Движение на българските майки ПЛОВДИВ-22 тема

  • 12 500
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Всъщност става въпрос за 7-ми/неделя/. Ако има желаещи за тази дата и няма проблем от страна на персонала от дома, поради това,че са избори, нека остане така. Силвия, като говориш с тях уточни и пиши.
Ще може ли да се видим преди петък да ти дам един чувал с дрехи за дома и парите за калеврите?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз на 6ти юни категорично не мога. А за изборите не ми е ясно какъв е проблемът - който има желание, може да отиде и да гласува след или преди пикника, аз така ще направя.
Днес говорихме и с мотористите - една голяма част ще пътуват за морето, защото има някакъв събор, но които останат обещаха да дойдат. Едно момиче предложи да накупи разни лакове и фибички и да прави прически и да лакира момиченцата, защото много обичала да прави такива неща. Мисля, че ще се изкефят мъничките госпожици  Simple Smile
Силве, моят мъж също обеща да пече... Е, не е съвсем ерген  Mr. Green, но предполагам, че това не е голям проблем  Wink

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Супер Бистре, дано дойдат няколко мотора, това ще е голямо преживяване за тях  Crazy

И аз мисля, че който му се гласува ще има тази възможност цял ден Mr. Green

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Проблемът с гласуването не е заради нас, а заради персонала от дома. Има хора които пряко са ангажирани с изборния ден и не знам дали ще имат възможност да предприемат пътуване с децата. Ето това ще трябва да се уточни.
Лично за мен, проблем няма, даже не съм сигурна че ще отида да гласувам точно на тези избори.

# 19
  • Мнения: 786
За 7 и 14 съм свободна,ако барбекюристта не е на работа и той ще се включи,пък може да им направим и на тях едно състезание  chef

# 20
  • Мнения: 302
Здравейте и от мен!
Това с пикника е чудна идея, браво за идеята и реализацията!

Искам да заведа всички деца от Асеновград на кино 3D  в Синема Сити + Макдоналдс почерпка, та питането ми е искате ли да го съчетаем с рожден ден, вместо да се организира такъв в дома, да отидем на кино?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Тони, страхотна идея Hug Браво на теб  bouquet Спокойно можем да го съчетаем с рожден ден. Само трябва да проверим колко са рождениците за юни месец, да се определи дата и да се организират нещата. Кажи ти за кога мислиш да се планува?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Тони, това е прекрасна идея. Хем ще разнообразим малко празнуването на рожденни дни, а и децата ще са очаровани със сигурност.

# 23
  • Мнения: 302
до средата на Юни ще е най-добре!

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 16:45 от mamaT

# 24
  • Мнения: 158
Момичета, искам да донеса някакви дребни подаръчета на децата.
Някой може ли да ми каже на какво се радват и колко са момчетата и момичетата
и на каква възраст са?
Пари ли се събират за организиране на пикника или се рапределя кой какво да вземе?
Извинете за глупавите въпроси, но нямам идея как сте се организирали!

# 25
  • Мнения: 371
На времето ние много обичахме да скачаме на въже, да играем  ластик и гама.
Вместо запис, за да мога да следя темата Crazy

# 26
  • Мнения: 134
Привет,
Връщам се от Асеновград.Уточнихме  датата на пикника 07.07.09(неделя).Директорката ще осигури транспорта,ние ще го платим.
Децата ще тръгнат към 9ч.и ще се върнат обратно към 13-14ч(правя това уточнение за да си планирате деня).Ще обядват с нас,решихме следното меню:скара(кебапчета,кюфтета...)лютеница,майонеза,хлебчета,плодове(ягоди,череши),безалкохолни напитки,домашни кексове(запретвате ръкавите),зрънчо,пуканки-Вообще като на пикник!!!Имат 2бр федербал и никакви налични топки,така,че ще носим топки и каквото друго е необходимо за игрите(казвайте newsm78). Ще трябва да се купят прибори ,чаши и чинии за еднократна употреба поне за 60 човека.Списъка е дълъг ,затова Миленче казвай какво е положението с касата,трябва ли да се събират пари???
Домакин-ката ме помоли да ви предам следното: За тях по-целесъобразно е даренията да се предават в склада ,защото: при получаване на нови дрехи и обувки,старите,но годни за употреба все още, моментално биват изхвърляни или занасяни на семействата на децата когато напускат дома за свиждане.При особени нужди ,като празници или лагери,или просто при остра необходимост,склада е празен и няма какво да им се даде освен дрехи и обувки залежали 20 години(защо ли???),който децата с право нейскат категорично да носят.Доводите на жената са логични,проблема е разбираем,но................вечното но.Оплака ми се че дрехите за малките вечно не стигат,защото видите ли те не можели да ги перът и ги изхвърляли, когато се замърсят много(Не е ли задължение на дома да се грижи за прането на дрехите).И все такива наболяли въпроси,чиито отговори търсят нечия отговорност.Та това е, предадох ви тяхната молба,решавайте как да процедираме занапред.
Има спешна нужда от 16 чифта(размери М и Л) мъжки къси панталони и 6 чифта дамски(размери М),Малките имали панталонки за сезона.
Списъка за рождениците през юни и юли ще е готов в понеделник.
Миленче,взех ти сертификата за дарение.
Какво друго....излишно е да споменавам как се вълнуват децата,загубили са и сън и апетит от трепетно очакване....само за това говорят и ни чакат с нетърпение Heart Eyes

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Така......Нека се направи един списък с това кой, какво ще може да купи и какво остава за купуване. Това което ще се вземе с пари от касата, ще го купя аз с фактура. Радвам се, че децата са ентусиазирани за пикника,. Щом има желание, значи веселбата ще е голяма Peace
За другите неща, проблемите в дома са всеизвестни. Въпросът е какво се прави в тази посока от страна на пресонала, но това е друга тема на разговор. Късите панталони ще гледам да ги купя през седмицата, за да ги занесем за пикника. Само, Силве, да ми кажеш къси памучни, всекидневни или нещо по различно?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Ще се опитам да направя списък с необходимите неща за пикника:
Одеяла,  чинии, чаши, вилици за еднократна употреба, салфетки, топки 5бр, въжета за скачане 5бр, дартс,
Храната: кебапчета, кюфтета, хлебчета, кетчуп, череши, ягоди, зрънчо, вафлички, домашни кексове, газирани напитки и сокчета!

Хайде допълвайте какво още ще ни е необходимо и избирайте  Hug

Аз ще купя топките, чиниите, вилиците, салфетките, чашите и два кекса, няколко постелки за тревата, скара + сланинка Mr. Green

# 29
  • Мнения: 786
Предполагам ,че е печатна грешка датата,най-вероятно е 07.06 newsm78.
Но относно времето,не е ли малко ранко 9ч - в гората е още студено по това време.И докато да седнем трябва да ставаме.Не е малко времето?

Общи условия

Активация на акаунт