Мнения за 167 ЦДГ Малкият принц?

  • 56 497
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 031
Аз вчера минах през градината.
Сменена е дограмата на всички групи. Сега сменят тоалетните и мивките и остава само да бъде почистено.
Вероятно първата седмица ще са сборни групи от 7-ми, а от 15 вече всички деца ще бъдат по групите си.

# 16
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
А какво трябва да се носи на децата за градината?

# 17
  • Мнения: 1 371
А какво трябва да се носи на децата за градината?

Дрешки и бельо за всеки случай за смяна.

Пижама и пантофи задължително.

В предишната градина на Алекс искаха в началото хавл. кърпи, мокри кърпички, салфетки, гребен и други (не си спомням). Всяка седмица носехме минерална вода.

На родителската среща останах с впечатлението, че тук нищо няма да носиме, но знам ли...

# 18
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Много ти благодаря за инфото   bouquet.

# 19
  • Мнения: 6 031
Никога не са искали никакви консумативи при нас. Единствено в първите дни ви съветвам да срожите на детето бутилка с вода, докато всяка група се организира, как ще се купува водата.
Винаги съм държала в шкафчето на детето резервни дрехи според сезона, потник, слип и чорапи.
Пижама и пантофи е задължително да носите.
Какво ще бъде закупено, или няма да бъде закупено за групата решавате вие-родителите за всяка група.
Вие избирате родителски актив на първата родителска среща, който слет това се занимава с покупкит на различни неща необходими за учебната година.

# 20
  • Мнения: 1 328
Вчера минахме с моя дребосък през градината, да я види. Не можахме да влезем вътре, понеже подреждаха и чистеха. Говорихме само с жената от охраната. Тя каза, че от 7.08. само първа група няма да сасборни, ами си започват разделени. Но не била упълномощена да го казва това и да не ме подведе и т.н..

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Градината за която Господари на ефира ДВА пъти правиха предаване, срещу директорката, която взима (ше) пари и изскваше от всички родители задължително месечно спонсорство. Със здрави връзки трябва да е тази жена, защото доколкото знам още си е там или най-малкото беше месеци след 2-то предаване. Относно смата градина отзивите в квартала (живея наблизо) са по-скоро лоши, най-вече заради големия брой деца и не особената заинтересованост на учителките. Преди  5 г. дъщеря ми беше там и бях относително доволна, но сега ще опитам да запиша малката другаде.

# 22
  • Мнения: 1 371
Градината за която Господари на ефира ДВА пъти правиха предаване, срещу директорката, която взима (ше) пари и изскваше от всички родители задължително месечно спонсорство. Със здрави връзки трябва да е тази жена, защото доколкото знам още си е там или най-малкото беше месеци след 2-то предаване. Относно смата градина отзивите в квартала (живея наблизо) са по-скоро лоши, най-вече заради големия брой деца и не особената заинтересованост на учителките. Преди  5 г. дъщеря ми беше там и бях относително доволна, но сега ще опитам да запиша малката другаде.

Това съм го пропуснала... На мен ми направи добро впечатление директорката. Явно се е променила.  Whistling

Когато ходих да записвам Алекс, по стар български обичай, отидох в последният ден.  Embarassed Истината е, че дълго се чудих дали да го премествам в новата градина... Та всички документи бях взела, с изключение на копие от личната карта на таткото. Е, не искаше и не искаше да го запише. Направи компромис да ни изчака с един час (след раб. и време), докато баща му дойде, който в същият момент беше извън София.

Това със задължителното спонсорство... Май във всички градини го има...И в предишната детска на детето се ръсехме, не с много или с нещо особено, но все пак... Нямам нищо против да дам пари да им се купуват разни работи, под отчет, разбира се.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 09:37 от Ин@

# 23
  • Мнения: 1 371
Истината е, че още не съм видяла и запознала с госпожите. Надявам се, да опровергаят слуховете.  Praynig Иначе пак трябва да се местиме. В бившата градина бях много доволна от лелките. Детето ми от първият ден, в който пристъпи там, не е плакало. Хващаше си съответната госпожа за ръчичка и бегом вътре.

# 24
  • Мнения: 6 031
Това със спонсорството и Господари на ефира е много стара тема от преди 4 години.
От тогава много вода е изтекла. Няма никакви задължителни спонсорства.
Всеки ако иска да закупи нещо го прави, но никой не го кара.
Със събрани от годишните концерти на децата пари и родители които ЖЕЛАЕХА да помогнат беше изградена нова кухня и през новата година всички деца / и тези които спонсорираха, и тези които не го направиха / ще ядат еднаква храна, приготвена в нормални условия, с нови уреди и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Това със спонсорството и Господари на ефира е много стара тема от преди 4 години.
От тогава много вода е изтекла. Няма никакви задължителни спонсорства.
То пък оставаше и да има след две предавания  Shocked.. Нямам нищо против спонсорствата, с удоволствие плащах максималната сума, виждах, че наистина парите не достигат и се използват за децата. Но не ставаше въпрос само за ежемесечните спонсорства, а и за искане на пари на рака да се запише дете в градината. Много вода е изтекла, обаче директорката е същата. Това ме възмущава. Какво ли трябва да стане, за да бъде уволнен директор на ДГ с дебели връзки...
Както писах, градината е до нас и я обмислям като вариант за малката ми дъщеря догодина, така че ще следя темата с интерес. Притеснява ме каква е реалната бройка на децата в група (дано не е вярно, но чувам за значителна цифра). Надявам се и да прочета отзиви за конкретни учителки. На дъщеря ми г-жите бяха Петкова и Калинова. И от двете бях много доволна. За съжаление Петкова е пенсионирана, а за Калинова казват, че много се е променила (което, разбира се, може и да не е вярно)

# 26
  • Мнения: 1 328
Ох, малко кофти коментари прочетох в последните постинги.. Дано наистина да са се променили нещата  Confused
Сега разбирам, защо като я питах има ли практика да се плащат освен задължителните такси и някакви за ремонти примерно или за други работи, тя почти подскочи. Каза, че ако някой родител иска и реши САМ да направи нещо, или група от родители, тя ще съдейства. Обясни ми нещо за училищно настоятелство, че и те нямат думата. Всичко, с което някой иска да облагороди може да го направи, след нейното одобрение.

# 27
  • Мнения: 1 328
Инфо от днес.
Не го оставих дребния, но го заведох да види градината, госпожите, да се запознае с обстановката.
Хареса му на прв поглед, не искаше да си тръгва.
В група "Звънче" ще сме, госпожата се казва Немска, лелята Вики.

Някакво конкретно инфо за тази група да има някой?

На мен ми направиха много добро впечатление. Едно момиченце от 5 общо заведени днес, плачеше много безутешно. И те и двете я гледаха и галеха, дълго се опитваха да я успокоят. Останалите дечица си хапваха тихо и кротко.. и така. Confused

# 28
  • Мнения: 1 371
Значи градината вече работи?

Мисля да заведа Алекс от другата седмица. В петък ще занеса документите от бившата детска, та тогава ще разбера в коя група ще е той.

# 29
  • Мнения: 1 328
Значи градината вече работи?

Мисля да заведа Алекс от другата седмица. В петък ще занеса документите от бившата детска, та тогава ще разбера в коя група ще е той.

Каква му е фамилията? К..

Имаше 3-ма от 4 Александровци в тази група.

Общи условия

Активация на акаунт