Преместване

  • 1 783
  • 31
  •   1
Отговори
Имам един казус за решаване и идвам за помощ. Макар че имам мнение по въпроса все пак бих искала да чуя и чуждо мнение. Ще ми е полезно да видя ситуацията отстрани.
Семейство сме от година, засега живеем далече от моите и от неговите родители, в града, в който аз настоявах да сме. Семейството на мъжа ми си има бизнес, съчетаващ няколко дейности. Напоследък все се оплакват, че се чувстват изморени и им е все по-трудно да се справят сами със задачите си. Предложиха да си помислим (докато не сме се установили трайно някъдде - нямаме деца) дали не искаме да се преместим в техния град, да си помагаме взаимно и ние да навлезем в работата (моята възможност е да асистирам в офиса на свекърва ми Rolling Eyes). Това, последното, ме хвърля в притеснения - засега се разбираме, ноооо се виждаме 3-4 пъти годишно. Не е ясно как ще се сработим. Предполагам, че може да се появи някаква подтиснатост у мен, защото ще съм невежа в дейността, която ще изпълнявам, тя ще ме обучава, ще съм изцяло зависима от нея докато навляза в работата.  Confused newsm78 А и тя ще ми плаща заплата ... Това също ми звучи малко тъпо  Confused Мъжът ми не настоява за преместване, но знам, че вътрешно съжалява родителите си и ми е споделял, че му е тежко, че те са сами, остаряват и нямат рамо, на което да се опрат. А те всъщност работят страшно много с идеята да им осигурят (на съпруга ми и сестра му) добър живот в бъдеще. И сега ни помагат много. И на мен ми е съвестно - от една страна ги разбирам хорицата - скъсват се от бачкане, за да сме добре ние, от друга пък моите родители като нямат възможност да помагат не изпитват ли и те нужда да съм им "под ръка'', наблизо ...   Sad
Какво бихте решили ако сте в описаната ситуация или какво решихте когато имахте тази дилема (за хората, които са правили подобен избор)?
Мерси за отговорите, мами!   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 618
Те ли ви издържат?

# 2
Да ни издържат - не, и двамата си работим, дори освен основната си работа си имаме и допълнително занимание, за да си помагаме за разходите. Те ни помагат само, не ни прехранват Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 618
Защото писа ,че се бъхтят вие да сте добре .

# 4
Защото писа ,че се бъхтят вие да сте добре .
Защото чрез труда си "днес", ще помогнат за по-добър живот на децата си "утре". Ако мога така да се изразя. В момента само ни помагат в изплащането на покупка, която иначе не можехме да си позволим  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 618
Оф ,не знам аз работя с нашите и въобще не ми допада ,че темите за разговор дори и по празници  все с нея свързани.Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.

# 6
Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.
Aaa, това си беше своeво рода съвет Wink. Мерси!!!  bouquet

# 7
  • Мнения: 6 618
Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.
Aaa, това си беше своeво рода съвет Wink. Мерси!!!  bouquet
Не го приемай съвсем като съвет .Свекърите ти може да са спокойни хора баща ми е така да се каже "противоречива " личност аз също не се давам .
Голямо ли ще е разстоянието с родителите ти ?

# 8
  • Мнения: 4
колкото по на далеч по добре ,
лично мнение
 

# 9
  • София
  • Мнения: 397
 Бих се преместила при тях, за да поеме мъжът ми бизнеса, така да се каже, но аз бих започнала работа в друга фирма. Каквито и проблеми да изникнат, те ще си простят и ще се разберат, но и най- малкият служебен конфликт със снахата, може да премине в личен.

# 10
  • Мнения: 2 011
Аз бих опитала пък!  newsm78 Защо да работя за хората, когато  бизнесът може да  е общ- семеен !
Не ми харесва  свекито да  ми дава заплатата Confused ама никак .... някак си не мога да си представя - предпочитам парите да са общо за мен и съпругът ми  Peace
Ако обаче за мен се превърне в бреме този начин на работа и взаимоотношения ще си намеря друга работа  а ще оставя съпругът ми да работи с родителите си!  newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 48
Аааа, не.
Аз такова нещо - никога.

Не сте ли гледали "Всички обичат Реймънд"?! Naughty Laughing

# 12
  • Мнения: 107
Навсякъде условията са различни и не мога да дам съвет. Само мога да кажа, аз какво бих направила. Бих започнала при тях. Най-хубаво е да си предприемач(такава е перспективата-онаследяване на бизнеса, а не наемен работник. Но това опира до натурата на човек.

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никой тук не може да ти каже как и какво би станало в едната и другата ситуация.
Поговори с мъжа си за всички възможности и заплахи и решете.

# 14
  • Мнения: 490
    И моето мнение е по-далеч от роднините, но може пък и хорицата да са си ок  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт