Сокоизтисквачки?

  • 92 567
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравйте дами.
Ползвах търсачката, не открих подобна тема и реших да пусна една, за да потърся съветите и препоръките ви.

За новото жилище искам да си купя качествена сокоизтисквачка, може и цитрус преса, защото пием предимно цитрусови фрешове. Та въпроса ми е - каква да бъде тя?  В момента вкъщи имаме на Delongi, но не съм особено доволна от нея.
Замислям се дали да не си купя механична, професионална като тази - http://vinart-bg.com/?cid=16&ProductList=252, която струва 260лв.  Заслужава ли си?

# 1
  • Мнения: 626
Аз имам на Мулинекс и съм много доволна.

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
И ние сме с Мулинекс,много сме доволни от нея. Peace

# 3
  • Мнения: 335
az imam delongi i sam mnogo dowolna

# 4
  • София
  • Мнения: 98
Моята е Philips HR1861 много съм доволна. Според мен не си струва да дадеш толкова пари за механична. Въпреки че обичате цитрусови сокове, може да ви се прииска ябълков или друг.

# 5
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
И аз бих взела такава, която е за всякакви плодове....иначе след време ще решиш още една да си взимаш,в къщи сме с Филипс и съм доста доволна Peace

# 6
  • Мнения: 626
Защо не пуснеш анкета , може по-лесно да филтрираш мненията   bouquet

# 7
  • Мнения: 383
аз ползвам това чудо на Breville 800JEXL Juice , препоръчвам ви го.


# 8
  • Мнения: 22 867
Аз имам на Мулинекс и съм много доволна.

И аз съм с Мулинекс, също съм много доволна, на 10-ина години е и не знам как издържа на експлоатацията, дето я подлагам толкова време.



# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Тази механичната, професионална, която си дала, хм, абе трябва да си доста якичка за да изстискаш свястно цитруси, работила съм като барманка знам за какво говоря. Последно, ако търсиш цитрус-преса купи си най-проста електрическа, аз имам ето тази проста Филипс и съм много доволна.

# 10
  • Мнения: 832
Аз пък ти препоръчвам да си вземеш един хубав кухненски робот, с всякакви функции. Много е полезен, за всичко.  Peace

# 11
  • Мнения: 6
Момичета, благодаря за отговорите, но другата опция при мен е , че сокоизтисквачката трябва да е безшумна, за да не будя никого сутрин.
А тази която имам, електрическата е доста шумничка, за това се преириентирах към механичната?

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Момичета, благодаря за отговорите, но другата опция при мен е , че сокоизтисквачката трябва да е безшумна, за да не будя никого сутрин.
А тази която имам, електрическата е доста шумничка, за това се преириентирах към механичната?
Тогава и проста сокоизтисквачка ще ти свърши същата работа  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 803
За механичната преса , съм за защото вади много чист сок без пулпа , какъвто и аз и хлапетата харесваме. 260 кинта са много пари за такова чудо. В момента сме болни и затова вчера купих една най-обикновена ръчна преса за цитруси, цената й беше 28лв. Преди това минах през един магазин за ресторантьорско и барово обзавеждане, малката преса беше 57лв , голямата от която нямаха наличност ми казаха че е около 60лв. също. Честно казано не видях огромна разлика между тази която купих и тази която те предлагаха като професионална. Но за 28 кинта мога да си позволя дори да ми се изметне да си взема тяхната и да пробвам , ама 260 .... множко ми се вижда , освен ако не е дизайнерски модел на Филип Сарк и да ми е акцента на гъзарията  Wink

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

Аз съм с тази, която работи и с цели плодове и отделя само чист сок,на миенето после ми дотяга smile3557

# 15
  • Мнения: 6
За механичната преса , съм за защото вади много чист сок без пулпа , какъвто и аз и хлапетата харесваме. 260 кинта са много пари за такова чудо. В момента сме болни и затова вчера купих една най-обикновена ръчна преса за цитруси, цената й беше 28лв. Преди това минах през един магазин за ресторантьорско и барово обзавеждане, малката преса беше 57лв , голямата от която нямаха наличност ми казаха че е около 60лв. също. Честно казано не видях огромна разлика между тази която купих и тази която те предлагаха като професионална. Но за 28 кинта мога да си позволя дори да ми се изметне да си взема тяхната и да пробвам , ама 260 .... множко ми се вижда , освен ако не е дизайнерски модел на Филип Сарк и да ми е акцента на гъзарията  Wink

А от къде си я взела... аз си търся таква и тази от 260лв. е единствената, която успех да намеря в нета...

