Чия е вината?

  • 2 324
  • 31
  •   1
Отговори
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Angry Ужасена съм и бясна от безочието на отговорни институции, които в надпревара да се отърват от виновност, се опитват да ни изкарват нас малоумно стадо. С две думи - сами сме си виновни. При проверката на представители на Националната агенция Пътна инфраструктура - НАПИ, във връзка с трагично загиналата на 20.05.2009  16-годишна ученичка от Математическата гимназия в Русе, се установило, че временната организация на движението в северното платно на булеварда, където е станало произшествието , стриктно се е изпълнявала, въведена е при спазване на всички нормативни изисквания и участъкът е маркиран с пътни знаци и маркировки. НАПИ следяла с особено внимание  печалния участък на бул. "България" в Русе. Ето как :
01.01.2009 Пешеходец загина тази сутрин на бул. "България"
10.01.2009 Автомобил катастрофира по бул. "България"
09.02.2009 67-годишен мъж е загинал при катастрофа на бул. “България”
28.02.2009 Шофьор загина при катастрофа на бул. "България"
18.03.2009 Трима ранени при катастрофа на бул. “България”
08.04.2009 Още един пешеходец е блъснат на бул. "България"
13.04.2009 Пешеходец бе блъснат на бул. `България` тази сутрин
24.04.2009 Трима пострадаха при катастрофа на на бул. “България”
20.05.2009 16-годишна пешеходка загина след ПТП на бул. “България” тази сутрин
Това е част от статистиката само за тази година на участък, дълъг около 1 км !!! Боли от безхаберието на държавата   cry
Важно е изискванията да са изпълнени, а дали са ефективни ? Има ли кой да спре летящите със 100 км/час ТИР-ове ? Как можем да налагаме в такъв случай изискванията си като общество? Как да спрем безхаберието, което ни убива ?

# 1
  • Мнения: 2 978
Закони явно има.
Няма такива обаче, които да ги спазват, а за такива, дето да следят пък съвсем!

Как да се спре, не знам.  Цялата ни система еееее..мижи да те лажем.

# 2
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Нима за 4-5 месеца е възможно да се затрие толкова много народ на едно и също място и те да продължават да си твърдят, че са си свършили работата? Нима и за тях не е видно, че ЯВНО са създали куца наредба ? Защо нищо не се е променило още при първия трагичен инцидент? Колко е нормата загинали, която да достигнем за да се предприеме нещо?

# 3
  • Мнения: 1 217
Днес на пешеходна пътека един прелетя пред нас с повече от 100км. Има начин да се принудят простаците да спазват правилата разбира се, камери, пътна полиция, цивилни полицаи...незнам колко деца трябва да погинат още на пътя за да им взимат возилата на отворковците за по 10 години. За съжаление, забелязала съм, че само добронамерения поглед може да спре возило с превишена скорост, слава Богу у всеки има и добро, но защо трябва всеки път да ни се налага да се молим за да пресечем ? Моля всички  шофьори, Пазете децата на пътя, спазвайте правилата, не бъдете агресивни ! bouquet

# 4
  • Мнения: 2 978
Виждат много ясно.
Не знам и аз какво се мотат. Изборите ли чакат, че да го свърши друг, или си прехвърлят топката.

Работа е ясно, че ще се свърши, или ако отиде телевизия на място, или не дай си боже, да загине, някой техен роднина.

Всеки чака нещо, само не знам до кога.

# 5
  • Мнения: 2 978
Днес на пешеходна пътека един прелетя пред нас с повече от 100км.

Само не ми казвай, че това е в Борово.

Точно същата ситуация стана при нас...Тролея спря, а един Голф излетя, щеше да отнесе жената, която беше по - на пред. Ужас.

Всички трябва да се замислим малко, че и на нас може да ни се случи. Да се пазим повече.

# 6
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
 
„Петя беше гордостта на Математическата гимназия", казва класната  ръководителка Мирослава Костадинова. „Печелила е многократно състезания по математика. Върна се с отличие от международната олимпиада в Хонконг и грамотата  от там е постоянно изложена в класната стая. Преди две години за отлични успехи в учението спечели две стипендии - от американската фондация „Хуманитас" и от общината в Русе. Освен добра математичка тя бе и състезателка в училищния отбор по шахмат, футбол и танци. Загубихме едно безкрайно талантливо момиче", ридаеше преподавателката.

