Обрязване на момченце, кога, къде...?

  • 24 829
  • 54
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Искам да попитам родителите минали през тази процедура за повече информация. На колко години е за предпочитане да се извърши, и къде в Пловдив се прави, какво представлява самата процедура, след това имали ли сте проблеми с нараненото място? Да уточня че не питам дали да го направя или не, а за повече информация относно самата процедура. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 274
Аз се бях консултирала с хирург (имаше вероятност при нас да е наложително), и той ми каза, че е добре детето да има поне 2 навършени годинки, за да е по-безопасно от гледна точка на пълната упойка.
Иначе знам, че след това ги боли и щипе при пишкане.  Confused
Повече не зная и дано не се наложи да науча, но щом така си решила - успех и дано да е възможно най-леко и щадящо за детенцето.
  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Синът ни навърши 2г. април, и на нас ни казаха че това е подходяща възраст, малко ме притеснява че още е с памперс, и се чудя дали при триенето няма още повече да го боли Sad...С хирург ли трябва да се консултираме или с уролог?

# 3
  • Мнения: 6 274
Синът ни навърши 2г. април, и на нас ни казаха че това е подходяща възраст, малко ме притеснява че още е с памперс, и се чудя дали при триенето няма още повече да го боли Sad...С хирург ли трябва да се консултираме или с уролог?

С хирург-уролог. Peace

# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
В болнично заведение, при уролог. Това е моят съвет.
Други варианти, според мен, са неприемливи.

# 5
  • Мнения: 1 484
Една  приятелка  роди  в  Белгия  и  малкия  го  обрязаха  минути  след  раждането.Не  знам  тука  що  чакат  да  порасне  детето.Колкото  е  по  голямо  според  мен  е  по стресиращо  за  него.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
И аз съм на мнение, че колкото по-голям става толкова стреса ще е по-голям, за това ми се искаше да приклюучим с това възможно най-бързо Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 6 274
И аз съм на мнение, че колкото по-голям става толкова стреса ще е по-голям, за това ми се искаше да приклюучим с това възможно най-бързо Rolling Eyes

Ами, тогава не се бавете повече, консултирай се с някой добър лекар и приключвайте по-бързо с това.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Та,значи,синът ми беше обрязан миналата година(беше на 3 години и половина) по време на операция,понеже имаше херния.Помолих доктора да извърши и тази процедура,докато е под упойка.Беше направено,но след това много го боля,незнам дали не беше от конеца,който имаше,но много болезнено беше.Аз си мислех,че след като има упойка няма да го боли(упойката се слага над опашната кост) и след обрязването,но съм грешала.
Така или иначе всичко отшумя за 3-4 часа,после вече беше спокоен,даже си пишкаше без проблем(и за това много се притеснявах).На следващият ден пътувахме,сложиха му марличка с дефламол и готово,нямаше никакъв проблем.
Самото обрязване не ми хареса никак,малко по грубо направено(водих го на уролог в нашия град).Всъщност тази процедура е трябвало да се извърши от уролог,но това не ми беше обяснено и аз се доверих на хирурга.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Благодаря max-mama сега ще се оглеждаме за добър специалист в Пловдив, охххх дано не го боли много детенцето.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря max-mama сега ще се оглеждаме за добър специалист в Пловдив, охххх дано не го боли много детенцето.

Ако е с местна упойка,няма да има проблем,но пък ще преживее истински ужас,защото ще вижда,че му правят нещо си там.Ако пък е с пълна упойка,говори с уролога,някакси да обезболят мястото и за след това.

# 11
  • Мнения: 6 274
Ако е с местна упойка,няма да има проблем,но пък ще преживее истински ужас,защото ще вижда,че му правят нещо си там.

Ужас!!!  ooooh!
Как с местна упойка, бе, хора???
  Shocked

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
И педиатърката ни говори нещо за местна упойка Thinking, но това ще решим след като говорим с този който ще извърши маниполацията, ако е пълна не трябва ли да има и анестезиолог, кой иначе ще я направи?

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
....охххх дано не го боли много детенцето.
mamaden, сори за директния коментар, ама не разчитай на това! Naughty
Боли, и то с дни.
Всъщност, наложителна ли е процедурата?

# 14
  • Мнения: 6 274
И педиатърката ни говори нещо за местна упойка Thinking, но това ще решим след като говорим с този който ще извърши маниполацията, ако е пълна не трябва ли да има и анестезиолог, кой иначе ще я направи?

