Продължителен запек

  • 1 195
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, имам момче на 7 месеца, на кърма и пюрета, което има постоянен запек от около 3 месеца- т.е. ако не го изакам с термометър ми ака колкото орех веднуг на ден или дори на няколко дни веднъж. Пробвах с Дуфалак, но деиства само първия ден, после не му помага изобщо. Кажете ми какво да правя?

# 1
# 2
  • Мнения: 2 521
Пюрета ще даваш с тиква,тиквички,спанак,карфиол,круша и без картоф и морков Naughty
Щом кърмиш хапвай и ти киви,круши,пълнозърнест хляб и череши има сега.Аз съм хапвала и шоколадче комфорт ама има двустранно действие Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 401
Здравей, запекът на бебето свързан ли е със захранването? С какво се храни бебето?
Виж тук има полезни съвети.
Можеш да пробваш с различни разхлабващи храни, синя слива, круша, тиква, овесени ядки(съдържат глутен) и като цяло да избягваш запичащите храни ориз, картофи, моркови, ябълки, въпреки че в началото на захранването понякога разхлабващите храни действат запичащо и обратното.

# 4
  • Мнения: 1 174
Ти колко смяташ, че трябва да ака 7 месечно бебе ? Този въпрос е с толкова отговори колкото и въпроса "Колко яде 7 месечно бебе", при всяко дете е различно. Ако има запек няма да ака изобщо, но щом ака, пък било и в малко количество, ако не е твърдо акото - запек няма.
Моето бебе ака 1 път на 2-3-4 дни и също в малки количества, захранен е и оттогава акото стана малко по - гъсто от преди, определено по - малко като количество и с променен цвят и мирис, особено мирис  Sick  Joy

# 5
abe kvi glyposti pi6ete vav komentarite si be kak pak 6tee normalno  bebeto da aka na 4 dni vednaj a 6to se otnasq dop dyfalaka deistva  no negovoto deistvie e s po baven efeket moje da  go yskorite kato yveli4ite dozata ili kato prilagate po 2 priema  vmesto po 1 kakto pi6e v listovkata toi e bez vreden pak  kam nego ne moje6 da se pristrasti6 ili da obrazyva lenivi 4arva

# 6
  • Мнения: 1 174
ekaterina21 тук е желателно да се пише на кирилица. За моето бебе е нормално да ака един път на 3-4 дни, то НЯМА запек, просто няма какво да изака. Всеки човек ходи до тоалетна на различни интервали, някои всеки ден, други веднъж в седмицата. При бебетата /кърмените бебета/ е абсолютно същото. Това не важи само за съвсем малко новородено бебе, под месец например, тогава се следи изхождането и ако няма изхождане 2-3 дни се проверява за евентуални проблеми, въпреки че пак може да няма такива. Просто при новородените бебета неакането може да е признак за недостатъчно хранене, но при по - голямо бебе, каквото е моето, неакането е признак че на детето не му се ака.
Дуфалак се взема когато бебето има запек. Ти струва ми се бъркаш понятието "запек" с понятието "неакане".
Ето ти статия да четеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649

Общи условия

Активация на акаунт