"Училището откъсва децата от естествената им среда,каквато е семейството."

  • 2 840
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 759
Друго си е - обществото взело, че по цивилизационен път стигнало до идеята за масово образование, сега се връщаме към корените си - към абсолютната безпросветност...
                           Да бе, сигурно. Баба и дядо знаеха по 5 езика. Ако сега това е по-скоро изключение, отколкото правило. Но пък ау, колко сме просветени!

Имаше преди години едно момченце от София, ако не се лъжа, което растеше изцяло в семейна среда. Родителите- художници- бяха отказали да го запишат в училище, за да се развива напълно свободно, както то желае. Детето беше с много силно изразена индивидуалност, много интересно хлапе. Та, ако се сещате за какво говоря, би ми било интересно да разбера, как стоят нещата към момента. За съжаление не помня име.
                          Спомням си предаването, хлапето беше страхотно! И на мен ми се иска да знам как стоят нещата в момента.

# 61
  • Мнения: 562
Семейството,което стоеше зад тази теза, сподели,че в момента дъщеря им не посещава детска градина и я водят с тях на работа в музикалния си магазин... и в бъдеще ще се опитат да продължат с домашно обучение...
Не знам дали точно това е естествената среда и най-добрата схема за обучение,но според мен образованието в този му вид не е в състояние да надвие над информационната буря,която ни заобикаля и често децата са по-запознати от учителите,чиито знания са остарели и неадекватни на развиващото се и скорострелно променящо се общество  newsm78

Харесва ми поста ти!  Peace

Само ми е интересно дали детето им един ден няма да ги обвини, че са го откъснали от социалния живот и връстниците му. Wink Интересно как ще създаде собствено семейство, ако не се научи да общува с околните и да бъде самостоятелно.  Laughing

# 62
  • Мнения: 562
Имаше преди години едно момченце от София, ако не се лъжа, което растеше изцяло в семейна среда. Родителите- художници- бяха отказали да го запишат в училище, за да се развива напълно свободно, както то желае. Детето беше с много силно изразена индивидуалност, много интересно хлапе. Та, ако се сещате за какво говоря, би ми било интересно да разбера, как стоят нещата към момента. За съжаление не помня име.
                         Спомням си предаването, хлапето беше страхотно! И на мен ми се иска да знам как стоят нещата в момента.

Не бях чувала за това хлапе, но според мен зависи много от родителите, тяхното "ниво" и мислене - очевидно родителите на това дете са били достатъчно разумни да му дадат някакъв тласък (интересно наистина каква е съдбата на това дете сега), но не всеки родител може да предостави това на децата си, просто не всеки го умее. Wink Това е според мен, разбира се и не ангажирам никого с мнението си.  Peace

Извинявам се за многото повторения, но точно сега не ми се занимава да ги редактирам.  Blush

# 63
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Сещам се, че за древните...гърци май бяха newsm78, все едно - някакви древни, надраснали времето си- за правилно възпитание се е считало да се даде детето на отглеждане в друго семейство. Какво, според вас, са знаели те, което ние се правим, че не виждаме?

# 64
  • Мнения: 24 467
Това предаване не го гледам, затова питам: Как доказаха коя точно е "естествената среда на децата" и поради каква причина семейната се/ трябва да се противопоставя на останала среда?

# 65
  • Мнения: 1 192
Това предаване не го гледам, затова питам: Как доказаха коя точно е "естествената среда на децата" и поради каква причина семейната се/ трябва да се противопоставя на останала среда?
Никой не е доказвал,това си бяха възгледи на едно семейство...

# 66
  • Мнения: 24 467

Е, значи персонални твърдения, неустановени по никакъв начин, на които се базира цялата постановка.
Благодаря, Пумукъл.

# 67
  • Мнения: 5 940
Тази теза е база на сновните документи за правата на детето. Дори и не съм подозирала, че има хора, които не смятат семейството за естествената среда на детето. А защо се противопоставя- защото не са ни уредени останалите обществени структури.
п.птова предаване въобще не съм го гледала

# 68
  • Мнения: 3 268
Естествена среда за детето е както семейството,така и детската градина,училището,градинката,парка,улицата,градът,селото и всичко,което ни заобикаля.Тази мисъл не знам кой я е изразил  в началото,но е пълна глупост.

# 69
  • Мнения: 24 467
Аз пък не съм подозирала, че има хора, за които естествената детска среда се изчерпва само със семейната.  Laughing Дори и в ученическа възраст.
Тя понеже пък семейната е като цяло една винаги уредена и еднаква.

# 70
  • Мнения: 2 759
...Дори и не съм подозирала, че има хора, които не смятат семейството за естествената среда на детето...
                        Да, и аз съм много изненадана.
                        Древните, иначе много умни гърци, са приемали педофилията за нещо нормално (четох това в друга тема тук скоро).
                        Аз съм 'за' с две ръце за домашното образование.

# 71
  • Мнения: 24 467
Сигурно съм изпуснала- кой тука е писал или в предаването е казал, че семейната среда е неестествена?
Или може би не се прави разлика между това и твърдението, че не е единствена и достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт