Пак за ревността,но...по различно

  • 1 740
  • 22
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Много се изписа тук -в ДиС - и много се каза..., но аз така и не успях да намеря своя отговор. ревнувам много - това от скоро - последните 1-2 години - при 18 годишен брак. в последно време се улавям, че в мислите ми не е някоя дългокрака девойка владееща камасутра или незнам си к,во там.. Ревнувам от самите обстоятелства - че не е при мен, че говори с незнам си кой или коя,  че се усмихва на някой друг, .....а аз съм далеч   и не мога да видя тази усмивка...разделите са много кратки - за 2-3-4 дена - но страшно тежат...винаги съм искала малко повече въздух и самота - но като се случи... явно не съм била подготвена,  не  че и наперени девойки ми се мяркат, но като че ли те останаха на заден план...по голяма е болката от липсата на самия него отколкото мисълта за евентуалната изневяра. ревнувам даже и от бизнес партньорите му защото не съм с него по това време.
и... да когато си е в къщи пак не се виждаме по цял ден - всеки на работа - но вечер...даже и да мълчим и всеки да си прави нещо свое..усещам присъствието му и това ми е достатъчно..

сигурно за повечето от вас това са лиготии- като чета какви драми има - но е хубаво да ме поуспокоите, че все още не съм в критическата и това не са горещите вълни и хормоните:mrgreen:

поклон пред моряшките съпруги  newsm20- просто не мога да си го представя.....

а вие как се чувствате когато него го няма - питам тези при които това не е ежедневие - а просто за известен период се налага да са сами за по 2-3 дни в седмицата.

# 1
  • Мнения: 159
До болка ми е познато... Чета редовно, но пиша рядко. Имам няколко теми . При нас 10 годишен брак и сега той работи на друго място и сме заедно през почивните дни. Е, гадно е ... успокоява ме дъщеря ми - тя ми е утеха от самотата. Но сега е тук и отивам да наваксвам Laughing... Кураж и не мисли толкова навътре...

# 2
  • Мнения: 1 849
О, и аз съм така, от 7 години насам и съм далеч от критическата Wink
Съпругът ми не пътува... Най-дългата ни раздяла май беше за седмица и подивяхме и двамата. Говорим всяка свободна минута по телефона...
Лек не съм намерила, а и не търся.

# 3
  • Мнения: 10
Явно съпругът ти е на високопоставена длъжност, което предполага повече ангажираност, повече отделено време за работа, и съответно по-малко за теб. Tired Но пък помисли, защо го прави? За теб, разбира се. Да си доволна и щастлива, да го оцениш в тази му светлина. Разбирай го, от това има нужда. А и сега е момент на финансова криза, и понеже съм в същата ситуация като теб, се опитвам да разбирам. Защото да е всеки ден до теб и да няма пари, тогава положението ще е съвсем друго, няма да има за какво да се усмихвате.
 Не си мисли за изневери, едва ли при тази ангажираност мисли за това.Радвай се че имаш амбициозен и отговорен съпруг. Радвай се на всеки негов успех и го подкрепяй!

# 4
  • Мнения: 767
Браво, Wild_rabbit - мъжът ти е късметлия!По всичко личи голямата любов, която е опазена с годините. smile3521
 Не знам защо наричаш това ревност - за мен това са проявите на любовта и чувството на загуба на всеки миг, в който не сте заедно. (Така ми е познато всичко, за което пишеш.) Може би трябва да  приемеш кратките раздели като подарък от съдбата за засилване интензитета на чувствата, за реална оценка на ценностите, които притежаваме? Аз бих се отдала на спомени за всички хубави моменти, които сме имали и да благодаря всеки ден за това щастие, вместо да се разпилявам в ненужни терзания. newsm53

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
ситуацията е точно такава- никога не съм правила и най-малкия намек - винаги съм положително настроена спрямо него - знам че му е трудно и се опитвам да не го натоварвам с женските си фантазии - въпросът е аз как да се справя с това.децата ми са с мен - никога не сме имали толкова врема само за нас - имам 2 дъщери - страхотно си изкарваме - приятели, колеги, скука няма..... да ама го няма и него и всичко е някак си по-сиво...

# 6
  • Мнения: 767
Да, но е жив и се прибира при вас! Какво по-хубаво от това? Мислете си, че това е временно и е просто един етап от живота.
 "Няма да е все така" - казал старият евреин.

# 7
  • Мнения: 473
Никога не съм изпитвала такова чувство и си мисля, че се дължи на факта,  че много обичам себе си. Мога да си намеря хиляди занимания, когато мъжа ми го няма, радвам се за него, когато отиде някъде сам на почивка, защото се връща отпочинал и свеж, зареден с много позитивизъм и още повече показва колко много ни обича. Посъветвай се с психолог, ако имаш възможност, едва ли тук ще ти бъде даден подходящия съвет.

# 8
  • Мнения: 46 488
Не разбрах това устройва ли те - ако да, ок, ако не, търси решение, все пак животът е такъв, какъвто си го направим, няма смисъл да губиш време в ревност, размисли и мъка.

# 9
  • Мнения: 2 757
На мен ми лиспва винаги, когато го няма, ако ще да е за няколко часа. Искам просто да си е при мен в стаята или някъде покрай мен, ако ще дума да не си обелим. И не го пускам никъде да ходи с нощни отсъствия. Даже ме е страх да спя сама без той да е в къщата  Tired
Бе... не мога да дишам без него. Не става изобщо дума, че скучая без него. Просто с него ми е спокойно, а без него ... все едно липсва част от мен. освен това ми е стресиращо ако съм сама с децата. Иначе той поема част от напрежението  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 448
Не разбрах това устройва ли те - ако да, ок, ако не, търси решение, все пак животът е такъв, какъвто си го направим, няма смисъл да губиш време в ревност, размисли и мъка.

Какъв е този съвет, Никол? Ако те устройва? Какъвто си го направим. Разбира се, че нищо ненормално няма в това да чувства липсата на човека, когото обича като го няма и ако си мислиш, че хоп с магическата пръчка всички могат да работят заедно като вас и става. И ако не го направят, значи сами са си виновни.
Чак дразнещо е това. Ако знаеш колко много неща в живота не зависят от това сами да си ги направим.

# 11
  • Мнения: 94
И МОЯТ БРАК Е 18 ГОД. И АКО НЯМАМ КОНКРЕТЕН ПОВОД,НЕ РЕВНУВАМ  МЪЖА СИ ОТ СРЕДАТА МУ.МАИ ИМАШ ПОВОД,КОИТО НЕ СИ СПОДЕЛИЛА .

# 12
  • Мнения: 2 448
И МОЯТ БРАК Е 18 ГОД. И АКО НЯМАМ КОНКРЕТЕН ПОВОД,НЕ РЕВНУВАМ  МЪЖА СИ ОТ СРЕДАТА МУ.МАИ ИМАШ ПОВОД,КОИТО НЕ СИ СПОДЕЛИЛА .

Е, значи на една и съща ситуация, ако някой реагира по различно от теб, значи крие нещо?     newsm78

п.п. И няма нужда да крещиш с тези главни букви.

# 13
  • Мнения: X
iznenada ,Не е нужно да има повод,за да ти липсва някой...
Wild_rabbit ,толкова познато ми звучи всичко това...Винаги съм си мислила,че сигурно аз нещо не съм наред,задето изпитвам такива чувства....защото около нас няма много такива двойки,да не казвам въобще...
И когато кажех на някого,че съпруга ми се обажда по някое време на деня,само за да ми каже ,че му липсвам,често виждам изненада най-малкото в очите на отсрещния.
Не знам дали осъзнаваш,че си една от малкото щастливки,познала такава любов и такива чувства.
Аз лично съм благодарна на съдбата,че ме срещна със съпруга ми и имам късмета или щастието или...не знам...да бъда обичана от човек като него.
А когато не сме заедно,се чуваме сутрина за закуска,по няколко пъти на ден,вечер за лека нощ...
Добре,че е било само няколко пъти досега...Ужасно е да сме разделени.
Не знам,може би е  и от годините,но наистина си мислим,че всеки миг в който не сме заедно е безвъзвратно загубен...

# 14
  • Мнения: 46 488

Какъв е този съвет, Никол? Ако те устройва? Какъвто си го направим ...

Ами познавам жени, които ги устройва, да, усещат липсата му, но емоциите, когато си дойде и въобще всичко свързано с този начин на живот им харесва и така да се каже презарежда брака им. Дори да имат избор, пак биха избрали да живеят така, за тях положителните неща са повече от отрицателните и не искат промяна.

И други (всъщост само една такава познавам), която след раждането на първото си дете, говори с мъжа си и решиха, че не ги устройва, той започна да си търси друга работа, която няма да го отделя с дни или месеци. Не е казано, че трябва да стане на секундата, но просто прецениха, че този вариант не е за тях и потърсиха друг.

Затова я попитах  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт