Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 4 992
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Откакто се затопли времето, а и преди това съм в чуденка как трябва да постъпвам. Като взема децата от градината към 16.30-17. ч. отиваме в градинката и играта продължава докато има деца, което е до към 19, а понякога и до към 20 ч. Като се приберем не успявам да приготвя нещо повече от салата и сандвичи. Пробвах да готвя като си легнат, но аз също се изморявам и ми се спи вечер. Та въпросът ми е вие кое избирате - децата ви да ядат сготвено или да играят навън до по-късно и да ядат сухоежбини вечерта? и как се справяте с готвенето въобще?

# 1
  • Мнения: 1 181
суха храна много рядко вечеряме. Като го взема от градина отиваме на площадката, но не стоим до по-късно от 19 ч.  Връщаме се, аз започвам да готвя - до към 20 ч съм готова с вечерята. Ако е нещо което изисква по-дълго варене или печене го слагам от предната вечер. Примерно след като заспи малкия слагам свинското или пилешкото месо да ври. Преди да легнем го прибирам. На другия ден го доготвям на каквато манджа съм решила. Така ми отнема много по малко време.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
На нас това ни се случва на обед. Ставаме късно, излизаме късно и редовно ядем нещо навън - я пица, я пържени картофи. По-добре да поседят на въздух, мисля аз.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Стоянова, аз лично не бих се притеснявала толкова. Нали в градината все пак ядат готвена храна и супа. Няма да им навреди да пощуреят на воля, а като се приберат да хапнат салатка, таратор и някаква принцеска или аламинут. Лично мнение.

# 4
  • Мнения: 4 841
През лятото менюто ни е максимално опростено, включва неща, които се приготвят максимум за двайсетина минути. Ако все пак реша да сготвя нещо по-сложно, правя го вечерта късно за следващия ден.
Така че според мен едното не пречи на другото.

# 5
  • Мнения: 2 331
Гледам да ядат достатъчно прясна салата и сурови плодове. Като няма време, пека смляно месо с различни подправки, че да не им омръзва.Предпочитам да са навън.

# 6
  • Мнения: 2 110
Или готвя нещо бързо, или ако ястието ще ми отнеме повече време готвя за другият ден/аз така или иначе си лягам късно/,може да хапнат и суха храна,може да взема нещо от близко заведение само за децата или да хапнем с тях ! С две думи разнообразявам и не се притеснявам толкова ,ако се наложи да хапнат суха храна ,защото в ДГ има със сигурност готвено през деня!

# 7
  • Мнения: 764
По принцип съм привърженик на по-леката вечеря. До този момент нямам подобен проблем, защото все още сме на ДК и вечер давам супата. Готвя обаче за нас с таткото и обикновено не ми стига много времето, защото предпочитам детето да е навън до по-късно (докъм 20 ч.). Като се приберем, почвам да шетам и моля таткото да се заеме с храненето и къпането.
От есента обаче синът ми тръгва на детска градина и си мисля, че ще се опитам да спазя навика с леката вечеря (супа или кисело мляко със сухарче). Предпочитам детето ми повечко да потичва, защото и без това си хапва добре през деня, та нека изразходва повече енергия.

# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Не виждам никакъв проблем, моето дете тъй или иначе лятото не си пада по тежки манджи (то и аз съм така), тогава сме на пиле и пресни плодове и зеленчуци. Напоследък се прибираме към 8 (а като се стопли съвсем и по-късно) и хапваме доматки със сирене, скара (пиле, риба или мляно месо) и салата или таратор, намирам го за напълно достатъчно и достатъчно здравословно.

# 9
  • Мнения: 9
Цитат
zdraveite mnogo mi e priqtno da se zapoznaq sas vsi4ki dnes se registrirah i se nadqvam tuk da namerq priqteli s koito da si pi6a a za6to ne i da se vidim dtenceto mi e na 1god i dva meseca po4ti hodi na qsla az i ba6ta mu sme na rebota no kogato go vzema predpo4itame pove4ko vreme navan otkolkoto vednaga da se zatvarqme vka6ti.a asko iskat ne6to po-specialno za ve4erq saprugat mi go izvejda dokato az go prigotvq  Simple Smile

здравейте много ми е приятно да се запозная със вси4ки днес се регистрирах и се надявам тук да намеря приятели с които да си пи6а а за6то не и да се видим детенцето ми е на 1год и два месеца по4ти ходи на ясла аз и ба6та му сме на работа но когато го взема предпо4итаме пове4ко време навън отколкото веднага да се затваряме вка6ти.а ако искат не6то по-специално за ве4еря съпруга ми го извежда докато аз го приготвя

---
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 13:35 от .Ели.

# 10
  • Мнения: 5 393
През лятото избирам играта навън пред готвенето, защото в градината така или иначе яде готвено на обяд.

# 11
  • Мнения: 800
Дайте да разменим идеи за бързи вечери. Не съм фенка на готвенето вечер след като заспат децата - това е обикновено към 22.30.

# 12
  • Мнения: 46 477
И двете. Единият от нас остава с нея на площадката пред блока, другият се качва да готви.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз държа децата да се хранят здравословно,което според моите представи е да ядат готвена храна.Така,че готвя.Намирам време понякога късно вечер.Не си мислете,че се размотавам цял ден.Освен грижите и разходките с децата ,работя и почасово навън не вкъщи.Всичко е въпрос на организация не е невъзможно,а въпрос на личен избор! Peace

# 14
  • Мнения: 8 221
И аз съм от тези, които предпочитат играта навън. През лятото караме предимно на салати, таратори, плодове. Ако е готвено, то е нещо, което става по-бързо: гювечета, спагети, някоя супа, ориз. Доста неща могат да се измислят.
Синът ми обаче и без това вечер много рядко хапва нещо готвено. Обикновено е само на плодове и кисело или прясно мляко - друго не иска. Не се притеснявам, така или иначе през деня в яслата хапва и готвено.

# 15
  • Мнения: 413
ние се прибираме всеки ден след 19,00 - 19,30ч. и до 20,30ч. е в леглото изкъпан и вечерял.
За вечеря давам на Робен едно от следните неща:
подготовка около 10 мин.: кисело мляко с ягоди, таратор, прясно мляко с бисквити, кус-кус, сварен винервурст и салатка, яйца
подготовка около 20 мин.: спагети, ориз със зеленчуци, кюфтенца, тиквички с ориз и зеленчуци - разбъркани, домати с ориз и зеленчуци - разбъркани /не пълнени  Simple Smile /
или купувам готови крилца и картофки; готово запечено месце и салата;

# 16
  • Мнения: 958
Ние сме навън. И да искам не мога да я прибера преди 21-22.
Хапваме на крак, или ако се приберем между разходките салатка, принцеса.
Напоследък мъжът ми ако се прибере по-рано разхожда детето, аз набързо наготвям нещо лекичко.
Но моето не е много ящно, и умира за сух хляб и сирене или шунка.

# 17
  • Мнения: 9 814
У дома винаги има сготвена супа. Това е любимата вечеря на детето ми + салата.
Готвя поне по две-три неща събота и неделя и така имаме храна до сряда. В сряда вечер пък готвя до неделя и така.... Независимо кога се приберем детето има какво да яде.

# 18
  • Мнения: 4 841
През лятото задължително имаме на масата:
- таратор или салата (вариациите са хиляди - 90% от зеленчуците могат да се консумират сурови и подходящо овкусени и комбинирани са в пъти по-полезни от всяка манджа)
- месо или риба (варено, печено или задушено, пържено не консумираме)
- плодове или сладолед за десерт (тук не включвам обаче ябълките)

Понякога правя разни бързи печива, сирене или кашкавал във фолио, различни видове омлети...

# 19
  • Мнения: 19 284
И аз имам същата чуденка, но не само за вечерята, а и за обяда. Излизаме след закуска и за обяд се прибираме. Яде готвено със салата. Навън не знам какво да й предложа. Сандвичи, принцеси и пържени картофи въобще не влизат в менюто ни. Давала съм понякога ядки или парченца кашкавал, но си е изградила навик да яде вкъщи на маса и не изяжда достатъчно навън.
За вечеря е същото, но когато мъжът ми е вкъщи, я изкарва той, а аз оставам да сготвя.
Когато бързаме  правя крем супи. Примерно веднага селд като се назакусва обелвам зеленчуци и ги пускам  цели в тенджерата с малко вода и  подправки. През това време я оправям за излизане, докато зеленчуците се сварят. Като се върнем от разходката пасирам всичко и слагам пресен копър или магданоз.
Вечер, ако сме стояли дълго навън и е изморена и й се спи, давам само кисело мляко, смесено с извара.

# 20
  • Мнения: 4 841
Всъщност май трябва да уточняваме за колко годишни деца става дума  newsm78
Синът ми е на 6 (в края на ІІІ-та група) и няма никакъв шанс да се навечеря с това, с което е вечерял примерно преди три или четири години. Крем-супа например хапва, но след това си пита за месото...

# 21
  • Мнения: 800
Моите са на 5 и на 2 г. и през деня са на градине/ ясла. Аз съм на работа и затова вечер ми е толкова уморено, че търся идеи за бързо приготвяне на ядене. Само кисело мляко и бисквити не ги устройва гладниците, а май и през деня не успяват да се наядат както трябва, защото като ги взема от градината са гладни и се започва едно ядене на плодове, та чак до вечеря ...

# 22
  • Мнения: 2 587
И двете.Готвя след  20.00ч всяка вечер за следващият ден.Работя си вкъщи и вечер съм също уморена,но се свиква.Детето ми не е на градина,но пък е само едно и то послушно и помага,та не знам има ли място за сравнение.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз понеже съм по майчинство и денят ми е свободен. Сутрин излизам с малкото хлапе, на обяд, когато тя заспи готвя, а като стане от сън излизам и с двете, стоим до към 19 - 19.30 часа. Вечер винаги има сготвена храна. След като започна работа вероятно и ние ще минем на аламинутите Laughing.

# 24
  • Мнения: 8 999
През седмицата - основно аламинути. И задължително плод и зеленчук. Готвено - в събота и неделя.
Или пък сготвям след като си легнат и го ядат на следващия ден.
Редно е да отбележа, че аламинут не означава непременно сандвич.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И аз съм от готвещите. Когато се приберем вечеряме, след това тати поема грижата за наставленията относно къпане, оправяне на легла и лягане на децата, аз се залавям с вечерята за следващия ден. След като се справи с децата, той мие чиниите и помага с каквотодруго се налага.  Не мисля, че играта трябва да е за сметка на храненето. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, изобщо идеята да се готви повече от един, максимум 2 пъти в седмицата ми е чужда. Животът е прекалено кратък, за да се прекара пред печката. Да живее изобретателят на хладилника... е, или, навярно, паметта му - само дето не го знам кой е.

# 27
  • Мнения: 1 512
Аз предпочитам да сме навън.
През лятото ядем основно плодове, кисело мляко, салати, таратор, крем - супи и печено пиле / риба. Обичам манджи, които сами се готвят - всичко в йената или тавата и за макс. 40 мин. имаме готово ядене. Понякога похапваме и навън или си взимаме пиле на грил от магазина.

# 28
  • Мнения: 5 183
Всичко е въпрос на организация не е невъзможно,а въпрос на личен избор! Peace

Така е. Ако искаш да има готвено, ще си спестиш малко от времето пред компа или телевизора.

# 29
  • Мнения: 4 784
Не бих лишила детето от игра, а и за двама ни ще е изнервящо ако се преберем по - рано, за да готвя. Той ще мрънка около мен, че иска вън, аз ще се изнервя и резултата ще е ужасен. За това гледам да сготвя или следобед, докато спи или предварително, например от предната вечер приготвям пордуктите до степен, че да ми е удобно да сготвя нещо набързо.

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моят син сам отказва готвено през лятото. На кой му се яде супа посред лято?
Ако зависи от него ще си кара на салати и плодове. Ако нямам време, слагам някакво месце с картофи на фурна, правя салато и готово.
Иначе лятото готвя вечер след 21ч., когато у дома е по-хладно.

# 31
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Май не сме много тези които смятат пресните зеленчуци за по-полезни от варените. Според мен 1 готвено ядене на ден е предостатъчно, всъщност само зимата е наложително и то защото тогава няма (и да има не са хубави) пресни плодове и зеленчуци. През останалото време спокойно може да си караме на салатки, пържолки, риба, полодове, кисело мляко и всякакви такива неща, които не отнемат повече от 10мин за приготвяне, а са в пъти по-полезни.

