Как и кога спряхте нощното хранене на бебето?

  • 37 303
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Моля Ви кажете как сте се справили с нощното хранене. Опитвам се да го спра от 2 седмици и е нещо страшно. През ноща давам водичка или чай и тя направо се побърква. Плаче и не може да заспи, защото е много гладна.

# 1
  • Мнения: 9 814
Първо да попитам колко е голямо детето?
Дъщеря ми до доста късно си хапваше през нощта. Предпочитах спокойни нощи пред ревящо бебе.

# 2
  • Мнения: 180
Дъщеря ми е на 3 месеца и половина,от 2 седмици насам не я храня нощем. Не плаче, но се буди често почти през час ,давам й водичка,люшкам по малко и тя пак заспива. И така от две седмица,сега трета започнахме,но май започва да свиква,буди се все по рядко и то вече към 4-5ч сутринта.  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 321
А колко е голяма?
Аз спрях нощното хранене когато Марта беше на 13 месеца, защото вече не издържах да ставам всяка нощ по 3-4 (а по време на зъбоникненето и до 9-10) пъти да кърмя. За около седмица се отучи. Отидох да спя в другата стая, а те останаха с баща си в спалнята. Последствието е, че се научи да спи при нас. И сега пък от това се отучваме полека- лека...
Самото спиране на нощното хранене стана с даване да водичка, гушкане и много галене докато заспи (нагушкана у тати Heart Eyes). Но все пак си беше стрес...
Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 96
Първо - на каква възраст е детето?
И второ - защо го мъчиш?
Аз вода и чай не съм давала през нощта Naughty Реших, че ако детето има нужда от мляко , няма смисъл да го залъгвам - представи си да си гладна и някой да ти бута чай в устата.
Давах мляко през 3 часа или по-вече, зависи кога се събуди, докато тя спря сама да иска храна през нощта, което стана някъде 3-4 месец.
Моят съвет е  - остави детето само да прецени кога да се откаже от нощното хранене!

# 5
  • България
  • Мнения: 756
Като стана на четири месеца,но ми костваше 5 безсънни нощи и носене на ръце от 1:00 до 5:30 сутринта.Ама го отказах и сега дори за водичка не ми се буди човека.

# 6
  • Мнения: 25
Мойто слънчице само започна да не се буди нощем, беше някъде на 2 месеца и половина и спи до към 7 - 7:30, но както и другите мами са написали остави бебо сам да си покаже!
Малко търпение и всичко ще си дойде на мястото  Wink!

# 7
  • Мнения: 2 090
Сина ми на месец и половина спря да се буди нощем.Събуждаше се около 5 часа сутринта,и тогава го хранех.
Бебето сега ту се буди,ту спи до сутринта.Когато се събуди нощем я храня.И аз:
Предпочитам спокойни нощи пред ревящо бебе.
Peace

# 8
  • Мнения: 645
Той сам се отказа,към края първия месец спря да се буди за храненето в 3:00,и малко след това спря да се буди за храненето в 0:00.

# 9
  • Мнения: 340
Сам си спря храненето през нощта от около 2 седмици. Сега е на 3 месеца и половина. Не мъчи детето, остави го то да реши. После ще се чудиш стига ли му храната и защо не наддава достатъчно.

# 10
  • Мнения: 1 008
Хранех я нощем само в родилния дом.
После не се е будила за храна.
Според мен детето само ще си покаже кога.

# 11
  • Мнения: 2 960
Моят син сам си спря нощното хранене.Само първият месец се събуждаше да яде ,като навлезе във втория месец -вечер изпиваше в 21 ч -АМ-то си и после около 5.30-6.00 часа сутринта отново се събуждаше за млекце.
Всичко си е до детенцето,ако се събужда гладно-давай му !!!

# 12
  • Мнения: 207
Има доста такива теми!
Не съм го отказвала от храненето през нощта! Нямам и намерение! Това с водата ми се струва жестоко! Защо да си мъча детето? За да се наспя аз ли?  ooooh!
Все още се храни през 2 часа през нощта и  така е от раждането!

# 13
  • Мнения: 1 740
Не съм го спирала ,той сам се отказа от нощното хранене към 7 месец.
Аз на твоя място не бих мъчила детето,когато е готово само ще се откаже.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 543
Моля Ви кажете как сте се справили с нощното хранене. Опитвам се да го спра от 2 седмици и е нещо страшно. През ноща давам водичка или чай и тя направо се побърква. Плаче и не може да заспи, защото е много гладна.

Ти като си гладна през нощта и някой ти даде водичка ще си доволна ли?
Стига вече с това спиране на храната.
Бебето ще спре тогава, когато не чувства нужда от храна. САМО!
Останалото е насилие спрямо детето, което не одобрявам под никаква форма и по никакво оправдание.

Общи условия

Активация на акаунт