Давайте съвети-не яде в буквален смисъл

  • 2 166
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 146
От седмица на сам малката отказва всичко.Захранена е от 6 тия месец и пием АМ розов хипп 2.Незнам вече какво да правя-мляко не иска ,ДК,готвя й аз,давам и плодови пюрета  Shocked голяма стачка.Като казвам не яде това е в буквален смисъл.Правихме изследвания на кръв и урина всичко е нормално.Виждам се в чудо помагайте.Имаме само 1 зъбче,което излезе преди 2 седмици .Видимо друг не чакаме.А лекарката каза че явно е от тях.  ooooh! Незнам какво да правя

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 20:08 от Vivi

# 1
  • Мнения: 9 481
И аз съм на мнение, че причината е в никнещите зъбки Wink
Не се тревожи-от глада по велика сила няма; ще навакса след избиването на следващото зъбче Peace
Давай и любими храни..пресни плодове и зеленчуци/на пюре Wink

# 2
  • Мнения: 146
MTV проблема е че тя по принцип си е злояда ,а и пресни плодове не иска гади и се от тях.Вече се замислям дали да не я заведа на някоя баба да й баят  #Crazy

# 3
  • Мнения: 3 621
Никненето на зъби в комбинация с горещото време явно оказва двойно влияние. На приятелка дъщеря и изкара почти две седмици само на вода. Предлагай и храна по-често колкото хапне все ще е от полза

# 4
  • Мнения: 1 705
Никненето на зъби в комбинация с горещото време явно оказва двойно влияние...................
Същото беше и при моето дете,не искаше нищо да яде,че и вода не пие,предлагах всичко възможно,което си ядеше,но повече от 2-3 лъжички или 50-60мл мляко не хапваше.На периоди си е,може би около пробиването на всеки зъб-при нея през около 20 дни.

# 5
  • Мнения: 336
Не се приетеснявай! Щом и изследвания сте правили и нищо нередно не са открили, явно е от зъби и топло време. Моето дете беше същата работа. Миналата година по това време отказа АМ ( оттогава не е пила) и цяло лято почти нищо не яде. Ама цяло лято!!! Само на чай изкара. Ако й се събереше  1/3 плодово пюре на ден, празнувахме  Shocked Така че спокойно, случва се и на други мами, има и други злочди деца. Не се отчйвай, само се зареди с мнооооого търпение  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Вече се замислям дали да не я заведа на някоя баба да й баят

Пълни глупости  Stop

Не е гладна всъщност и изобщо има проблем от ваша страна с храненето и предлагането  Peace

# 7
  • Мнения: 146
Блонди ,постоянно и къркори корема това дали не е липса на глад???А какво трябва да е правилното предлагане и хранене?Защото вече я храня и с пръсти,давам и безброй занимавки-ефект нула.Който не е имал този проблем му е лесно ...но който е патил знае за какво говоря.

# 8
  • Мнения: 15
Напьлно сьм сьгласна с Блонди Peace.И аз мисля ,4е е от зьбките щом изследванията са добри.Тьрпение и по спокойно вра4ки и бая4ки няма да решат вьпроса по4ти вси4ки майки минават през такива периоди аз на голямата ми дьщеря не разбрах кога и поникнаха зьбките ,но с малката бебка и в момента е някакьв кошмар караме го само на сок4ета и АМ предпо4ита те4ности така ,4е спокойно после ще си навакса не се притеснявай  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Явно детето е в някои от всичките периоди  Laughing . Моята щерка мина през 5-6 такива. В чудо съм се виждала с нея. Имаше момент в който ядеше само АМ по максимум 450 за целия ден  #Crazy . В интерес на истината в момента пак е в някакъв подобен, защото пак не иска да яде. Хапва по 2-3 лъжички от нещо и после казва "Не"  Laughing . Какво да ги правим, щом изследванията не са показали нищо тревожно, се въоръжи с търпение докато отмине периода   bouquet

# 10
  • Мнения: 123
Разбирам те напълно,и ние в момента сме на същия хал.
Малкото ми тролче яде само банани,вече съм се видяла в чудо ooooh!