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Май не сме много тези които смятат пресните зеленчуци за по-полезни от варените. Според мен 1 готвено ядене на ден е предостатъчно, всъщност само зимата е наложително и то защото тогава няма (и да има не са хубави) пресни плодове и зеленчуци. През останалото време спокойно може да си караме на салатки, пържолки, риба, полодове, кисело мляко и всякакви такива неща, които не отнемат повече от 10мин за приготвяне, а са в пъти по-полезни.

 Ядененто на салата не изключва ядененто на готвена храна. Peace
 Дъщерите ми не обичат само месо, трябва да е сготвено. Не са фенки на пържоли,кюфтета и т.н Например вчера вечеряхме тиквички с ориз,салата домати и ягодки за десерт.

# 33
  • Мнения: 9 814
Има и нещо друго. Това, че ако аз и детето може да се наядем само със салата и малко кисело мляко, едва ли на съпруга ми ще му стигне. Така че, сготвеното наистина не изключва яденето на пресни плодове и зеленчуци.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Дъщеря ми е злояда (готвено не обича да яде), аз съм вечно на диета и съм "пишман-готвачка", така че предимство има играта и времето навън.

# 35
  • Мнения: 5 401
Моята програма е следната:

- в 8 ч. Бучкозавъра закусва плод и тръгваме към яслата,
- в 18 ч. вземам дребния от ясла,
- до 20 ч. сме в градинка, като междувременно Бучкозавъра изяжда поне един плод / зеленчук,
- към 20,30 ч. вечеряме,
- в 21,30 ч. го приспивам,
- след 22 ч. готвя за следващия ден.

По принцип повече от 2 пъти в работни дни не ми се случва да готвя. Правя си седмично меню и така съм наясно кой ден какво ще вечеряме. Когато нямам сготвено, размразявам риба или пилешко месо и ги приготвям на скара с бърза и лека гарнитура и салатка / таратор, а в други случаи дояждаме манджа от предния ден.

Програмата ми е съобразена с прекарване на повече часове навън, отколкото вкъщи.  Peace Определено съм уморена да готвя в късните часове, още повече, че сутрин ставам безбожно рано, за да спортувам, но се справям.  Simple Smile

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

 Ядененто на салата не изключва ядененто на готвена храна. Peace
 Дъщерите ми не обичат само месо, трябва да е сготвено. Не са фенки на пържоли,кюфтета и т.н Например вчера вечеряхме тиквички с ориз,салата домати и ягодки за десерт.

Тиквичките с ориз стават за 30мин, говоря за сериозни яденета. Леките манджички са си екстра и за лятото, те си спадат към бързите яденета като скарата , но да седна да му готвя свинско със зеле (например) вместо да го изведа навън ми се вижда странно, а и неподходящо.
 Всъщност то наистина си зависи от децата - моето пък обича пресни плодове и зеленчуци, което ме улеснява значително, а от манджите си пада по по-леките.

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Aaaa, свинско със зеле насред лято няма да стане.
 Готвя леки неща, салатата също е задължителна, а плодовете ги мелят като фуражомелки Mr. Green  , не насмогвам да купувам.

# 38
  • Мнения: 19 284
Всъщност май трябва да уточняваме за колко годишни деца става дума  newsm78
Синът ми е на 6 (в края на ІІІ-та група) и няма никакъв шанс да се навечеря с това, с което е вечерял примерно преди три или четири години. Крем-супа например хапва, но след това си пита за месото...
Наистина по-големите деца сигурно имат други нужди и вкусове. Но за супата специално, мъжът ми се наяжда без проблем с нея, заедно с препечена филия.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Готвя в неделя, така че да има готвено до към средата на седмицата, а в следващите дни правя яйца по различни начини, риба на скара, задушени картофи и др. подобни - все неща, които не са съвсем сухоежбини, но стават бързо.
Понякога и готова храна взимам от заведения или пък ние ходим.

# 40
  • Мнения: 1 650
Ние си караме основно на салаи и супички, те също стават бързо, такаче предпочитам да забъркам някоя супа за половин час и тогава да я изведа, а не после да ми обядва салам.

