момченца

  • 3 423
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 149
От началото нищо не правех, като стана на 6 месеца започнах по малко да издърпвам, съвсем лекичко, без да насилвам нещата. Сега до половината сме готови. Моят син е на 7 месеца и половина.
 Grinning
Виж тук.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373407.0

# 16
  • Мнения: 110
Не успяхме да се справим докато беше по-малък и за това предпочетох като стана на 10 месеца да го заведа на хирург.Процедурата траеше 5 мин,след това го приболваше като пишкаше за около 2 дни,а сега е "на пушка".

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Започнахме от втория месец, по съвет на педиатърката и желание на мъжа ми (той има още две момчета, забелвани още от раждането, без проблеми след това). Правя го след баня, внимателно, без да насилвам, след това избърсвам с мокро памуче и толкова. Да чукна на дърво, нито му се е възпалявало, нито го боли. Даже грухти от удоволствие и се хили по време на процедурата  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 3 825
На сина ми от само себе си се забели. Като го мием и леко дръпваме кожичката и го измиваме.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 139
Всяка вечер повреме на баня леко издърпвам кожичката и измивам хубаво.
Според педи се справям добре Peace

# 20
  • Мнения: 207
Не, не забелвам! Naughty Това май само в България се прави! Не знам защо толкова се притеснявате, всичко трябва да се оправи до към 3 години и без намеса от страна на майките!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Трябва да се забелва лекичко по време на баня .В противен случай се получава фимоза и играе скалпела на хирурга  -според мен това е по лошо ,отколкото самото забелване.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 091
Трябва да се забелва лекичко по време на баня .В противен случай се получава фимоза и играе скалпела на хирурга  -според мен това е по лошо ,отколкото самото забелване.

това далеч не е така.....Wink прекалено генерално, скалпела може да играе според обстоятелствата и при дете забелено във вторият месец.....айде без такива обобщения.....

# 23
  • Мнения: 37
на 3 месеца сме
И аз така правя по време на баня издърпвам до кадето позволява и мия
Но някой казват не го барай някой докато е малък, различни менич доста  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 44 091
ами това с миенето е...да кажем един среден и щадящ вариант.
иначе да и аз в много западни книги съм чела че изобщо не се пипа, все едно я няма тази част от тялото, мама там работа няма......но пък като се замислиш в щатите например обрязването по принцип си е масова практика....не заради фимози....но е практика....лесно им е да дават такива съвети Wink
За мен все пак някаква такава нормална хигиена е хубаво да се спазва....че то моето като бебе като се изака с извинение и то такова течничко на кърменото бебе...ми то цялата пиша става в аки.....как да не поотворя и да не измия.....
въпроса е да няма насилване, дърпане и не знам какво....и кожата да се връща хубаво напред после......
нещо не съм съвсем по крайностите.....нито мога да прескоча зоната....нито като някои както са се изказвали тук "да му права чикиики" за да го забеля.....

# 25
  • Мнения: 1 558
Сина ми беше в 6-я месец,когато му го забели една операционна сестра.Аз не бих посмяла да пипам там Naughty

# 26
  • Мнения: 423
На втория месец, започнах полека да забелвам, колкото да измия, на 5 месец, при прегледа педито дръпна по силничко и готово, няма да ви кажа какви бели неща изкочиха Sick После леко се зачерви на другия ден, малко памуче и чиста водичка и готово Peace Сега всичко е наред, само в банята казвам айде да мием чурката, забелва я сам аз само пръскам с душа и това е!

# 27
  • Мнения: 8 999
Отварях и миех, доколкото беше възможно. На втория месец педиатърът забели пишката и оттогава редовно отварям до край и почиствам.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миех го - т.е. отварям до където може, без никакво насилие измивам и бързо затварям....
това правя и аз.

И аз така смятам да правя. Малко ми е странно... Crazy

# 29
  • Мнения: 37
Малко е странно и за мен ама така е като са момченца маи ще трябва да изтърпят малко болка  Simple Smile
ще видим на 29 сме на консултация да видим докторицата какво ще каже и тя

Общи условия

Активация на акаунт