# 16
  • София
  • Мнения: 803
Тази , която взех е от едно магазинче на ТСМ в кв. Иван Вазов на предпоследната сп. на трамвая посока пазарчето на Ив. Вазов. Не знам дали има повече бройки, но ако няма , от другата страна на бул. Витоша срещу пицария Мания има един магазин за професионално обзавеждане на ресторанти и барове, там са другите две за които съм писала  Peace

# 17
  • Мнения: 534
Аз имам на Мулинекс и съм много доволна.


И аз съм доволна от тази.Имах една преди,беше ми подарък от тези по-евтините.Правеше и тя сок,но в отпадаците оставаше толкова много сок.А в тази на мулинекс и капка не пуска,не е е много шумна.Супер доволна съм от нея.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 440
Моята е на Солак.Имам  я от две години ,но я ползвам почти всеки ден.Не се е развалила ,но се запушва много бързо.Ако е по-сух зеленчукът морков или червено цвекло  се налага на няколко завъртвания да спирам и почиствам.Това при положение ,че цетката не е запушена.Мисля , проблема е в не предвиденото достатъчно място за изхвърляне на остатъка.Моя позната има сокоизтисквачка от рода на Елита-не мога да си спомня точно марката , но дори и много по-евтина този проблем го няма. Така ,че не винаги по-скъпото е качествено.

# 19
  • Мнения: 4 187
Здравйте дами.
Ползвах търсачката, не открих подобна тема и реших да пусна една, за да потърся съветите и препоръките ви.

За новото жилище искам да си купя качествена сокоизтисквачка, може и цитрус преса, защото пием предимно цитрусови фрешове. Та въпроса ми е - каква да бъде тя?  В момента вкъщи имаме на Delongi, но не съм особено доволна от нея.
Замислям се дали да не си купя механична, професионална като тази - http://vinart-bg.com/?cid=16&ProductList=252, която струва 260лв.  Заслужава ли си?


Имаме такава, професионална, много рядко я ползваме. Голяма е, постоянно ми пречи, за това стои прибрана  Rolling Eyes!  
Всеки пък като ходя до Пикадили се каня да взема нещо такова !

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
аз ползвам това чудо на Breville 800JEXL Juice , препоръчвам ви го.



проучвам сокоизстисквачките на бревил, продават ли се въобще в бг? и ако да - къде?

# 21
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ние ползваме витал център.Изключително съм доволна,цеди абсолютно всичко.Когато се роди малкия му цедих и магданоз.Слагам всичко с корите и в едното контейнерче излиза чист сок ,а в другото обелките.Най-готино е,че като правя сок от моркови ,това което ми е излязло,като обелка после го използвам за готвене.

# 22
  • Мнения: 6 713
Ето такава е нашата - на Philips HR2744/55. Лесно се мие, но пък става само за цитруси, за други плодове - не.

# 23
  • Мнения: 673
Моята е Philips и съм доволна много.

# 24
  • Мнения: X
Здравейте, използвам темата, за да не пускам нова.
Налага ми се да купя на майка ми сокоизтисквачка, която:
1) да изстисква добре продуктите (т.е. да не прави пюре или нектар и да не се налага повторно минаване на остатъците)
2) да се разглобява и почиства лесно
3) да е на цена макс. 100-110 лв.

Ще се ползва предимно за ябълки, моркови, червено цвекло, но ако може да изстисква магданоз и др. подобни, ще е чудесно.

Много ще бъда благодарна за всякакви препоръки (включително и какво да не купувам); прегледах тази тема и няколкото в архива.
Ето какво ми хвана окото досега:

MOULINEX JU-320141

ELECTROLUX EESF-103-1

# 25
  • Мнения: 0
Здравейте вижте този продукт  http://fagor.bg/index.php?itemID=236&group=4#h1 , намерих и това филмче http://www.youtube.com/watch?v=13s7WN8YDoQ

# 26
  • Мнения: 473
Родителите ми имат сокоизтисквачка Филипс.Работи добре. Нямат оплаквания. Аз лично си купих Таурус. Водещите критерии при избора ми: с по-малки размери,достатъчно мощна, цена, възможно най-лесно разглобяване.
Изцеждам задължително всеки ден фрешове на сина ми и цялото семейство. Различните плодове и зеленчуци страшно оцветяват всеки вид материя и повърхност и съответно и най-скъпият уред ще се захаби за отрицателно време. При ежедневната употреба за мен е важна функциалността, т.е лесно и бързо почистване. Еми трябва да ви кажа, че за 50 си лв. тази таурусчето работи вече цяла година и ако я сменя та  ще е заради факта че се е позахабила като цвят, но пък се ползва всеки ден между два и три пъти без пропуск.

# 27
  • Мнения: 3 638
В момента обмислям покупката на сокоизтисквачка и съм вдигнала мерника на тази
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/% … p;detailScenario=
някой може ли да даде отзиви за нея?
до сега не съм ползвала никога и не знам, точно какво да гледам
чувала съм, че трудно се почистват и се надявам като е метална да е по-лесно

В същото време се чудя дали да не инвестирам повече пари в един хубав кухненски робот, но и такъв уред не съм ползвала и не знам дали функцията сокоизтисквачка на кухненския робот изцежда соковете така качествено както само сокоизтисквачка.
Моля да ме посъветвате.

# 28
  • Мнения: 6
Здравейте,
и аз съм харесъл тази сокоизтисквачка на taurus liquafruits pro и се чудя не мога да взема решение моля за мнението ви, а вие ако сте я купили моля споделете

# 29
  • Мнения: 131
Ако се спреш на механична - има варианти (пак професионални) за по-малко пари.  В Метро, например, са по около 150лв. В сайта на Пазарувай Лесно имаше модели за около 75 -100-150лв. Купували сме евтини за по 20-30лв от супермаркети, но много бързо се счупиха. 260лв обаче според мен са твърде много.
Нашата я ползваме за цитруси и нарове, става бързо, изтисква до последно плода, намирам я по-лесна за почистване от електрическите. Обаче и на мен ми е трудоемко да работя с нея, изисква ми голямо усилие. И е големичка и заемаща място, да.

# 30
  • Мнения: 3 638
Мисис Бътлър да уточним, че се обърках нали за сокоизтисквачка говорим, а не за цитруспреса
до колкото знам цитрус пресите са механични и електрически и са по-евтини, но са само за цитрусуви плодове
аз говоря за сокоизтисквачка за твърди плодове - моркови, ябълки, круши, цвекло и т.н.

# 31
  • Мнения: 131
Мисис Бътлър да уточним, че се обърках нали за сокоизтисквачка говорим, а не за цитруспреса


Извинявам се, аз не съм пояснила, че се обръщам към авторката на темата и говоря за механична цитрус преса - такава, каквато е показала в линка. Тя е за цтруси, идеална е и за нарове.

Относно електрическите сокоизтисквачки за твърди плодове - няколко съм имала, но много рядко ползвани, за да дам обективна препоръка. Най-лесно ми беше ползването и почистването  на тази, която имаше отделен съд, където се събираше целулозата - това много улесняваше миенето после. Съответно беше обаче и по-голяма и некомпактна.

# 32
  • Мнения: 411
Аз ползвам кухненски робот Kenwood KM070 с приставка цитрус преса и сокоизстисквачка. Доволна съм и има много предимства пред сокоизстисквачки, спестявам си мазалото съпътстващо беленето на цитроси и реженето им на парченца, всичко е събрано в един уред, така не ми се мотаят из кухнята сокоизстисквачка, цитруспреса, миксер, ренде, блендер и какво ли не още. не е и кой знае колко шумен, не съм успяла да събудя някой от домашните си.

# 33
  • Мнения: 6
В крайна сметка си взех Philips HR1861 - много съм доволна! страхотен сок прави, ако имате въпроси питайте

# 34
  • Мнения: 6
Ако някой реши може да му намеря Philips HR1861 за 200 лв в технополис итехномаркет е за 280 лв т.е. 80 лв по малко

# 35
  • Мнения: 19
здравейте, а някой ползвал ли е  TEFAL ZN 355C- сокоизтисквачка+ цитрус- преса?
моля за мнения

# 36
  • Мнения: 7
и аз да сондирам мнение.търся си сокоистисквачка която цеди на принципа на пресоването,не е центробежна.подходяща е за всякакви треволяци.ще съм много благодарна ако някой знае да има в някой магазин или сайт,че голямо търсене падна

# 37
  • Мнения: 17
Здр четох доста и не намерих инфо каква Сокоизтисквачка да си купя.Виждам че има и доста мамита които също се чудят каква да си купят затова пускам това инфо по-дол.Дано съм бил полезен във форума така както тои е бил полезен на мен много пъти. Hug
Philips HR 1861  цена от 250лв до 330лв   в amazon.co.uk  £55.90



Обявена мощност: 700 W
Скорост: 10 000 об / мин
тръба с диаметър:  Кръг - 75 мм
Обемът на сок контейнери / отпадъци: 1.5 л / 2 л
Доходност: 1 кг моркови - 545 мл сок от 1 кг ябълки - 630 мл сок

Плюс:
+ Качество от неръждаема стомана с цедка не пластмасови ръбове, с центристки ножове
+ Много добра доходност
+ Лесна обработка и почистване
+ Качество всички пластмасови контейнери и капаци
+ Наклонете устройство за привеждане на ситуацията, не остават в коритото и потече лесно
+ Дизайн - тялото на фотоапарата е направен от анодизиран алуминий
+ 2 скорости

Rohnson   R 427   цена от 119лв до 150лв


тази си харесах аз...

Обявена мощност: 850 W
Скорост: 12 500 об / мин
тръба с диаметър:  Кръг - 75 мм
Обемът на сок контейнери / отпадъци: 1 л / 1,8 л
Сепаратор за пяната: да
Доходност: 1 кг моркови - 570 мл сок от 1 кг ябълки - 650 мл сок

Плюс:
+ Изящни мрежа от неръждаема стомана, остър
+ Лесна обработка и почистване
+ Много добра доходност
+ 2 скорости
+ Удобства ATI капков

Минус:
Не е оборудвана с четка за почистване на ситата .


Zelmer   476  цена около 300лв



Обявена мощност: 800 W
Скорост: Няма
тръба с диаметър:  Кръг - 75 мм
Обемът на сок контейнери / отпадъци: 1 л / 3,5 л
Сепаратор за пяната: да
Доходност: 1 кг моркови - 500 мл сок от 1 кг ябълки - 550 мл сок

Плюс: 
+ Turbo функция за краткосрочно увеличение на скоростта
+  пълнител отваряне купа с дребни плодове
+ 2 скорости
Минус:
- Цетката е с пласмасови елементи и намалява количеството сок.
- Чупливи пласмаси
- Прекалено голям контеинер за отпадък.

Catler   JE 4010  цена в бг не я намерих  Sunglasses



Обявена мощност: 1200 W
Скорост: от 6500 до 13 000 об / мин
тръба с диаметър: Кръг - 84 mm
Обемът на сок контейнери / отпадъци: 1.2 л / 3 л
Сепаратор за пяната: да
Доходност:1 кг моркови - 720 мл сок от 1 кг ябълки - 800 мл сок

Плюс:
+ мрежа от неръждаема стомана с много остър диск krouhátkem с титанов ножове
+ Високодоходен
+ широк отвор - 84 mm
+ Мощен двигател
+ 5 за контрол на скоростта на скоростта, цифрови индикатор на скоростта
+ Точни за производство, висококачествени пластмаси
Минус:
Не е имало установен дефект

Kenwood JE 810  цена около £119.30 в амазон



Обявена мощност: 850 W
Скорост: об / мин
тръба:Кръг - 75 мм
Обемът на сок контейнери / отпадъци: 1 л / 3 л
Сепаратор за пяната: да
Доходност:1 кг моркови - 620 мл сок от 1 кг ябълки - 710 мл сок

Плюс:
+ Много добра доходност
+ Лесни за употреба

Минус:
Не са открити пропуски.

това е превод от тази страница http://www.itest.cz/bila%20technika/test-odstavnovace.htm
с добавени клипове,,, Peace Всички стават за сок и мисля че не правят нектар.

# 38
  • Мнения: 0
 Здравейте,

търся си соко на Champion втора ръка или ако има желаещи си пуснем обща поръчка от САЩ, тъй като тук са на тройни цени =(

# 39
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

Аз съм с тази, която работи и с цели плодове и отделя само чист сок,на миенето после ми дотяга smile3557

bigdan, не пропускай и тази  Wink

За мен е от голямо значение и какъв сервиз поддържа фирмата в България. Peace

Ако и да е по-скъпа, сигурна съм, че при проблем има сервиз във всеки по-голям град.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 250
Много слаби резултати дават тия маркови уреди...Чак се учудих...Catler   JE 4010 е примамлива, може и да се замисля.Нека ви споделя моя скромен резултат, току - що опитах.Бяхме с ограничен бюджет и от Техномаркет си взехме NEO SK-800IX, за 85 лв, веднага ми хвана окото.Пробвах на 2 различни скорости, и съотношението сок - зеленчук е 3 : 5.Така измерих с кухненската везна 600 грама сок от 1 кг моркови, което бие резултатите на много от по-скъпите уреди в темата.Ако има желаещи, ще пробвам и със сокове по избор, само кажете какви.
  Драска се пластмасата отвътре, но това не ми пречи.Така нареченият среден пръстен се маха трудно и със сила, беше ме страх да не го счупя даже.Мие се лесно всичко, а пръстенът се мие с четка.На най-висока скорост шумът е приемлив, по-тиха е от РОТЕЛ от едно време.Остана да си правя " цигански сметки " тези 20 % сок в повече от Catler за колко време ще оправдаят инвестицията...

P.S Надявам се да съм ви бил полезен.Днес и утре са особено благоприятни за моркови и соковете от тях, затова ще ги изкарам само на моркови.Трябва да си пазя свалените килограми...

# 41
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
То на каквито сухи моркови съм попадала... Като трески.  Confused

Ама ще ме накараш да взема и аз днес 1кг, да видя Мулинекса колко ще изкара. Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 210
Тази тема я бях забравила, сложила съм я на известяване и се радвам, че се е активирала Simple Smile
Stedra, може ли да пробваш с ябълки? То иначе наистина много зависи от плодовете колко са сочни.

# 43
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Филипса е с най-добрите ножове в момента при сокоизтисквачките,имайте го в предвид!

# 44
  • Мнения: 537
Имам първата на Филипс, купих я от Амазон за 55 п.
Чудесна е, ползвам я ежедневно  Peace

# 45
  • Варна
  • Мнения: 250
Много се изложих - не работеше уредът, и го занесох на сервиз, а то имало защитно чопче, влязло навътре...Хихихи...Взех 1 кг зелени ябълки, твърдички, и много старателно изкарах невероятните 690 мл сок от въпросната сокоизтисквачка на Neo.Като гледам разликите с популярния модел на Philips, Neo-то води с около 10 %.Предвид тройната и четворна разлика в цената, Philips-ът е жалък отвсякъде.Но кой би предположил...Аз отдавна съм оценил тази бюджетна марка Neo, но дори аз мислех, че е компромис...Моля никой да не се нахвърля върху мен заради това мнение - аз вярвам, че спомогнах за темата.

