Чай Ройбос

  • 12 601
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 730
Привет на всички!
Искам да запитам за чая ройбос - някой взема ли го, за какво?
И по-важната за мен част от въпроса - дали ви е известно да влияе зле на черния дроб? Имах до скоро проблеми
и досега съм на диета, та... Rolling Eyes
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 65
Чаят не вреди на черния дроб, а точно обратното! Аз пия този чай от няколко години, но си правя смеска между Ройбос и Honeybush (много е подходящ да се пие от жени). Съветът, който мога да ти дам е да си купуваш от този, който се продава в дрогериите на "Лечител" (има насипен и на филтър), аз друг не признавам  Naughty Копирах ти инфромацията от сайта на Лечител, доста е подробна, а и интересна:

Ройбос (Rooibos) е уникално растение, което вирее единствено в красивия район Кедърбърг край Кейптаун, Южна Африка. Чаят Ройбос, който предлага “Лечител”, е с гарантирано супер качество (super quality) и се доставя от най-големия производител на този продукт в света – компанията Rooibos Ltd от ЮАР.
Ройбос е напълно натурален и чист, не съдържа добавки, консерванти и оцветители. Той е антиоксидант и ограничава действието на свободните радикали, увреждащи и разрушаващи клетките на организма. Укрепва имунната система и забавя процесите на стареене.
Ройбос противодейства на алергиите като сенна хрема, астма и екзема. Притежава антиспазматични свойства и облекчава стомашните болки и колики дори и при бебета. Помага и при стомашни и храносмилателни проблеми като гадене, повръщане, киселини, язва и запек.
Ройбос се препоръчва на хора, страдащи от повишена раздразнителност и чувствителност, нервно напрежение, нарушения в съня, безсъние, главоболие, високо кръвно налягане, тъй като не съдържа кофеин и има благоприятен ефект върху централната нервна система.
Ройбос тонизира кожата, облекчава сърбежите и някои кожни проблеми като екзема, обриви и акне, като може да се прилага и външно. Ройбос е подходяща освежаваща напитка за хора, спазващи диета, тъй като не прибавя калории.
Ройбос не само повишава приемането на желязото от организма, но и самият чай съдържа желязо, калий и мед – минерали, които имат изключително важно значение за добрата обмяна на веществата.
Ройбос е богат на калций, манган и флуорид, необходим за зъбите и костите. Съдържа цинк и алфахидрокси киселини, които допринасят за доброто състояние на кожата, както и магнезий, необходим за нервната система.
Ройбос не съдържа оксалова киселина и може да се пие свободно и от хора, страдащи от камъни в бъбреците.
Ройбос се пие както топъл, така и студен – той е великолепна освежаваща напитка за целия ден. Може да му добавите мляко, захар, мед и лимон по ваш вкус. Изстуден, се сервира с лед и лимон. Смесете го с плодови сокове или нектар и ще получите чудесни коктейли. Използва се в сладкарството – придава чудесен цвят и аромат. Ройбос е перфектна основа за сосове, супи и задушени ястия, като ги прави по-екзотични и по-здравословни.
Ройбос е прекрасен подарък за всеки. Чаят е безкофеинов, с много малки количества танин и може да се консумира в неограничени количества, включително и от бременни, кърмачки и деца.
Ройбос е чаят на бизнесмените. Хората с натоварена работна програма ценят освежаващото му въздействие и го включват в интензивното си ежедневие като ободряваща и утоляваща жаждата напитка.
Ройбос е особено подходящ за спортисти. Богатото минерално съдържание на чая помага за укрепването на организма, за активното му възстановяване след усилено натоварване. Ройбос е най-доброто разрешение за желаещите да намалят теглото си, като осигурява необходимите дневни количества течност, без да прибавя калории. Включването му в диетичния режим гарантира подсигурен минерален баланс и добър тонус.
Ройбос се отглежда без наторяване, напояване и без използване на каквито и да е химикали.

Надявам се да съм била полезна   bouquet

# 2
  • Мнения: 65
Копирах информация и за Honeybush, за тези, които проявяват интерес:

Съдържа листа от Cyclopia Intermedia – Хъни буш (Меден храст). Това е изключително рядко растение, срещащо се само в планинските части на Източен Кейп (ЮАР). Принадлежи към семейството на Ройбос. Има изключително приятен аромат и естествено сладък вкус.
Чаят от Хъни буш е богат на изофлавони, куместани, лутеолин, флавони и много други биоактивни флавоноиди. Установено е, че тези съединения имат антиоксидантни свойства. Те съдействат за регулацията на менструалния цикъл при жените и намаляват риска от рак на гърдата и матката, а също и от остеопороза. Намаляват риска от рак на простатата при мъжете. Флавоноидите оказват благоприятен ефект върху мастната и въглехидратната обмяна и съдействат за поддържането на здравословни нива на холестерола и глюкозата в кръвта. Проявяват антимикробни, антивирусни и противогъбични свойства. Биоактивните вещества в чая от Хъни буш подпомагат детоксикацията на организма и съдействат за защита на черния дроб от вредни въздействия. Стимулират функцията на червата и намаляват риска от запек. Успокояват при стресови ситуации и нервно напрежение, потискат влечението към сладки храни.
Чаят Хъни буш е напълно натурален, без никакви консерванти, изкуствени оцветители и стимуланти. Не съдържа кофеин. Може да се консумира в неограничени количества. Чудесно се комбинира с Ройбос.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 730
Благодаря ти!   bouquet Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 742
За ройбоса да допълня. Понеже ми е безкрайно блудкав и безвусен, споделих с брат ми, който живее в ЮАР за 'проблема'. Той ми каза, че местните го пият разреден 1 към 1 с мляко, никой не го пиел само запарен с вода.
Пак по негов съвет опитах и ройбос-еспресо - е, няма такава гадост..... дълго плюх после и 'еспресото' и брат ми.

# 5
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Тези чайове са вълшебни, запалих се.
Досега карах на зелен чай ,но май не може да се намаже на Ройбоса  newsm78

# 6
  • Мнения: 65
Досега карах на зелен чай ,но май не може да се намаже на Ройбоса  newsm78

Какво имаш в предвид?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт