А как го вадите....?

  • 3 108
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
...натрупаното напрежение след дълъг ден?

Мотивира ме темата "Как го вдигате"- признавам си.
Та исках да ви питам, след дълъг работен ден,
през който освен, че сте шофирали в безкрайни задръствания,
изслушали сте проблемите на колежката със свекърва й,
другата пък пак е извадила бурканите с яхнията...
На шефа пък жена му не му е пуснала...
и накрая ви идва да си биете един шут.

В къщи, обаче ви чакат две гладни деца,
които пак вас чакат.
Едното не си е донаписало домашното, щото
не му е съвсем ясна теоремата на Питагор,
а пък на другото му липсва играчката,
която е занесло сутринта в детската градина...

Милото пък си чака салатата, изнервен,
че вече втора ракия без салата си налива....

....и т.н...

Та, как разтоварвате след поредния работен ден?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 103
Най-малкото ще науча мъжа ми да си прави сам салатата, да не е малък , че да чака аз да се върна, че салата да му правя, че милия 2 ракия пиел без нея

# 2
  • Мнения: 158
Най-малкото ще науча мъжа ми да си прави сам салатата, да не е малък , че да чака аз да се върна, че салата да му правя, че милия 2 ракия пиел без нея

 Peace Това за салатата - задължително! Пък да не говорим, че може да помогне с домашното на детето, примерно и куп други неща.

По темата: Ами незнам как го изпускам, понякога ми избиват балансите и или изпростявам, или започвам да кръжа с метлата из стаята. Пуша, пия кафе и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 481
Цигари и биричка навън или на терасата и гледаме всичко да го обръщаме на смях, иначе ще се изпотрепем Mr. Green

# 4
  • Мнения: 110
С хубав филм или хубава музика, с интересна книга, дълга вана. 

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
с чаша хубаво вино или бира - на терасата- с книжка, по-често със списание и най-вече с хубава музика. готвя и чистя, ако ми е дошла музата. ако милото е съгласно-/демек не го болят ръцете/ се подлагам и на един масаж Mr. Green

а, да и удрям по една майна на шефовете на глас, че на работата не бива някак си... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 48
Вадя го в джакузито.
Бълбукбълбук...

# 7
  • Мнения: 15 619
Лесно. С опънати крака, полегнала, когато всички заспят и къщата се смълчи. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 519
  Сядам на компа или си грабвам гоблена и забранявам думите МАМО и МИЛО,да се употребяват поне за половин час.

# 9
  • Мнения: 411
обикновено се затварям в моята стая(кухнята)и запо4вам да творя,ако работя до късно,но когато се прибирам по рани4ко оби4ам да седна на фотьойла да навиря краката и да взема купата с топли пуканки,разбира се пред телевизора,4ак след този сеанс запо4ва Шетането,та 4ааааак до късна доба.

# 10
  • Мнения: 4 965
Още с влизането хвърлям дрехите и ... влизам в банята.
След поне 1/2 час киснене под душа /в това време половинката се е погрижил за децата/ директно обличам пижамата, пускам си хубав филм, щерките подреждат масата, половинката ми сипва ракийка или биричка и релакс.
После си давам 1/2 час да подредя /все пак, трябва и аз да свърша нещо вкъщи/ и да приготвя нещата за другия ден, капичвам всички по леглата, вземам си книгата и се излягам в хола на дивана - мога да чета цяла нощ, ако нямам работа, де.
Сутринта съм свежа като краставичка.

Но при мен ситуацията би звучала различно /дневната/:

..., след дълъг работен ден,
през който освен, че са ви возили в безкрайни задръствания,
хилили сте се на изживяванията по време снощните купони на колежката,
другият пък пак е донесъл някакви хапки и пийки от поредната командировка /т.е. след работа ще имате тийм-билдинг/...
На шефката пък мъжът й пак я е водил по чужбина и по почивки - т.е. в страхотно настроение е...
и накрая 1-2-ма досадници са ви нормализирали /иначе ниското/ кръвно.

В къщи, обаче ви чакат две деца,
вече обгрижени от любящия им баща.
Едното мрънка, че иска всеки ден на плуване, а госпожата не дава,
а пък на другото му липсва играчката,
която е занесло сутринта в детската градина...

Милото пък е приготвило вечерята и вече е изнервен,
че вече втора ракия без вашата компания си налива....

 Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 723
  Shocked Ехаааааааа....по едно време помислих, че сънувам Crazy Grinning

# 12
  • Мнения: 4 965
 Laughing
И аз понякога си мисля, че сънувам.

# 13
  • Мнения: 589
Нищо не вадя- просто не давам да ми влиза вече... Stop
Едно време, когато бях по-млада, се палех и стресирах за щяло и нещяло.От няколко години обаче, под влияние на милото, се научих да си я карам яваш-яваш...Дали съм помъдряла или просто затапиряла- не знам... Crazy

# 14
  • Мнения: 5 370
Ами...банално, с хубава книга, напоследък купувах и четях мноооого книги.
Мъжът ми никога не ме е чакал за салатка/ракийка, понеже почти не пие.
Само проверява какво вкусно се крие в голямата тенджера и големите му очи светват. После ме гледа сииииньо, синьо......

Общи условия

Активация на акаунт