# 46
  • Мнения: 78
Аз имам на Мулинекс и съм много доволна.

И моята е Мулинекс, както и всички останали роботизирани дребни домакински уреди. Доволна съм.

# 47
  • Мнения: 0
От Канада сам си взела  brevile. СТРАХОТНА Е! Жалко , 4е в бг ги няма.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 0
аз ползвам това чудо на Breville 800JEXL Juice , препоръчвам ви го.




Тази машина се среща и под други марки. Сещам се, че съм я виждала в БГ като Catler. Съвсем същата  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 255
Здравейте, в голяма дилема съм между тези две сокоизтисквачки, ако може, помагайте!

http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-philips-700w-1-6l-otvor-xxl … -60/pd/E7TXTBBBM/

http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-heinner-400w-0-8l-inoks-bja … ?ref=new_home_2_1

# 50
  • Мнения: 2
може би първата

# 51
  • Мнения: 255
Поръчахме я, точно първата, и преди да ни я доставят ходихме в майка ми на гости. Тя извади сокоизтисквачката от 1985г. купувана когато съм била бебе за да ми прави сокчета. Искам да ви кажа, че тази машина все още работи безотказно и направи невероятен чист сок, почти без никаква пулпа, почти прозрачен. Точно такъв сок, та дори и по-добър очаквах да прави модела на Филипс, но уви. Пристигна, направих един сок и много се разочаровах, ужасно много! Върнахме я! Повече не мисля да търся такава машина, ще взема тази на майка ми, нищо, че може да работи само с твърди плодове, пък и ние не сме засилили чак толкова да пием сокове. Взехме си една цитрус преса, която ни е напълно достатъчна на този етап Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2
ами да, добре, че сте я върнали и аз използвам една от приблизително тези години и не бих я заменила, а пък е и скъп семеен подарък; кои сокоизтисквачки са и за меки плодове? аз използвам соковарка, пак от тия години, всъщност много от по-преди това - много ми е любима.

# 53
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте! Тъкмо се бях ориентирала към Филипс и след последното мнение съм отново на началната права Rolling Eyes.
Имаме много плодове, съответно и нужда от сокоизстисквачка, но искам такава, която да прави бистър ябълков сок, а не нектар.
Моля за препоръки.
Някой да има този Мулинекс?

# 54
  • Мнения: 1 149
И аз съм в търсене,тъкмо бях избрала "филипс"и сега се разколебах  Cry

# 55
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Аз пък съм доволна от моят Филипс Peace

# 56
  • Мнения: 1 194
Още един глас за Филипс.

# 57
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дана, кой модел е това? Сокът /от ябълки най-вече ме интересува/ бистър ли излиза, или примесен с пяна като нектар? Почистването толкова лесно ли е, колкото е показано?

# 58
  • Мнения: 1 194
mari_eta, това е Philips HR1869/01 Avance 900 W (мисля, че на английската страница на Филипс е 1869/30).
Засега не съм правила само сок от ябълки, а примесен с моркови, но и аз очаквах повече пяна първоначално. В никакъв случай не е като нектар, сок си е. Пяната за мен не е неприятна, ето толкова е: http://prikachi.com/images/420/6523420T.jpg
Сега се замислих, че бях чела за някой модел че има и някаква допълнителна приставка за каната, коята филтрира пяната, но аз нямам такава.
Почистването е лесно наистина, повечето части само имат нужда от изплакване, цедката също бързо се измива. Не заема много място.

# 59
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
аз имам такава приставка на моята-но децата го обичат с пяна Laughing
така,че даже не я знам къде е Laughing

# 60
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дана, благодаря  bouquet! Ако направиш само сок от ябълки ще чакам отзиви дали е бистър.

# 61
  • Мнения: 2
Здравейте! Тъкмо се бях ориентирала към Филипс и след последното мнение съм отново на началната права Rolling Eyes.
Имаме много плодове, съответно и нужда от сокоизстисквачка, но искам такава, която да прави бистър ябълков сок, а не нектар.
Моля за препоръки.
Някой да има този Мулинекс?

не е ли преса?

# 62
  • Мнения: 2
mari_eta, това е Philips HR1869/01 Avance 900 W (мисля, че на английската страница на Филипс е 1869/30).
Засега не съм правила само сок от ябълки, а примесен с моркови, но и аз очаквах повече пяна първоначално. В никакъв случай не е като нектар, сок си е. Пяната за мен не е неприятна, ето толкова е: http://prikachi.com/images/420/6523420T.jpg
Сега се замислих, че бях чела за някой модел че има и някаква допълнителна приставка за каната, коята филтрира пяната, но аз нямам такава.
Почистването е лесно наистина, повечето части само имат нужда от изплакване, цедката също бързо се измива. Не заема много място.

изглежда много добре, дали имат този модел в бяло?

моята Крупс прави сок от ябълки с пяна – много е вкусна, но и ябълките са специални, с две думи може би зависи от плодовете ...

# 63
  • Мнения: 1 194
mari_eta, днес точно се сетих и пуснах първо две ябълки. Поправям се - веднага след изключване на уреда половината чаша беше пяна, другата сок. Пяната обаче за секунди се слегна. Освен това аз  винаги разбърквам сока преди да го пия, за да смеся различните слоеве. Пяната най-късно тогава ще се слегне.
Пуснах след това и два моркова, разбърках и имаше само тънък слой пяна и пълна чаша сок.

*Tanderine, в английския амазон го има в бяло, но пише че е 700 W. http://www.amazon.co.uk/Philips-HR1869-30-Avance-Collection/dp/B … ds=philips+juicer
Аз взех модела с 900 W от немския, а и по-евтино.  Peace

# 64
  • Мнения: 2
 Мерси D_ana - чудна е в бяло!

# 65
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

# 66
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Ето този продукт много ми похвали консултанта в технополис http://www.technopolis.bg/b2c/details/822650/P11130404/Sokoizstiskvachka-, но не я купих а реших да посъбера още мнения. Моля за коментар ако някой има такава.

# 67
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Хайде момичета помагайте! Немога сама да реша. Praynig

# 68
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Здравейте, купих си миналата есен Бош -Bosch MES20A0, 700 W. Няма пулпа нито в плодовите, нито в зеленчуковите сокове. Пяна остава според мен умерено, но пък каната има подвижна преграда, и когато сокът се сипва в чаша, пяната остава в каната. Мият се три части, става бързо само с вода и четка (в комплекта). Проблемът ми е мързела - почистването на плодовете и миенето. Не става за миялна.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2013, 11:42 от merybo

# 69
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вече мога да споделя отзиви за сокоизстисквачката, която купихме - този Филипс - твърдо заставам зад всяка една дума в описанието. Фрешовете стават за минута, само измивам плодовете и ги пускам /е, най-едрите ябълки разрязвам, но имаме сортове с големина като два юмрука/€ количеството сок наистина е повече, сравнено със стария ни уред. Децата предпочитат смесените сокове и цедя ябълки, сливи, круши, моркови, грозде /ороновам  зърната и всичко се смила, точно това исках, защото гроздовите полифеноли, съдържащи се в семките, са едни от най-полезните вещества/.

# 70
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Здравейте, ще може ли и мен да посъветвате за избор на сокоизтисквачка? Спряла съм се на два модела - филипс http://zora.bg/philips/hr-184700/21370, а другата тефал - http://zora.bg/tefal/zn-355c3e-elea-duo-met/17659 Харесаха ми, защото са по-малки и компактни, цената е според бюджета ми, но ме притеснява, че не са много мощни- едната е 300 w , а другата 350w. Дали ще изцездат добре плодовете. Какво ще ме посъветвате, виждам, че показаните от вас сокоизтисквачки с мощност 700w. Благодаря предварително   bouquet

# 71
  • Мнения: 147
  Може ли да ме посъветвайте кой от двата модела сокоизтисквачка е по-стабилна:
http://megashop.bg/techno/product_info.php?cPath=800221&prod … =818931&rek=5

http://www.technopolis.bg/b2c/details/829129/P11130404/Sokoizstiskvachka-

Благодаря предварително!

# 72
  • Мнения: 7

Купих си този Мулинекс, направих 1 сок, разочаровах се и го върнах. Недостатъците са:
 1. Зеленчуците и плодовете трябва да се нарежат на парчета с размер на показалец, за да минат през отвора. Опитах се да пусна цял, тънък морков, задейства се защитата на машината и тя спря. Трябваше да я разглобя, да махна от вала запречилото се там парченце морков, да сглобя и продължа.
2. Много части за сглобяване и миене. Така е направена, че от вътрешната страна на вала, се събират много боклуци и то на дълбоко, което усложнява миенето.
3. Голяма лъжа е , че правела незнам си колко процента повече сок сравнено с центрофужни сокоизтисквачки. С два модела центрофужни я сравних с еднакво количество моркови, Мулинекс - великата преса  дава по-малко сок.

Сега съм с този Таурус  http://www.technopolis.bg/b2c/details/829129/P11130404/Sokoizstiskvachka-  и съм много доволна.

# 73
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря, Стелла, значи не съм сграшила в избора си. Пак да споделя колко съм доволна от Филипса - всеки ден правя по два пъти сок - изключително лесно се почиства. Дотолкова, че си купих и саладмейкъра на същата марка и той се почиства по абсолютно същия лесен начин Peace.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 893
Наскоро си взех тази:
http://www.shopmania.bg/sokoizstiskvachki/p-gorenje-jc1000w-10016075

Доволна съм.
1. Не е много шумна - тествахме и един Таурус в магазина - разликата беше голяма.
2. От 1,3 кг. ябълки изцеди около 800 мл. сок.
3. Разглобява се и се мие лесно (има четка за филтъра в комплекта).
4. Отворът е за цял плод, т.е. можеш да сложиш цяла средна ябълка и малка глава цвекло.
5. Има приставка за отстраняване на пяната, но пяна образува доста. Това е единственият й минус, който съм забелязала досега.
6. Може да се мие в миялна машина.

