Кое е по-мъдро: Да отговориш или премълчиш?

  • 4 485
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
според другия/другата.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Зависи от ситуацията,понякога премълчавам...понякога не успявам!Случвало ми се е ,ако някой ме дразни ,да използвам директно репликата  "ще замълча,за да не кажа нещо за което да съжалявам !"....това по принцип действа...Е,има и изключения,ако някой е решил да се заяжда....си го намира!

# 32
  • Мнения: 4 292
Аз си премълчавам, но се подсмихвам достатъчно показателно. Не обичам да влизам в спорове тогава, когато мога да ги избегна и да действам тихомълком.

# 33
  • Мнения: X
Ако ми говорят пренебрежително,заповеднически ,иронично,се обръщам и си тръгвам.Ако нищо не ми зависи от този човек,не си губя времето с простаци.А близки хора не ми говорят по този начин.

# 34
  • Мнения: 9
Зависи от ситуацията. Но когато съм изнервена не мога да премълчавам и става страшно.

# 35
  • Мнения: 168
Ох, аз трябва да се науча да премълчавам. Напоследък и аз съм се изнервила яко и напрово не мога да се понасям - много ми е трудно в такава ситуация да премълча - казвам си каквото мисля и става еднааа... отврат. Идеята да се подсмихнеш многозначително ми допадна, тази за директно изре4ената реплика "Ще замълча, за да не кажа нещо, за което да съжалявам" - също! Ще се опитам да ги прилагам!

# 36
  • София
  • Мнения: 7 990
В младите си години бях много първосигнална. С увеличение на жизнения и социалния опит, установих, че мълчанието е злато. Премълчавам, стига човекът, който ми говори, да не е забравил позицията, от която го прави.

# 37
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Реакцията би следвало на първо място да бъде продиктувана от това, кой и какъв човек стои насреща ти. Защото както някой по - горе спомена, понякога мълчанието може да се изтълкува и като слабост от отсрещната страна, а това да провокира ненужна самокритика у теб, особено ако си по - емоционален или с по - лабилна психика човек.
Естествено, че за по - мъдро се смята решението да премълчиш, но не винаги то е най - правилното.

# 38
  • Мнения: 2 011
Абе определено си е по-добре да не ставаш с простия прост,дето има една приказка,ама пусто,не мога да се въздържам.Нещо издразни ли ме,дори и да се опитам да го игнорирам,да си кажа-няма да отвръщам,за съжаление само го отлагам,набирайки вътрешно още повече скорост,и при следващ повод става лавина.
Това все едно аз го написах ....  newsm78 Ми ...такава съм си !  Whistling

# 39
  • Мнения: 323
Зависи от ситуацията. Но когато съм изнервена не мога да премълчавам и става страшно.
Аз съм същата.

# 40
  • Мнения: 100
Зависи от ситуацията.Но рядко успявам да си държа езика зад зъбите. Embarassed

# 41
  • Мнения: 370
народа е казал-по-умният отстъпва.но зависи от ситуацията и от човека насреща ти.в много от случаите игнорирам и премълчавам необходимата реплика,която ми се иска да избълвам.но се случва и да си изпусна нервите и да се изкажа така както му е редно.но ако това стане ,значи си и заслужено.значи достатъчно са ме извадили извън нерви. Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 763
Ако започна да викам и да се репча, се ядосвам, а няма смисъл и затова не го правя. Премълчавам или ако съм в настрение, пускам някоя саркастична забележка като гледам да се целя в слабото място на опонента си, дори да не е по темата, за която говорим.

# 43
  • Мнения: 2 803
Много зависи от ситуацията и от моментното ми състояние. Понякога съм много търпелива и много нося на нетактично държание, но се чувствам по-добре, когато реагирами не се давам на хората да ме мачкат и тъпчат.

# 44
  • Мнения: 759
И при мен зависи от стуацията, но като че ли последно време си отговарям и не си мълча, ест. с по-дипломатичен тон!

Общи условия

Активация на акаунт