# 41
  • Мнения: 19 284
Сетих се за още нещо, което се приготвя бързо. Понякога купуваме пуешка кайма, овкусявам с чубрица, едно яйце и чесън, оформям кюфтенца  и слагам в тавичка с малко вода във фурната.
За децата, които обичат да ядат навън, може да се взема мюсли от вкъщи. Малко кисело мляко, смесено с овесени ядки, орехи и сушени плодове пак засища доста, стига да го харесват.

А как издържате по 10часа навън? Аз направо откачам като съм сама с малката след 3-4 часа и накрая съм толкова капнала и изнервена, особено като е много голяма жега. Не че вкъщи не е по-зле, ако стоим цял ден.

# 42
  • Мнения: 111
И аз съм от тези, които предпочитат играта навън.

# 43
  • Мнения: 5 940
При нас нещата са малко по-лесни, тъй като живеем в къща с градина и могат да се съчетаят и здравословното хранене, и стоенето на въздух. Бих извела детето навън и бих носила плодове, има достатъчно калорични да заситят детето между храненията.
Готвя рано сутрин, синът ми става в шест часа, така, че има време за всичко.

# 44
  • Мнения: 2 282
Слава богу, не ми се налага да избирам между игра навън и здравословна вечеря. Има храни, които се готвят за 20-30 мин, и такива, които се готвят предишната вечер. А да направиш салата, в комбинация с таратор ИЛИ с парче сирене или кашкавал, парче риба, пилешко на скара, варени яйца отнема не повече от половин час. Изобщо напоследък приоритетите ми са различни - не всяко ядене е здравословно само защото е домашно и дълго готвено.. Тръгнеш ли да запържваш, после да готвиш с часове...  таковала съм ти здравословното Simple Smile понякога е по-добре да свариш набързо картофи и яйца, и ето ти вечеря. Старая се вечер задължително да има поне белтъчини и салата, а това винаги става бързо.
Практически как стоят нещата при нас - и двете ми деца - в градината и в училище, ядат следобедна закуска, но като ги взема към 18:00 са много гладни. По един банан или шепа ядки и стафиди вършат прекрасна работа. Хубаво е да носиш и по някоя ябълка за похапване преди споменатите храни Simple Smile След дългата игра, докато сложа масата, хапват плодове, после нарязани надълго краставица или морков, или нещо друго вкусно. Проблем би могъл да види някой, че последното хранене е към 21:00 часа, но за мен лично не е никакъв проблем  - не и след наученото през последните години Simple Smile

# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Никога едното не ми е пречело на другото! Надявам се и за вбъдеще да е все така! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че двете неща са в противоречие.
Задължително всяка вечер децата изграят навън, а ние се разхождаме. Когато се приберем, докато децата са в банята, правим салата и вечеряме нещо леко - супа, сирене под капак, кашкавал пане, омлет, печено месо - т.е. всичко, което се приготвя буквално за 20 мин., а и често купуваме готова храна или поръчваме от 1 ресторант до нас - и не ядем "боклуци". Peace

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И двете Peace. Гледам да приготвя храната от предната вечер. Но и да яде салата с печено месце също не е лошо като вариант.

# 48
  • Мнения: 1 059
......

А как издържате по 10часа навън? Аз направо откачам като съм сама с малката след 3-4 часа и накрая съм толкова капнала и изнервена, особено като е много голяма жега. Не че вкъщи не е по-зле, ако стоим цял ден.
И аз това се чудя, покрай малката фъртунка направо за 2-3 ч. капвам от умора.А и на площадката понякога стоим съвсем малко, защото наоколо се раздават чипсове, вафлички,снакс (с подарък Laughing в пакетчето),а на моята злоядка очичките и  са все все в тези пакетчета,та гледам да я разсея и да я дръпна настрана, за да не я почерпят.
Иначе срам не срам ще си призная, че понякога вечеря само салата,само таратор или само филия с лютеница(не защото няма друго,а просто не го иска).

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Иначе срам не срам ще си призная, че понякога вечеря само салата,само таратор или само филия с лютеница(не защото няма друго,а просто не го иска).
И моята дъщеря е вечеряла понякога само салата, а вчера обядва само тараъор. В жегите е нормално да не им се яде. А салатата е направена от пресни зеленчуци и е здравословна храна. Аз съм имала злоядо дете и зная какво е така, че не те опреквам а те разбирам.

# 50
  • Мнения: 1 085
Може и двете. Лятно време играем до тъмно, а после вечеряме салата и нещо печено. Не виждам нищо неправилно в такова хранене.

