Посъветвайте ме за адаптираното мляко

  • 993
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Скоро се чудех същото за оризовата каша на Нестле. Използвам я вече 2 месеца и има поне още за толкова.
Разгледах кутията и никъде не видях предупреждение да се изхвърли след определен период от отварянето. Дали е защото е безмлечна  newsm78

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Скоро се чудех същото за оризовата каша на Нестле. Използвам я вече 2 месеца и има поне още за толкова.
Разгледах кутията и никъде не видях предупреждение да се изхвърли след определен период от отварянето. Дали е защото е безмлечна  newsm78

Трява обаче да се държи в хладилник.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Трява обаче да се държи в хладилник.
Аз я държа над хладилника, дали има ефект  Joy

Всъщност каква е причината да се държи в хладилник и защо не е написано на опаковката?

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Написано е - на сухо и хладно място. У нас най-хладно е в хладилника.  Laughing Навсякъде другаде е между 25 и 30 градуса.  Sick
Храните, особено когато се съхраняват дълго време, е добре да се държат в хладилник.  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Милумил е най-подходящо за кърмени бебета. Вкусът му е по-добър от това на останалите формули и на практика е единственото, което се приема от кърмачета излезли от напълно несъзнателните месеци  Simple Smile. Направено е за злояди деца, както и за наддаващи бавно - имайте това предвид, ако детето по принцип наддава бързо.
Принципът е, че се започва с формула за най-ранна възраст, независимо от възрастта на детето - така, ако има реакция към някоя от съставките, тя ще е поне една идея по-туширана. Следващата кутия се купува вече според възрастта. Повечето марки сменят състава, когато детето навърши 4 месеца. Специално Милумила има и трета формула за над 8 месеца. Спокойно може да се продължи на Милумил 2, който е от 4 до 8 месеца, ако детето наддава добре.
Относно забележката, че темата е за друг форум - не, не е. Рано или късно и кърмените дълго деца опитват млечен продукт, различен от майчиното си мляко. Майките е добре да са информирани  и за това, така както е добре да са наясно и как да кърмят успешно. За съжаление разделянето на форумите има и недостатъци  Wink А за радост светът не е черно-бял  Grinning

# 20
  • Мнения: 503
Ами и аз запо4нах с адптирано мляко до 6 мес., после за 6 до 12 мес., след което до 18 мес. и давах основно адаптирано мляко за деца над 1 год. (защото тя се отби на 14 мес. и определено предпо4етох това пред киселото мляко). От първите 2 съм използвала по 1 кутия - общо 2 кутии за 1 год., за каши основно. Не съм знаела, 4е има срок, след който трябва млякото да се изхвърли, но не сме имали никакви проблеми.
Сещам се, 4е млякото за над 6 мес. оба4е съдържа бифидус бактерии, които са полезни, а липсват в това до 6 мес., та си мислех, не е ли по-добре то да се ползва? Не разбирам много от адпатирани млека  Embarassed, ама да питам...

Общи условия

Активация на акаунт