# 11
  • Мнения: 519
  Явно кораба-майка кръжи над всички.С едната нямам проблем.Ако отказва,значи наистина не е гладна и не настоявам.Обаче другата 2 ден кара само на банани и плодово кисело мляко.За сокове и вода-те си вървят ежедневно.Не бих и настоявала толкоз,ама пие лекарства за сърцето и не искам да ги приема на гладно.Та се чуваме от време на време при комшиите.

# 12
  • Мнения: 146
maya_78 и аз сега обеснявам на мъжа ми че комшиите сигурно са ме намразили  Mr. Green

# 13
  • България
  • Мнения: 757
Преди седмица имах същия проблем с малкия!Отказваше всички пюренца,кашички и дори АМ.Видях се в чудо ThinkingМислех,че е от зъбките /имаме два/,но и сега няма признаци да избият други...но отмина и този период.Надявам се и при теб да отмине скоро и малкото ти слънце да започне да се храни както трябва PeaceВиждам,че децата ни са на почти еднакви месеци и може би минават през такива моменти.Успех!!!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте бяха така в продължение на 2 мес докато им избият повечето зъби. Беше борба за всяка хапка. Направо нервите ми бяха скъсали. Гадното беше че хем реват от глад, хем не искат да ядат (сигурно венците ги боляха). Но после си проядоха сами. Не се притеснявай. Най-вероятно е от зъбите. Давай каквото обича и каквото иска и когато иска. Ще си нарушите временно режима ама няма как. Ще отмине.

# 15
  • Мнения: 146
В сряда сме на гастроентеролог да видим там какво щв кажат,поне и аз да съм по спокойна.И тогава варианта с зъбите да е сигурен.Дано е от тях  Praynig Но ме притеснява че тя е по слабичка последно бяхме 8.550 кг ....и надава само по 100,200 гр. А този месец може и да сме свалили.

# 16
  • Мнения: 14
Zdraveite mami az imam problem bebo e na 22 sedmici zahranihme go sled 16 sedmica i  vsi4ko be6e super qde6e si normalno be6e my mnogo vkusno no ot oklo dve sedmici ne iska da qde nito plodovi nito zelen4ukovi pureta  probvah da smenq lajicata davah ot biberon smesvah go s mlqko i toi ne iska da qde i ne znam kakvo moga o6te da napravq za da zapo4ne da se hrani  pak taka.
daite savet molq. mersi

# 17
  • Мнения: 27 524
Остави го известно време пак само на мляко и не го насилвай. Всички имат такива периоди, отминават  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 14
Мерси. И аз за това си мисля, но не знам колко време да е този период една или две седмици. И след ова отново какато в началото ли трябва да започна. newsm 78

# 19
  • Мнения: 158
колко ще продължи само бебо си знае, изчакай няколко дни и пак предложи не го насилвай, предложи му нещо което обича ако го приема ок, ако не след няколко дни пак, ние мин седмица минахме през първия такъв период на неядене, изчаках го седмица, и от вчера се храним и леко сам си увеличава дозата..., дано да се позакрепим така Simple Smile  Praynig

# 20
  • Мнения: 79
И ние не се храним.Все си повтарям,че няма да се ядосвам но се учудвам откъде толкова енергия като не се храни.Относдно килограмите не се притеснявай ние на 9  мес бяхме 7700кг.Не мога да я напомпя.Колкото толкова.

# 21
  • Мнения: 519
  То си е и до структурата на детенце.Ема на 1 год. тежеше приблизително 8.500.Хапва си,не е от децата с голям апетит.Имало е дни(особено миналото лято,когато беше на 7-8 мес) да иска само кисело и плодово мляко.

# 22
  • Мнения: 14
Благодаря, надявам се да е по - добре след седмица аз днес не съм му давала пюре. А след тази седмица пак ли трябва да започна захранването както в началото по лъжичка две на ден и да увеличавам дозата постепенно не че от първия ден ще го насиля да изяде едно пюре но ако случайно пожелае и е нещо което преди е ял ще имали проблем или да е постепенно.

# 23
  • Мнения: 146
Можем да си даваш направо ...не започвай пак с лъжичка две  Peace

# 24
  • Мнения: 14
Ок благодаря. А какво Вие мнението за  кашите. Защото не знам да ли да пробваме тях лекарката  че ако искам може да ги опитаме, но аз сега не съм много сигурна, че ги иска, а и не знам към коя да се насоча.

# 25
  • Мнения: 146
Ние така и не проядохме каши(разтворими).Взимала съм само на Хипп...мисля че имаше нещо с овесени ядки и плодове.Но според мен не бързай да въвеждаш всичко на веднъж ,защотото в един момент ще кажеш че детето ти е злоядо  PeaceИма време за всичко.Линийка не видях на колко сте всъщност?

# 26
  • Мнения: 14
на 5 месеца.а линийка нямаме защото не съм писала до сега във форуми и не знам от къде и как да я генерирам.
А за кашите лекарката каза ако искаме защото за сега отказваме пюретата и ми каза ако и след таза седмица ако не ги иска отново да опитаме с тях и бавно да ги заместим с пюретата.

# 27
  • Мнения: 462
Ние сме по същия начин от около две седмици ... не яде почти нищо ... кръв и урина - ОК, чудя се дали да я водя на гастроентеролог ...  за зъбки - видимо няма никакви признаци ... Sad Обаче като ви чета ... доста се успокоявам ...

# 28
  • Мнения: 44
И моето дете неискаше да яде пюрета отначало като я захранвах.На 5 месеца и дадох плодово пюре не го ядеше по късно и дадох зеленчуково.Постепенно свикна с вкуса им и сега яде всичко.Но определено кашите си ги харесва много.Търпение ще свикне!

# 29
  • Мнения: 462
При нас, специално, проблемът е, че тя си е свикнала ... в смисъл - изключително ящно бебе ... просто в последната седмица не ще и АМ ... само пюрето от моркови и кашата на ХИП - кайсии и праскови донякъде ... Sad ама направо съм отчаяна, та в тоя смисъл, не си единствена  Peace

# 30
  • Мнения: 14
Да ви попитам как мога да генерирам линийка.

# 31
  • Мнения: 462
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0 - тук ще откриеш отговора Wink Simple Smile

# 32
  • Мнения: 14
Ок мерси

# 33
  • Мнения: 146
Ние вече сме по добре хапваме дори и по малко   ooooh! Триша за да си и ти по сигурна като мен нищо не пречи да я заведеш.Прегледа не е болезнен,само през видеозон  Peace А ние все още нямаме други зъб.

# 34
  • Мнения: 462
Ние вече сме по добре хапваме дори и по малко   ooooh! Триша за да си и ти по сигурна като мен нищо не пречи да я заведеш.Прегледа не е болезнен,само през видеозон  Peace А ние все още нямаме други зъб.

Водихме я тази сутрин - баща и уредил час при негов познат ... Е, нищо му няма на детето!!! Ама и от зъбче - ни вест, ни кост. Като ни препоръчаха да я храним САМО с храна, която тя обича - та сме на "диета" - каша ХИП и пюре от моркови с картофки ... било моментно, щяло да отмине - можело да е от топлото, можело да е и от венците ...  Shocked И после, що сме пишели по форумите ... Ми, що ли, да му се не види ...  Peace

# 35
  • Мнения: 146
Тя поне че това хапва ,ние бяхме само на вода около седмица  Shocked За сега има само един зъб ,който е излязал от месец .И за това се учудвам че друг не се вижда...а нали излизат последователно.  ooooh! Имай търпение и нерви

# 36
  • Мнения: 462
Имам, имам ... само да видим до кога ... Но, представи си - нашата от седмица си намали храната и аз я повлякох по лекари ... ако мине само на вода, незнам какво ще направя ... май просто трябва да престана с това шашардисване ... но, наистина, добре че са форумите за бързо инфо - на мен още вчера буквално камък ми падна от плещите, след като изчетох тая тема!!!
За зъбите - зависи. Малкият ми племенник ( година и пет месеца) си е с три зъба Wink третият му излезе преди два месеца и оттогава застой и затишие ... само кризите му с венците нямат край! Sad

Стискам палци малката сладурана скоро да похапва по повечко и зъбчето да не се бави много-много, Wink та да може и мама да е по-спокойна!   bouquet

# 37
  • Мнения: 79
И ние две седмици вече не се храним.През 4-5 часа е идва изяжда по 100гр в най-добрия случай.Откъде толкова енергия не знам и как не угладнява също.Аз се побърквам все си повтарям,че няма да се ядосвам но не се получава.Нямаме и любима храна която да предлагам просто никога не сме гладни.Ще следя темата ,че малко се поуспокоявам.

# 38
  • Мнения: 146
 qstraj и вашият период ще мине имай търпение.Щом не иска нищо предлагай млякото дори и 100мл.Ние проядохме и сега сме с зачервено гърло,температура и хрема.Направо в чудо се виждам ,ако не е едно друго ще е .Пак зареждам железните нерви и напред #2gunfire

# 39
  • Мнения: 462
qstraj и вашият период ще мине имай търпение.Щом не иска нищо предлагай млякото дори и 100мл.Ние проядохме и сега сме с зачервено гърло,температура и хрема.Направо в чудо се виждам ,ако не е едно друго ще е .Пак зареждам железните нерви и напред #2gunfire

Ели, това е от зъбче, мила! Ние бяхме така преди две седмици, после спря и да яде, та днес вече изникна!!! Wink Не се шашкай! Физиологичен разтвор и капки за гърло или Проспан вършат чудесна работа!!!! Simple Smile Wink 

# 40
  • Мнения: 146
Триша като я заведох на лекар ми каза че не било зъб а някакъв вирус.Днес уж няма температура,но понакашля и носа и е запушен.Иначе давам Мукоплант на Др.Тайс.Имам и Проспан ама знам ли ,да давам ли и от него ,ако ползата е по голяма.  Thinking Не можело да има зачервно гърло от зъб така ми каза.Аман от лекари всеки различно ти казва.А иначе давам и осцилококцинум и още едни хомеопатични лекарства,с цел да не е с антибиотик.

# 41
  • Мнения: 462
Триша като я заведох на лекар ми каза че не било зъб а някакъв вирус.Днес уж няма температура,но понакашля и носа и е запушен.Иначе давам Мукоплант на Др.Тайс.Имам и Проспан ама знам ли ,да давам ли и от него ,ако ползата е по голяма.  Thinking Не можело да има зачервно гърло от зъб така ми каза.Аман от лекари всеки различно ти казва.А иначе давам и осцилококцинум и още едни хомеопатични лекарства,с цел да не е с антибиотик.

Ми, да ти кажа, поне според мен, Мукоплант, Стодал или Проспан ... не съм установила някаква разлика ... Иначе, то детето не е за антибиотик - лека настинка е това. Wink Но, да, давай осцилококцинум, само и само да не се влоши положението. И чисти секретчетата. Wink И важното е да спи повече! Simple Smile Споко, минава ... при нас - за около седмица .... а за зачервеното гърло - факт, всеки различно казва. Нашата допълни, че можем да очакваме и диария!!!

Стискам палци да се оправяте бързо! Ние вече пак сме старите хали и малкото омита де що види!!! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 236
То и моето дете е преминавало през такива периоди но така и не разбрах на какво се дължат. Отначало се шашках ама после спрях да обръщам внимание.То като огладнее сам си прояждаше.

Общи условия

Активация на акаунт