере марката.

Нещо друго, което може да ви се стори интересно - особено за майките като мен, които много пътуват с бебетата си - поръчах на малката sheepskin (овча кожа) за столзето са кола. http://www.cambridgebaby.co.uk/catalog/pure-sheepskin-carseat-stroller-p-210.html Пише, че това е най-добрия начин да го спасиш от жегата през лятото и студа през зимата. Освен това била много подходяща, когато някой иска да отучи детето да спи с майка си, защото като го загрява на гръбчето му създава илюзията, че е гушнато Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 4 022
Да попитам мамите които по една или друга причина не кърмят........какво препоръчвате за хранене на бебока адаптирана храна или кисело мляко newsm78

Честно казано - не знам, но българското кисело мляко вече не ми вдъхва никакво доверие.Дори Био млякото, направих си и с него експеримент-1 месец в хладилника, ами съвсем лека кисела нишка се появи, иначе е без промяна, очаквах да се вкисне, като млякото от едно време.В смисъл хубава идея, но побългарена, вкъщи пак такова ядем, но вече не съм сигурна, че не си давам парите на вятъра.Вероятно би било добре с домашно подквасено, но пък трябва да си сигурна в кравата, и хигиената на хората , от които да го вземеш.
Та си мисля, че вероятно адаптетата поне са тествани за неподходящи съставки,  контрола си мисля, че е по-голям.

# 41
  • Мнения: 3 869
idar, не давай кисело мляко на толкова малко бебе - и консултантите по кърмене препоръчват дори на по-големи деца, да не се дава краве мляко, а адаптирано според възрастта. Имай предвид че в адаптираните млека са съдържат не малко от съставките на кърмата
(далеч не всичко, но все пак доста повече от киселото мляко). Човешкото мляко е много по-различно като структура от кравето пък макар и подквасено.

Артекса, това за кожата е много ценно!! Ще се възползвам   bouquet

# 42
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Браво за темата, отдавна се оглеждам за нещо такова, сега ще следя  Hug  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 12 224
  bouquet

# 44
  • Мнения: 174
Благодаря за темата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт