Как изглежда след счупване?

  • 17 028
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Ами явно затова сега криви тази ставичка, заради фиксирането. След като лекар е направил раздвижването и е нямал болки Криско, мисля че нямаш повод за притеснение. Наблюдавай го като се заиграе дали забравя да пази пръстчето, и ако нещо те притеснява иди на лекар. Но не показвай, че се шашкаш, защото може да те манипулира с това-моята например още 3 месеца куцаше, когато искаше повече внимание, но на площадката търчеше с бясна скорост, когато забрави Mr. Green

 Joy

Сега се качвахме по стълбите и се стискаше с всички пръсти за парапета. И кожата се бели, ще сложим крем. Ще изчакам тогава до понеделник и ще решим. Благодаря ти пак   bouquet

# 16
  • Мнения: 27 524
Lucky Plam,
специално влизам да ти благодаря. Пръстчето вече не е подуто (съвсем мъничко), ставата си е ок, явно става така, както ти описа. Успокоих се и те прегръщам  Hug

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Много се радвам да го прочета Hug
Бъдете здрави Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти  Heart Eyes Оток няма вече, но пръстчето си стои криво. В ставата, сочи навътре, казва, че го боли. Като го опипвам се усеща като ръбче, твърдо и изкривено...  Cry
Мисля днес да отидем на доктор и да искам снимка   Confused

# 19
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 478
Заведи го, една снимка наистина не е излишна. Още повече, че е съвсем прясно и ако има проблем може да се коригира по-лесно. Пиши после какви са резултатите! Стискам палци да е нещо безобидно newsm10

# 20
  • Мнения: 27 524
Ами, не са добре нещата  Cry Най-вероятно ще се наложи операция  Cry В следствие на лошо обгрижване СЛЕД счупването са разместени фалангите и то много  Twisted Evil Утре ще запишем час за специалист хирург по детски ръце и той ще каже какви са вариантите. Дано да може с шини ли, не знам и аз, но в болницата казаха, че с операция, ама каква точно и как - не знам  Sad

# 21
  • Мнения: 7 723
Ами, не са добре нещата  Cry Най-вероятно ще се наложи операция  Cry В следствие на лошо обгрижване СЛЕД счупването са разместени фалангите и то много  Twisted Evil Утре ще запишем час за специалист хирург по детски ръце и той ще каже какви са вариантите. Дано да може с шини ли, не знам и аз, но в болницата казаха, че с операция, ама каква точно и как - не знам  Sad
Shocked.....ужас!  ooooh!
Блонд, стискам палци  Praynig

# 22
  • Мнения: 433
Блонди не се притеснявай.Ще му сложат упойка и нищо няма да усети.Предполагам ,че ще му вкарат вътре игла,за да наместят фалангите.Не е толкова страшно ,колкото звучи.Това е по-добрия вариант,за да може да се възстанови напълно.След година няма да помни нищо.  Успех.  bouquet

# 23
  • Мнения: 17 546
Да, обаче вече два дни пръстчето стои криво в ставата, сочи навътре и е доста подуто.  Cry
Да не те плаша, но при нас историята беше същата, само че с палеца. На малки деца в Пирогов слагат големи игли, като един вид крепящи костичките на пръстите. Забиват се вътре в пръста под счупената кост на кръст, за да я държат и да не се извърта фалангата, както е станало и при вас и при нас. Не може да се оперира и да се сложи скрепващ елемент, защото доктора каза, че спира растежа на тази кост и пръста може да остане по-къс, а гипс само на пръст не правят, вероятно няма как. След 24 дни (при нас) свалиха гипсовата шина, която обхващаше пръста от външната страна и беше закрепена с бинт за ръката, и пръста, който видях под нея ме ужаси! Представи си палец, чиято завършваща част е извъртяна перпендикулярно на долната фаланга и сочи към показалеца, а пръста изглежда крив като кука, без грам подвижност в първата става под нокътя. Само дето синът ми пише с лявата ръка и за разлика от повечето хора, този палец му е по-нужен. Защо ли е правило пияни лекари да се озовават обясняващи подобен проблем, но и нашият не беше трезвен. Каза, че било нормално и ще се оправи... след време! Shocked След колко време, не можа да отговори, но и рехабилитация не назначи. Мина месец, подобрение, разбира се нямаше. Заведох детето на хирург и той се втрещи като видя пръста. Последва прием в болница, операция с пълна упойка и трошене на зарасналия накриво пръст. Раздалечаване на парчетата кости, защото са премахнали милиметри от криво зарасналата повърхност и чакане цели два месеца, да започне да се изгражда костно вещество и да запълни разстоянието от няколко милиметра между двете части на костта между първа и втора фаланга, където беше счупването. И до днес в тази става има скованост и не е на 100% подвижна, пръста е малко по-различен от десния палец, но си служи с него нормално, не го боли и не му пречи. Но защо трябваше да преживее всички болки два пъти, няма кой да ми отговори.

ПП. И след оперативното изправяне вторият път, пак имаше забити игли, които държат пръста да не се извърти, но явно този път бяха сложени както трябва.

# 24
  • Мнения: 27 524
Бижу,
много ти благодаря за подробното обяснение  Hug Не, че се успокоих, де, сън не ме хваща от притеснение  Cry Дано ни приемат колкото се може по-скоро и да видим какво ще каже специалистът. Ще пиша пак и ви благодаря  Hug

П.С. Колко време трябва да се носят тези игли или зависи?

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 02:38 от Блонди

# 25
  • Мнения: 17 546
П.С. Колко време трябва да се носят тези игли или зависи?
Ами не знам. Синът ми тогава беше на 8. Иглите първият път ги носи 24 дни, а вторият (след операцията) 34 дни. Иглите иначе трябва поне 0,5 см да се подават от пръста над кожата. Внимавай как ги слагат, защото след операцията едната игла се беше плъзнала навътре, кожата над нея заздравяла и после натискаха детето здраво докато пробие с тъпия си край кожата, та да я извадят! Брат му пребеля и се изплаши за него, че влязох в кабинета и с двете деца, та единия пребледня от болка, а другия от страх за него(близнаци са).

# 26
  • Мнения: 27 524
Надявам се да има някаквъв друг начин, направо не знам цял месец с тези игли как ще я бъде  Confused А и на 2-ри юли пътуваме за България, дали няма да ни се размине.... уф  Sad

# 27
  • Мнения: 17 546
Надявам се да има някаквъв друг начин...
Ами дано в Белгия са по-напред с науката отколкото у нас. Не може да се крепи по друг начин, затова го правят това с иглите. Те са един вид шина, понеже са малки костичките на пръстчетата на децата. Нашето счупване беше на 6-8 мм под ставата на първата фалага след нокътя. Аз тогава питах дали не се прави операция и да се слага винтче, за да се фиксира ставата на правилното място, но доктора ми каза, че на малки деца не се слагат пирони в костите, защото спира растежа и пбъста ще остане по-къс. Сигурно затова е решението с иглите. Каквото и да е, Блонди, пожелавам успешно лечение и дано няма проблеми с пръстчето детето. Но все пак не се тревожи.  Hug Успех!

# 28
  • Мнения: 27 524
Бяхме при доктора, няма да се оперира на този етап. Каза, че е трябвало след счупването, което е било малко и безобидно, да оставят гипса 4 седмици, а не една седмица и после 2 с бинт. Разместило се е и се е получило нещо като клюнче, което криви малко пръстчето и не му позволява да го свива и разгъва докрай. Каза, че е достатъчно подвижен, не го боли и го ползва, така че засега няма да пипа нищо. След години, като порасне, ако се наложи само ще се отстрани това клюнче, което каза, че е бърза и безобидна операция.
След 3 седмици ще идем пак на снимка при него, да види има ли промяна и окончателно да реши на това мнение ли остава  Simple Smile
Благодаря ти за споделеното и подкрепата  Hug Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 17 546
Каза, че е трябвало след счупването, което е било малко и безобидно, да оставят гипса 4 седмици, а не една седмица и после 2 с бинт. Разместило се е и се е получило нещо като клюнче...
Да... Confused и на мен ми се видя малко стоенето с гипс, ама си рекох, че все пак те са доктори и повече разбират. Но при нас като стоя толкова и резултатът беше същия? Значи гаранция - Франция...
Ти наблюдавай пръстчето, да не тръгне да се криви повече! Peace
Освен това, внимавай да не си помисли детето, че това му е някакъв дефект, защото са много чувствителни на тези години.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт