Храни които запичат????

  • 12 839
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Моя бебок от два месеца е с разстройство(от както тръгна на кухня)Спряхме го от кухнята,но после от морето хвана някакъв вирус с много кашлица и сополи  и диария и от тогава не можем да го оправим.Беше даже в инфекциозна , но и там не му помогнаха , а три микробиологични изследвания все са отрицателни - за дизенентерия, салмонела, клебсиела и още куп други зарази.
За това искам да попитам за храни които запичат, други храни освен моркови, картофи, шипки, банани и ориз, обикновени бисквити, солети и лечебна хумана. newsm78

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 10:38 от Малко_коте

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На моето дете запичащо действа сиренето.Попара с чай от шипка,сухар и сирене(без масло),би трябвало да ви помогне.На Хип И Бебевита имат специални каши против разстройство.Също соковете на Хип за запичане са много добри.Доста са гадни на вкус,но ако добавиш много малко захар вършат чудеса(а може и така да харесат на детето).Също и киселото мляко го запича,но мисля че то действа индивидуално на всеки,него не те съветвам да му го даваш.За друго не се сещам.Пожелавам ти да се оправи детето възможно най-бързо!

# 2
  • Мнения: 6 315
Малко коте, пробвай с чай от джоджен. Довечера това ще направя с моя хубостник, че ми омръзна вече от редки акита  #Cussing out. Вчера ми е акал само 2 пъти, но доста хлабаво. Днес от яслите ми се обадиха, че му е разхлабен стомаха.....

За разстройство помага и печена ябълка. Иначе каша на Блевит - оризова, безмлечна НЯМА Twisted Evil. Май ще  взимам "Милупа"..

Бързо оздравяване пожелавам!   bouquet Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Виж тук:
http://www.zadecata.com/Recepti/Zapichashti_razhlabvashti_hrani.htm

Когато Иво е бил "разстроен" винаги се ми препоръчвали безмлечна диета. Това се сещам само.

# 4
  • Мнения: 488
Благодаря на всички отзовали се! Grinning

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да добавя и пшеничните ядки, които обикновено също действат запичащо (сварени на каша).

# 6
  • Мнения: 2 807
Махни от менюто всичко разхлабващо.
Спри всякакви плодове, с изключение на бананите.
Не давай и сокове.
Намали до минимум млякото.
Давай много сухари.
Увеличи течностите - много е важно при разстройствата, а и както казваш детенце е така от около 2 месеца.
Шипковия чай би трябвало да "затегне" положението.

Успех и пиши как е положението.

# 7
  • Мнения: 1 032
До колкото знам дренките имат много силен запичащ ефект. В момента май им е сезона и сигурно ще намериш на пазара пресни- сок от тях трябва да помогне

# 8
  • Мнения: 2 807
Да, как забравих за дренките само.

А детенцето колко е голямо?
Попитай педиатъра си дали ще можеш да му даваш от тях...

И пиши как сте.

# 9
  • Мнения: 1 214
Щом сте били в инфекциозна сигурно са му били някакъв антибиотик-може би гентамицин? В такъв случай нормалната чревна флора е нарушена и в нея вече липсва така полезната бактерия Лактобацилус булгарикус.Има такива таблетки за смучене.Не знам колко е голямо детето,но като гледам снимката май не е много голямо и може би не може да смуче още.въпреки това би могла да пробваш.Освен казаното до тук искам да добавя,че не трябва да даваш  НИКАКВА ЗАХАР за съжаление.Та така:попарата без захар и без МАСЛО-сухари,чай от шипки и сирене(така ще се овкуси).Кисел с пшенично нишесте,но пак без мляко!Печена ябълка без захар,чай от джоджен, от шипки-без захар.За оводняване има чай на Хип с глюкоза и без захар и също за нормализиране на  храносмилателният тракт-Чай за храносмилане.Лечебната каша на Милупа е страхотна и е вкусна.Освен това не трябва да даваш известно време никакво мляко.Само кашата и попарата ще са достатъчни за известен период от време.Не се притеснявай!Бързо оздравяване!  bouquet

# 10
  • Мнения: 488
полезната бактерия Лактобацилус булгарикус
Това му го дадоха на капсули от инфекциозната, казва се Нормофлор,  а антибиотик не са прилагали, само системи и лечебна хумана. Даже ни бяха дали една кутия от тяхната и като свърши не можах да открия никъде същата , въпреки ,че от много аптеки ми обещаха.Тя съдържа и нещо за оводняване и май само по болниците я разпределят.

Бебчо е на 1 годинка.

# 11
  • Мнения: 488
Да, как забравих за дренките само.

А детенцето колко е голямо?
Попитай педиатъра си дали ще можеш да му даваш от тях...

И пиши как сте.
Дренките ги отказа въпреки , че му разреждах компота с водичка. Пие чай от шипка с кори от нар и джоджен.Като минем през гастроентеролога ще пиша  какво са ни казали.
На 1 годинка е.

# 12
  • Мнения: 488
В момента е само на чай и морковено - оризовата каша  на Блевит.Вчера е ходил само един път и днес засега само един път.

Общи условия

Активация на акаунт