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е задължително с тези двете да се нагърбвам само аз. В нашето семейство има и татко и той прави или разходките, или храната, както се случи.

# 52
  • Мнения: 2 978
Вечер не иска и да чуе за супи или готвено.

Ако яде нещо, то е или салата или филийка с масло, препечена, или дори само с кашкавал от горе. Понякога правя и баница с кис. мляко.

п.п. Аз като се замисля, ако цял ден ям готвено, със сигурност, няма да искам и вечерта да ям това.

# 53
  • Мнения: 148
Стоянова, аз лично не бих се притеснявала толкова. Нали в градината все пак ядат готвена храна и супа. Няма да им навреди да пощуреят на воля, а като се приберат да хапнат салатка, таратор и някаква принцеска или аламинут. Лично мнение.
Peace

# 54
  • Мнения: 2 478
Не бих лишила детето си от игра навън, нито пък от готвена храна. Лишавам себе си от свободно време и все пак една супа се готви за 30-40 мин. Да, все още съм в майчински и определно е по-лесно, но съм си мислила как ще съчетвам яслата, игрите до къно навън и храната. Все ще има време да приготвя нещо набързо, защото съм противник на тестото и боклучавите храни.

# 55
  • Мнения: 3 929
Засега нямам такъв проблем. Успявам и да сготвя, и детето да си поиграе до късно. Е, не казвам, че всяка вечер ядем готвено. Случва се, за разнообразие, да хапваме яйца, салата, таратор, пържени картофки, миш-маш и неща от този род. За нас най-важното е на масата да има салата, независимо какво е основното ястие, а синът ми обожава салата и в повечето случаи се нахранва само с филия хляб и салата.
Използваме топлото време да играе навън и да е на въздух, че като дойде зимата, съклета ме хваща.

# 56
  • Мнения: 1 044
Предпочитам навън. Детето има нужда да потича на воля.

# 57
  • Мнения: 3 367
И 2те,независимо от сезона. Прибираме се и зиме и лете след 7.15 у дома,ядем готвено/скара всяка вечер. Готвя/полу-готвя за цяла седмица през уикенда,докато се измият и преоблекат съм нарязала салата и стоплила каквото има.В 9 са си по леглата отдавна,отново независимо от сезона.

# 58
  • Мнения: 1 567
Нашата програма е следната
7.15 - става за детската градина. Пие един фреш от портокали.
В детската обядват. Храната е от родителите и е готвено, задължително.
Прибира се в 16.30. Хапва нещо домашно - кекс, банички, баница.
В 17.00 сме на плажа. Пак има нещо кекс или пък банички. И нарязан плод.
Вечеря, каквото иска. Тост или филия със сирене и домат, пържени яйца или ядене.

Готвя през ден  Mr. Green Sick. След 20.30.

# 59
  • Мнения: 1 044
Нашата програма е следната
7.15 - става за детската градина. Пие един фреш от портокали.
В детската обядват. Храната е от родителите и е готвено, задължително.
Прибира се в 16.30. Хапва нещо домашно - кекс, банички, баница.
В 17.00 сме на плажа. Пак има нещо кекс или пък банички. И нарязан плод.
Вечеря, каквото иска. Тост или филия със сирене и домат, пържени яйца или ядене.

Готвя през ден  Mr. Green Sick. След 20.30.
Вие къде живеете? Как така храната е от родителите - всеки си носи за детето от вкъщи ли?

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 529
При добро желание - бих се справила и с двете, независимо, че работя.
Засега не се налага.
Малката яде за последно в 17.30-18 часа, след това излизаме за 2-2,5 часа на разходка.
Преди лягане пие мляко  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 801
Готвя максимум 20 минути. Докато ми се задуши зеленчука в МВ, мръвката с макароните/ориза/картофите и соса са готови. Манджи нито ядем, нито готвя. Което ми остане от макароните/ориза/картофите го правя на салата или  го запичам със зеленчук и шунка/кашкавал, така докато ядем едното, другото станало.

# 62
  • Мнения: 3 034
и аз и двете правя, пък и работя, и уча.  Simple Smile през уикенда правя две супи и обикновено едно готвено. през седмицата стоя в парка до 19:30 или се прибирам в 19:00 (баща му остава с малкия) и за половин час правя нещо набързо + салата. плодовете са си отделно.