Не подлагай детето на това!!!!   Cry

# 15
  • Мнения: 14 654
Вече са ти казали, че трябва да се консултираш с уролог. Тук във форума, можеш да си зададеш въпросите към д-р. Оги, той консултира в здравния.
Знам, че не искаш мнения, обаче ще си кажа моето. Не разбирам защо трябва да причинявате такива травми на момченцата си, за мен това е злодейство спрямо детето, а и ми се струва редно всеки сам да реши иска ли да се обреже или не. Някои примитивни плема обрязват и момичетата, помислете си ако го бяха приложили на вас, дали щяхте да се чувствате ощетени.

# 16
  • Мнения: 6 274
Независимо от причините, не мога да повярвам, че някой е в състояние да причини подобно нещо на детето си с местна упойка!  Sad
За тези без упойка, изобщо пък няма да споменавам!
  #2gunfire

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
٠•● Dega ●•٠ да процедурата е наложителна, няма да изпадам в подробности.

# 18
  • Мнения: 1 484
И  аз  се  питах  защо  така  сте  решили  да  подлагате  детето  на  такава  манипулация.И  аз  имам  син  на  2.6  месеца  ,но  даже не  съм  се  и  замисляла  за  такова  нещо.Ще  остава  избора  на  него,като  порасне  да прави  каквото  си  ще  с   мъжествеността  си.

# 19
  • Мнения: 1 484
Извинявам  се  изпреварила си  ме  и  съм  писала  след  твоя  отговор.Щом  е  наложителна   действайте  по  на  време.Успех  и  стискам  палци  всичко  да  мине  наред.Пиши  кво  е  станало  после и  как  е  минало всичко.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И педиатърката ни говори нещо за местна упойка Thinking, но това ще решим след като говорим с този който ще извърши маниполацията, ако е пълна не трябва ли да има и анестезиолог, кой иначе ще я направи?

В повечето случаи правят обрязването с местна упойка и тогава не усещат нищо децата,но им стига и това,че знаят и виждат какво се случва.От вече порастналите мъже никой не си признава,но съм сигурна,че помнят много добре какво се е случило тогава и какво са изпитали,още повече едно време беше и без упойка.
За пълната упойка при всички случаи е нужно присъствието на анестизиолог,всъщност той слага упойката.
И друго не по-малко важно,гледай да е детски уролог,както и анестизиолога да се занимава с деца,много е важно.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Към авторката - извинявай, не бих искала да се бъркам.
Само е добре честно да си отговориш: за теб ли е наложителна тази процедура, и ти самата като майка искаш ли го.
Ако отговорът е "да" - действай, но ако е "не", помисли си добре!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
За мен като майка е важно да направя най-доброто за детето ми когато е необходимо и касае неговото здраве, моите желания и предпочитания в случея са без значение.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 324
В една тема не се въздържахте да давате съвети, които не са ви искани, ей!  Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Аз се опасявах от това, че темата ще се превърне в - за и против обрязването, а не това исках Sad

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз се опасявах от това, че темата ще се превърне в - за и против обрязването, а не това исках Sad

Винаги ще има ЗА и ПРОТИВ,стане ли въпрос за това.
Щом сте решили,не се притеснявай за различните мнения.
Намерете детски уролог,говорете,той най-добре ще ви обясни всичко.Приготви си стерилни марлички,Оксикорт,Дефламол,смрадлика и това е.

# 26
  • Мнения: 4 555
Според мен лично щом е още с памперс, има голяма вероятност да го боли при търкане.
Освен това не е вярно, че когато детето е по-малко, не го боли, не помни и не се стресира. Правени са изследвания с бебета, сравнявани са мозъчните вълни при болка на бебета и възрастни хора и е доказано, че бебетата усещат болката по абсолютно същия начин. Даже ги боли повече, защото нямат възможност да се настроят психически и да подтиснат болката.

Ако медицинската причина, която налага тази манипулация, не е спешна, изчакайте поне да махнете памперса и после сложете сериозна упойка.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 364
Много нетактично от страна на тези, които обръщат темата в дискусия "за и против". Жената просто иска информация и нямаме право, нито е наша работа да се ровим с разни въпроси "защо', "ама как".
Моментът с упойките е много важен - гледай анестезиологът да е опитен и добър професионалист, да се направят всички необходими проби за свръхчувствителност на детето. И аз мисля, че процедурата се прави от хирург-уролог. Особено ако има някакъв проблем мисля, че е излишно да чакаш и да бавиш.
Успех и дано мине възможно най-леко и безболезнено за момченцето!

