Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 396
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
ХОП и аз да се ''запиша'' да си следя темата  Wink

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И аз не знам какъв е проблема с форума. Надявам се Александър да продължи да пише!   bouquet

Да, ще пиша, моя е грешката - без да искам съм си сменил настройките, хронологичния ред на форума.  newsm78  Сега ги оправих  Simple Smile

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
benitta

Цитат
Като стана въпрос за обриви... се присетих да питам  Mr. Green
След като започнахме с конст. хл не се получи реакция с ТТ, каквато очаквах, нито някакво влошаване на симптомите...  От вчера забелязвам обривчета по вратлето и около пъпа. И се чудя дли може това да е реакцията на рганизма  newsm78
Принципно има ли някаква закономерност при лечението на какво заболяване какъв е обрива или къде се разполага... ?

  Принципно е индивидуално, но когато болеста "си отива" обрива се изчиства от тялото - към краката.
 В случая има поне два варианта: или да изчезне от там, или да се разпростре и по цялото тяло, и после да изчезва в посока от вратлето - тялото и накрая краката.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Simple Smile Благодаря. И аз очаквах, че няма да има някаква такава закономерност, но да си питам все пак.
А нашите пъпчици по вратлето, май са били от един етикет. Точно като гнойни пъпчици, но за една вечер изчезнаха. А около пъпа все още има някакви точици, но нямам идея от какво са се получили. Може би и нямат нищо общо с хомеопатията.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 336
Искам да попитам когато се приемат ХЛ, може ли да се употребява алкохол и какъв?
Сина ми приема ХЛ, но искам да му давам и бахови есенции, а в тях има алкохол, съвсем малко е, но го има. Дали двете неща са съвместими?

# 20
# 21
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Може ли да ми кажете какво и как се дава при алергия към полени (в случая се проявява като сенна хрема)?
Мъжа ми има и много го мъчи, а антихистаминовите лекарства почти не му действат от известно време.  Sad

# 22
  • Мнения: 390
Ще се радвам Александър да ми каже за колко време горе долу се предполага да мине една гнойна ангина, ако е третирана правилно. Т.е. колко дена да чакам да спадне Т преди да извикам лекар, който да даде АБ... Страх ме е от усложнения, а и имам натиск от майка ooooh!

Детето е от вчера с висока Т, може би вследсвие на Sulphur 2 дена с идеята да предизвика дренаж и да изчисти конюктивит и секрет от носа. Мисля си, че може тази гной изтичаща от очите и носа при дренажа да е потекла и към гърлото?

# 23
  • Мнения: 8 242
Искам да попитам когато се приемат ХЛ, може ли да се употребява алкохол и какъв?
Сина ми приема ХЛ, но искам да му давам и бахови есенции, а в тях има алкохол, съвсем малко е, но го има. Дали двете неща са съвместими?
Хомеопатичните също може да са на спиртна основа Simple Smile И нямат проблеми да се приемат - така ни ги приготвя хомеопатката.. Рядко взимам гранули..
Но не знам доколко са съвместими двете неща есенциите с хомеопатията Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 168
  Принципно е индивидуално, но когато болеста "си отива" обрива се изчиства от тялото - към краката.
 В случая има поне два варианта: или да изчезне от там, или да се разпростре и по цялото тяло, и после да изчезва в посока от вратлето - тялото и накрая краката.


Това ми дава да разбера, че съм случила на хомеопат  Simple Smile.

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Бях питала по друг повод в темата за Бах есенциите. Там им казаха, че няма никакъв проблем да се съчетават есенциите с хомеопатични лекарства!

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
duhi_puhi

Цитат
...Но не знам доколко са съвместими двете неща есенциите с хомеопатията...

  Директно взаимодействие м-у хо л-ва и Бахови есенции няма, тъй като въздействието на последните е както при билките.  Алкохола не пречи в малко количество, но ако пациента се напие, край с лечебния ефект.  Mr. Green

  Все пак, както всяко л-во и Баховите есенции малко или повече ще "замъглят" картината и могат да подведат хомеопата.

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Принципно е индивидуално, но когато болеста "си отива" обрива се изчиства от тялото - към краката.
 В случая има поне два варианта: или да изчезне от там, или да се разпростре и по цялото тяло, и после да изчезва в посока от вратлето - тялото и накрая краката.


Това ми дава да разбера, че съм случила на хомеопат  Simple Smile.

  Дай Боже всекиму!  Grinning

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще се радвам Александър да ми каже за колко време горе долу се предполага да мине една гнойна ангина, ако е третирана правилно. Т.е. колко дена да чакам да спадне Т преди да извикам лекар, който да даде АБ... Страх ме е от усложнения, а и имам натиск от майка ooooh!

Детето е от вчера с висока Т, може би вследсвие на Sulphur 2 дена с идеята да предизвика дренаж и да изчисти конюктивит и секрет от носа. Мисля си, че може тази гной изтичаща от очите и носа при дренажа да е потекла и към гърлото?

     За да бъде истински излекувана Хронична гнойна ангина, задължително се минава през Остро състояние с мн. висока Т. след което следва излекуване.
  Така че КУРАЖ!  
Hug
 

# 29
  • Мнения: 5 713
Мисля си, че може тази гной изтичаща от очите и носа при дренажа да е потекла и към гърлото?
Да, може. Така стана с дъщеря ми, когато получи конюктивита пролетта на 2008. Тогава не се стигна до Хо лечение. Няма смисъл да се пускам в подробности. Общо взето не успях навреме да набавя необходимото Хо лекарство и се наложи АБ. В болницата на прегледите й лепнаха пневмония. Още се съмнявам, че въобще това е било. Беше й първият и единствен АБ, по моя вина. Simple Smile Давах го само 3 дена, по-скоро за презастраховане.
Забравих да спомена, че имаше 3 дни много висока Т.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 05:22 от Вери

Общи условия

Активация на акаунт