# 7
  • Мнения: 1 533
Ами защото тези НАПИ, както и разни други служби-абревиатури сигурно възприемат изреденото от теб като най-обикновена статистика - дати, безименни пешеходци ... Синът ми учи в същото училище, което днес беше затворено заради погребението на момичето, споменато съвсем накратко в този списък, а всъщност това дете е било като моето и твоето, вечерта си е легнало, сутринта е станало, някой го е изпратил на училище и се е надявал да се върне, без да знае, че днес ще го погребва.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Не мога да разбера НАПИ какво са ви виновни  Rolling Eyes Виновни са шофьорите,които карат с превишена скорост ,виновна е държавата,че уж създава закони за движението по пътищата,но глобите и санкциите са толкова незначителни,че всеки си прави каквото иска.Истината е ,че българският народ няма култура на движение  Confused Ако ще и 5000 знака да сложат на този участък ,простаците пак ще карат с 200 км/ч.Единствено може би легналите полицаи биха предотвратили високите скорости.Но може ли пък улиците на България да бъдат осеяни с такъв тип знаци  Crazy Да ни се смеят чужденците ,че държавата ни е толкова безсилна да се справи с безхаберието на пътя  #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз само едно не мога да разбера. Защо на този булевард няма пешеходна пътека. Говорих доста дълго с пресаташето на ОДП-Русе за тази ученичка и тя каза, че на този булевард няма пешеходна пътека там, къдетоа нмичето е пресичало. Е, добре - пешеходна пътека няма, ама доколкото мога да се ориентирам от снимките - спирка на тролея има. И хора пресичат, за да ползват транспорта.
Явно в случая момичето е изскочило на пътя пред камиона, бързайки за тролея. Вината е нейна, но това не променя факта, че няма къде другаде да пресече при положение, че пак от общинските информации пък разбрах, че подлезите са неизползваеми.
Та всичко е един параграф 22, резултатът обаче е ужасен.

# 10
  • Мнения: 4 916
Преди два дни си задавах същия въпрос - кой е виновен? Видях кола, която беше блъснала майка с дете на 8 години пред Радисън, т.а. на 10 метра от подлеза пред Ректората. Понеже минавам всеки ден оттам съм сигурна, че по това време колата няма как да се е движила с повече от 20-30 км. в час, но се чудя защо майката не е минала през подлеза. Кой е виновен в този случай, м?

# 11
  • Мнения: 505
И каква е тази "временна организация на движението"? Колко време му трябва на един "временен" проблем, за да се реши? Между другото, таман да започне процесът за влака София-Кардам, където загинаха също много невинни хора. Интересно, как ще свърши?

# 12
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Според данни от печата, през Дунав мост ежедневно преминават 7000 единици на ден. Това са част от транспортните средства по този път, без да смятаме градския трафик, който също минава оттам. Половината МПС-та  са ТИР-ове. Международен път Е85 е това за транзитно преминаващите и   почти разполовява града. Прав участък без нито един светофар или какъвто и да е друг ограничител на скоростта. Само пътни знаци и добрата воля на шофьорите. Никакъв шанс за пешеходците, които са хиляди в кварталите до бул. България. Законът е спазен, но НЕЕФЕКТИВЕН.
Толкова ли сме безчувствени след десетки жертви само за 4-5 месеца?

# 13
  • Мнения: 25 550

Толкова ли сме безчувствени след десетки жертви само за 4-5 месеца?


Естествено, нали не са наши роднини? А и по стар народен обичай винаги жертвите са виновни.

# 14
  • Мнения: 4 300
Извън конкретиката на русенския случай, скойто не съм запозната, по бул. България не съм виждала ТИР-ове. За сметка на това коли с превишена скорост- бол. Хора, които пресичат не където трябва- също.  По ЦАриградско тоже. Еднакво идиотско е както да караш със 100 км ч в града, така и да виснеш на мантинелата и притичваш напреко 4 платна между фучащите автомобили ВЪПРЕКИ подлеза. Вината е еднаква, смао дето единият е по защитен от ламарините.
И стига вече ревове до институции - никой не може да те задължи да минеш през подлеза, няма как да има по един полицай до всеки шофьор и пешеходец.

П.С. Опс, помислих че став авъпрос за бул България в София Embarassed. Няма да редактирам обаче мнението си, сигурна съм че статистиката е сходна.

Общи условия

Активация на акаунт