Българка покори Еверест

  • 1 260
  • 16
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 175
Евала! smile3501

# 2
  • Мнения: 212
Ако имах жена в къщи, която вместо да си гледа семейството, домакинството и децата, ходи да се катери по разни чукари щях да я изгоня да си ходи при камъните ...

# 3
  • Мнения: 14 133
Браво, все пак не е малко постижение.  Hug
Лично аз не разбирам подобни търсачи на подобен тип силни усещания.  newsm78

# 4
  • Мнения: 212
Лично аз не разбирам подобни търсачи на подобен тип силни усещания.  newsm78

Ми много просто - това са хора без работа и които от нямане какво да правят се чудят каква простотия да измислят.
Голяма работа - някой се качил на някоя скала - чудо голямо. Местните жители сигурно минават през Еверест за по-напряко когато си ходят на гости в другото село. Кой знае с каква насмешка гледат на разни хора които пъплят към чукарите и им се чудят на акъла...

# 5
  • Мнения: 516
Разбира се, най-лесно е да принизяваме успехите на другите, за да оправдаем собствената си незначителност.

# 6
  • Мнения: 4 841
Въпреки, че аз лично никога не бих се занимавала с алпинизъм, уважавам страшно много тези хора. Наскоро даваха филм по повод годишнината от трагичното изкачване на Еверест през 1984-та... И сега настръхвам като се сещам...
Да са живи и здрави всички тези "луди глави", и да се връщат цели при семействата си, след като са забили българския флаг  Peace

На критиците, скептиците, и прочие -ици, ще кажа само това - човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му. Ако не истинския, то всеки трябва да изкачи СВОЯ ЕВЕРЕСТ. Дали той обаче ще е по-висок от плазма в хола и маркови дрешки, всеки решава сам за себе си.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Браво на нея!   bouquet Аз пък добре ги разбирам. Занимавала съм се с катерене и обичам планината.

# 8
  • Мнения: 24
Няма да коментирам постижението, само ще вметна, че Еверест не се "покорява"

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Въпреки, че аз лично никога не бих се занимавала с алпинизъм, уважавам страшно много тези хора. Наскоро даваха филм по повод годишнината от трагичното изкачване на Еверест през 1984-та... И сега настръхвам като се сещам...
Да са живи и здрави всички тези "луди глави", и да се връщат цели при семействата си, след като са забили българския флаг  Peace

На критиците, скептиците, и прочие -ици, ще кажа само това - човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му. Ако не истинския, то всеки трябва да изкачи СВОЯ ЕВЕРЕСТ. Дали той обаче ще е по-висок от плазма в хола и маркови дрешки, всеки решава сам за себе си.
Сакън, недей, ще се разплача, задушена в личната си еснафщина.
Чудна новина, радвам се за жената, показала е, че харесва високи неща и може да им се качи. Не се впечатлявам- аз ще го изкача два пъти по-бързо, но не ми е в приоритетите. И съм права.  Flutter

# 10
  • Мнения: 4 585


 
... Местните жители сигурно минават през Еверест за по-напряко когато си ходят на гости в другото село. Кой знае с каква насмешка гледат на разни хора които пъплят към чукарите и им се чудят на акъла...
На времето ей тъй, като дращехме по един баир, излязохме на една поляна. А на нея дядо и баба на 80+ пластят сено, пък дядото вика - що сте минали оттукинка, много е стръмно, не е за вас.
С холдинг, с шерпи, всеки може.

# 11
  • Мнения: 4 841
Сакън, недей, ще се разплача, задушена в личната си еснафщина.

Това пък какво беше  #Crazy Или просто ей така си пишем...

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ми, скептик съм, не се впечатлявам и се старая да запълня хола с това, което съм решила-нарича се еснафщина и си пливам в нея цял живот. Не се чувствам гузна, че мечтите ми достигат до това да притежавам това или онова и не смятам, че това ме прави по-малко значима или неизвисена от кукундрела, дето е хукнала като коза по чукарите.
Животът предлага достатъчно рискове, за да ги търсим допълнително.

Но аз, ей така, пиша си, щото завиждам и не разбирам, но определено-не уважавам.

# 13
  • Мнения: 4 841
Не се чувствам гузна, че мечтите ми достигат до това да притежавам това или онова и не смятам, че това ме прави по-малко значима или неизвисена от кукундрела, дето е хукнала като коза по чукарите.

Никой не е казал, че трябва да се чувстваш гузна. Казах, че всеки сам определя своя Еверест.
И това, че на мен кожата ми настръхва повече от новината за изкачен връх, отколкото от новината, че някой си е купил -найсти апартамент, си е мой проблем, който също не се чувствам гузна, че споделям  Peace

# 14
  • Мнения: 1 110
С холдинг, с шерпи, всеки може.

Очевидно не всеки може. И български кости лежат в подножието на Еверест.

Дамата вероятно никак не си представя да си купи плазма за хола, вместо да отиде да се катери. Възхищавам й се за смелостта.

Общи условия

Активация на акаунт