Плаче без глас и спира да диша!

  • 8 749
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, кажете ми моля ви какво трябва да се прави в такива случаи, за да не му стане нещо!  Синът ми го прави за 4ти път от вчера, не знам какво му става.  Изведнъж така се разплаква, че му "замръзва" физиономиятя и стои така с отворена уста без да издава звук - не знам колко време, стори ми се цяла вечност последния път.  Направо в ужасно, толкова се изплашихме всички.
Ако знаете какво се прави за безопасност и за да изреве по-бързо, ще ми е от полза.
Благодаря ви опредварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 47
моят син като съвсем мъничък правеше така.натискаш силно зад ушите да го заболи и да заплаче или в дупката коята се образува между врата и рамото(ако ме разбираш) отново до болка в противен случай може да се задуши.при нас това отмина с времето стискам палци и при вас да е така! newsm10

# 2
  • Мнения: 46 434
При почти всички бебета го има, аз духвам в лицето, но съм чула, че при по-тежки случаи не действа, тогава ги обръщат надолу с главата ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 529
Това се казва "захласване". Не едни наши съседи детето се захласва така, чак до посиняване. Виждала съм, че й духат в лицето... Rolling Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
При почти всички бебета го има, аз духвам в лицето, но съм чула, че при по-тежки случаи не действа, тогава ги обръщат надолу с главата ooooh!

 newsm10
Точно - захласмане. И ние го правихме особенно като ходехме на лекар, много го беше страх горкото. Само духане в лицето ни спасяваше.

# 5
Pove4eto deca go izrastvat.Pri nas oba4e se slu4va6e mnogo 4esto i otidohme na detski nevrolog.Napravihme EEG i ima6e malko promeni.Nalogi se da davame antiepileptici za izvestno vreme.Sega vsi4ko e nared.Po princip e lo6 znak ako deteto se napikava dokato e v tova sastoianie.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Стискаш силно петичката, отстрани има едни точки, като ги уцелиш, и си поема дъх...

# 7
  • Мнения: 816
Духване в лицето; при по-тежки случаи - пръскане със студена вода. Не е проятно , но повечето дечица го правят. Все пак ако продължи много дълго време (като честота на инцидентите) най-добре да се посъветвате с педиатър!

# 8
  • Мнения: 397
Синът ми направи така на първата ваксина, тогава педиатърката го потупа по гръбчето, докато изрева. Дано това ви помогне. Другите мами са ти казали другите начини, духане в лицето, пръскане с вода.

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ех,добре че го прочетох,че не знаех Embarassed.А отскоро и ние правим така Sad

# 10
  • Мнения: 58
товасе казва "засиняване"по бабешки спасението е да му бръкнеш в устата да видиш дали не си гълта езика и го вадиш или обръщаш с краката надолу,израства се с възрастта

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И Деси го прави този номер. Духвам и в устата и се оправя. Наистина е страшничко.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
бебетата често правят така и в много случаи това не е проблем.
Нашите баби казват „детето се захласна”. Процедурата също е бабешка – пляскане по дупето или по бузите, подухване в устата на бебето.
Но, не са изключени неприятни усложнения!
Казано в най-общ аспект, трудно може да се определи индивидуалния рисков фактор за тях, нито комбинацията от множество рискови състояние. В рисковата група влизат недоносените деца при майки с лош социален статус, недохранването, вредни фактори в околната среда, невежество.
Винаги има изход. При проява на такива захласвания, обърнете се към личния лекар. Може да има медицинска причина за това. Погрижете се постелята и възглавницата да не са меки, а крайниците на бебето да са свободни за движение. Не повивайте плътно бебето и не го оставяйте да лежи по гръб или по очи. Най-добрата поза е страничната, като периодично се сменя лявата и дясната позиция За тази цел може да подпрете тялото с възглавничка. За да се избегнат повръщания, които също водят до захласване, не прехранвайте бебето и го дръжте достатъчно време изправено за да оригне свободно.
Следете за хигиената и свежия въздух в стаята. Не оставяйте дълго време бебето без контрол.
Както се казва – помогни си сам, за да ти помогне и господ.

# 13
  • Мнения: 1 489
Малката го направи това за първи път като беше на 1 месец.Моя дъх спря с нейния и тогава не знаех какво да правя.Попитах педиатърката и тя ми каза да духвам в устата.И слава богу действа.Ние и до ден днешен се засиняваме и като й духна в устата се стряска и изплаква.

# 14
  • Мнения: 516
И аз наскоро пусках подобна тема Sad
Моят син,също се захласва.Понякога неможе да си поеме дъх пове4е от 10 секунди - тръска ме го,обръщаме го надолу с главата,щипем го,но в крайна сметка си поема въздух - като изревава и  припада от умората:(
Педито казва,4е това леко замайване след поемането на въздух,е поради кратката липсата на оросяване на мозъка.
При нас за свестяване помага студената вода - винаги проверявам да не си глътне езика.Ужасно съм стресирана и по4ти изпадам в депресия след всеки подобен инцидент Cry
Забелязала съм,4е тези сцени се разиграват само пред мен и са породени от абсолютни глупости  ooooh! - иска да си играе с безжи4ния телефон и го хвърля,неиска да му трием главата след къпане -манипулирани мнооого яко,ако нещо не му изнася.
Вси4ки казват,4е този проблем се израствал.Само дето на мен ще ми побелее косата докато този ужас приклю4и.

Общи условия

Активация на акаунт