Да си поръчам ли мебели от Англия?

  • 11 119
  • 50
  •   1
Отговори
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    Предстои ми обзавеждането на апартамент. Ходя по магазините и нищичко не ми харесва.Тоест, харесва ми на не за парите, за които се предлага!В друга тема на този форум попаднах на линк на /argos.uk/ и като ги разгледах внимателно и си направих сметка, се оказа, че обзавеждането на 3стаен апартамент ще ми излезе 11-12 хиляди лева.
     Свързах се с фирма за транспорт и те ми предлагат да ми ги доставят до Несебър за 1500лв.Какво ще кажете момичета? Да рискувам ли? Мъжът ми ще ме убие, ако стане някой фал!Дайте акъл или съвети!
     Ако пък някой е поръчвал от същата компания, моля да сподели впечатления от качеството!


Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
     Ехо-о! Защо никой не отговаря!
     Аз съм новак във форума, да не би това да е причината?Никой ли няма отзиви за Английски мебели или съм пуснала темата на грешно място?

# 2
  • Мнения: 3 485
otnosno mebelite-nqma da sgre6i6 ako ti haresvat, no se pointeresuvai  dali 6te pla6ta6 mito v BG i kolko % Peace

# 3
  • France
  • Мнения: 726
За 3 мин едва ли ще отговорят....
За тази цена може да поръчаш хубави мебели от Бг, по твой проект.
Ако тези, които си харесала, са от ПДЧ или МДФ, не си заслужава.

# 4
  • Мнения: 3 066
Здравей!Като живяла в Англия 10 год ти казвам ,да по-евтино е с пъти,но за транспорта...не съм много сигурна!Ние използваме един човек проверен с години пратки до Пловдив и за това знам,но за някаква фирма без изпитани хора,не се наемай е моя съвет!Не искам да съжаляваш за откраднати мебели и платен транспорт,защото имам много подобни случки с непроверени доставчици!

# 5
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Благодаря Ви! Наистина е много голям риск с транспорта!Още умувам! Пишете!

# 6
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Написах нещо по-горе, но явно не го изпратих валидно.Сега уточнявам: Тези 12000лв. са за: Мебели за 2спални, хол с трапезария/8 човека/, пълно обурудване с уреди за кухня/ фурна за вграждане и керамични котлони, миялна машина за 12 комплекта, хладилник с фризер, пералня и сушилня, стъклен абсорбатор, микровълнова печка и тостер/, заедно с това аксесоари за кухня, трапезария и баня, 5 вълнени килима, пердета и завеси за двете спални/спалня и детска/, осветителни тела/11бр./ за целия апартамент 1 чиний, чаши, прибори, хавлий и спално бельо.Може и да пропуснах нещо но ще е дребно.Всички легла и дивани са с матраци.Ако някой знае от къде в България мога да си ги купя за тази цена да помага!

# 7
  • Мнения: 3 066
А откъде сте?ако сте от Пловдив този мъж е проверен доставчик?

# 8
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
Писах, писах и ми спря тока! Сега отново!
Една от трите фирми , с които се свързах е от Пловдив , но на телефона отговаря жена, мисля, че се казва Мирослава. А иначе, аз живея в Несебър и съм юрист.Смятам, каквото и да предприема, да започна с един хубав договор за превоз - като начало. Струва ми се обаче, че проблема идва от факта, че мебелите от Аргос няма да пристигнат на английския адрес едновременно, а в същото време са доста и не зная този проблем по какъв начин може да се реши! Както разбирам Вие имате впечатления от продуктите на фирмата. Бихте ли споделили какви са те, по отношение на качеството. Ако може и за електроуредите и въобще за всичко. Благодаря Ви!

# 9
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   В последния момент видях  , че сте на Дюкан.Не зная дали имам право в тази тема да се отклонявам от основната, но Ви пожелавам успех! Преди около 7 м. аз и мъжът ми спазвахме този хранителен режим и резултатите бяха много добри! Един съвет! Когато приключите с режима-не забравяйти четвъртаците, защото ще си изпатите като нас! Ние отново ще трябва да направим частичен режим!

# 10
  • Мнения: 3 066
Мерси,ще внимавам!
А относно пристигането на нещата в един момент.Аргос са бавни.Леля ми чакаше 8 седмици за да обзажеде къщата си ,но последствие е доволна!Не са най-добро качество,но са на добра цена!
Иначе ценообразуването на превоза-на кг до 100 кг е 1 поунд на кг,след 100кг е по 1,30 поунда на кг!Така че смятайте!Този човек с 1500лв без оглед на кг е шарлатанин!

# 11
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   И трите фирми  , с които се свързах се обявяват, че продават в България електроуреди и мебели от Аргос с транспортни дефикти или излезли от каталога на по-ниски цени. Когато им се обадих, казаха, че това е само за търтовци на едро, а не за индимидуални поръчки.Поискаха ми да им изпратя каталожните номера на желаните от мен стоки и аз им ги изпратих , заедно със снимки на продуктите.Оказа се , че са за около 1/4 от един тир и предложението беше да направят "групаж", тоест заедно с други техни стоки.Интересното е, че и трите фирми/ от Перник, София и Пловдив/ ми казаха горе-долу еднакви цени / от.1500-2200лв./ Не зная как ще постъпя! Значи казвате, че качеството е добро.Още повече , че някои от нещата въобще ги няма на българския пазар! 

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Казали са ти цени за контейнерен превоз вероятно, които са горе-долу такива.

# 13
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Защо каква е разликата? Този превоз неподходящ ли е за мебели? Ако имате други идеи-казвайте! Ще Ви бъда много благодарна!
    Между другото някой разгледа ли вече сайта на Аргос? Какво мислите?

# 14
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    Сега се сещам, че ако има някой толкова луд като мен и си поръча мебели от същото място, може да ги нагласим за цял тир и да излезе по-евтино! Всъщност - незнам! По-добре да не навивам никого, защото в он-лайн търговията има риск!
     Който знае нещо по въпроса и има желание да се включи с мнение или съвет-да пише!

Общи условия

Активация на акаунт