лечение на конюктивит с хомеопатия

  • 17 844
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Здравейте! Много дейна съм във форума тези дни, но за първи път са децата ми на хомеопатия и съм вече притеснена.

С две думи -лекували ли сте конюктивит с хомеопатия, за колко време и успешно ли?

Педиатърката ни даде капки тобрекс, капахме ги два дена и ги спряхме, защото според хомеопата трябва само да се изчисти. Ама колко време ще се чисти? Това тече от понеделник, от два дена и половина е на Х и не знам кога горе долу да очаквам резултат. Ясно ми е, че е индивидуално...но все пак. Освен това вече 10 дена му тече носа и секретира горкият от всякъде: нос, очи
От вчера е и с Т, висока.
Даде ни Х капки Sulphur, знаете ли за какво са точно?

Уф, много въпроси, но съм притеснена, моля ви дайте мнение.

# 1
  • Мнения: 390
Въпросът е актуален, но сега сме вече с гнойна ангина, та фокусът на притеснението е изместен....

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 958
По-добре е отново да говорите с хомеопата и да му кажете за новите симптоми.
Твърде малко информация давате за децата, та да се изкаже някакво мнение.

По първия въпрос - да, лекувала съм и го излекувах. За колко дни не помня, но не бяха 2-3.
За конюнктивита ви препоръчвам промивки с билката Очанка. На опаковката й пише как се прави запарката. Промивките се правят често.

# 3
  • Мнения: 390
Водих го днес, той установи ангината. Аз си мисля дали тази сяра, която даваше за дренаж, не дренира така гнойния секрет, че той започна да излиза не само от носа и очите, а и се налепи по гърлото... Много ми е притеснено вече! Трябва май да питам тук хомеопата до колко време да очаквам подобрение от гнойната ангина и след кой ден ако не подейства да си го водя на лекар. Иначе на другото дете конюктивита като че ли му се пооправя. Но вероятността да пипне и то гнойна е голяма.

Иначе хомеопата ми вдъхва доверие, беше останал в София специално за нас, защото вчера му се обадих че детето има висока Т и искаше да го проследи и уикенда, тъй като сме съвсем нови и не ни познава още. Днес каза по тел да давам на два часа sulphur-а, но после явно е размислил и се обади по тел да отидем да ни види. Така се стигна до ангината.
Аз обаче ще му повярвам изцяло, ако оправи детето и не се стигне до влошаване и АБ.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
И двете сме леували с хомеопатия...
+ промивки със сребърна вода при конюктивита и
+ компреси с извара или др. от народната медицина при гнойната ангина.

Не се е налагал АБ.  Peace

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 08:29 от Бенджи 2710

# 5
  • Мнения: 5 713
Да кажа за конюктивита. Мина от само себе си. Иначе децата и аз се лекуваме с хомеопатия.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лекувала съм конюктивит с хомеопатия да, но съм правила и чести промивки с лайка.

# 7
  • Мнения: 390
Благодаря ви за отговорите. На фона на гнойната ангина, с която се сдобихме последните дни, конюктивита ми се вижда направо като кихавица...Започвам да се отраквам по малко и да разбирам, че това от очите или др място трябва просто да изтече, за да не се натрупа и да не доведе до по-сериозни бели след време.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 958
Вярно е това nizza, по-добре е да изтече  Peace
Скорошно оздравяване  Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ние имахме два опита да излекуваме конюнктивит с хомеопатия.
Първия опит започна при един хомеопат. Стигнахме до някъде, но не бях убедена, че това е начина. На десетия ден отидохме при друг хомеопат, кото даде само конституцията. За още седем дни стигнахем до почти пълно изчезване на секретите и спокойни очи.
След два дни конюнктивита пак започна с пълна сила като наново събуден.
Разбрах, че в яслата имало две деца с конюнктивит и явно са върнали инфекцията.
Чакахме 4 дни да си действа кинституцията, но резултат нямаше. Следва през 30 минути моно препарат за острото състояние - ефект минимален. На следващия ден през час... отново минимален ефект. На третия ден вече не ми изглеждаше розово положението - появи се силно зачервяване на единия клепач и червено петно в бялото на окото и... се предадох и слагам капки Тобрин.
Днес е втори ден от капките и положението се оправя. А така се надявах да успеем с хомеопатията  Rolling Eyes

Та... това е нашата драма с очите.
Дано при вас да мине по-леко и бързо  Peace

# 10
  • Мнения: 390
При нас конюктивита изчезна, вече не знам за колко, че ни споходи ГА при едното дете, но при другото май за около 3-4 дни изтече основния секрет. Х ни даде сулфур за дренаж и така изтече. При другото, понеже освен конюкт. имаше и гъсти сополи, и изтече май и към гърлото та ГА и в един момент течеше отвсякъде - гърло, нос, очи....но се оправи и той. Сега 1 седм след това все още им се появява по някое гурелче от време на време, но не е онова, което беше, далеч.

Съжалявам че твоят опит не е сполучил. Самата аз съм/бях доста скептична относно Х, но имах желанието да опитам и да работи, никой от нас не иска АБ.
А дали Х ти е достатъчно добър? Той какво казва, защо не минават очите?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
При нас тази сутрин не бяха залепнали очите - чисти Simple Smile Но после се видя по една съвсем тънка пеленичка, която падна и после очите са чисити.
Аз пък в хомеопатията виждам такава желязна логика, че изобщо не съм имала съмнение. Но в един момент притесненията надделяват и...  Rolling Eyes
При мен проблема ми е, че до сега не съм се сблъсквала с тези болести и не знам какво да очаквам. Ако знаех предварително с подробности как се развива при традиционно лечение, вероятно щях да съм много по-спокойна.

Аз за това така с подробности разказах как са се стекли нещата при нас. Че аз много четох из нета да открия чужди истории  Mr. Green

Иначе за хомеопата... наистина и гласувам доверие. Поне от интервюто и от начина на работа и отношението съм много доволна. Няма да се отказвам от първие неуспешен опит  Peace

Общи условия

Активация на акаунт