ЕКО БЕБЕ

  • 49 350
  • 608
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 663
Олив,това за хумата ми стана много интересно. Би ли споделила как точно го правиш.
Аз моя дребосък го къпя само с водичка и малко от гела на Веледа.
Grinning А, много просто е - разтварям хума на око в коритото с вода /около 1/2 или 1/3 пакетче, или пък 4-5 супени лъжици, ако е от хумата на бурканче/, и получавам една прекрасна кална вода, в която топвам бебока да се плацика, а после изплаквам с чиста вода. Миенето включва както тялото, така и косата по желание - от хумата и косата става много хубава.
Сега много рядко го правя, обикновено по следния начин - понеже се къпем под душа вече /и само за забавление в коритото/, разбърквам малко хума в 1 купичка с вода, после мажа цялото тяло /оставям я и тя да се маже, много й харесва  Wink/, и след 2-3 минути пак изплаквам.

# 601
  • София
  • Мнения: 334
Олив, а от хумата наслагва ли се по канализацията? И аз знам, че е прекрасен продукт и за тяло, и за коса, но ме е страх да не си задръстя банята  Rolling Eyes
В голяма чуденка съм какъв перилен препарат да купувам - хем да е екологично чист, хем да не е и дразнещ за кожата, но искам и да пере, но и да не е твърде скъп. Много искам, нали  Embarassed Бамбино Мио ми се струва скъп, а и не ми е правило впечатление да изпира особено добре петна. Фрош дори по-слаб ми се струва, а и напоследък не ми допада миризмата му. В момента Фрош ползвам, понеже ми допада като цена, а и лесно го купувам от квартални магазини.
Вероятно към сапунени ядки или топки ще ме насочите, но тях само онлайн съм виждала, а не ми се иска да пазарувам толкова неща от интернет и с куриери, оскъпява се и се губи и от идеята за екото (с този индивидуален транспорт).
Деси, този L'Abre vert намира ли се по магазините?

# 602
  • Мнения: 22 781

Деси, този L'Abre vert намира ли се по магазините?
Aз си го взех от кварталния Био-магазин/в Емил Марков/.Имат доста добра гама почистващи продукти,взех си и веро от тях.Сега чакат прах за възрастни,че имаха само бебешкия и ще го пробвам.Междувременно си взех течен препарат от сапунени ядки на орех.Самите ядки ги нямаха.Жената каза,че има сертификат за био-продукцията,но и в сайта им пише подробности.Засега ми хареват нещата,праха мирише хубаво.Аз обичам да ми миришат дрехите,а този с ядките има доста гадна миризма,като на едновремешното Веро.

# 603
  • София
  • Мнения: 6 663
julie.k, не съм забелязала да се наслагва хумата в канализацията и да запушва, но пък пода на душ-кабината става малко мръсничък - като кален - факт.

# 604
  • Мнения: 2 132
Хума и глина едно и също ли е?

# 605
  • Мнения: 22 781
Хума и глина едно и също ли е?
Според мен хумата е вид глина.

# 606
# 607
  • Мнения: 53
Здравейте екомами, много ми харесва темата  bouquet
С удоволствие ще я следя Laughing

# 608
  • Мнения: 6 320
В описанието и правилата на подфорума е записано "Теми, превишаващи 30 страници, ще бъдат заключвани."

Темата Ви е 41 страници - отдавна (преди около месец още) е трябвало да публикувате нова.

Общи условия

Активация на акаунт