ваксини

  • 2 201
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Искам да ви питам, мисля да слагам синтетични ваксини някакви френски-какво ви е мнението? И вие какви слагахте на вашите бебета?
До колкото разбрах тези синтетичните са по-добри от живите.
Ще съм ви благодарна да споделите вашето мнение Hug

# 1
  • Мнения: 764
Слагахме само Пентаксим. Самата ни докоторка ни каза да използваме само тях.

# 2
  • Мнения: 118
Пентаксим Peace

# 3
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
И ние слагахме Пентаксим.

# 4
  • Мнения: 2 521
Слагахме Инфанрикс-това ни препоръча лекарката.За тези френските нищо не знам-само за Пентаксим,Инфанрикс и тези по ЗК съм чувала да слагат тук.

# 5
  • Мнения: 1 740
Слагахме Инфанрикс-това ни препоръча лекарката.
И ние слагахме тази ваксина.

# 6
  • Мнения: 1 354
Пентаксим, Инфанрикс понеже не разбирам много,а тези какви са? синтетични ли? какви са по народност?

# 7
  • Мнения: 14 654
Защо не погледнеш темата за ваксините в здравния форум? Там със сигурност ще намериш каквото трябва, а и да не намериш като си зададеш въпросите, ще ти бъде отговорено.
Личното ми мнение е, че ако ще слагам дтк, няма да избера пентаксим, а инфанрикс и отделно полио и то не приложени едновременно. Ако държа на хиб ваксината, бих сложила само една доза след 2-годишна възраст а не 3 до една годинка и после още една след 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 2 521
Инфанрикс е за дифтерия,тетанус и коклюш.Отделно се слага и за полиомиелит.
Пентаксим е-дифтерия,тетанус,коклюш,полиомиели и менингит.http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=

# 9
  • Мнения: 99
Пентаксим

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Използвахме Пентаксим. Заради съставката за менингита.

# 11
  • Мнения: 925
Пентаксим  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Пентаксим. Едва ли някой може да ти даде мнение за препарат, на който не си посочила името. На описание "някакви френски" може да откликне - евентуално! - само фармацевт...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Пентаксим  Peace

Пентаксим. Едва ли някой може да ти даде мнение за препарат, на който не си посочила името. На описание "някакви френски" може да откликне - евентуално! - само фармацевт...
Много точно .

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да ви питам, мисля да слагам синтетични ваксини някакви френски-какво ви е мнението? И вие какви слагахте на вашите бебета?
До колкото разбрах тези синтетичните са по-добри от живите.
Ще съм ви благодарна да споделите вашето мнение Hug

Вероятно говориш за Пентаксим. Това е френска поливалентна ваксина на института Луи Пастьор. ДТК плюс полиомиелит и хемулифус инфлуенца.
Аз слагах такава на Кало. Нямаше никакви проблеми. Изключително доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт