Секта в детска градина в Монтана

  • 8 933
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте на всички във форума. Пускам темата за да предупредя всички майки да пазят децата си и да се интересуват ,какво учат.

Детето ми е в ЦДГ  № 6"Слънце" в гр. Монтана .Началото на месец ноември миналата година се проведе родителска среща на която присъства доц.Захариева от София ,която ни говори за това че трябва да се възпитават децата в истина ,любов,правда с което всички ние бяхме съгласни .Директорката   Андрова обясни че: МОН имат нова експериментална програма, която сега щели да въведат. Дотук добре ,но началото на март всички учители заминаха на семинар на София по въпросната програма ,след като се върнаха оттам започнагха една по една на ухо да ни съобщават че нещо не е наред били заведени на семинар на някаква секта Сатя Сай Баба  при възраженията им било казано че няма нищо лошо трябвало да се вземе само ценностите праповядвани от сектата да се учат децата да медитират и даже на свещи .При повторния отказ на някой от тях им било намекнато че дните им са преброени.След като споделиха опасенията си с нас ние като майки започнахме своя проверка.Оказа се че сектата е забранена в много страни има филми за педофилия на ВВС ,на Датската телевизия,статии за множество случай на блудство ,остри материали в дейли Телеграф,Сън,Гуардиан с една дума ужассс ,който се увеличи от това че децата ни на въпросите ни ни разказаха че са ги карали да лягат да си представят че потъват да си представят светлината,по смелите учителки признаха че е им е било казано да заместват бог с светлина.Оказа се че от въпросната секта(за мен е секта) са идвали да снимат децата ни ,кой ще ми гарантирара ,че утре няма да ги търсят ?Алармирахме всички иституции по реда си ДАНС започна проверка,Закрила на детето,РИО свикахме родителска среща  с директорката на която поканихме местната телевизия МОНТ7 .Какво беше учудването ни  РИО вместо да проверява сигнала се заеха  с учителите който са ни дали информацията започна натиск над тях,от общината мълчат явно са вързани един за друг всички по върховете.Но ние не се отказваме ,никой няма право да експериментира с децата ни.Сега сме алармирали министерския съвет ,дирекцията по вероизповеданията и се надявам някой да откликне и да си свърши работата.Зная ,че тук ще получа разбиране и евентуално помощ защото и вие сте майки и можете да ме раберете

# 1
  • Мнения: 1 217
Това си е за полицията даже. Съберете подписка и махнете директорката.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
това е ужасяващо, ако е вярно.
консултирайте се с адвокат какво още да направите. сигнал  в прокуратурата подадохте ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Заведете и гражданско дело срещу директорката и срещу съответната РИО в Монтана.  Peace

Не бях чувала за такова нещо!  newsm78
Коя е тази доц. Захариева? newsm78
С какво се занимава? newsm78
Почнете и от там!  Hug

Дано се преборите!
А моят съвет е да действате бързо и качествено.
Срещнете се по-скоро и с адвокат, не пишете само писма!  Peace

Успех!  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 12 041
Обърнете се към по- горни инстанции и се опитайте да изложите проблема кратко и спокойно. В Агенцията за закрила на детето обаждахте ли се?

За съжаление това не е първият такъв случай, но най- често сектите се ориентират към домове за изоставени деца. Преди почти 10 години снимах репортаж в един такъв дом и с екипа се застояхме и разбрахме, че някакви батковци /оказаха се мормони/ помагат финансово на дома и "обучават" децата няколко пъти седмично.  Shocked А идиотката директорка ми се пули насреща и ми казва "Че те нищо лошо не правят. Даряват пари и си общуват с децата".

Дано да се преборите, а ако не- махайте децата от подобни места.

# 5
  • Мнения: 4 915
Дайте повече гласност, аз бих опитала да се свържа с национална медия... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3
Подали сме жалби до прокуратурата,закрила на детето,РИО Монтана,Дирекция "Вероизповедания" към Министерския съвет.
На последните благодаря ,благодарение на светкавичната им реакция (днес) се раздвижиха и останалите институции.

# 7
  • Мнения: 3
Доцент Рени Захариева се казва друго не зная за нея ,зная само че този "експеримент се е въвел в децка градина в София и Габрово .

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да си призная, аз също подходих леко скептично към инфото, защото не ми се искаше да повярвам, че някой толкова нагло ще си прави експерименти с децата ни  Confused
Дано нещата не останат само на ниво "проверка".

Има статия и във в."Труд", озаглавена "ДАНС разследва детска градина", ето я:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=134921

И в един Монтански форум също се дебатира по темата:
http://montana-dnes.com/modules.php?name=Forums&file=viewtop … r=asc&start=0

# 9
Здравейте , искам да споделя с всички родители нещо , което много ме разтревожи.Преди време прочетох в dir.bg , че в гр.Монтана разследват(ДАНС) директорка на детска градина "Слънце" , че провеждала обучение на децата по рограма на индийска секта.Заитересувах се от тази история , поразрових се и в сайта montana-dnes.com във форума намерих темата под името "Секта в ЦДГ "Слънце" гр.Монтана , пазете децата".Оказа се  , че директорката въвела експериментално обучение по програмата (или методика не става ясно какво е) Сатя Сай Баба.Родителите изобщо не са уведомени.Разбират от учителка , че се прави нещо нередно.Вдигат шум, пишат жалби и чакат резултат.До сега имат отговор от Агенцията за защита на детето и Вероизповеданията , че има нарушения и трябва да се потърси отговорност от директорката.Всъщност , който се интересува може да намери посочената тема и да потърси материали за Сатя Сай Баба.Защо пиша тук по въпроса? Защото с потрес научих , че тази програма се въвъжда от една доцентка от СУ и целта е  скоро да бъде одобрена от МОН в задължителната програма за детските градини.Научих , че този експеримент , освен в ДГ в Монтана се провеждал в Ямбол и ЦДГ "Лилия" в София.Много моля , ако има родители на деца в тези детски градини да споделят информирани ли са за това и дали ли са своето съгласие?И нека всеки си каже мнението , трябва ли малки деца да ги карат да медитират и да им мътят главите с някакъв самозванец , провъзгласил се за жив бог на всички религии и освен това педофил?  

# 10
  • Мнения: 203
Направо не мога да повярвам, че това се случва #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 4 016
Истина ли е това!!! Shocked

Обърнете се и към медиите-БТВ, Господарите, който се сетите. Нека се раздуха историята, да се разбере коя е тази доц. Захариева, какво цели и кой дава право да се експериментира с децата, без да се уведомят родителите! Правилно сте се обърнали към институциите, но дайте още повече гласност на проблема! И , моля ви, отидете до край, търсете отговорност и наказание за този, който си позволява такива неща.

И защо не смените заглавието? Напишете нещо от сорта:
"Секта в ЦДГ"Слънце"-Монтана и ЦДГ "Лилия"- София"
Така повече хора ще се заинтересуват.

# 12
  • Мнения: 562
Подали сме жалби до прокуратурата,закрила на детето,РИО Монтана,Дирекция "Вероизповедания" към Министерския съвет.
На последните благодаря ,благодарение на светкавичната им реакция (днес) се раздвижиха и останалите институции.

Това е чудесно!

# 13
  • Мнения: 562
Доцент Рени Захариева се казва друго не зная за нея ,зная само че този "експеримент се е въвел в децка градина в София и Габрово .

Това просто не мога да го повярвам!!!  Shocked  Дори Вероучение не въвеждат в училище, а по връзка с МОН промиват мозъците на децата!  Shocked Shocked Shocked
Моля да кажете за кои градини в София и Габрово става въпрос, защото това е недопустимо!  ooooh!

Не знам какво смислено да кажа, защото просто нямам думи ...  ooooh! Shocked Close

 Praynig всичко това бързо да се реши!!!

# 14
  • Мнения: 562
Здравейте , искам да споделя с всички родители нещо , което много ме разтревожи.Преди време прочетох в dir.bg , че в гр.Монтана разследват(ДАНС) директорка на детска градина "Слънце" , че провеждала обучение на децата по рограма на индийска секта.Заитересувах се от тази история , поразрових се и в сайта montana-dnes.com във форума намерих темата под името "Секта в ЦДГ "Слънце" гр.Монтана , пазете децата".Оказа се  , че директорката въвела експериментално обучение по програмата (или методика не става ясно какво е) Сатя Сай Баба.Родителите изобщо не са уведомени.Разбират от учителка , че се прави нещо нередно.Вдигат шум, пишат жалби и чакат резултат.До сега имат отговор от Агенцията за защита на детето и Вероизповеданията , че има нарушения и трябва да се потърси отговорност от директорката.Всъщност , който се интересува може да намери посочената тема и да потърси материали за Сатя Сай Баба.Защо пиша тук по въпроса? Защото с потрес научих , че тази програма се въвъжда от една доцентка от СУ и целта е  скоро да бъде одобрена от МОН в задължителната програма за детските градини.Научих , че този експеримент , освен в ДГ в Монтана се провеждал в Ямбол и ЦДГ "Лилия" в София.Много моля , ако има родители на деца в тези детски градини да споделят информирани ли са за това и дали ли са своето съгласие?И нека всеки си каже мнението , трябва ли малки деца да ги карат да медитират и да им мътят главите с някакъв самозванец , провъзгласил се за жив бог на всички религии и освен това педофил?  


Вече все повече се отвращавам, не мога да повярвам, че забранена по света секта в България е законна и се опитват да промият мозъците на децата ни!!!  Shocked Shocked Shocked

Моля модераторите темата да се закове!!!

# 15
  • Мнения: 208
Заведете и гражданско дело срещу директорката и срещу съответната РИО в Монтана.  Peace
Напълно съм съгласна с това  Naughty

# 16
  • Мнения: 418
Моля,кажете зо коя детска градина в София става въпрос защото има 12 ОДЗ Лилия и 81 ОДЗ Лилия?Направено съм потресена. #Crazy

# 17
ДГ "Лилия" близо до МОЛ-а на "Стамболийски"

# 18
  • София
  • Мнения: 622
Значи 81-во. Още не мога да повярвам, абсурдно ми се струва това, което се случва в Монтана. И за какъв дявол директорката се е съгласила да минат на такова обучение, религиозност или очаквано спонсорство. При постъпване в детско заведение не се ли иска документ, че не се водиш на учет?

# 19
Доколкото разбрах от дискусията на родителите от Монтана , самата директорка е фанатичен последовател на тази секта.Освен това останах с впечатлението , че освен за зарибяване на децата , става дума и за пари.Най-учудващото е , че самата директорка се държи адски нагло и твърди , че е в правото си.Естествено за оставка и дума не става.

# 20
  • Мнения: 418
Лелее,добре че не приеха детето ми в 81 ОДЗ! #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 622
Абе ако това се докаже оставка ще има, колкото и да е сигурна за поста си въпросната директорка.

# 22
  • Мнения: 283
Лелееее, а аз го отписах от 81 ОДЗ Лилия, защото се преместихме да живеем в Нови Искър. Ужас. Това, което съм виждала там е много приятно: момчетата сутрин рано играят футбол с един батко, облечени по къси ръкави и къси панталонки (много добро закаляване), хубав двор ... Но когато поисках (миналата година) да поговоря с директорката за начина на обучение, за програмата, да разгледам стаята на групата, с която ще ем малкия ... тя много се учуди, каза, че за първи път й се случва такова нещо - някой родител да ида с такава молба и ... започна да ме кандардисва да не записвам малкия там: храната била малко и не добра ... и други аргументи, които вече не помня и ако имам друга възможност, по-добре да я използвам. Много се учудих тогава, но сега, май ми става ясно защо ми го е казала. Май такивва интересуващи се и с големи усти като мен не й трябват там да раздухват нещата. ЮЕ, ако наистина там има секта, това обяснява всичко.

# 23
  • Мнения: 233
това е ужасно посегателство над децата ни.никой няма право да казва на детето ми каква религия трябва да изповядва, за това съм отговорна аз ,но някой друг да се меси и то по толкова нахален начин просто нямам думи.все пак това са малки деца ,нямат право да ги манипулират така.тази директорка трябва да си замине.наи добре говорете с адвокат и я съдете повече да не може даже да практикува.на такива хора им трябва линч. #Cussing out #2gunfire

# 24
  • София
  • Мнения: 622
никой няма право да казва на детето ми каква религия трябва да изповядва, за това съм отговорна аз
Дори и ти не би трябвало да си отговорна за това, кръщаваш го някъде, пък после, ако иска детето ти въобще да изповядва каквато и да е религия- избор голям. Тук не става въпрос за религия  Naughty

# 25
  • Мнения: 233
така е ЕЛИ това ми беше мисълта.не мога да възприема такова действие като "адекватно" и "положително"без някой да ме е уведомил.дразня се от това  че тази директорка е решила самоинициативно без знанието на родителите да въведе това "вероучение"или каквото и да е там.за мен това е посегателство над личността на детето ми.

# 26
  • Мнения: 3 336
 #Crazy Думи нямам ooooh!

Според мен трябва да се закове тази тема и в Нашите деца, не всеки влиза тук, в Нашите деца ще се види. Освен това мисля, че това ОДЗ Лилия май се водеше много престижно и желано ooooh! Или бъркам...

Дано институциите се поразмърдат, аз бих звъннала в господари на ефира и на Слави моментално да раздуха случая. Медитация на свещи в детската градина и секти #2gunfire

# 27
  • Мнения: 283
#Crazy Думи нямам ooooh!

Според мен трябва да се закове тази тема и в Нашите деца, не всеки влиза тук, в Нашите деца ще се види. Освен това мисля, че това ОДЗ Лилия май се водеше много престижно и желано ooooh! Или бъркам...

Дано институциите се поразмърдат, аз бих звъннала в господари на ефира и на Слави моментално да раздуха случая. Медитация на свещи в детската градина и секти #2gunfire
не само престижна, но и много деца чакат за това ОДЗ.

# 28
Не бях чувала за такова нещо!  newsm78
Коя е тази доц. Захариева? newsm78
С какво се занимава? newsm78

Mалко съм изненадана от изложената информация за сетантските изпълнения в ДГ, защото си мислех, че са вече отминали, но... явно намират почва тук-там.
Доц. Райна Захариева е преподавател по педагогическа психология, а аз лично я познавам от представянето на помагалата за предучиищна възраст на издателство "Изкуства". Единственото, което мога да кажа за нея е, че е много възпитана и сладкодумна.

# 29
  • София
  • Мнения: 932
Стига бе хора, това за 81 ОДЗ "Лилия" , в София, потвърдено ли е или е само блъф, за да се отписват деца от там. Защо никой не е дал гласност , къде спят родителите , не може да не са разбрали.
Между другото,подала съм си автобиографията там, за работа , търсят педагог.  Тази година официално се дипломирах и вече имам право да работя , като педагог, съмнявам се да ме вземат , че нямам голям опит в детски заведения все още, но пробвах. ОДЗ-то е срещу блока , в който живеем. И затова много , ме заинтригува , твърдението , че има секта там.  Shocked

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 22:14 от nellyani

# 30
  • Мнения: 3 695
Ужас, не е за вярване! Дано се спре това!  Stop

# 31
  • София
  • Мнения: 932
Искам да споделя впечатление за 81-во ОДЗ "Лилия" . Днес беше конкурса за педагог там. Е не ме взеха с мотива , че съм прекалено млада (на 26-съм) newsm78, а те търсят човек с много стаж, както са и всички там за да се впише в колектива Simple Smile.  Пратиха ме да трупам опит , ама къде и аз не знам , ако всички така ми отказват, понеже нямам много години стаж, не знам. Иначе , бяха мили и приветливи и не ми се сториха отнесени или сектанти , това го казвам във връзка, с постовете по горе.

# 32
  • Мнения: 388
Това е много обезпокоително... Минаха 3 месеца. Има ли някакво развитие?

# 33
  • Мнения: 2 401
Това никак не ме изненадва, повече от обезпокоително е. Преди няколко месеца се обаждах в дирекцията по вероизповеданията поради подобни съмнения за две частни забавачки. Казаха ми, че за съжаление това е тенденция. 
Много искам да разбера как се развива случая, защото от моя разговор с горните у мен остана впечатлението, че никой нищо не може да направи по въпроса.

# 34
  • Мнения: 4
За 81ва ДГ нищо такова не съм чувала.
Имам приятелки, на които децата са в разли4ни групи и възрасти и няма никакви такива оплаквания и съмнения.
Моето дете до сега беше на ясла, от другата седмица е на градина и се надявам всичко да е наред Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 2 401
Тук в София много внимават с  тези неща. Монтанците са се изложили като са подценили хората, а може и директорката да е била заблудена.
Бъдете бдителни.

# 36
  • Мнения: 136
Синът ми ще бъде трета група в 81 ОДЗ. Не съм забелязала такива неща. Учителките са много добри, учат по специални програми. Освен да знаят много песни, стихчета и игри , друго.... Когато и да съм поискала да вляза в групата, няма проблем, персонала е отзивчив и отговаря  на всички наши въпроси. Не мисля, че въпросното Одз има връзка със сектата за която говорите.

# 37
  • Мнения: 2 401
Синът ми ще бъде трета група в 81 ОДЗ. Не съм забелязала такива неща. Учителките са много добри, учат по специални програми. Освен да знаят много песни, стихчета и игри , друго.... Когато и да съм поискала да вляза в групата, няма проблем, персонала е отзивчив и отговаря  на всички наши въпроси. Не мисля, че въпросното Одз има връзка със сектата за която говорите.

Би ли споделила  нещичко за специалните програми?

# 38
  • Мнения: 136
Преподавателите на всяка група си избират програмата по която ще работят. Имам предвид издателствата , чиито материали ще използват. Нашите деца работят по програмата на доц. Русинова и с помощните материали на издателство Изкуство.

Общи условия

Активация на акаунт