В магазина ни предложиха удължена гаранция - от 2 на 5 години при доплащане на 50 лева.

mari_eta, какво точно е саладмейкър?

# 75
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето този уред /разбира се, освен картофи стърже и реже всякакви зеленчуци/

# 76
  • София
  • Мнения: 3 893
Някакъв вид електрическо ренде явно. Благодаря.

# 77
  • Мнения: 6
Ето такава е нашата - на Philips HR2744/55. Лесно се мие, но пък става само за цитруси, за други плодове - не.


Каква е мощността й? Аз възнамерявам да купя от този вид, но не ми се дават много пари за марката при положение че има и на Saphir , но може би разликата в цената е и заради мощността

# 78
  • Мнения: 765
Побутвам малко темата напред, за да попитам някой за отзиви за този модел сокоизтисквачка.
http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-tefal-300-w-kontejner-za-so … 8sc/pd/DRKS6BBBM/

Или препоръка за някой лесно за почистване модел, правещ повече сок.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
много е слаба като мощност,само 300W,а цената висока....

# 80
  • Мнения: 5
Здравеите!По-повод нашата 13 годишна връзка моето мъжле ме зарадва със тази сокоизтисквачка.
http://www.freshmarket.bg/healthy-products/special/green-s-bavna … tiskvachka-detail 
Мога да ви кажа,че е невероятна и много добра.Разликата между старата и новата е огромна.Много лесно се почисва което ми беше малко трудно със старата.Това е наи хубавия подарък които ми е правил досега.Имах голяма нужда от него понеже ежедневно приготвям сокове на малкия ми пакосник.

# 81
  • Мнения: 765
Ще събирам отзиви, дано и други се включат и за нова година това ще си купим.

# 82
  • Мнения: 5
Наистина модела и самата машина са страхотни има и по добри модели от този,но пусти им пари все не постигат.Да това е страхотен подарък които може да направите на близък или за вас самите.Няма да съжалявате.Плодовете ми ги изкарва сухи и количеството сок е повече сравнение със старата.Бях много изненадана като я видях,защото не очаквах това от него.От доста време се ровя в интернет за какви ли не модели.....информация много ,но мнения различни за един продукт.Мъжо явно му е писнало да мрънкам че искам нещо хубаво и се е светнал.Да паричките са малко повечко сравнение със тези китаиски ментета които са по 60 70лв,но качеството,удобството визията са страхотни.Мъжо все повтаря по добре скъпо и качествено отколкото евтино и после по скъпо да ни излезе.Поне сега вече сме улеснени в това решим да вземем нещо плащаме първоначална вноска и другите си ги изплащаме лека полека.И така по този начин и не се товарим да даваме пари на куп,защото нищо понякога не се знае.

# 83
  • Мнения: 765
Да, съгласна съм, че паричките не са малко, но и ние сме на мнение по-добре по-качествено и скъпо, макар че не винаги е така де.

# 84
  • Мнения: 765
Само да докладвам. Купихме си сокоизтисквачка. На филипс последния модел 71. Много съм доволна, беше и на промоция от 399 на 318лв. Прави много сок, има пяна, но зависи от плодовете, които изтисквате. Много лесно се почиства, останките са си направо сухи. Моя мъж пък не харесва пяната отгоре, да попитам някой от вас изхвърля ли я?

# 85
  • Мнения: 5
И при мен старата ми сокоизтисквачка правеше пяна,но откакто имам тази не ми се е образувала.Съпругами я махаше понеже неможел да пие така Simple Smile Grinning
http://www.freshmarket.bg/healthy-products/special/green-s-bavna … tiskvachka-detail 

# 86
  • Мнения: 765
Илина, гледах и тази, защото ти я похвали, даже беше на промоция доста намалена на 299лв само за черния петък, но взех Филипса.

# 87
  • Мнения: 5
Да ние даже се възползвах ме и това ще е подаръка на моята прекрасна майка за наближаващите празници.

# 88
  • Мнения: 229
Здравейте, имам питане към всички ползватели, кои сокоизтисквачки са по-добри-тези, чиято цедка прилича на центрофуга и заемат цялото пространството ( kenwood) или приличащите на конус (филипс)?

# 89
  • Мнения: 5
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824188/P11130404/Sokoizstiskvachka-

нашата е такава и съм много доволен.

# 90
  • Мнения: 347
Здравеите!По-повод нашата 13 годишна връзка моето мъжле ме зарадва със тази сокоизтисквачка.
http://www.freshmarket.bg/healthy-products/special/green-s-bavna … tiskvachka-detail 
Мога да ви кажа,че е невероятна и много добра.Разликата между старата и новата е огромна.Много лесно се почисва което ми беше малко трудно със старата.Това е наи хубавия подарък които ми е правил досега.Имах голяма нужда от него понеже ежедневно приготвям сокове на малкия ми пакосник.

Да, тази е много добра. Имам същата и съм много доволна. Препоръчвам я  smile3521 newsm10 newsm10 newsm10

# 91
  • Мнения: 14 133
Имам същата от около половин година. Много съм доволна.  Peace

# 92
  • Варна
  • Мнения: 230
Някъде преди месец купих това от amazon:

http://www.amazon.co.uk/Philips-HR1863-Collection-Juicer-Litre-x … s=phillips+juicer

Много съм доволна. Мие се много лесно, ако я почистиш веднага след използване, включително цедката. Нямам база за срванение с други сокоизтисквачки, но очаквах да е по-шумна, така че и от тази гледна точка съм приятно изненадана. Да не споменавам, че така както е на промоция, цената й излиза доста под тази на аналогичните сокоизтисквачки на Philips тук. Трябва ти само адаптер за контакта и толкоз.

# 93
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
scorpita, а зеленослистни (магданоз например) може ли да изтисква и цируси ... Нашата 15 годишна Филипка ни предаде и сега се оглеждам за друга, а тази е на добра цена ... Гладам я от 2 седмици и й се чудя ...

# 94
  • Варна
  • Мнения: 230
scorpita, а зеленослистни (магданоз например) може ли да изтисква и цируси ... Нашата 15 годишна Филипка ни предаде и сега се оглеждам за друга, а тази е на добра цена ... Гладам я от 2 седмици и й се чудя ...

За зеленолистни не мога да кажа, не съм я пробвала, струва ми се, че няма да се получи, но може и да бъркам. Питай на страницата в амазон, може някой да е пробвал. За цитруси е супер. Сокът е по-мътен отколкото на ръка/с цитрус преса, но за мен това не е минус.

# 95
  • Мнения: 30
Няма смисъл от сокоизтисквачка,купете си мощен блендер от рода на Нутребулет или малкият Смути. Гледам ги вече по 40 лева, а пък Нутрибулета е по 90. Ние си купихме нашият за 100 лева преди 2 месеца и сме много доволни, а и нищо не изхвърляш, докато при сокоизтисквачката хвъляхме над 50-60 % от продукта.

# 96
  • Мнения: 9 162
  bouquet

Вадя темата напред , че с пролетната умора на дневен ред са соковете  bowuu

Моля за мнения и линкове на това което ползвате и + и - съответно

за сега гледам  http://www.technopolis.bg/bg/Juice-makers/Juice-maker-PHILIPS-HR1870-70/p/823648

# 97
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ей, тази си купих преди 3 седмици от Амазон и я ползвам вече 4-ти ден:) Харесва ми Simple Smile Днес си правих микс от магданоз, цвекло и морков - чуден стана Simple Smile
http://www.amazon.co.uk/VonShef-Professional-Powerful-Juicer-Cle … pd_rhf_gw_p_img_2

Хвалят много и сокоизстисквачката на Лидл ..., но я пускат за седмица веднъж на 3-4 месеца ... Сега до днес я имаше ... Ако искаш нея можеш да се обадиш на националния им телефон и, ако има в някой магазин бройка да ти я доставят до магазин,който ти е удобен.

По-стария модел на тази, която гледаш ... в момента в Амазон е 60 лири
http://www.amazon.co.uk/Philips-HR1863-Collection-Juicer-Litre-x … X368O/=pd_cp_kh_0

, а по новия излиза 402 лв. (150 лири)
http://www.amazon.co.uk/dp/B005LBM17S

Доставката до адрес в УК е безплатна, а до БГ ми излезе 15 лв.

Последна редакция: нд, 17 май 2015, 19:22 от Почти безобидн@

# 98
  • Мнения: 30
Спрях да ползвам сокоизтисквачката.Купих си преди 3 месеца Нутрибулит, за 100  лева,и зарязохме сокоизтисквачката. Освен че нищо не се изхвърля от плода, миенето му е несравнимо по-лесно от големият уред. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 9 162
купих Тефал 1200оборота .. като змей е ..отпадаците са почти сухи Peace

# 100
  • Мнения: 30
купих Тефал 1200оборота .. като змей е ..отпадаците са почти сухи Peace

Daам, но все пак имате ''отпадъци, а те са много ценни,тъпкани са с витамини, минерали,фибри. А със смути или нутребулет няма нищо за отпадък. Помислете и не си хвърляйте парите на вятъра, още повече, че гледам има смути и по 30-40 лв, а нутрибилет е ''паднала'' цената на 90 лева.

# 101
  • Мнения: 13
Кой говори за отпадъци ?

С моята Sana 707 след като направя сок от морков и цвекло от отпадъците се получават страхотни кюфтета  на фурна Simple Smile
Пък освен сокове /2 приставки има за сокове/ отделно може да се правят и смутита, пюрета - има си друга приставка с която се получава това. Страхотно е с един уред, че се постига това. В последно време си правя сок от морков и ябълка след това добавям цели ягоди и се получава страхотно смути! Това с друг уред дали може да се постигне  не вярвам.

Дали съм доволна не може да се опише - това е най-добрия уред за мен. Всеки ден се чувствам все по-добре, че притежавам тази машинка Simple Smile

# 102
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
И аз си търся отивам да чета

Общи условия

Активация на акаунт