# 28
  • Мнения: 718
Брат ми трябваше да се подложи на такава процедура по медицински причини като беше на 20г. Посъветва се с уролог и обрязването мина под пълна упойка. Това с местната и особено при малко дете - акъла не ми го побира  Shocked Щом детето още носи памперс, по-добре изчакайте, това си е жива рана след операцията, а триене неминуемо ще има.

# 29
  • Мнения: 9 776
Аз пък не останах с впечатление, че проблема е медицински, а по-скоро става въпрос за така наречените малцинства / това не е обида, просто не знаех как точно да се изразя /, при които обрязване се прави задължително. Такава е традицията. Моля авторката да ме поправи ако желае, не се включих с цел да нападам избора ти. Ако интервенцията се налага по мед. причини, вече си си изяснила нещата от постовете преди моя предполагам. Исках само да споделя, че мъжа ми като малък е претърпял такава процедура, защото се е наложило наистина, но определено не съжалява нито той, нито пък аз Laughing. Не съм против. Не че някой ме пита де, извинете Wink.
Към авторката - успех Hug!

# 30
  • София
  • Мнения: 44 089
polin_a - аз си мисля че е медицински, не религиозен повода....
ако наистина се налага - само под пълна упойка, няма защо да преживява детето стреса..... местните не винаги хващат добре, освен това трудно ще накарате 2 годишно да стои съвсем мирно и кротко и т.н.....
за обезболяване след операцията също помислете....
и ако  наистина проблема е медицински - потърсете мнение на добър специалист, дали няма как да му се спести на детето.....ако ли не...действайте....
за памперса не знам до колко може да е проблем....надали много.....
съвсем далечно отклонение - скоро попаднах на някаква серия на отчаяни съпрузи...та там ги обрязваха на 40 ден до колкото помня....на кръщенето май...без упойка........та ако наистина при евреите има традиция за толкова ранно обрязване, надали пампата е проблем.... пък и вие скоро ще махате памперс...или поне доста ще намалите ползването му предполагам....

# 31
  • Мнения: 9 776
polin_a - аз си мисля че е медицински, не религиозен повода....

Може Peace. Просто аз с такова впечатление останах. Но това няма значение. Важното е да не страда детето и мама ще се погрижи Peace.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Поводът не е религиозен Simple Smile, ние дори не сме кръстили детето, решихме да му оставим свобода да решава сам, когато порасне каква религия ще изповядва.
В момента търсим добър хирург-уролог в Пловдив, за да приключим с това.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 089
 Hug Hug Hug

дано намерите добър спец.
защо не пишеш на д-р Оги от здравният да ви препоръча някой.....те поне се знаят в общи линии като колеги кой как е....
и успех....дано мине бързо, безпроблемно и възможно най-безболезнено  bouquet

# 34
  • Мнения: 340
Не мога да си представя що за майка си оставя дъртата рода да определя какво ще става с детето, ще му причинява болка и т.н. В арабския свят жените са собственост и няма какво да направят, но тук?
Това, че не казва защо ми говори за религиозна причина - като гледам, по линията на другия родител.

Чудя се , децата на подобни родители дали ги мразят след това?

# 35
  • Мнения: 6 274
Bgbabba, пак се изказваш неподготвена.
Ами, ако се налага по здравословни причини, тогава какво?
Искаш да кажеш, че детето ми ще ме мрази ако го направя защото се налага ли?
Ей, аман от глупости.
  Crossing Arms

# 36
  • София
  • Мнения: 44 089
ай стига...каза че не е по религиозни причини...и да понякога се налага и по мед. такива....
и да ти отговоря - не не си мразят родителите после.... познавам един турчин...даже се чуди как другите мъже издържат сбез да са обрязани...въпрос на разбирания....

А ти за коя линийка на кой родител говориш, че не схванах??

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това, че не казва защо ми говори за религиозна причина - като гледам, по линията на другия родител.

Еееееееее, то пък като че ли Е ДЛЪЖНА да ни каже жената!
Айде, оставете я вече на мира - хубаво, лошо, опасно, вече си е решила  Stop

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
"Не мога да си представя що за майка", аз съм най-добрата майка за моето дете!!!Останалото от поста на bgbabba не искам да коментирам защото ми е обидно подобно отношение Sad.

# 39
  • Мнения: 321
Споко mamaden ... разни хора разни идеали ...  Crazy или нещо такова беше  Mr. Green

та моя син е на 11г. и за него няма по добър човек от мен на този свят (подчертавам "за него")
а аз самата съм позволила да бъде обрязан (отдавна разбира се...) и то без медицински причини

е кой ще да ме съди, наред е ....
ама да си кажа отсега че  Tired ... хайде по културния начин: не ме интересува!  Whistling

# 40
  • Мнения: 6 274
Темата ще  стане грозна.
За съжаление не всички са толерантни.

# 41
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз леко ще се намъкна и ще замоля да няма "обидни" постове.
Майката много добре е обяснила за какво става дума.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 095
В Северна Америка бебетата се обрязват първите дни след раждането, но там го правят на повечето и е рутинна процедура, която не е обвързана с религия, а е от хигиенни съображения. В България не се прави на новородени и аз не бих рискувала.

mamaden
Не знам за Пловдив, но в София са най- добрите детски хирурзи- уролози в Пирогов. Моя близка оперира сина си при проф. Бранков, който пише в този форум с псевдоним д-р Оги. Попитай го за подробности, а можете да се чуете и по телефона. момчето, за което говоря имаше по- сериозни проблеми, но не е лежал в болница след операцията, а си го прибраха вкъщи без да изпитва болки или да се чувства зле. Колко му е да отскочите до София и да се върнете в Пловдив след операцията. Все пак, това са сериозни неща и колкото и да е мизерно в Пирогов хората там са несъмнено най- добрите по тези проблеми.
За възрастта за обрязване- препоръчват ако не се направи на бебето като новородено да бъде най- малко на годинка, а може и по- късно.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 190
Може ли само да вмъкна едно извинение към авторката, защото и аз се намесих с неуместен коментар по-горе.   bouquet

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Благодаря Бояна Ламбер. В Здравния форум потърсих съвет от д-р Оги, още не се е включил, иначе не представлява никакъв проблем да отидем в Софиа, мъжът ми е от там Wink, и без да се налага ходим задължително някой weekend в месеца, че нали и там има хора които искат да видят малкия мъж Simple Smile.
Red всичко е ок Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 39 758
Мислех преди да пиша, но така и не сколасах до тази тема.
Направи консултация с хирург уролог. По-нагоре са ти дали инфо.

Моите деца все още не са подлагани на хирургични интервенции. Според мен обаче за предпочитане е пълна упойка. (Чувала съм, мисля че и някакъв филм гледах - при мюсюлманите тази интервенция май се прави с местна упойка. Пиша това в скоби, за да не се приеме за обида от някой) Ако интервенцията се прави с пълна упойка, може би ще трябва да се направи и консултация с анестезиолог.

# 46
  • Мнения: 2 521
mamaden,добре е че си потърсила и съвет от д-р Оги.Той ще те упъти най-добре Аз изобщо си нямам представа от обрязването,но знам че се реже нещо което все пак си раничка.Мога да те посъветвам само да махнеш памперса.Топло е, а той си спарва ThinkingСлагай само едни боксерки или слипчета-така на въздух предполагам че и раната ще зарастне по-бързо.Успех и дано всичко мине леко и детето бързо да се възстанови Hug

# 47
  • Мнения: 6 274
  .......Чувала съм, мисля че и някакъв филм гледах - при мюсюлманите тази интервенция май се прави с местна........ упойка. 

Не, мила, няма такова нещо.  Naughty
Ако го правят така, че да спазват религиозния обичай, всичко се прави без никаква упойка.
В някой по-малки селца се прави (моля, хората със слаби сърца да не четат по нататък!!!) съвсем наживо, като самата интервенция се извършва с...... бръснач!!!
В някой по-развити селца и малките градове, се вика специалист сюнетчия (мога и име да цитирам, но няма да го направя), който се е "усъвършенствал" в така наречената "безкръвна операция", която се извършва с помощта на хирургични инструменти (друг е въпросът до колко те са стерилни).
Мога да обясня и схемата, но мисля, че е излишно, а и аз самата потръпвам, когато се сетя за видяното.
  Sick

П.С. Пропуснах да кажа, че и във втория случай няма никаква упойка.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 15:51 от Джуличка

