Поморие или Обзор?

  • 5 285
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Миналата година не успяхме да идем на море и затова,тази ще отидем за първи път с детето.Иска ни се да сме на спокойно място.Препоръчаха ми Обзор и Поморие.Но не сме ходили на нито едно от двете и не знаем кое е по-хубаво.
Досега сме били на Китен и Несебър.Мислим да сменим малко.
Между двете,кой е по-добрият избор и защо?
Бих се радвала да споделите впечатления,защото искаме да направим резервацията вече.За август става въпрос.
Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Аз бих ти препоръчала да отидете някъде в хотелски комплекс с all inclusive. Аз съм доволна от Сол Несебър и Мирамар, чувала съм и добри отзиви за Дюни. Много е подходящо за почивка с малко дете. Вечер е спокойно, навсякъде е пълно с деца, не мислиш за храна. Но е въпрос и на финанси все пак. От вариантите Обзор и Поморие, по-добрият според мен е Поморие, Обзор си е едно село като Равда /преди 5-6 години/например.
Август месец си е най-отпускарския и в тези градчета съвсем не е спокойно, но аз съм пристрастна Септември си е моят морски месец

# 2
  • Мнения: 331
И в Поморие, и в Обзор съм ходила много пъти. Обзор ми е едно от любимите места за почивка, особено с децата. Сравнително спокойно е, но не бих казала, че е село. И двете курортни селища имат затворен център с пешеходна зона. В Поморие навалицата е доста по-голяма, отколкото в Обзор. А и плажът на Обзор е по-добър. Така че-аз съм с 2 ръце за Обзор.

# 3
  • Мнения: 4 915
И на двете съм била.

Ако сте в Поморие - изберете старата част. Градът е от две части - стара и нова, като между дят има едно голямо празно поле (беше празно преди 5-6 години), за чието преминаване си трябва кола. В старата част е паркът, кеят, старите къщи. Плажът там обаче не ми хареса, предпочитах в новата част.

На Обзор почивахме на квартира с децата миналата година. Препоръчвам го с две ръце. Има два парка, лунапаркове, детски площадки, плажът е огромен, обширен, няма гъчканица. В морето постепенно става дълбоко, чисто беше. Спокойно място. Много заведения, и скъпи, и евтини. Има място къде да се шматкаш. Ние бяхме във вила Дона - първа линия - чудно беше.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ох,много се чудим. Като ви чета,още повече....Joy
Моя мъж повече клони към Поморие,аз към Обзор.Незнам защо.Ще се поразмислим още няколко дни и ще видим.Очаквам още коментари по темата,ще са ми от полза наистина.

# 5
  • Мнения: 581
 Миналата година бяхме за четвърти път в Поморие в старата част.Разликата с предишните години беше огромна откъм гъчканица, теснотия и мърсотия, особено на плажа.Според мен е станало отвратително пре-пре застроено; имам чувството, че градчето не може да побере туристите.Не възнамеряваме вече да почиваме там.
 За това лято аз лично включвам Обзор като вариант.Не съм била там и не мога да сравня двете, но от доста познати чувам много добри отзиви.Така че ако не ни огрее почивка във варненско вероятно ще се ориентираме към Обзор.

# 6
  • Мнения: 1 636
Поморие е пълен август, а на плажа трудно Ще намериш място. Венера има право zа zастрояването, а Free Soul zа плажа в стария град. Да сравня с Обzор не мога, тъй като там съм била няколко пъти, но преди може би 20 год  Laughing, на лагер.

# 7
  • Мнения: 139
Поморие старият град е с предимство пред Обзор. Плажовете и на двете места не струват според мен, така че и от тази гледна точка Поморие е по-добре, понеже е по на юг Simple Smile

=========
Озеленяване

# 8
  • Мнения: 674
По на юг това са само 30км??? newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 139
По на юг това са само 30км??? newsm78 newsm78 newsm78

54км според Google Simple Smile
Става дума, че южното черноморие е по бърzо достижимо.

# 10
  • Мнения: 4 915
Поморие старият град е с предимство пред Обзор. Плажовете и на двете места не струват според мен, така че и от тази гледна точка Поморие е по-добре, понеже е по на юг Simple Smile

=========
Озеленяване

E, как да не струва плажът на Обзор? Огромен (6 км пясъчна ивица), обширен, чист.... Thinking
снимчица

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 16:10 от Free Soul

# 11
  • Мнения: 1 021
Ние избрахме Обзор! Миналата година само минахме от там и много ми хареса. И моето мнение е, че в Поморие е много претъпкано вече!

# 12
  • Мнения: 2 005
И в Поморие, и в Обзор съм ходила много пъти. Обзор ми е едно от любимите места за почивка, особено с децата. Сравнително спокойно е, но не бих казала, че е село. И двете курортни селища имат затворен център с пешеходна зона. В Поморие навалицата е доста по-голяма, отколкото в Обзор. А и плажът на Обзор е по-добър. Така че-аз съм с 2 ръце за Обзор.
Обзор , разбира се  Peace Peace

# 13
  • Мнения: 11 003
Ако изборът е задължително между Поморие и Обзор, нека е Обзор.

# 14
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Аз съм пристрастна, защото Обзор е в нашата община, но зная, че е много хубаво и сравнително спокойно място за почивка с деца! След десетина дни ще има и луна-парк!
Ако обезателно изборът трябва да е между тези места , мисля че трябва да заложите на Обзор!

# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Обзор!
Прекрасен плаж, сравнително спокойно и не скъпо.

# 16
  • Мнения: 702
отзиви за този хотел в Обзор  Simple Smile

http://www.obzorbeachresort.com/index.php?p=1&lang=2

# 17
  • Мнения: 572
Къде може да се спи в Поморие?

# 18
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Изглежда добре, ама не е ли малко скъпичко? Мисля, че и за по-малко парички може да се намери подобно нещо!Гледах стаите , не ми изглеждат чак , като за 5 звезди, а цените са си точно за толкова!

# 19
  • Мнения: 4 915
Мда, доста семпличко изглежда за такива цени. Отидете по-добре в Мирамар.

# 20
  • Мнения: 719
Абсолютно и аз съм за Обзор - чисто, спокойно, широко....и въобще не е синоним на село вече.
Не разбирам истерията по южното Черноморие - мръсно и претъпкано.  Sick

# 21
  • София
  • Мнения: 5 255

Аз много обичам Поморие, но за малко дете - Обзор  Peace
Красиво и спокойно  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 239
Ще ни разкажеш ли малко повече защо обичаш Поморие,как са плажовете там? А и идеи за настаняване на евтини цени?

# 23
  • Мнения: 674
Ще ни разкажеш ли малко повече защо обичаш Поморие,как са плажовете там? А и идеи за настаняване на евтини цени?
Сега гледах много изгодна оферта във Визит.бг за Поморие Хотел Зевс.
Погледни я ако искаш.Бавен ми е днес нета иначе щях да ти пусна линк.
Хубав ден от мен!  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 358
На Обзор никога не съм била...ама с деца вече се замислям къде ще е по спокойно newsm78.
Ще следя темата.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
И в Поморие, и в Обзор съм ходила много пъти. Обзор ми е едно от любимите места за почивка, особено с децата. Сравнително спокойно е, но не бих казала, че е село. И двете курортни селища имат затворен център с пешеходна зона. В Поморие навалицата е доста по-голяма, отколкото в Обзор. А и плажът на Обзор е по-добър. Така че-аз съм с 2 ръце за Обзор.
Абсолютно!!!  Hug
Изобщо не може да се сравнява с Равда!Само човек,който не е ходил скоро в Обзор може да твърди,че е забутано и тъпо село.
А пък за плажа да не говорим.  ooooh!  Обзор се слави с най-дългата плажна ивица и доста по-чист и поддържан от повечето такива по южното Черноморие.(Поне там,където сме били).И за почивка с дете/деца е перфектното място,поне за нашето семейство и на повечето ни познати .Двата нови парка са страхотни,със съоръжения за игра за децата и се почистваха всяка вечер с машини миналото лято.Това ми направи впечатление,също и чистотата беше на ниво.

В резюме:препоръчвам Обзор с 2 ръце!  Hug

# 26
  • Мнения: 886
И аз съм пристрастна към южното чреноморие, но въпреки това при този избор бих избрала Обзор за почивка с деца. Плажа е по- хубав, не е толкова претъпкано, имат чудесен парк за деца.

# 27
  • Мнения: 4 358
Можете ли да ми препоръчате хубаво семейно хотелче по възможност с апартамен и кухня newsm78 ако имате лични впечатления.
Разгледах но..нищо не харесах по снимки newsm78
Много ми харесва както описвате града...но не мога да намеря подходящо място за спане newsm78

# 28
  • Мнения: 647
Здравейте!
Миналата година не успяхме да идем на море и затова,тази ще отидем за първи път с детето.Иска ни се да сме на спокойно място.Препоръчаха ми Обзор и Поморие.Но не сме ходили на нито едно от двете и не знаем кое е по-хубаво.
Досега сме били на Китен и Несебър.Мислим да сменим малко.
Между двете,кой е по-добрият избор и защо?
Бих се радвала да споделите впечатления,защото искаме да направим резервацията вече.За август става въпрос.
Благодаря предварително.

Плажа на Поморие е гаден, тясна ивица, липса на свободна зона, много водорасли, често се носи миризма на тиня. Една от годините, когато ходихме след една следобедна буря, се наложи да събират водораслите с фадрома от плажа!  #Crazy От тогава не стъпвам там. Иначе градчето е приятно, тази година едни приятели ходиха там миналата седмица и казаха, че нямало никъде никакви детски площадки, изобщо нямало къде да заведат детето, освен на лунапарка. В Обзор не съм ходила и не мога да коментирам.

# 29
  • Мнения: 4 358
Да подновя малко темата.
Най вероятно много от вас вече се върнаха от почивката си.
Питането ми по рано беше за прилично семейно хотелче или вила да ми препоръчате Praynig.
Засега съм се пряла на Хотел Блек Сии - те нямат сайт и не мога да разгледам стаите, и вила Дона

# 30
  • Мнения: 4 915
Вила Дона е чудна, изберете на партера стая. Гледката към морето, и близостта до плажа са голям плюс.

# 31
  • Мнения: 4 358
Вила Дона е чудна, изберете на партера стая. Гледката към морето, и близостта до плажа са голям плюс.
А апартаментите какво включват, че видях че и апртаменти има.Те кухненски бокс имат ли и за колко човека са newsm78.
И друго да питам...края на август началото на септември дали е студена водата там.Притеснява ме това, че е по на север.

# 32
  • Мнения: 4 915
Ами това е, което виждаш по снимките. Кухненският бокс е мивка, шкафове, посуда, и кана за топла вода. Хладилник. Ние си носихме малко котлонче, за да правя овесена каша за децата сутрин, че бяха малки още, но се хранихме навън за обяд и вечеря.

На партера има една голяма спалня и разтегателен диван. В стаята да нас почиваха две двойки момичета и момчета - явно едните спяха на спалнята, другите на дивана, плюс две кученца.  Mr. Green Е, малко пренаселено ми изглеждаше, ама на тях май не им пречеше.

Не знам за водата, ние ходихме юли месец, топла си беше. Наши приятели ходиха също там септември, не са се оплакали, а бяха с малко дете.

Ето малко снимки от изглевите и гледката, каквато беше пред нас: http://www.flickr.com/photos/svemile/sets/72157606440215248/

Шезлонгите и сутрешното кафенце също са от там.  Wink

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 12:16 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт