какво да правя!помощ!

  • 3 441
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 085
...На таткото е трябвало да се каже, ама не веднага, а вечерта, когато щерката спи, а двамката сте си легнали в спалнята. Ама бавно, издалеко и спокойно. След подготовка и инструктаж. Да има време да му мине до сутринта и да му дойде акъла...
 

 Shocked Не е за вярвяне, че мъж дава съвет за такъв подход.

# 16
  • Мнения: 1 046
Подкрепям бащата преди мен, какво означава, защо си казала на бащата? Ами нали е баща и възпитанието е от страна на двамата, а не само на единия. Я се поставете вие на обратното място, нещо става със синът ви, но вие нямате достъп до проблемите му, а само бащата.
Таткото е този, които трябва да е извинява за поведението си, а не майката.
Бащата е този, който трябва да отнесе конското и да отиде да поговори с дъщеря си за случилото се.
Следващата стъпка е на максимално прост език да се обясни за ползите и вредите(ако изобщо става въпрос за такова нещо)  от любовта на тази възраст. Да се вдъхне кураж на момичето, за да може да си върне самочувствието и гордостта. Както и да и се помогне самата тя, да си направи извода от създалата се ситуация и да си направи сама ревизия на поведението.
Но пък и да не се изпада в другата крайност всички момчета да се поставят под общ знаменател (лоши и само целящи да използват момичето за едното е...)

# 17
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз казах избързала и имах предвид,че бащата ще разбере разбира се,но не веднага при многото емоции.Нещата е трябвало да му се поднесат по-нежно.Тогава и неговата реакция няма да е била толкова пресилена, под действие на емоциите.
най-важното е да се разбере дали са взети предпазни мерки и разни такива важни неща.

# 18
  • Мнения: 1 046
Добре де, а защо нежно, на майката да не би да и се поднасят нежно нещата и отдалече и като легне да спи или......
И на нея и идва всичко като гръм от ясно небе и тя е подложена на ураган от емоции.

# 19
  • Мнения: 55
Eva 75, надявам се, че не си написала истинските имена в историята, но и покрай 4 Ви деца няма да е трудно да се направи връзка точно с твойта дъщеря. Вчера си я предала пред баща и, с писаното в чата я предаваш пред целия свят. Тук е страшен клюкарник, ще те засекат съучениците на дъщеря ти. Ако не си взела мерки, изтрии поста си.
Някой си, ти като типичен мъж постави таткото в центъра, само дето не предложи да го реанимираме. Все пак решаваме проблема на едно дете и от ЕДИН МЪЖ се очаква мъжко рамо.

# 20
  • Мнения: 2 716
Някой си - жената иска съвет, защото е станало объркване. Едва ли триенетоо на сол помага. Трябвало, не трябвало.... минало.

Надявам се, че таткото не е изфучал директно към Тони.

Оди - всички правят секс и започват около тая възраст, +-.  Не е фатално, ако я разпознаят. А и "цялото училище" вече знае.

Ева75 можете да седнете тримата, като възрастни, и да си поговорите.  Можеш да и натъртиш, че така става като крие от теб (все пак провери ли дали е имала свободен или е избягала за да си организира сексуалното преживяване)

Очаквам да се включиш и да разкажеш.
Каквото и да правиш, важното е да поговорите.
Късмет. И умната.

# 21
  • Мнения: 1 100
Не се хващайте. Това е пързалка.
Прочетете пак целия пост. Някое тъпо хлапе го е писало. После прочетете и другите постове и ще се убедите.

# 22
  • Мнения: 24 467
Ох, на мен също така ми прозвуча, но този път не съм писала. А що да е "тъпо" хлапето, играе му се просто.
Съдейки по останалите постове вероятно Тони е любимо име за момче.

# 23
  • Мнения: 58
Мисля че е правилно и таткото да знае но е трябвало да му го кажеш на спокойствие когато сте само вие двамата , за да може да се успокой до колкото е възможно и да не реагира по този начин. А че ще му е криво това е сигурно. Просто се опитай да поговориш с дъщеря си спокойно без упреци и викове. Самия факт, че е решила да сподели с теб говори ,че тя ти има доверие което ти според нея си предала. Пожелавам ти успех и дано се справите със ситуацията защото не сте първите а едва ли ще сте и последните с такъв проблем.

# 24
  • Мнения: 25 597
Ха, това да не е онова хлапе, което пропагандираше възпитателните методи бой и лъскане на апартамента с четка за зъби?  Joy

Както и да е, да минем на въпроса, че гледам доста майки и татковци се вживяха в проблема.  Laughing
Преди години четох една книжка за възпитанието, даже не помня как се казваше и кой беше авторът, че бая такива минаха през ръцете ми, но едно нещо силно ме впечатли и го помня и до днес. Цитирам по памет:
Ако научите, че детето Ви има двойка в училище или неприемливо поведение, непременно кажете на баща му. В никакъв случай не го прикривайте!
Но, ако детето сподели любовните си трепети или друг интимен проблем, в никакъв случай не предавайте доверието му! Ще направите голяма грешка!

Кой както иска, така да го приема, аз от личния си опит като тийнеджър подкрепям това мнение с две ръце. Веднъж споделих нещо с майка си, тя веднага го "изтропа" на баща ми и в резултат повече никога не бе допусната до личния ми живот.

# 25
  • Мнения: 5 173
Прочетох само 1 пост, но съм твърдо против това, че си споделила на бащата. Майка ми е същата, уж ще си имаме доверие, ще споделяме и на др ден татко зн всичко. Аз съм 1 дъщеря, родена съм няколко години след като нашите са се оженили, проблемна бременност, гледат ме като писано яйце, а баща ми е и ревнив спрямо мен. На нея доверие не мога да й имам, не споделям с нея и с право. Предполагам, дъщеря ти ще дойде на моята. Ти си предала доверието й и явно на теб не може да се разчита за споделяне.
А друг е въпросът как си пуснала дъщеря си на гости у момче на тази крехка възраст.

# 26
  • Мнения: 156
ооо, да, а още по-интересно е как не я е заключила в метох!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не се хващайте. Това е пързалка.
Прочетете пак целия пост. Някое тъпо хлапе го е писало. После прочетете и другите постове и ще се убедите.

И аз съм на същото мнение.

# 28
  • Мнения: 113
Ако е пързалка, значи някой, някъде иска да знае как биха реагирали повечето родители на тази ситуация - така че....
По въпроса - каквото станало, станало. Бих обяснила, че когато двама души се обичат си споделят всичко и затова съм казала на баща и, а той е реагирал така, защото я обича и притеснението му за нея се е проявило така. После бих си поговорила с нея за да я науча как да се изправи срещу човешката глупост и неграмотност в училище. Все пак нищо страшно не е станало. Поредния урок на живота.

# 29
  • София
  • Мнения: 66
Не се хващайте. Това е пързалка.
Прочетете пак целия пост. Някое тъпо хлапе го е писало. После прочетете и другите постове и ще се убедите.

И аз съм на същото мнение.
[/quoteАко е е писано от хлапе то изобщо не е тъпо.

Общи условия

Активация на акаунт