Милото детенце...

  • 7 071
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Ами ние не го съдим-само го одумваме Wink
Но колкото и в крехка възраст да е , то щом се занимава  с дилърство значи не е толкова миловиден/невинен/ Naughtyследователно не може да предизвика в мен съчувствие Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 9 814
Защо винаги се нахвърляме върху без да се замислим за причината довела до това?

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Загубата на всеки живот е трагедия...какъвто и престъпник да е бил, то той е функция от грижата на родителите.

В петък от блока на един мой колега падна 6 годишно момиченце.В момента детето е в тежка кома, без почти никакви надежди.
Последната информация която чух е, че майката го оставила самичко в къщи да спи и отишла на кафене...
Къде име акъла на такива родители....настръхвам от подобна безотговорност.
Жалко за изхабения живот.

# 18
  • Мнения: 12 662
Изобщо не ми е мило точно това детенце.
Но факт е, че истинските дилъри използват непълнолетни.

# 19
  • Мнения: 4 965
...
И въпреки всичко, винаги когато се появи тема в "Дом и семейство" дали семейството да се раздели, с цел да се припечели повече, ПОВЕЧЕТО отговори са "щом е временно", "нали е в името на семейството", "ще потърпите", "ама после ще се оправите"  ooooh!


Е, хайде сега. И моят баща работеше 4 г. в чужбина и се събирахме веднъж на няколко месеца, ама не станах пласьор на дрога, джебчийка или сериен убиец...
Това няма нищо общо. Ако родителите са истински родители и обръщат внимание на възпитанието на децата си, това дори може още повече да мотивира децата...
Ама темата е друга.
Според мен, просто конкретните родители са абдикирали от задълженията си, пък и бащата в затвора надали е най-удачен пример за детето...

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалявам за момчета, обаче някак не ми се трогва много сърцето. Всяка смърт сама по себе си е трагедия. Но на 14 няма начин да не е бил в час с какво се захваща. Още повече, ако е бил от големите дилъри в квартала. А какво да кажат родителите на децата, които са станали наркомани? Тук сега всички съчувствате, ама си плюете в пазвите децата ви да не станат наркомани.

# 21
  • Мнения: 12 662
Детето не е мъртво.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Сори, объркала съм.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Съжалявам за момчета, обаче някак не ми се трогва много сърцето. Всяка смърт сама по себе си е трагедия. Но на 14 няма начин да не е бил в час с какво се захваща. Още повече, ако е бил от големите дилъри в квартала. А какво да кажат родителите на децата, които са станали наркомани? Тук сега всички съчувствате, ама си плюете в пазвите децата ви да не станат наркомани.
99,999% от дребните дилъри са и наркомани  Confused

13 годишно момче = голям дилър  Sunglasses Да бе ..



..... да , но е посегнало само на живота си ......  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 841
Е, хайде сега. И моят баща работеше 4 г. в чужбина и се събирахме веднъж на няколко месеца, ама не станах пласьор на дрога, джебчийка или сериен убиец...
Това няма нищо общо. Ако родителите са истински родители и обръщат внимание на възпитанието на децата си, това дори може още повече да мотивира децата...
Ама темата е друга.

Не съм съгласна, че темата е друга. Темата е точно тази - за родителите, заети с материалното оцеляване, които оставят децата си на самотек. Нали не забравяме, че има България и извън София. Хайде се поинтересувайте малко, процентно колко от децата във възрастовата група 10-18 години се отглеждат от баби, сродници, или живеят сами, пък да говорим тогава...

Азаф, не сравнявай времето, когато твоите родители са били в чужбина, със сегашната криминогенна обстановка. Пък и въпреки, че не си станала сериен убиец, сложи си ръката на сърцето и кажи, дали не ти е останала от тази ситуация някаква, макар и мъничка травмичка... Ама да не задълбаваме в лични неща. Все пак не сме от вчера във форума.

# 25
  • Мнения: 3 164
Е, хайде сега. И моят баща работеше 4 г. в чужбина и се събирахме веднъж на няколко месеца, ама не станах пласьор на дрога, джебчийка или сериен убиец...
Това няма нищо общо. Ако родителите са истински родители и обръщат внимание на възпитанието на децата си, това дори може още повече да мотивира децата...
Ама темата е друга.

Не съм съгласна, че темата е друга. Темата е точно тази - за родителите, заети с материалното оцеляване, които оставят децата си на самотек. Нали не забравяме, че има България и извън София. Хайде се поинтересувайте малко, процентно колко от децата във възрастовата група 10-18 години се отглеждат от баби, сродници, или живеят сами, пък да говорим тогава...
Азаф, не сравнявай времето, когато твоите родители са били в чужбина, със сегашната криминогенна обстановка. Пък и въпреки, че не си станала сериен убиец, сложи си ръката на сърцето и кажи, дали не ти е останала от тази ситуация някаква, макар и мъничка травмичка... Ама да не задълбаваме в лични неща. Все пак не сме от вчера във форума.
Мдааа, ами то кариерата е много по-важна от гледането на деца, не знаеш ли Twisted Evilи ето ти резултата Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако може да се вярва на статията момчето е от големите дилъри. При подходящи качества нищо чудно да е било така. Още повече, че не ходи на училище, а бащата е в затвора. Едва ли средата на това момче е от професори и пианисти. То просто не е вярвало, че ще го изловят.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако може да се вярва на статията момчето е от големите дилъри. При подходящи качества нищо чудно да е било така.
Големите дилъри не ги съдят така лесно  Sunglasses

Големите дилъри ги освобождават заради "хулиганство"



За мен момчето е жертва .....

# 28
  • София
  • Мнения: 15 453
Ако може да се вярва на статията момчето е от големите дилъри. При подходящи качества нищо чудно да е било така. Още повече, че не ходи на училище, а бащата е в затвора. Едва ли средата на това момче е от професори и пианисти. То просто не е вярвало, че ще го изловят.
За да има вече и дело водено срещу него,като знам как се точат делата, значи е започнало още по малко - на 10-11 г.

# 29
  • Мнения: 9 814
Да, момчето е жертва на собствения си живот, на безхаберието на родителите и обществото.
13 годишно момче не ходи на училище, къде са социалните в този случай? Някой интересувал ли се е от него, от това как протича животът му?

Общи условия

Активация на акаунт