За сватба - подарък или пари ???

  • 8 799
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 984
Еовин, можете някакъв весел колаж да им направите. Simple Smile 

# 46
  • Мнения: 6 992
Да, може и колаж, ако не успеем да вземем видеокамерата. Поне фотоапарати и обективи бол вкъщи Sunglasses

# 47
  • Мнения: 4 785
Ами ако е направен списък от булката на нещата, които иска вижте го и от него изберете - ако няма такъв списък - пари задължително, това да събереш 10 миксера не е лесна работа Mr. Green

# 48
  • Мнения: X
Това е ,че с парите не остава спомен ,а с подарък по има някакъв шанс. Thinking
Е как да не остава спомен,нали има видеозаснемане,нали си правите снимки,лични сайтове и т.н.То човек след 15-20г. не помни кой е идвал на сватбата му,камо ли какво му е подарил.Изобщо не бих си обременявала съзнанието да помня преди 14г. кой какво ми е подарил,а дали ще си спомням за него зависи от ред други фактори,не от подаръка
Аз не държа да съм заснета с видеокамера кво давам или подарявам,ако са близки говоря е по добре да им дадеш някакъв сувенир както каза stelsi77 за да е някакъв смомен.И това че ти не можеш  или не искаш да се обременяваш да помниш ,не значи че други не го правят. Wink
Кой ти говори да те заснемат какво даваш,заснема се цялото тържество и като гледаш записа си спомняш с умиление за всички присъствали.Това имах предвид.За другото,естествено,че изказвам моето виждане,не твоето и това на хората.За сувенирите споделям мнението на Авчето.

# 49
  • Мнения: 22 414
Аз не мога да разбера какво толкова се тиражира с това да получиш 5сервиза, 10тенджери и т.н. от сорта.
Това да не е сватба от преди 20г, когато изборът е бил изключително ограничен и хората това са можели да купят, това са подарявали.
В крайна сметка сега пазара е залят с каквото се сетите, че и с това, за което не сте се сетили. Винаги може да се избере и купи оригинален подарък, стига да му се занимава на човек.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз не мога да разбера какво толкова се тиражира с това да получиш 5сервиза, 10тенджери и т.н. от сорта.
Това да не е сватба от преди 20г, когато изборът е бил изключително ограничен и хората това са можели да купят, това са подарявали.
В крайна сметка сега пазара е залят с каквото се сетите, че и с това, за което не сте се сетили. Винаги може да се избере и купи оригинален подарък, стига да му се занимава на човек.
Не е точно така, това което харесвам аз може да не се хареса на друг и обратното, нищо че сме приятели и се познаваме. Аз примерно се кефя на поднос за сирена с ножове, готини кристални чаши, пухена завивка, а не тостер, фритюрник и т.н., които хем съм преценила, че не ми трябват, хем ми заемат място, хем са някакви абсурдни цветове, примерно.

# 51
  • Мнения: 156
На 11 юли  и на мен ми предстои ходене на сватба...и заявих на младоженците, че пари няма да им дам, а подарък и им казах...да обиколят малко и каквото си харесат да ми кажат, защото вместо да им взимам нещо, дето няма да им е толкова от ползва...по-добре, те да си изберат нещо...което ще го използват...И сега ги чакам да се обадят да кажат..какво са си избрали.., Но категорично пари няма да им дам. Предпочитам да бъде нещо, което ще им пстане за спомен, от колкото пари, който ще прънат за 2-3 дена и не се знае и какво точно ще си вземат...може да ги прънат и за глупости (е това по принцип си е тяхна работа..).
аз не бих се обадила на тяхно място.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Добре, де, за тези, които предпочитат да дават пари вместо подарък: Как определяте сумата? Дали да е 100 или 1000лв?
Особено ако сте в по-добро материално положение от младоженците?
А ако обаче сте в по-незавидно?
Кога е твърде много и кога твърде малко?
Това с парите е многооооооо хлъзгава тема.

# 53
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Ами сумата сигурно се определя от това колко можеш и искаш да отделиш. При нас зависи от моментното състояние на бюджета. Като за минимум бих дала 100-150 лв. Зависи и колко ти е близък човека естествено.

# 54
  • София
  • Мнения: 117
Най-вече зависи от бюджета май.....Към пари клоня вече. Разбира се ,че не можем да стигнем до едно мнение. Всеки си има свое мнение и държи на него. Thinking

# 55
  • Мнения: 22 414
Как се определя колко....

Минимума е куверта, който са платили младоженците за теб плюс още толкова.
Или да речем отивате 2ма души, а куверта на човек е към 50лв. Тоест трябва да дадете 200лв.
От там нататък който може да си позволи повече, дава повече.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А откъде знаем каква е цената на куверта?
А ако е 100лв на човек? И според тази сметка, трябва да даем 400лв на семейство? А това сериозно би ни затруднило?

# 57
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Аз хич и не казвам колко струва куверта, дори на майка ми, точно, защото не искам тези сметки по 2 и коментари колко струва сватбата и колко събрали младоженците.

# 58
  • Мнения: 22 414
Ами няма как да знаете с точност колко е, но на един човек като му кажат в кой ресторант е поканен, ако поне е ходил има представа от цените.
В момента едва ли някъде се предлага куверт под 40лв на човек за сватба. А в зависимост от мястото може да стигне и 1000лв примерно, че и повече.

# 59
  • Мнения: 156
амии.. да, сложно е малко. значи аз писах напред в темата мнението си доста подробно и мислех да пиша и за това, но реших че като не се пита в темата, няма какво да се хабя. та аз гледам винаги да давам така... повечко. хубаво е, че в момента може, но някога не можеше, а и не се знае утре какво ще стане... та предпочитам да дам хубав подарък, а ако не мога да си го позволя - не отивам. т.е ако не бих могла да си го позволя, по-скоро не бих отишла. на последната сватба, на която бях, заедно с мъжа ми подарихме към 1/6 от месечния си доход. минимумът, който бих подарила е 1/10, защото рядко ходим на сватби и като ходим, е на много близки хора. а конкретно в случая, който цитирах имаше два фактора, които оказаха влияние: 1). преценихме, че хората имат нужда от този подарък 2). имахме възможността да го направим.

Общи условия

Активация на акаунт