# 48
  • Разград
  • Мнения: 3 110
При нас обрязването беше в Пирогов,но от хирург,не от уролог,а това е работа за уролог.
За памперса,тъкмо ще имате възможност да го махнете.При сина ми дневният памперс беше премахнат.След обрязването махнахме и нощният,да се е напишал не повече от 2 пъти.През деня не излизахме,че беше много топло,у дома си стоеше голичък от кръста надолу.Вечер излизахме и му слагах стерилна марличка,обилно намазана с Дефламол,после еластични боксерки(той само такива носи),много удобни за целта ,нямаше никакъв проблем.Ходеше си,бягаше си,само гледахме да не се удари по специалното място.Водехме го там,където може да се поразходи(не по детски площадки),да поиграе сред природата.След разходката махах боксерките и марличката(въобще не залепва за раничката) и готово.Това за една седмица,после всичко е наред.С всеки изминал ден ще се подобрява състоянието.Коричката падна на 15-тия ден.
Няма страшно,само първите няколко часа са неприятни.


  .......Чувала съм, мисля че и някакъв филм гледах - при мюсюлманите тази интервенция май се прави с местна........ упойка. 

Не, мила, няма такова нещо.  Naughty
Ако го правят така, че да спазват религиозния обичай, всичко се прави без никаква упойка.
В някой по-малки селца се прави (моля, хората със слаби сърца да не четат по нататък!!!) съвсем наживо, като самата интервенция се извършва с...... бръснач!!!
В някой по-развити селца и малките градове, се вика специалист сюнетчия (мога и име да цитирам, но няма да го направя), който се е "усъвършенствал" в така наречената "безкръвна операция", която се извършва с помощта на хирургични инструменти (друг е въпросът до колко те са стерилни).
Мога да обясня и схемата, но мисля, че е излишно, а и аз самата потръпвам, когато се сетя за видяното.
  Sick

Филма беше от масовото обрязване в джамията в Разград.Прави се с местна упойка,задължително.Не мога да разбера защо така говорите?
Повечето деца там са обрязани,никой не се е оплакал,говорила съм с много майки.Доволни са.Но аз съм си страхлива и реших,че това нещо трябва да се извърши в болница.
Да не говорим,че имаше деца,обрязани сутринта в джамията,а следобяд бяха навън да играят.

# 49
  • Мнения: 6 274

Филма беше от масовото обрязване в джамията в Разград.Прави се с местна упойка,задължително.Не мога да разбера защо така говорите?
Повечето деца там са обрязани,никой не се е оплакал,говорила съм с много майки.Доволни са.Но аз съм си страхлива и реших,че това нещо трябва да се извърши в болница.
Да не говорим,че имаше деца,обрязани сутринта в джамията,а следобяд бяха навън да играят.

Нямам идея за кой филм говориш.
Аз пък ти казвам, че това за което аз говоря се прави БЕЗ никаква упойка.
И не говоря изобщо за Разград.

# 50
  • Мнения: 2 521
Джули предполагам че не говориш сериозно за упойката ooooh!За мен и с местна ми изглежда доста стресиращо за малко дете,ама пък съвсем без упойка..не е възможно някой да го причини на детето си SickИмам приятелка която е туркиня и преди 2 години ходиха да обрязват сина и.Ще взема да разпитам чувала ли е и тя за такива случай Thinking

# 51
  • Мнения: 6 274
Джули предполагам че не говориш сериозно за упойката ooooh!За мен и с местна ми изглежда доста стресиращо за малко дете,ама пък съвсем без упойка..не е възможно някой да го причини на детето си SickИмам приятелка която е туркиня и преди 2 години ходиха да обрязват сина и.Ще взема да разпитам чувала ли е и тя за такива случай Thinking

За съжаление говоря съвсем, съвсем сериозно.
  Sad

# 52
  • София
  • Мнения: 39 758
Отклонение от темата.
Джуличке аз не знам защо започнах да гледам филма на Гарбовски. Май нямаше нищо друго за гледане. Слагаха упойка, местна.
Не догледах филма. Точно защото съм със слабо сърце.

Смятам да приключим въпроса с етническото обрязване.

# 53
  • Мнения: 6 274
Джуличке аз не знам защо започнах да гледам филма на Гарбовски. 

Кой филм?  newsm78
Може и на лични, моля и аз спирам с темата.  Peace
Няма кой да ме убеди, че не се извършва обрязване с бръснач и без упойка.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Едно време е било така,без упойка.Но сега,чак ми е трудно да повярвам,но щом казва Джуличка,може и така да е.
А за въпросният сюнетчия,ами хората на село се обръщат към такъв,но той наистина се е специализирал и няма пролем.Не съм чула за случай на грешка,може и да има,но не съм чула за такъв.И пак се прави с упойка.

Общи условия

Активация на акаунт