До многодетните мами!

  • 19 366
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 234
Привет мили майчета,целувчици на всички дечица!!!
Отново след кратка морска почивка съм на линия.Приятно съм изненадана ,че отбора на многодетните мами се увеличава.Както се казва колкото повече ,толкова по-добре.
по ваш съвет този път не взех кой знае колко багаж и си спестих доста усилия.А да не говоря ,че и от този върнах доста не използван.Но аз съм си такава все гледам да се презастраховам.В момента и аз съм на вълна "първи учебен ден".Пишете вие как си приготвяте дечицата,какви изисквания има във вашите училища.

# 31
  • Мнения: 2 433
Здравейте мамчета. Имаме нещастен случай във форума и немога да се оплача там - моите са бели кахъри... Та затова ще пиша в другата "моя" тема - "многодетни майки" нали и аз съм почти от тях Wink
Тъкмо мислех че всичко съм предвидила и наредила и от понеделник излизам по  майчинство... и единият от работниците ни - най квалифицирания напуска. Днес сутринта ни съобщи. Гадна работа. Бясна съм. Остават има няма 45 дена до термин а сега трябва и за това да мисля. Идва и Рекламна кампания при това , а аз по нормални здравомислещи причини - немога да работя. Точно сега трябва да обучавам нов човек, след като го намеря естественно и направо ми се стъжни живота. Ученици ще подготвям и изпращам, работник ще търся и обучавам и бебче ще чакам. Е това ако  не е изпитание - здраве му кажете.
Прегръщам ви и заминавам в бюрото по труда да търся нещо там ако има.

# 32
  • Мнения: 214
Здравейте и от мен
Чесно казано още нищо несам купувала за у-ще колко пъти ходих питах ама все небили решили,последно казаха да мина на 12ти.
Еми реших да изчакам направо 15ти.
сега хода да права иследвания на малката за ясла.

# 33
  • Мнения: 234
А вярно ли е това ,че учебниците за децата от първи до четвърти клас трябвало да се обличат само с зелен картон с цел всички да са еднакви?

# 34
  • Мнения: 234
Как сте днес момичета?как са дечицата ви?

# 35
  • Мнения: 11 607
здравейте пак от мен! Дечицата благодаря добре са! Не ми стана ясно какъв е този нещастен случай във форума! Ако може да ми отговорите! За първият учебен ден още не съм се подготвила конкретно,защото по принцип аз се подготвям постепенно - днес едно взема,утре друго и така. С дрехите сме готови и за училище и за детската градина,раница имаме,,,тетрадки ще купуваме в движение,защото от мин.година имаше доста,които не ни свършиха работа и сега само при изискванията на учителите ще купуваме! Гака че не се притеснявам нито че баткото ни тръгва на училище,нито каката на детска! Дори ми е малко тъпо,защото цяла ваканция бяхме неразделни и за добро и лошо,поспивахме си до късно и сега пак - режим н аставане,лягане и така нататък,но ще свикнем! Това да ни е проблема! Болни да няма - всичко друго се оправя!
Хайде чао от мен  и поздрави на дечицата!

# 36
  • Мнения: 11 607
Мами,здравейте!!!! какво правите? Не сме писали в тази тема от мнооооооооого време!! А и аз не съм писала във форума!!! И искам със закъснение да честитя рожбата на wright и се питам какво става с мамите,които чакаха 3-то детенце!!!!

Ехооо,обадете се мами!! Как е при вас и споделете какво ви вълнува!!!!

# 37
  • Мнения: 191
Още се мъча да скърпя бюджета след поредицата родителски срещи и последвалите вноски  Mr. Green. Но слава богу децата са здрави като изключим хремавия нос и се надявам тази седмица да бием противогрипните ваксини.
Надявам се скоро да тръгна на работа, но акъла не ми стига как ще се оправям с учениците  newsm78. Тази година са в една смяна и им трябва рефер  #Cussing out.
Това е за сега. Дано и при вас всичко да е наред   bouquet

# 38
  • Мнения: 11 607
Да, припомни за родителските срещи мами3. В детската напр. искаха 30лв.,но като знам и колко спонсори директорката е намерила и колко неща получиха тази година,направо не смея да се оплаквам. Ремонтират детската и то по модерен начин - навсякъде нова алуминиева дограма,телевизори,касетофони със СД-та,безплатни помагала и привилегии за многодетни родители. А в други ДГ за всичко искат пари,вкл. и за ремонт и за отопление и какво ли не още. В училище помагалата глътнаха до 10лв. и с това се отървахме. Ох,добре и благодаря на Бога,че съм си в къщи,че иначе как ще се справям незнам. То сега  не ми стига времето,пък какво остана ако работя #Crazy.....Няма баби,няма дядовци- то и по добре така,ама иде зима и като се прибере ученика на обяд и ако несъм в къщи - ще има да стои на студено,защото няма да има кой да му оправи парното. Не ми се мисли! Не ми се почва работа да ви кажа честно!!!! Дали това е егоизъм? Любопитно ми е - мами - вие до колко години стояхте в къщи с най-малкото си дете????

# 39
  • Мнения: 3 591
Ами аз още го чакам 3тото  Mr. Green
Но вече знаем, че ще съм категорично мъжка майка  Joy и ще съм царицата (или слугинята #Crazy) у дома.
Сега вмомента съм на вълна как да отучим малкия от шишето и как да го изместим от нашето легло, че да настаним там бебето, ама имам чувството ,че колкото повече наближава момента, толкова повече ми се струва, че май 2 бебета ще си гледам в леглото  Blush Направо незнам как ще стане малкия ми син батко ... Може би, понеже с големия са с по-голяма разлика и беше надживял спането с нас и памперсите и шишетата не се и замислих за това, но сега много ме е страх да не се чувства изместен от бебето Sad Мъжа ми пък смята, че тогава по-бързо ще порасне и ще иска да е като батко си...

# 40
  • Мнения: 214
здравейте и аз още несъм почнала работа,но скоро ще трябва да почна и как ще комбинирам нещата просто незнам.Каките са една смяна ама са като куче и котка а малката на ясла,все още не е свикнала да ходи и само мрънка.
Вие как се справяте?щото аз имам чувството,че все нещо ще куца

# 41
  • Мнения: 2 433
Момичета, мисля че момента дойде!
Тръгвам за болницата. Пожелайте ми късмет! Hug

# 42
  • Мнения: 3 591
Стискаме палциииииииииииии!


Всичко да мине леко и по вода! и съвсем скоро да си мулти мама  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 7 821
Леко раждане  Praynig Mr. Green !

# 44
  • Мнения: 11 607
Джулис, хайде и от мен имаш подкрепа!!!! Чакамете те всеки момент да се присъединиш в нашите редици и да ни се отчетеш и да почерпиш като се върнеш от болницата!!!!! Heart Eyes

Мирослава-1 май винаги ще има нещо,което да куца и направо не се виждам специално аз като започна да работя. Дано се справяш ти и да ти е леко!!!!

Общи условия

Активация на акаунт