# 63
  • Мнения: 13 512
spored мен правилното , здравословно хранене е по-важно, ако се налага избор. Не съм чула дете да се е разболяло от  това, че играе 1, а не 3 часа навън .

# 64
  • Мнения: 2 448
Ами моето така или иначе манджи не яде, така че не ми се налага да избирам между готвене и разходки.
И в къщи и навън избора е един и същ - дали ще си изяде пилешките хапки и  салатата на заведение или у дома е все едно.  Simple Smile
По градинки и площадки с люлки не го храня и без друго, твърде неприятно ми е.

# 65
  • София
  • Мнения: 175
Успявам да съчетая двете неща. Научила съм се да готвя "бързи манджи", които ми отнемат максимално по час - час и половина. Готвя ги или след вечерната разходка, или по време на обедния сън на детето.

# 66
  • Мнения: 2 757
А за мъжете си не готвите ли? Аз готвя почти всяка вечер и то заради мъжа ми, който си държи на топлата вечеря. Ама той сутрин сам си приготвя закуска, на обяд също яде сандвичи, та го разбирам. Ако не беше мъжа ми сигурно щях да готвя веднъж седмично щото децата ми и без това почти никога не ядат това, което съм сготвила. Здравословно изобщо не значи готвено. Сандвичи също може да са здравословни. За плодовете да не говорим. Ако трябваше да изборам между площадката до късно и сандвич за вечеря и  др вариант топла вечеря и лишаване от игра бих избрала първото.
Но аз моите не ги лишавам от игра де, защото обикновено баща им е на двора с тях а аз вътре готвя.

# 67
  • Мнения: 415
spored мен правилното , здравословно хранене е по-важно, ако се налага избор. Не съм чула дете да се е разболяло от  това, че играе 1, а не 3 часа навън .
Така е , няма да се разболее , но е много по - щастливо ако е играло навън в приятна компания.  Grinning

По темата и ние се прибираме винаги след 20 часа независимо от сезона и винаги ядем домашно приготвена храна. Всичко е въпрос на организация , според мен.

# 68
  • Мнения: 2 757
В_и_В_и , ако децата ти си играят кротко и културно покрай теб не е проблем да откараш бая време на кафенце и дъра бъра със себеподобни. Изморително е, когато се налага да си все до него, да го гониш, да ти мрънка и реве непрекъснато за нещо, да те накаже да го люшкаш с часове и т.под. Така че си зависи много от децата. Аз с моите също изнемогвам щото са с големи претенции. На двора като сме или трябва да ги люшкам, или да скачам с тях на трамплина, те не се изморяват ама аз си не мога. Искат да ги нося освен това, все нещо им е криво и реват...  ooooh!  Или да акрат колело и да ги бутам едновременно..  ooooh!Не е приятно  Tired Някои родители сигурно и книжка си четат докато децата им си играят в пясъчника. Ама при нас е невъзможно, защото все ме дърпат за нещо и ми говорят и държат да си получат отговора и един и същ въпрос по 1000 пъти задават и пак по толкова повтарят едно и също нещо и ме задължават да им го повтарям.

# 69
  • Мнения: 2 757
sosko , колко големи са децата ти. Това прибиране след 8 и вероятно ядене след 9 и лягане след 10 сигурно... То сутрин не могат да станат за детска при това положение  newsm78. Ако става дума за малки деца това за мен е точно липса на организация.

# 70
  • Мнения: 3 336
Моите ядат главно супи на вечеря, придружени от салата, мляко или плод след това. Супата става бързо в тенджерата под налягане, а и не е тежка храна.

# 71
  • Мнения: 415
sosko , колко големи са децата ти. Това прибиране след 8 и вероятно ядене след 9 и лягане след 10 сигурно... То сутрин не могат да станат за детска при това положение  newsm78. Ако става дума за малки деца това за мен е точно липса на организация.

В началото на годината дъщеря ми навърши пет. Прибираме се след 20 винаги не защото не сме организирани , а точно обратно - всеки ден малката има някакви ангажименти , които приключват към 19-19:30 и докато се приберем става 20. Добре , че лятото някои школи са във ваканция , че се отдаваме на безкрайни игри с приятелчета.
Най - късно в 20:30 часа сядаме да вечеряме. Да , тя ляга след 22 часа и проблеми със тсаването нямаме.
Както си споменала преди това - просто децата са различни.

# 72
  • Мнения: 1 817
Има 2 варианта:
Връщам се и на бързо сготвям нещо и после излизаме
Готвя след като се приберем /за следващия ден. Лятото и без това е много топло и аз предпочитам да готвя вечер.
Винаги държа да има готвено за децата пък и за мъжа ми. Не ми е от любимите задължения, но пък не ми отнема много време.

# 73
  • Мнения: 4 433
Опитвам се да съчетавам и двете неща.

# 74
  • Мнения: 467
Готвя сутрин и повечко, че да има и за вечеря. Следобед и аз ги водя в парка, но манджата се нуждае само от притопляне.

# 75
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако таткото е при вас - единия готви , другия е на разходката.
Има вариант да готвиш сутрин, ако няма как вечерта. Така или иначе готвене за самата вечеря след работа си е обречена кауза - трудно ще успеещ за 6-7 часа и да е хем добре сготвено, хем да не е горещо.
Лятото и при нас е най-сложно, но не заради разходките толкова, колкото заради охлаждането на яденето за да се прибере в хладилника.

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лятото и при нас е най-сложно, но не заради разходките толкова, колкото заради охлаждането на яденето за да се прибере в хладилника.
Малко по-широк съд със студена вода и лед го охлаждат за 10-15 мин.

# 77
  • Мнения: 1 567
Вие къде живеете? Как така храната е от родителите - всеки си носи за детето от вкъщи ли?

Детската градина ни е частна. По принцип в частните детски градини манджата е от мама, в метални кутии.
Да, всеки носи от къщи храната. Като, денят, в който имат музика, носят сандвич.

Ей го, на, малката е при майка ми, а аз пак съм около печката. Големият мрънка, че два дни не съм готвила, и му е писнало да яде дюнери Mr. Green... (забележи за вечеря Twisted Evil...)

# 78
  • Мнения: 11 607
Нямам такъв проблем.......Живеем в къща, след ДГ се играе на двора, виждам ги постоянно и аз мога хем да ги контролирам, хем да си готвя.......

# 79
  • Мнения: 800
Напоследък гледам по градинките към 18.30-20.30 се започва едно ядене на зрънчовци, бисквити, чипсове и други такива, даже кюфтета и хлебчета. Не знам пък тези деца какво вечерят, моите ако хапнат чипс, после няма да ядат каквото и да било.
Затова започнах да се прибираме към 18.30 - хапваме и после пак излизаме за още малко игра до към 20-20.30 ако е хубаво времето. Но си остава проблема с приготвянето, най-добре е когато таткото се прибере по-рано и аз отида да приготвя вечерята, но когато е до късно на работа .... пак сме на салати, кисело мляко и сандвич или скара на бързо.

# 80
  • Мнения: 3 695
Гледам да сме повече време навън, за да се наиграе детето.  Party Важното за мен е да яде достатъчно плодове и салати, другото е второстепенно.  Peace Не виждам нищо супер полезно в готвена с часове манджа с мъртви клетки, така че на първо място са плодовете, зеленчуците, месото, млякото, супички от време на време. Също така времето, прекарано с детето ми е много по-ценно от времето, прекарано край печката.  Peace

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 21:34 от tini-mini

# 81
  • Мнения: 4 555
Не бих направила компромис с нито едното от двете неща. Ще остана с децата до към 19 часа, после ще оставя таткото с тях, а аз ще се прибера да сготвя и като се върнат от игра в 20 часа, да има готова вечеря.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 336
Не съм маниячка на нищо, но принципно предпочитам разходката навън.
Понеже сама гледам детето си по стечение на обстоятелствата и няма кой да ми помага, гледам да комбинирам нещата - на работа съм от 8 до 17,30 часа затова в събота и неделя готвя няколко яденета, като по една -две порции замразявам в кутии във фризера.
Понякога поръчвам "нездравословна" пица или минавам покрай голям супермаркет с готова храна или покрай китайски ресторант...
За сметка на това детето ми расте спокойно и играе с приятелите си до стъвмане - така поне намаляваме телевизията и компютърните игри.

Общи условия

Активация на акаунт